Tidligere vinnere av diverse internasjonale storløp

Her vil du finne en oversikt over tidligere vinnere av en del utenlandske storløp. Blant annet de løpene som har inngått i Grand Circuit-serien de siste årene samt noen andre klassiske løp som f.eks. Prix d`Amerique, verdens mest prestisjefylte travløp, Amerikanske Hambletonian og Olympiatravet på Åby m. flere.

             C.L. MÜLLERS MEMORIAL

                          (JÄGERSRO, MALMÖ)

1927   San Walker                                 Holger Fishmann

1928   San Walker                                 Holger Fishmann

1929   Captain Axworthy                        Julius Höybye

1930   Miss Vienna                                 Anton Fyhr

1931   Nedworthy                                 Nils Jan Koster

1932   Calumet Buford                           Hans Hansen

1933   Calumet Buford                           Fritz Mahler

1934   Edellinde                                    Th. Hansen

1935   Polly Hanover                              Jim H. Doeleman

1936   Calumet Douglas                          Ernst Petersen

1937   Guardsman                                 Olle M. Månsson

1938   Day Belle                                    N. Ekbladh

1939   Craftsman                                   Kaj Hansen

1940   Royal Daughter                            Hans Ringström

1941   Columbia                                    Göte Nilsson

1942   Sybil Boy                                    Olle M. Månsson

1943   Josedal Eagle                              S. Bengtsson

1944   Mr. Vat                                      Bertil Jansson

1945   Mr. Vat                                      Bertil Jansson

1946   Voltite                                       Sture Bengtsson

1947   Locomotive                                 Gunnar Nordin

1948   Voltite                                       Sören Nordin

1949   Frances Bulwark                          Sören Nordin

1950   Frances Bulwark                          Sören Nordin

1951   Frances Bulwark                          Sören Nordin

1952   Frances Bulwark                          Sören Nordin

1953   Frances Bulwark                          Sören Nordin

1954   Tampiko                                     Bertil Jansson

1955   Rappson                                     Sören Nordin

1956   Benny Boy                                  Olof Persson

1957   Delicado                                     Stig Alexandersson

1958   Genova Bulwark                           Bertil Jansson

1959   Colby`s Child                               Birger Bengtsson

1960   Joli de Gouvix                              Gösta Nordin

1961   Harper Boy                                  Gunnar Nordin

1962   Uffe Kejlstrup                              Sören Nordin

1963   Frappant                                     Karl-Gustaf Holgersson

1964   Otkha                                         Håkan Wallner

1965   Pluvier III                                     Gunnar Nordin

1966   Doctor Rodney                             Håkan Wallner

1967   Kentucky Fibber                           Knut Lindblom

1968   Helmut R.                                    Vagn Lönborg-Nielsen

1969   Train Bloc                                    Birger Widell

1970   Lord Iran                                     Torbjörn Forslund

1971   Utah IX                                        Birger Widell

1972   Net Profit                                    Olle Elfstrand

1973   Musketör                                     Berndt Lindstedt

1974   Grain                                           Stig H. Johansson

1975   Emter W.                                      Karl-Gustaf Holgersson

1976   Duke Iran                                     Stig H. Johansson

1977   Grande Frances                            Ulf Thoresen

1978   Tarok                                           Jörn Laursen

1979   Madison Avenue                            Uno Swed

1980   Mustard                                       Jan Nordin

1981   Ultimo H.                                     Stig H. Johansson

1982   Snack Bar                                     Håkan Wallner

1983   Legolas                                        Thomas Nilsson

1984   Larabello                                     Karl-Gösta Fylking

1985   Speedy Gaxe                                Gunnar Axelryd

1986   Batong                                         Stig H. Johansson

1987   Utah Bulwark                               Sven Berggren

1988   Callit                                           Karl O. Johansson

1989   Bravo Sund                                  Torbjörn Jansson

1990   The Big Apple                              Stig H. Johansson

1991   Atom Knight                                 Anders Lindqvist

1992   Excellens Ex                                 Thomas Uhrberg

1993   Meadow Prophet                           Lars Gustafsson

1994   Activity                                       Anders Lindqvist

1995   Bolets Igor                                   Lennart Forsgren

1996   Lovely Godiva                              Per-Olof Pettersson

1997   Rival Damkaer                              Erik Adielsson

1998   Defi d`Aunou                               Jean Etienne Dubois

1999   Giesolo de Lou                             Jean Etienne Dubois

2000   Fan Idole                                     Richard W. Denechere

2001   Atom Tess                                    Flemming Jensen

2002   Tout Ou Rien                                Lutfi Kolgjini

2003   E.V. Cane                                    Jorma Kontio

2004   Insert Gede                                 Erik Adielsson

2005   Spring Ray                                   Björn Goop

2006   Garros                                         Robert Bergh

2007   Arras                                           Stefan Söderkvist

2008   Commander Crowe                       Peter Ingves

2009   Commander Crowe                       Peter Ingves

2010   Maharajah                                   Örjan Kihlström

2011   Yellow Eden                                Jörgen Sjunnesson

2012   Quarcio Du Chene                        Björn Goop
2013   On Track Piraten                          Erik Adielsson
2014   On Track Piraten                          Johnny Takter
2015   Delicious                                     Örjan Kihlström
2016   On Track Piraten                         Johnny Takter
2017   Dante Boko                                 Adrian Kolgjini
2018   Propulsion                                   Örjan Kihlström
2019   Velvet Gio                                   Ulf Ohlson
2020   Cyber Lane                                  Johan Untersteiner
2021   Extreme                                      Thomas Uhrberg

               CAMPIONATO EUROPEO
           ("EUROPAMESTERSKAPET I TRAV", CESENA, ITALIA)

1927   Homer                                        E. Barbetta
1928   Uranie                                        V. Capovilla
1929   Georgia Volo                                R. Ossani
1930   Georgia Volo                                R. Ossani
1931   Ikke kjørt
1932   Ikke kjørt
1933   Hazleton                                     O. Dieffenbacher
1934   Hazleton                                     O. Dieffenbacher
1935   Prince Hall                                  V. Antonellini
         Muscletone                                 Alexandre Finn
1936   Prince Hall                                  V. Antonellini
1937   Ikke kjørt
1938   Tara                                           U. Bottoni
         Jago                                           N. Branchini
1939   Jago                                           N. Branchini
         Mc Lin Hanover                            Alexandre Finn
1940   Avventuroso                                 A. Rossi
1941   Ciclopico                                     G. Quadrelli
         Danao                                         A. Rossi
1942   Scrivia                                         Alexandre Finn
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Ikke kjørt
1947   Ikke kjørt
1948   Jenifer Hanover                            R. Miseroni
         Volotone                                     N. Branchini
1949   Mighty Ned                                  V. Antonellini
1950   Mighty Ned                                  V. Antonellini
1951   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1952   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1953   Hit Song                                      William Casoli
1954   Mighty Fine                                  G. Nogara
1955   Hit Song                                      Johannes Frömming
1956   Bordo                                         Walter Baronchini
1957   Tornese                                       Sergio Brighenti
1958   Tornese                                       Sergio Brighenti
1959   Crevalcore                                   M. Baldi
1960   Crevalcore                                   Vivaldo Baldi
1961   Tornese                                       Sergio Brighenti
1962   Tornese                                       Sergio Brighenti
1963   Behave                                        Sergio Brighenti
1964   Demon Ross                                  Ugo Bottoni
1965   Fury Hanover                                Franco Albonetti
1966   Cheer Honey                                Gerhard Krüger
1967   Spin Speed                                   Sergio Brighenti
1968   Eileen Eden                                  Johannes Frömming
1969   Eileen Eden                                  Johannes Frömming
1970   Eileen Eden                                  Johannes Frömming
1971   Verdict                                        Walter Baronchini
1972   Dart Hanover                                William Casoli
1973   Latest Record                               Anselmo Fontanesi
1974   Top Hanover                                 Gerhard Krüger
1975   Stock Split                                    Giordano Fabbroni
1976   Delfo                                           Vivaldo Baldi
1977   The Last Hurrah                            Vivaldo Baldi
1978   The Last Hurrah                            Vivaldo Baldi
1979   Pershing                                       Berndt Lindstedt
1980   Ideal du Gazeau                             Eugene Lefevre
1981   Gator Bowl                                   Giancarlo Baldi
1982   Song and Dance Man                      Sergio Brighenti
1983   Keystone Patriot                           Jorma Kontio
1984   Keystone Patriot                           Jorma Kontio
1985   Kenvil                                           Björn Lindblom
1986   Callit                                            Karl O. Johansson
1987   Pay Nibs                                       Bengt Holm
1988   Jef`s Spice                                   Marcello Mazzarini
1989   Mack Lobell                                  Veijo Heiskanen
1990   Nealy Lobell                                  Jorma Kontio
1991   Nealy Lobell                                  Jorma Kontio
1992   Incredible D.J.                              Vittorio Guzzinati
1993   Campo Ass                                     Heinz Wewering
1994   Campo Ass                                    Jos Verbeeck
1995   Campo Ass                                    Jos Verbeeck
1996   Crowning Classic                            Mauro Baroncini
1997   Crowning Classic                            Mauro Baroncini
1998   Kramer Boy                                   Pietro Gubellini
1999   Nuke It Linsay                                Heinz Wewering
2000   Famous November                          Mattia Ricci
2001   Igor Brick                                      Örjan Kihlström
2002   Presta Yankee                                Martin Redl
2003   Digger Crown                                 Stig H. Johansson
2004   Pegasus Boko                                 Pietro Gubellini
2005   Lets Go                                         Enrico Bellei
2006   Smashing Victory                           Björn Goop
2007   Camilla Highness                           Peter Ingves
2008   Ghiaccio del Nord                          Enrico Bellei
2009   Algiers Hall                                    Roberto Vecchione
2010   Looney Tunes                                 Mike Esper
2011   Renommee d`Obret                       Pierre Vercruysse
2012   Mack Grace SM                               Roberto Andreghetti
2013   Mack Grace SM                               Roberto Andreghetti
2014   Osasco di Ruggi                              Roberto Vecchione
2015   Orsia                                             Antonino di Nardo
2016   Ringostarr Treb                              Roberto Vecchione
2017   Timone EK                                     Enrico Bellei
2018   Arazi Boko                                     Alessandro Gocchiadoro
2019   Arazi Boko                                     Alessandro Gocchiadoro 
2020   Vernissage Grif                              Alessandro Gocchiadoro
2021   Vernissage Grif                              Alessandro Gocchiadoro       

                 COPENHAGEN CUP

(CHARLOTTENLUND, KØBENHAVN)

1975   Napalm                                        Jörn Laursen

1975   Ritha Lyngholm                             Olle Lindqvist

1976   Wiretapper                                  Sören Nordin

1976   Hassan Star                                  Kjell P. Dahlström   

1977   Keystone Pioneer                         Billy Haughton

1978   Pershing                                      Berndt Lindstedt

1979   Charme Asserdal                           Heikki Korpi

1980   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevre

1981   Jorky                                          Leopold Verroken

1982   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevre

1983   E.O. Brunn                                   Bo William Takter

1984   Lutin d`Isigny                               Jean-Paul Andrè

1985   Minou du Donjon                          Olle Goop

1986   Junior Lobell                                Sören Norberg

1987   Hairos                                         John K. Hansen

1988   Meadow Roland                            Preben Kjaersgaard

1989   Meadow Roland                            Preben Kjaersgaard

1990   Meadow Roland                            Preben Kjaersgaard

1991   Glass Hanover                               Helmut Beckemeyer

1992   Bravo Sund                                   Jorma Kontio

1993   Campo Ass                                    Wim Paal

1994   Bolets Igor                                    Lennart Forsgren

1995   S.J.`s Photo                                  David Wade

1996   Triple T. Storm                              Jos Verbeeck

1997   Zoogin                                          Åke Svanstedt

1998   Moni Maker                                   Wally Hennessey

1999   Gesolo de Lou                               Jean-Etienne Dubois

2000   Indian Silver                                  Stig H. Johansson

2001   Victory Tilly                                  Stig H. Johansson

2002   Legendary Lover K.                        Steen Juul

2003   Gidde Palema                                Åke Svanstedt

2004   Revenue                                        Lutfi Kolgini

2005   Steinlager                                     Per Oleg Midtfjeld

2006   Mara Bourbon                                Jean-Pierre Dubois

2007   Kool du Caux                                 Jean-Michel Bazire

2008   Ghibellino                                     Roberto Andeghetti

2009   Triton Sund                                   Örjan Kihlström

2010   Nu Pagadi                                     Erik Adielsson

2011   Libeccio Grif                                 Björn Goop

2012   Wishing Stone                               Jeppe Juel
2013   Mr. Picolit                                     Åke Svanstedt
2014   Orali                                             Jeppe Juel
2015   Robert Bi                                      Robin Bakker
2016   Your Highness                                Bjørn Goop
2017   Cruzado Dela Noche                      Per Linderoth
2018   Cyber Lane                                   Johan Untersteiner
2019   Handsome Brad                             Carl Johan Jepson
2020   Heart of Steel                               Peter Untersteiner
2021   Cyber Lane                                   Johan Untersteiner

                      ELITE-RENNEN
                             (GELSENKIRCHEN)

1972   Dart Hanover                               Berndt Lindstedt
1973   Elsie                                           F. Desoete
1974   Equileo                                       Bernard Froger
1975   Bellino II                                     Jean-Renè Gougeon
1976   Èlèazar                                       Leopold Verroken
1977   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1978   Hadol du Vivier                            Jean-Renè Gougeon
1979   Pershing                                     Berndt Lindstedt
1980   Ideal du Gazeau                           Eugene Lefevrè
1981   Jorky                                         Leopold Verroken
1982   Keystone Patrol                           Heinz Gulden
1983   Lutin d`Isigny                              Jean-Paul Andrè
1984   Lurabo                                       Michel Marcel Gougeon
1985   Toyota Moulin                             Per Ulven
1986   Ourasi                                        Jean-Renè Gougeon
1987   Mont de Maine                            Heinz Wewering
1988   Yzeren Hein                                R. Kromkant
1989   Reve d`Udon                               Yves Dreux
1990   Reve d`Udon                               Yves Dreux
1991   Shogun Lobell                              Berndt Lindstedt
1992   Sea Cove                                     Jos Verbeeck
1993   Sea Cove                                     Jos Verbeeck
1994   Abo Volo                                     Paul Viel
1995   Activity                                       Anders Lindqvist
1996   Zoogin                                        Åke Svanstedt
1997   Dryades des Bois                          Jos Verbeeck
1998   Huxtable Hornline                        Anders Lindqvist
1999   Indian Silver                                 Stig H. Johansson
2000   Giesolo de Lou                            Jean-Paul Fichaux
2001   Varenne                                     Giampaolo Minnucci
2002   Legendary Lover K.                      Steen Juul
2003   Revenue                                     Lutfi Kolgini
2004   Revenue                                     Lutfi Kolgini                       

                        ELITLOPPET  
                        (SOLVALLA, STOCKHOLM)

1952   Permit (TYS)                                Walter Heitman
1953   Frances Bulwark (SVE)                   Sören Nordin
1954   Carnè (SVE)                                 Olle Persson
1955   Gutemberg A. (FRA)                      A. Deheeger
1956   Gelinotte (FRA)                            Charlie Mills
1957   Gelinotte (FRA)                            Charlie Mills
1958   Io d`Amour (TYS)                         Gerhard Krüger
1959   Jamin (FRA)                                 Jean Riaud
1960   Honorè II (FRA)                            Raoul Simonard
1961   Kracovie (FRA)                             Roger Vercruysse
1962   Eidelstedter (TYS)                        Johannes Frömming
1963   Ozo (FRA)                                    Roger Massue
1964   Pack Hanover (ITA)                       Sergio Brighenti
1965   Elma (USA)                                  Johannes Frömming
1966   Roquepine (FRA)                          Jean Renè Gougeon
1967   Roquepine (FRA)                          Henri Levesque
1968   Eileen Eden (ITA)                         Johannes Frömming
1969   Fresh Yankee (USA)                      Joe O`Brien
1970   Eileen Eden (ITA)                         Johannes Frömming
1971   Tidalium Pelo (FRA)                      Jean Mary
1972   Dart Hanover (SVE)                       Berndt Lindstedt
1973   Ego Boy (SVE)                               Ingemar Olofsson
1974   Timothy T. (ITA)                           Giancarlo Baldi
1975   Timothy T. (ITA)                           Giancarlo Baldi
1976   Dimitria (FRA)                               Leopold Verroken
1977   Eleazer (FRA)                               Leopold Verroken
1978   Hadol du Vivier (FRA)                    Jean Renè Gougeon
1979   Pershing (SVE)                             Berndt Lindstedt
1980   Ideal du Gazeau (FRA)                   Eugène Lefevre
1981   Jorky (FRA)                                 Leopold Verroken
1982   Ideal du Gazeau (FRA)                   Eugène Lefevre
1983   Ianthin (FRA)                               Paul Delanoe
1984   The Onion (SVE)                          Stig H. Johansson
1985   Meadow Road (SVE)                     Torbjörn Jansson
1986   Rex Rodney (NOR)                       Kjell Håkonsen
1987   Utah Bulwark (SVE)                      Stig H. Johansson
1988   Mack Lobell (USA)                       John D. Campbell
1989   Napoletano (SVE)                         Stig H. Johansson
1990   Mack Lobell (SVE)                        Thomas Nilsson
1991   Peace Corps (SVE)                       Stig H. Johansson
1992   Billyjojimbob (CAN)                       Lori Wade
1993   Sea Cove (TYS)                            Joseph Verbeeck
1994   Copiad (SVE)                                Erik Berglöf
1995   Copiad (SVE)                                Erik Berglöf
1996   Coktail Jet (FRA)                         Jean-Etienne Dubois
1997   Gum Ball (SVE)                             Stig H. Johansson
1998   Moni Maker (USA)                         Wally Hennessey
1999   Remington Crown (FRA)               Joseph Verbeeck
2000   Victory Tilly (SVE)                        Stig H. Johansson
2001   Varenne (ITA)                              Giampaolo Minucci
2002   Varenne (ITA)                              Giampaolo Minucci
2003   From Above (SVE)                        Örjan Kihlström
2004   Gidde Palema (SVE)                     Åke Svanstedt
2005   Steinlager (NOR)                          Per Oleg Midtfjeld  
2006   Conny Nobell (SVE)                       Björn Goop
2007   L`Amiral Mauzun (FRA)                Jean-Michel Bazire
2008   Exploit Caf (ITA)                          Jean-Michel Bazire
2009   Torvald Palema (SVE)                   Åke Svanstedt
2010   Iceland (SVE)                               Johnny Takter      
2011   Brioni (TYS)                                 Joakim Lövgren
2012   Commander Crowe                      Christophe Martens
2013   Nahar                                         Robert Bergh
2014   Timoko                                        Bjørn Goop
2015   Magic Tonight                              Ørjan Kihlström
2016   Nuncio                                        Ørjan Kihlström
2017   Timoko                                        Bjørn Goop
2018   Ringostarr Treb                            Wim Paal
2019   Dijon                                           Romain Derieux
2020   Cokstile                                       Christoffer Eriksson
2021   Don Fanucci Zet                           Ørjan Kihlström

                    FINLANDIA-AJO 

 (VERMO)

1980   Ejakval                                         Jean Claude David

1981   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevre

1982   Dartster F.                                    Olle Hedin

1983   Speedy Magnus                             Olle Goop

1984   Shane T. Hanover                          Per Henriksen

1985   Keystone Patton                           Jorma Kontio

1986   Davidia Hanover                           Jorma Kontio

1987   Grades Singing                             Olle Goop

1988   Napoletano                                  Stig H. Johansson

1989   Napoletano                                  Stig H. Johanssen

1990   Florida Jewel                               Bill Fahy

1991   Atas Fighter L.                             Torbjörn Jansson

1992   Otto-Mani                                    Antti Teivainen

1993   Born Quick                                  Tommy Hannè

1994   Copiad                                        Erik Berglöf

1995   SJ`s Photo                                   David Wade

1996   Isla J. Brave                                 Aki-Antti Roiko

1997   Zoogin                                         Åke Svanstedt

1998   Dryade des Bois                           Jos Verbeeck

1999   Gesolo de Lou                              Pierre Vercruysse

2000   Gesolo de Lou                              Jean Etienne Dubois

2001   B.W.T. Magic                                Aki-Antti Roiko

2002   H.P. Paque                                   Trond Smedshammer

2003   Kiwi                                            Jos Verbeeck

2004   Rotation                                      Stig H. Johansson

2005   Kart de Baudrainie                       Jean Michel Bazire

2006   Hot Shot Knick                             Thomas Uhrberg

2007   Opal Viking                                  Jorma Kontio

2008   Oiseau de Feux                            Jean Michel Bazire

2009   Igor Font                                     Jean Michel Bazire

2010   Ouracio du Chene                         Björn Goop

2011   Commander Crowe                       Jean Michel Bazire

2012   Sebastian K.                                 Björn Goop
2013   Nesta Effe                                    Roberto Vecchione
2014   Univers de Pan                             Philippe Daugeard
2015   Bret Boko                                     Ari Moilanen
2016   Tyconn Conway Hall                      Steen Juul
2017   D.D.`s Hitman                              Ulf Ohlsson
2018   Pastore Bob                                  Johan Untersteiner
2019   Readly Express                              Bjørn Goop
2020   Zarenne Fas                                  Santtu Raitala 
2021   Hickothepooh                                Vidar Hop

       GRAN PREMIO DELLA LOTTERIA
                          (AGNANO, NAPOLI)

1951   Bayard                                        Ugo Bottoni
1952   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1953   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1954   Saint Clair                                    Odoardi Baldi
1955   Birbone                                       Vivaldo Baldi
1956   Gelinotte                                    Charlie Mills
1957   Tornese                                      Mario Santi
1958   Tornese                                      Sergio Brighenti
1959   Icare IV                                       Walter Baroncini
1960   Nievo                                          Ugo Bottoni
1961   Kracovie                                      Roger Vercruysse
1962   Tornese                                      Sergio Brighenti
1963   Behave                                        Sergio Brighenti
1964   Hurst Hanover                             Giancarlo Baldi
1965   Elma                                           Johannes Frömming
1966   Cheer Honey                               Gerhard Krüger
1967   Roquepine                                  Jean Renè Gougeon
1968   Eileen Eden                                 Johannes Frömming
1969   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1970   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1971   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon
1972   Amyot                                         Louis Sauvè
1973   Lightning Larry                             Eduardo Gubellini
1974   Top Hanover                                Gerhard Krüger
1975   Dimitria                                       Leopold Verroken
1976   Bellino II                                     Jean Renè Gougeon
1977   Wayne Eden                                Anselmo Fontanesi
1978   The Last Hurrah                           Vivaldo Baldi
1979   The Last Hurrah                           Vivaldo Baldi
1980   Hillion Brillouard                           Phillipe Allaire  
1981   Contingent Fee                            Mario Rivara
1982   Our Dream of Mite                        Eduardo Gubellini
1983   Keystone Patriot                          Veijo Heiskanen
1984   The Onion                                   Stig H. Johansson
1985   Evita Broline                                Berndt Lindstedt
1986   Classy Rogue                                William Casoli
1987   Limbo Joe                                   Vittorio Guzzinati
1988   Grades Singing                             Olle Goop
1989   Hollyhurst                                   Lorenzo Baldi
1990   Evann C.                                      Björn Lindblom
1991   Peace Corps                                Stig H. Johansson
1992   Bravur Sund                                 Mauro Baroncini
1993   Embassy Lobell                             Wim Paal
1994   Uconn Don                                  Andrea Baveresi
1995   Ina Scott                                     Helen A. Johansson
1996   Crowning Classic                           Mauro Baroncini
1997   Wesgate Crown                            Enrico Bellei
1998   Kramer Boy                                 Johnny Takter
1999   Remington Crown                         Joseph Verbeeck
2000   Varenne                                     Giampaolo Minucci
2001   Varenne                                     Giampaolo Minucci
2002   Varenne                                     Giampaolo Minucci
2003   Victory Tilly                                Stig H. Johansson
2004   Legendary Lover K.                      Enrico Bellei
2005   Digger Crown                              Stig H. Johansson
2006   Malabar Circle Ås                         Andrea Guzzinati
2007   Exploit Caf                                  Jean-Michel Bazire
2008   Gambling Bi                                 Jean-Michel Bazire
2009   Island Effe                                   Pietro Gubellini
2010   Italiano                                       Gaetano Di Nardo
2011   Libeccio Grif                               Marco Smorgon
2012   Mack Grace SM                            Roberto Andreghetti
2013   Mack Grace SM                            Roberto Andreghetti
2014   Mack Grace SM                            Roberto Andreghetti
2015   Vincennes                                   Roberto Andreghetti 
2016   Oasis Bi                                       Johnny Takter
2017   Timone Ek                                   Enrico Bellei
2018   Urlo Dei Venti                              Enrico Bellei
2019   Bel Avis                                       Jean Michel Bazire
2020   Zacon Gio                                    Roberto Vecchione
2021   Face Time Bourbon                      Eric Raffin                             

         GRAN PREMIO DELLE NAZIONI

                           (SAN SIRO, MILANO)

1952   Frances Bulwark                          Sören Nordin

1953   Cancanniere                               Jonel Chyriakos

1954   Gelinotte                                   Charlie Mills

1955   Scotch Harbor                            Johannes Frömming

1956   Tornese                                     Mario Santi

1957   Crevalcore                                  William Casoli

1958   Icare IV                                      Walter Baroncini

1959   Tornese                                     Sergio Brighenti

1960   Nievo                                         Ugo Bottoni

1961   Quick Song                                 Walter Baroncini

1962   Newstar                                     Walter Baroncini

1963   Hurst Hanover                             Giancarlo Baldi

1964   Ozo                                           Johannes Frömming

1965   Fury Hanover                              Franco Albonetti

1966   Roquepine                                  Henri Levesque

1967   Some Fire                                   Anselmo Fontanesi

1968   Roquepine                                  Jean-Renè Gougeon

1969   Eileen Eden                                 Johannes Frömming

1970   Une de Mai                                 Jean-Renè Gougeon

1971   Une de Mai                                 Jean-Renè Gougeon

1972   Top Hanover                               Gerhard Krüger

1973   Latest Record                             Anselmo Fontanesi

1974   Timothy T.                                  Giancarlo Baldi

1975   Timothy T.                                  Giancarlo Baldi

1976   Wayne Eden                                Anselmo Fontanesi

1977   Pershing                                     Berndt Lindstedt

1978   Charme Asserdal                          Heikki Korpi

1979   Pershing                                     Berndt Lindstedt

1980   Jorky                                         Leopold Verroken

1981   Ideal du Gazeau                           Eugene Lefevre

1982   Ideal du Gazeau                           Eugene Lefevre

1983   Micado C.                                   Ulf Nordin

1984   Meadow Road                             Torbjörn Jansson

1985   Micron Hanover                           Eduardo Gubellini

1986   Noble Atout                                Jan Kruithof

1987   Grades Singing                             Olle Goop

1988   Grades Singing                             Olle Goop

1989   Indro Park                                   Lorenzo Baldi

1990   Peace Corps                                Stig H. Johansson

1991   Atas Fighter L.                             Torbjörn Jansson

1992   Kosar                                          Berndt Lindstedt

1993   Meadow Prophet                          Lars Gustafsson

1994   Giant Force                                 Olle Goop

1995   Crowning Classic                           Mauro Baroncini

1996   Crowning Classic                           Mauro Baroncini

1997   Moni Maker                                 Johnny Takter

1998   Moni Maker                                 Jos Verbeeck

1999   Varenne                                      Giampaolo Minnucci

2000   Blue Fighter                                 Olav Mikkelborg

2001   Victory Tilly                                 Torbjörn Jansson

2002   Victory Tilly                                 Stig H. Johansson

2003   H.P. Paque                                  Jorma Kontio

2004   Digger Crown                               Stig H. Johansson

2005   Lets Go                                       Enrico Bellei

2006   Express Road                               Andrea Guzzinati

2007   Oiseau de Feux                            Jean Michel Bazire

2008   Opal Viking                                  Jorma Kontio

2009   Opal Viking                                  Roberto Andreghetti

2010   Olga du Biwetz                            Jean Michel Bazire

2011   Beanie M.M.                                Johnny Takter

2012   Noras Bean                                  Stefan Söderkvist
2013   Marielles                                      Roberto Andreghetti
2014   Prussia                                         Pietro Gubbelini
2015   Moses Rob                                    Roberto Vecchione
2016   Princess Grif                                 Roberto Andreghetti
2017   Uza Josselyn                                 Gabriele Gelormini
2018   Uragano Trebi                               Roberto Vecchione
2019   Cokstile                                        Antonio di Nardo
2020   Billie de Montfort                          Gabriele Gelormini
2021   Vivid Wise AS                                Mathieu Abrivard

          GRAN PREMIO ORSI MANGELLI
                            (SAN SIRO, MILANO)

1944   Nocera                                       Vincenzo Antonellini
1945   Oderzo                                       Odoardo Baldi
1946   Pan                                            Eros Martelli
1947   Baimonti                                     Fausto Branchhini
1948   Rialto                                         Nello Branchhini
1949   Sagundo                                      Vincenzo Antonellini
1950   Ticono                                        E. Finn
1951   Unico                                         William Casoli
1952   Vestone                                      William Casoli
1953   Nankino                                      Orlando Zamboni
1954   Linco                                          Alexandre Finn
1955   Ittrio                                          Sergio Brighenti
1956   Crevalcore                                  William Casoli
1957   Alki                                            Walter Baronchini
1958   Erro                                           William Casoli
1959   Giusto                                        Eros Martelli
1960   Guiglia                                        William Casoli
1961   Vibo                                           Orlando Zamboni
1962   Carmelo                                      Walter Baronchini
1963   Gebraso                                      Walter Baronchini
1964   Valganna                                     Vivaldo Baldi
1965   Gustino                                       A. Biagini
1966   Torway                                       Alfredo Cicognani
1967   Qurago                                       William Casoli
1968   Bezuglio                                      Johannes Frömming
1969   Vatson                                        Giuseppe Nogara
1970   Akobo                                         Nello Bellei
1971   Dalia                                           Giancarlo Baldi
1972   Sharif di lesolo                             Giuseppe Rossi
1973   Zeccola                                      Gianfranco Bongiovanni
1974   Danzica                                       Giuseppe Nogara
1975   Scellino                                       Nello Bellei
1976   Dailer                                          Giuseppe Rossi
1977   Maltasar                                      A. Pedrazzani
1978   Iperide                                        F. Albonetti
1979   Borgoplin                                     Vivaldo Baldi
1980   Foscherara                                   A. Luongo
1981   Argo Ve                                       Siviero Milani
1982   Evita Broline                                 Håkan Wallner
1983   Tarport Frenzy                             Jan Nordin
1984   Handybus                                     Preben Kjærsgaard
1985   Diamond Way                                Heinz Wewering
1986   Dance Marathon                           Jan Nordin
1987   Golden OM                                  Giuseppe Rossi
1988   Traffic Jam                                   Jan Nordin
1989   Extreme Hanover                           Ulf Nordin
1990   Antwerp Hanover                           Pietro Gubellini
1991   Crown`s Invitation                         Mike Lachance
1992   Almost an Angel                             Mario Zuanetti
1993   Tamin Sandy                                  Bjørn Garberg
1994   Incredible Abe                               Italo Tamborrino
1995   Trustworthy                                  Lorenzo Baldi
1996   Stacy Spice                                   Andrea Guzzinati
1997   Malabar Man                                 Malvern Burroughs
1998   Conway Hall                                  Jos Verbeeck
1999   Zambesi Flash                                Pietro Gubellini
2000   Abano As                                       Peter Strooper
2001   Scarlet Knight                               Stefan Melander
2002   Leda d`Occagnes                          Dominiek Locqueneux
2003   Southwind Vernon                         Jorma Kontio
2004   Passionate Kemp                           Jorma Kontio
2005   Fairbank Gi                                   Giuseppe Pietro Maisto
2006   Giulia Grif                                     Marco Smorgon
2007   Adrian Chip                                   Robert Bergh
2008   Ikke kjørt
2009   Mago d`Amore                              Pietro Gubellini
2010   Nesta Effe                                    Roberto Vecchione
2011   Brad de Veluwe                            Tuomas Korvenoja
2012   Quid Pro Quo                                Erik Adielsson
2013   Robert Bi                                      Robin Bakker
2014   Jontte Boy                                    Tuomas Korvenoja
2015   Charly du Noyer                            Yoann Lebourgeois
2016   Unicka                                          Pietro Gubellini
2017   Vitruvio                                         Alessandro Gocciadoro   
2018   Zarenne Fas                                  Antonino di Nardo   
2019   Axl Rose                                        Alessandro Gocciadoro   
2020   Bepi Bi                                          Federico Esposito
2021   Callmethebreeze                           Andrea Guzzinati                       

           GRAND CRITERIUM DE VITESSE

                            (CAGNES-SUR-MER)

1958   Jariolain                                     Orlando Zamboni

1959   Jamin                                         Jean Riaud

1960   Tornese                                      Sergio Brighenti

1961   Tornese                                      Sergio Brighenti

1962   Masina                                        Francois Brohier

1963   New Star                                     Walter Baroncini

1964   Nike Hanover                               Johannes Frömming

1965   Ozo                                            Roger Massue

1966   Quioco                                       Michel Marcel Gougeon

1967   Roquepine                                  Henri Levesque

1968   Roquepine                                  Henri Levesque

1969   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon

1970   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon

1971   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon

1972   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon

1973   Une de Mai                                 Jean Renè Gougeon

1974   Amyot                                         Michel Marcel Gougeon

1975   Bellino II                                     Jean Renè Gougeon

1976   Bellino II                                     Jean Renè Gougeon

1977   Èlèazar                                        Leopold Verroken

1978   Èlèazar                                        Leopold Verroken

1979   High Echelon                               Jean Pierre Dubois

1980   Hadol du Vivier                            Jean Renè Gougeon

1981   Ideal du Gazeau                            Eugene Lefevrè

1982   Hymour                                       Jean Pierre Dubois

1983   Spice Island                                  Kurt Hörmann

1984   Lurabo                                         Michel Marcel Gougeon

1985   Mon Tourbillon                             Jean Paul Viel

1986   Ourasi                                         Jean Renè Gougeon

1987   Ourasi                                         Jean Renè Gougeon

1988   Ourasi                                         Jean Renè Gougeon

1989   Ourasi                                         Michel Marcel Gougeon     

1990   Express Ride                                Heikki Korpi      

1991   Mr. Lucken                                   Torbjörn Jansson

1992   Peace Corps                                 Torbjôrn Jansson

1993   Sea Cove                                     Jos Verbeeck

1994   Giant Force                                 Olle Goop

1995   Houston Laukko                            Jorma Kontio 

1996   Crowning Classic                           Mauro Baroncini

1997   Gum Ball                                      Stig H. Johansson

1998   Ècho                                            Jean-Etienne Dubois

1999   Remington Crown                         Jos Verbeeck

2000   Moni Maker                                  Jimmy Takter

2001   Gobernador                                  Dominique Locqueneux

2002   Varenne                                       Giampaolo Minnucci

2003   Gigant Neo                                   Jean Michel Bazire

2004   Kesaco Phedo                               Jean Michel Bazire

2005   Västerbo Daylight                          Åke Svanstedt

2006   Kazire de Guez                             Jean Michel Bazire

2007   Kesaco Phedo                               Jean Michel Bazire

2008   Opal Viking                                   Jorma Kontio

2009   Meaulnes du Corta                        Pierre Levesque

2010   Meaulnes du Corta                        Pierre Levesque

2011   Quaker Jet                                   Jean Etienne Dubois

2012   Santa Rosa France                         William Bigeon
2013   Timoko                                         Jos Verbeeck
2014   Univers de Pan                              Philipe Daugeard
2015   Timoko                                         Bjørn Goop
2016   Timoko                                         Bjørn Goop
2017   Timoko                                         Bjørn Goop
2018   Bold Eagle                                    Franck Nivard
2019   Readly Express                              Bjørn Goop
2020   Vivid Wise As                                 Alessandro Gocciadoro
2021   Vivid Wise As                                 Alessandro Gocciadoro

             GRAND PRIX DE WALLONIE

(MONS)

2000   Japarov                                       Gerard Vergaerde

2001   Orlando II                                    Geert Lannoo

2002   Bonne Moi                                   Jean Pierre Bizoux

2003   Orlando II                                    Marc Huygens

2004   Jess Luxor                                    Lutfi Kolgini

2005   Kazire de Guez                             Jean Michel Bazire

2006   L`Amiral Mauzun                          Jean Philippe Ducher

2007   Lady d`Auvrecy                            Sebastian Ernault

2008   Olga du Biwetz                             Jos Verbeeck

2009   Ilaria Jet                                      Christophe Martens

2010   Quilien d`Isques                           Jean Michel Bazire

2011   Rapide Lebel                                Eric Raffin

2012   Ready Cash                                   Franck Nivard
2013   Timoko                                        Jos Verbeeck
2014   Roi du Lupin                                 Anthony Barrier
2015   Princess Grif                                 Roberto Andreghetti 
2016   Amiral Sacha                                Gabriele Gelormini
2017   Bold Eagle                                    Franck Nivard 
2018   Aubrion du Gers                           Jos Verbeeck
2019   Bold Eagle                                    Tony Le Beller
2020   Face Time Bourbon                       Bjørn Goop
2021   Face Time Bourbon                       Eric Raffin

          GROTE PRIJS DER GIGANTEN

                         (WOLVEGA, HOLLAND)

1971   Henri Buitenzorg                         Jan Wagenaar

1972   Dart Hanover                              Berndt Lindstedt

1973   Fideel                                        G. Desoete

1974   Luther Hanover                          Johannes Frömming

1975   Equileo                                      Bernard Froger

1976   Speedy Volita                             Gerard Gommans

1977   Bellino II                                    Jean Renè Geugeon

1978   Madison Avenue                          Uno Swed

1979   Hadol du Vivier                           Jean Renè Geugeon

1980   Madison Avenue                          Uno Swed

1981   Ideal du Gazeau                          Eugene Lefevrè

1982   Ex Lee                                       Dan Wegebrand

1983   The Onion                                 Stig H. Johansson

1984   Micado C.                                  Ulf Nordin

1985   Keystone Patriot                         Jorma Kontio

1986   Davidia Hanover                          Jorma Kontio

1987   Grades Singing                            Olle Goop

1988   Friendly Face                              Pekka Korpi

1989   Friendly Face                              Pekka Korpi

1990   Friendly Face                              Pekka Korpi

1991   Park Avenue Kathy                      Göran E. Johansson

1992   Park Avenue Kathy                      Göran E. Johansson

1993   Plant The Seed                           Jorma Kontio

1994   Bolets Igor                                  Lennart Forsgren

1995   Promising Catch                          Anders Lindqvist

1996   Holly Speedy                               Helmut Biendl

1997   Dryade des Bois                           Jos Verbeeck

1998   Running Sea                                Jim Frick

1999   Frisky Frazer                               Axel Jacobsen

2000   Remington Crown                        Jos Verbeeck

2001   Ikke kjørt

2002   Jam Pridem                                Jean Etienne Dubois

2003   Couch Doctor                              Anders Lindqvist

2004   Kleyton                                       Dominiek Locqueneux

2005   Malabar Circle Ås                        Torbjörn Jansson

2006   L`Amiral Mauzun                         Jean Michel Bazire

2007   Norginio                                     Jos Verbeeck

2008   Copper Beech                             Conrad Lugauer

2009   Russel November                         Hugo Langeweg

2010   Norginio                                     Nico d`Haenens

2011   Norginio                                     Nico d`Haenens

2012   Robert Keeper                            Michael Schmid
2013   Your Love Lois                             Rick Ebbinge
2014   Noras Been                                 Stefan Söderkvist
2015   Voltigeur de Myrt                        Gabriele Gelormini
2016   B.B.S. Sugarlight                         Vidar Hop
2017   B.B.S. Sugarlight                         Vidar Hop
2018   Antonio Tabac                             Oskar Kylin-Blom
2019   Ble du Gers                                 Jos Verbeeck
2020   ikke kjørt
2021   Mister F Daag                              Robin Bakker

                    HAMBLETONIAN

                     (MEADOWLANDS, NEW JERSEY)

1926   Guy McKinney                             Nat Ray

1927   Iosola`s Worthy                           Marvin Childs

1928   Spencer                                     William H. Leese

1929   Walter Dear                                Walter Cox

1930   Hanover`s Bertha                        Tom Berry

1931   Calumet Butler                            Dick McMahon

1932   The Marchioness                         William Caton

1933   Mary Reynolds                             Ben White

1934   Lord Jim                                     H.M. Parshall

1935   Greyhound                                  Sep Palin

1936   Rosalind                                      Ben White

1937   Shirley Hanover                            Henry Thomas

1938   McLin Hanover                             Henry Thomas

1939   Peter Astra                                  H.M. Parshall

1940   Spencer Scott                             Fred Egan

1941   Bill Gallon                                    Lee Smith

1942   The Ambassador                           Ben White

1943   Volo Song                                    Ben White

1944   Yankee Maid                                Henry Thomas

1945   Titan Hanover                              Harry Pownall

1946   Chestertown                               Tom Berry

1947   Hoot Mon                                   Sep Palin

1948   Demon Hanover                            Harrison Hoyt

1949   Miss Tilly                                     Fred Egan

1950   Lusty Song                                  Delvin Miller

1951   Mainliner                                    Guy Crippen

1952   Sharp Note                                  Bi Shively

1953   Helicopter                                  Harry Harvey

1954   Newport Dream                           Del Cameron

1955   Scott Frost                                 Joe O`Brian

1956   The Intruder                               Ned Bower

1957   Hickory Smoke                            John Simpson sr.

1958   Emily`s Pride                               Flave Nipe

1959   Diller Hanover                             Frank Ervin

1960   Blaze Hanover                             Joe O`Brian

1961   Harlan Dean                                Jimmy Arthur

1962   A.C.`s Viking                               Sanders Russell

1963   Speedy Scot                               Ralph Baldwin

1964   Ayres                                         John Simpson sr.

1965   Egyptian Candor                          Del Cameron

1966   Kerry Way                                  Frank Ervin

1967   Speedy Streak                             Del Cameron

1968   Nevele Pride                               Stanley Dancer

1969   Lindy`s Pride                              Howard Beissinger

1970   Timothy T.                                 John Simpson sr.

1971   Speedy Crown                             Howard Beissinger

1972   Super Bowl                                 Stanley Dancer

1973   Flirth                                         Ralph Baldwin

1974   Christopher T.                             Billy Haughton

1975   Bonefish                                     Stanley Dancer

1976   Steve Lobell                                Billy Haughton

1977   Green Speed                               Billy Haughton

1978   Speedy Somolli                            Howard Beissinger

1979   Legend Hanover                          George Sholty

1980   Burgomeister                              Billy Haughton

1981   Shiaway St. Pat                            Ray Remmen

1982   Speedy Bowl                               Tommy Haughton

1983   Duenna                                      Stanley Dancer

1984   Historic Freight                           Ben Webster

1985   Prakas                                        Bill O`Donnell

1986   Nuclear Cosmos                           Ulf Thoresen

1987   Mack Lobell                                John Campbell

1988   Armbro Goal                                John Campbell

1989   Park Avenue Joe                          Ron Waples

1990   Harmonious                                 John Campbell

1991   Giant Victory                               Jack Moiseyev

1992   Alf Palema                                   Mickey McNichol

1993   American Winner                          Ron Pierce

1994   Victory Dream                              Mike Lachance

1995   Tagliabue                                    John Campbell

1996   Continentalvictory                        Mike Lachance

1997   Malabar Man                                Malvern Burroug

1998   Muscles Yankee                           John Campbell

1999   Self Possessed                             Mike Lachance

2000   Yankee Paco                                Trevor Ritchie

2001   Scarlet Knight                              Stefan Melander

2002   Chip Chip Hooray                         Eric Ledford

2003   Amigo Hall                                   Mike Lachance

2004   Windsong`s Legacy                      Trond Smedshammer

2005   Vivid Photo                                  Roger Hammer

2006   Glidemaster                                John Campbell

2007   Donato Hanover                           Ron Pierce

2008   Deweycheatumnhowe                  Ray Schnittker

2009   Muscle Hill                                  Brian Sears

2010   Muscle Massive                            Ron Pierce

2011   Broad Bahn                                  George Brennan    

2012   Market Share                               Tim Tetrick

2013   Royalty For Life                           Brian Sears

2014   Trixton                                        Jimmy Takter
2015   Pinkman                                      Brian Sears
2016   Marion Marauder                          Scott Zeron
2017   Perfect Spirit                               Åke Svanstedt
2018   Atlanta                                        Scott Zeron
2019   Forbidden Trade                           Bob McClure
2020   Ramona Hill                                 Andrew McCarthy 
2021   Captain Corey                              Åke Svanstedt             

               HAMBLETONIAN OAKS

                   (MEADOWLANDS, NEW JERSEY)

1971   Gay Blossom                                Glen Garnsey

1972   Sara Lane Hanover                       Joe O`Brian

1973   Colonial Charm                             Glen Garnsey

1974   Berna Hanover                             Glen Garnsey

1975   Keystone Pioneer                        Dick DeSanties

1976   Ima Lula                                      Joe O`Brian

1977   Elmsford                                     Henri Filion

1978   Cora T.                                       Bill Herman

1979   Pagan Princess                            Peter Haughton

1980   Princess Glory                             Bill Popfinger

1981   Spring Dash                                 Berndt Lindstedt

1982   Dance Spell                                 Howard Beissinger

1983   Tarport Frenzy                            Jan Nordin

1984   Fancy Crown                               Bill O`Donnell

1985   Conch                                        Håkan Wallner

1986   Jef`s Spice                                 Mickey McNichol

1987   Armbro Fling                               George Sholty

1988   Nan`s Catch                                Berndt Lindstedt

1989   Park Avenue Kathy                       Bruce Nickells

1990   Working Gal                                 Mike Lachance

1991   Jean Bi                                       Jan Nordin

1992   Worldly Woman                            Bruce Liegle

1993   Winky`s Goal                               Cat Manzi

1994   Gleam                                        Malvern Burroug

1995   Lookout Victory                          John Patterson jr.

1996   Moni Maker                                 Walley Hennessey

1997   Must Be Victory                           Berndt Lindstedt

1998   Fern                                           Luc Oullette

1999   Oolong                                       John Campbell

2000   Marita`s Victory                          Berndt Lindstedt

2001   Syrinx Hanover                            John Campbell

2002   Windylane Hanover                       Ron Pierce

2003   Southwind Allaire                         Ron Pierce

2004   Silver Springs                               George Brennan

2005   Jalopy                                         Jeff Gregory

2006   Passionate Glide                           Ron Pierce

2007   Danae                                         Tim Tetrick

2008   Creamy Mimi                                Andy Miller

2009   Broadway Schooner                      Brian Sears

2010   Bar Slide                                     Tim Tetrick

2011   Bold And Fresh                            George Brennan

2012   Personal Style                              David Miller

2013   Bee A Magician                            Brian Sears

2014   Lifetime Pursuit                          Yannick Gingras
2015   Wild Honey                                 Yannick Gingras
2016   All The Time                               Yannick Gingras
2017   Ariana G                                     Yannick Gingras
2018   Manchego                                   Yannick Gingras 
2019   When Dovesvry                            Simon Allard 
2020   Sorella                                        Yannick Gingras 
2021   Bella Bellini                                 Dexter Dunn

               HUGO ÅBERGS MEMORIAL

                              (JÄGERSRO, MALMÖ)

1970   Brogan                                       Per-Olof Gustafsson

1971   Atout du Moulin                          Gert Scherman

1972   Noble Action                               Sören Nordin

1973   Ego Boy                                      Ingemar Olofsson

1974   Molnets Broder                           Åke Sundberg

1975   Judo Song                                  Per-Olof Gustafsson

1976   Nick Scott                                  Uno Swed    

1977   Duke Iran                                   Stig H. Johansson   

1978   Pershing                                     Berndt Lindstedt

1979   Express Gaxe                              Gunnar Axelryd

1980   Express Gaxe                              Gunnar Axelryd

1981   Mustard                                     Olle Goop

1982   U.S. Thor Viking                          Stig H. Johansson

1983   Speedy Magnus                           Olle Goop

1984   The Onion                                  Stig H. Johansson

1985   Matinè                                       Johnny Takter

1986   Big Spender                                Berth Johansson

1987   Big Spender                                Berth Johansson

1988   Callit                                          Karl O. Johansson

1989   Mack Lobell                                Veijo Heiskanen

1990   Peace Corps                               Stig H. Johansson

1991   Peace Corps                               Stig H. Johansson

1992   Kosar                                         Stig H. Johansson

1993   Sea Cove                                    Joseph Verbeeck

1994   Campo Ass                                  Heinz Wewering

1995   Houston Laukko                          Jorma Kontio

1996   Zoogin                                        Åke Svanstedt

1997   Rite On Line                                Atle Hamre

1998   Rite On Line                                Atle Hamre

1999   Fridhems Ambra                           Stefan Söderkvist

2000   Victory Tilly                                 Stig H. Johansson

2001   Giesolo de Lou                            Jean-Etienne Dubois

2002   Varenne                                      Giampaolo Minnucci

2003   Revenue                                     Lutfi Kolgini

2004   Gidde Palema                              Åke Svanstedt

2005   Gidde Palema                              Åke Svanstedt

2006   Citation                                      Erik Adielsson

2007   Oiseau de Feux                           Jean-Michel Bazire

2008   L`Amiral Mauzun                         Jean-Michel Bazire

2009   Torvald Palema                            Åke Svanstedt

2010   Lavec Kronos                               Lutfi Kolgini

2011   Lavec Kronos                               Erik Adielsson

2012   Commander Crowe                      Christophe Martens
2013   Commander Crowe                      Ørjan Kihlström
2014   Ed You                                         Robert Bergh
2015   Creatine                                      Johnny Takter 
2016   Mosaique Face                             Adrian Kolgjini
2017   Ringostarr Treb                            Wim Paal
2018   Up And Quick                               Bjørn Goop 
2019   Ringostarr Treb                            Wim Paal 
2020   Double Exposure                          Ørjan Kihlström
2021   Who`s Who                                  Ørjan Kihlström

              KENTUCKY FUTURITY

            (THE RED MILE, LEXINGTON - KENTUCKY)

1893   Oro Wilkes                                  John A. Goldsmith

1894   Beuzetta                                     Guz Macey

1895   Oakland Baron                             W.W. Milam

1896   Rose Croix                                   Myron E. McHenry

1897   Thorn                                         Orin A. Hickok

1898   Peter The Great                           P.V. Johnsen

1899   Boralma                                       Gus Macey

1900   Ferreno                                       Ed Benyon

1901   Peter Stirling                               J.B. Chandler

1902   Nella Jay                                     F.D. McKey    

1903   Sadie Mac                                   A. McDonald

1904   Grace Bond                                 W.J. Andrews

1905   Miss Adbell                                  A. McDonald

1906   Siliko                                          Myron E. McHenry

1907   General Watts                              M. Bowerman

1908   The Harvester                              Pop Geers

1909   Baroness Virginia                          Thomas W. Murphy

1910   Grace                                         M.C. McDevitt       

1911   Peter Thompson                           Jos L. Serrill

1912   Manrico B.                                   W.G. Durfee

1913   Etawah                                        Pop Geers

1914   Peter Volo                                   Thomas W. Murphy

1915   Mary Putney                                R.D. McMahon   

1916   Volga                                           Ben White         

1917   The Real Lady                              Thomas W. Murphy

1918   Nella Dillon                                  Jos L. Serrill

1919   Periscope                                    J.L. Dodge

1920   Arion Guy                                    Harry Stokes

1921   Rose Scott                                  Thomas W. Murphy

1922   Lee Worthy                                  Ben White

1923   Ethelinda                                     Walter Cox

1924   Mr. McElwyn                                Ben White

1925   Aileen Guy                                   Ben White

1926   Guy McKinney                              Nat Ray

1927   Iosola`s Worthy                            Marvin Childs

1928   Spencer                                      W.H. Leese

1929   Walter Dear                                 Walter Cox  

1930   Hanover`s Bertha                         Tom Berry

1931   Protector                                    William Caton

1932   The Marchioness                          William Caton

1933   Meda                                          Ben White

1934   Princess Peg                                Sep Palin 

1935   Lawrence Hanover                        Henry Thomas

1936   Rosalind                                       Ben White

1937   Twilight Song                                Ben White

1938   McLin Hanover                             Henry Thomas

1939   Peter Astra                                  Doc Parshall

1940   Spencer S