Tidligere vinnere av ulike storløp på Momarken Travbane

Momarken Travbane er en hyperrask 1000m bane som ligger idyllisk til ved Mysen.
På anlegget finnes et topp moderne treningsanlegg med løpsbane, velpreparerte treningsløyper, bakkeløype og rettbane.

Besøksadresse: Skofterudveien 12, 1850 Mysen
tlf.: 69 89 80 01
www.momarken.no

         A.J.F. Haneborgs Minneløp

1955   Iver Champo                               L.K. Jahnsen

1956   Cicerone                                    F. Nilsen

1957   Perhaps                                     E. Heggernes

1958   Chris Bingen                               P. Rakkestad

1959   Zarina                                       T. Diskerud

1960   Princess Royal                            T. Siskerud

1961   Turi Champo                               S. Skjønberg

1962   May Be                                      T. Diskerud

1963   Pimpernel                                  J. Cedell

1964   Princess Volar                            P. Rakkestad

1965   Gallant Victory                           K. Buer

1966   Fasco                                        B. Arvidsson

1967   Victory`s Boy                             F. Marthinsen

1968   E`Stellon                                   T. Diskerud

1969   Kæmpe L.                                  K. Buer

1970   Dunex                                       T. Diskerud

1971   Mercello                                   F. Marthinsen

1972   Odalisk                                      T.H. Larsen

1973   Nibs Boy                                    L. Kjøniksen

1974   Karina                                       P. Ulven

1975   Speedy Star                               J. Bøhn

1976   Steve Bakkely                             P. Ulven

1977   Wembley                                   G. Eggen

1978   Winner Stord                             P. Ulven

1979   Earthas Spin                              G. Eggen

1980   Volo Frost                                 M. Austevoll

1981   Lady Pepiva                               P. Ulven

1982   Fox Trot                                    F. Hansen

1983   Pingla Hønez                              D. Aarum

1984   Toyota Moulin                           P. Ulven

1985   Paragon                                    O.K. Selliken

1986   Hoya Carnosa                            C. Antonsen

1987   Tailored Way                             U. Thoresen

1988   Lamitech Leebrook                    A. Hamre

1989   Lady Fisherman                          A. Mehla

1990   Ideal Quickque A.                      A. Hamre

1991   Silwer Crown                             P.O. Midtfjeld

1992   Thuuli Tee                                D. Aarum

1993   Benign Chaplin                           H.P. Tholfsen

1994   Living Pride                               T. Skauen

1995   King Satin                                 T. Borg

1996   White Hart Lane                        S. Hammersborg

1997   Sugarvision                                G. Eggen

1998   Santa Volo                                 R. Wiig

1999   Rolling Simb                              T. Borg

2000   On The Spot                              G. Eggen

2001   Scott News                                S.O. Weberg

2002   Super Midnight                          L.A. Kolle

2003   Steinlager                                 P.O. Midtfjeld

2004   Comeback Victory                     G.V. Gundersen

2005   Lingo                                        C. Antonsen

2006   Los Amigo                                 E. Høitomt

2007   Trinity Degato                           G. Austevoll

         Bentley Star D. (dødt løp)           K. Johansen

2008   The Seeker                               H.P. Tholfsen

2009   Gidde R. Icke                            K. Bjørnerød

2010   Mountain Dew                           L.A. Kolle

2011   Why Sly                                    P.O. Midtfjeld

2012   Ramos Boy                                V. Hop

2013   Rafolo                                       L.A. Kolle

2014   Jacaroo                                     B. Westergaard

2015   Tack Wee                                   Å. Tengsareid

2016   Emir La Brousse                         M.T. Gundersen
2017   Skylander Hill                            O.J. Østre
2018   Phantasm Soa                            E. Rennesvik
2019   Eldorado Gracieux                     G. Austevoll
2020   Cash DE                                     E. Rennesvik
2021   Gangnam Style                           E. Høitomt

                       Fylkeskamp
(Østfold-Vestfold-Telemark-Buskerud-Oppland-Akershus)

1938   Lykkeper                                    N. Buer
1939   Gisle                                          J. Ødegaard
1940   Ikke kjørt
1941   Lykkeper                                    N. Buer
1942   Vigri                                           A. Sannes
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Glunt                                         J. Rakkestad
1947   Bondegutten                               A.E. Buer
1948   Goril                                          K. Stubberud
1949   Goril                                          K. Stubberud
1950   Morhild                                      E. Garberg
1951   Ikke kjørt
1952   Atlas Vira                                    Ø. Buer
1953   Atlas Vira                                    Aa. Ottersen
1954   Kvikk Sylfiden                              L. Norum
1955   Elvard                                         N. Nilsen
1956   Kvikk Sylfiden                              L. Norum
1957   Spenter                                      I. Larsen
1958   Hamar                                        K. Rastad
1959   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1960   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1961   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1962   Dally Bausen                                P. Rakkestad
1963   Dally Bausen                                G. Diskerud
1964   Omerbausa                                  K. Ulven
         Sabina                                        R. Olsen
1965   Huldreprinsen                              K.E. Jahnsen
         Vinvara                                       A. Ulven
1966   Vinvara                                       A. Ulven
         Vinvara                                       A. Ulven
1967   Ramon Rosa                                 K. Rastad
         Jerker                                        T. Borstad
1968   Ikke kjørt
1969   Thea                                          F. Marthinsen
         Gulle                                          J. Schou
1970   Gulle                                          J. Schou
         Hallingkongen                              A. Søndreli

                        Glava-Løpet
             (A/S Askim Gummivarefabrikks Løp 1949-70)
                           (Vikingløpet 1971-88)

1949   Tango Senator                            T. Diskerud
1950   King Abbey                                 P. Rakkestad
1951   Senator Champlain                       K. Buer
1952   Eno Wilson                                  E. Garberg
1953   Mercator                                   O. Olsen
1954   Princess Spencer                        P. Ulven
1955   Britt Champlain                           T. Diskerud
         Princess Spencer (to vinnere)       L. Haslie
1956   Astrid                                        A. Høgberg
1957   King Senator                               K. Ulven
1958   Gibs Bulwark                               N. Sundin
1959   Puck Song                                  J. Espeseth
1960   Jens Protector                           T. Diskerud
1961   Zarina                                        G. Diskerud
1962   Prins Bulwark                              K. Buer
1963   Prins Bulwark                              K. Buer
1964   Turi Champo                               K. Buer
1965   Dunbar                                       P. Rakkestad
1966   Gallant Victory                            K. Buer
1967   Skate                                         Ragnar Borg
1968   Earl Song                                    J. Cedell
1969   Rolls Royal                                  G. Diskerud
1970   Scott Protector                          K. Buer
1971   Scott Protector                          K. Buer
1972   Garcia                                        F. Marthinsen
1973   Beau Nonantais                           K. Buer
1974   Frances Marie                             R. Thuresson
1975   Annika Harvester                         G. Diskerud
1976   Soroya C.                                   B.M. Gundersen
1977   Brod Bulwark                              N.Å. Østby
1978   Mr. Caleb                                   T. Wollebæk
1979   Earthas Spin                               G. Eggen
1980   Lins Royal R.                               G. Eggen
1981   Volo Frost                                  M. Austevoll
1982   Velin Kattegat                             G. Diskerud
1983   Elken Star                                   G. Diskerud
1984   Fabianco                                    E. Flenes
1985   Gamina Hedevang                        J. Risa
1986   Damons Pride                              T.H. Larsen
1987   Tailored Way                              D. Aarum
1988   Pershing Marie                            S. Berggren
1989   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1990   Chagall                                       A. Hamre
1991   Laser Almahurst                          A. Hamre
1992   Santana Lobell                            H.P. Tholfsen
1993   King Of The Sea                          A. Hamre
1994   Ringo Superboy                           B. Ølstøren
1995   Bicycle                                      D. Aarum
1996   Sugar Boy                                  H.P. Tholfsen
1997   Lamitech Crush Em                      Å. Svanstedt
1998   Bella Coal                                  A. Mehla


               Holm Holmsens Minneløp

1973   Quick Step                                 Hans Petter Tholfsen

1974   Soroya C.                                   Bjarne M. Gundersen

1975   Filur Pride                                  Ulf Thoresen

1976   Mexico Star                               Jan Risa

1977   Polar Nibs                                  Johan Cedell

1978   Fiction                                      Per Henriksen

1979   Cimi Karlebo                               Gunnar Eggen

1980   Baron Dior                                 Frank Marthinsen

1981   Skiff                                          Asbjørn Mehla

1982   Arnie Will Do                              Frode Hansen

1983   Costa Plenty                              Gunnar Eggen

1984   Jambo Luanne                            Hans Petter Tholfsen

1985   Ibrahim G.                                  Petter Glittum

1986   The Great Santina                      Gunnar Eggen

1987   Siggy Star                                  Gunnar Mehla

1988   Yankee Pedro                            Per Ulven

1989   Geneva Summit                           Gunnar Eggen

1990   Smokin Spin                               Göran E. Johansson

1991   Bluesbreaker                             Trond Skauen

1992   Elmas Boy                                  Eirik Høitomt

1993   Tomali Sandy                              Bjørn Garberg

1994   Ikke kjørt

1995   Perfect Harmony                        Asbjørn Mehla

1996   Mr. Tick Tack                             Terje Løvseth

1997   Ikke kjørt

1998   Ikke kjørt

1999   Kendrick Hanover                       Atle Hamre

2000   King Simon                                 Hans Christian Holm

2001   Thai Zoot                                  Øystein Tjomsland

2002   Tib Mack Force                          Frode Hamre

2003   Otard                                        Øyvind Hegdal

2004   Blyge Harry                               Frode Hamre

2005   Philip Rags                                 Per Oleg Midtfjeld

2006   Keystone Carla                           Lars Anvar Kolle

2007   Pine Princess L.                         Cato Antonsen

2008   Lord Capar                                Örjan Kihlström

2009   Victor L.H.                                Johnny Takter

2010   Tryptophan Ås                            Kenneth Haugstad

2011   Only Kronos                               Lutfi Kolgjini

2012   Magnificent Face                        Lutfi Kolgjini

2013   Ronnie O`Sullivan                       Bjørn Goop

2014   Good`s of Norway                      Eirik Høitomt

2015   Ikke kjørt

2016   Cash Okay                                  Geir Vegard Gundersen
2017   Joe Comet                                 Gøran Antonsen
2018   Gonzales B.R.                             Lars Anvar Kolle
2019   Jackson Avery                             Erlend Rennesvik
2020   Moen Thor                                  Eirik Høitomt
2021   Riva O.                                       Frode Hamre

                   HØST MARATON

2013   Vasadu                                         F. Hamre

2014   Quincy Frontline                           F. Hamre

2015   Black November                            P.O. Midtfjeld

2016   Glen Ord Superb                           G.V. Gundersen
2017   U.S. Male E.P.                               E. Rennesvik
2018   Annie`s Boy                                  E. Høitomt
2019   U.R. Amazing                                Åsbjørn Tengsareid
2020   Delight Classic                              Kristian Malmin
2021   Delight Classic                              Kristian Malmin

               Kaare Krosbys Minneløp

1973   Knaust                                       Jahn Schou

1974   Texas Jan                                   Sigvart Larsen

1975   Seiersylfiden                               Kristian Myren

1976   Helgin Baus                                 Asbjørn Mehla

1977   Vitor                                          Carl Wollebæk

1978   Gampila                                      Ivar Gamme

1979   Dodlin                                        Martin Hoel

1980   Sprintmin                                   Carl Wollebæk

1981   Kinge Balder                               Gunnar Diskerud

1982   Finstad Per                                 Thor Tholfsen

1983   Slogum Pil                                   Tor Wollebæk

1984   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen

1985   Per U.                                        Arthur Utsogn

1986   Briskeby Gutten                          Gunnar Eggen

1987   Alta                                           Dagfinn Aarum

1988   Granli Bausen                              Asbjørn Mehla

1989   Lappello                                     Per Arne Lindstöm

1990   Min Erik                                     John Torp

1991   Slogum Bris                                 Arne Sem

1992   Vital Best                                   Tore H. Larsen

1993   Moe Vilja                                   Asbjørn Mehla

1994   Ikke kjørt

1995   Blæs Lina                                   Cato Antonsen

1996   Lyn Jo                                       Dagfinn Aarum

1997   Ikke kjørt

1998   Ikke kjørt

1999   Mai Lotta                                  Geir Vegard Gundersen

2000   Moe Odin                                   Asbjørn Mehla

2001   Alm Rau Jo                                Jomar Blekkan

2002   Storm Jo                                   Jomar Blekkan

2003   Best Elden                                 Asbjørn Mehla

2004   Alm Viktor                                 Rune Wiig

2005   Åsajerven                                  Tor Wollebæk

2006   Kasper Mollyn                            Asbjørn Mehla

2007   Nimo                                         Atle Solhus

2008   Krøsus                                       Vidar Hop

2009   Lannem Jona                             Asbjørn Mehla

2010   Nygaards Thea                           Jan Roar Mjølnerød

2011   Gylden Balder                            Kai Johansen

2012   ?

2013   Lesja Kongen                              Øystein Tjomsland

2014   Odins Eld                                   Vidar Hop

2015   Moe Garm                                  Eirik Høitomt

2016   Solkongen                                  Jan Roar Mjølnerød
2017   Prins CK                                     Tom Erik Solberg
2018   Ard                                            Eirik Høitomt
2019   Ramstad Kristian                        Magnus Teien Gundersen
2020   Kong CK                                     Per Oleg Midtfjeld
2021   Faks Odin                                  Josefine Eilertsen

                Momarken Grand Prix

1972   Nu Bangsbo                                V. Pedersen
1973   Baron Päls                                  G. Nordin
1974   Pimpernell II                               K. Svendsson
1975   Ritha Lyngholm                           O. Lindquist
1976   Sunbeam R.                                U. Thoresen
1977   Charismatic                                T. Tholfsen
1978   Fetard                                       H. Nymann
1979   Record Launcher                        B. Erasmie
1980   Clean Robber                              L. Kjøniksen
1981   Full Of Coal                                J. Risa
1982   Johnson Lobell                           H.P. Tholfsen
1983   Sancho Hanover                          H.P. Tholfsen
1984   Frances Guy                               G. Eggen
1985   Damons Pride                              A. Mehla
1986   Hambler F.                                 B. Garberg
1987   Clash Hammering                         U. Thoresen
1988   Ewing Turf                                 A. Lindqvist
1989   Mack Lobell                               V. Heiskanen
1990   Peace Corps                              S.H. Johansson
1991   Prince Mystic                             A. Hamre
1992   First Sid                                    P.I. Kolbjørnsvik
1993   Bicycle                                     V. Hop
1994   Copiad                                      E. Berglöf
1995   Sugar Boy                                 H.P. Tholfsen
1996   Deliberate Speed                       P. Henriksen
1997   Lookout Victory                         S.H. Johansson
1998   Indian Silver                              S.H. Johansson
1999   Lass Zefyr                                 O. Goop
2000   King Kruzer                               H.C. Holm
2001   Legendary Lover K.                    (S. Juul)
2002   Legendary Lover K.                    (S. Juul)
2003   Norvelous Hanover                     O. Mikkelborg

               Momarken Grand Prix
                               (Hoppeløp)

1987   Wolf`s Ahava                               K. Dybdahl
1988   Vicky Vy                                     G. Eggen
1989   Cross Creek                                U. Thoresen
1990   Don`t Cry For Me                        G. Norman
1991   Glad Suit                                    D. Aarum
1992   Krista Vixi                                   P.L. Nilsen
1993   Royal Blood                                O. Goop
1994   Baroness Karsk                            H.O. Sundberg
1995   Handbag                                     Ö. Kihlström
1996   Lamitech Dancing                        S.H. Johansson
1997   Emilie Cas El                                T. Korvenoja
1998   Reel Diamond                              O. Goop
1999   Mack Action Ås                            O. Goop
2000   Box Trot                                      H.P. Tholfsen
2001   Small Town Girl                            P.O. Midtfjeld
2002   Candelia                                     O. Goop

    Momarkens Nordiske Kaldblodsløp

1989   Bestjerker                                  T. Wollebæk
1990   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1991   Lannem Svarten                           T. Wollebæk
1992   Bork Rigel                                   J. Blekkan
1993   Lønsvoldsvarten                           M. Helland

                Momarken Norsk Oaks

                      (3-årige Kaldblodshopper)

1986   Vinning Tora                               Vidar Schwabe

1987   Måna Nixi                                   Arne Nilsen

1988   Satti                                          Amund Øksnevad

1989   Løkke Frøkna                              Dagfinn Aarum

1990   Lygna Fina                                  Vidar Hop

1991   Åsvara                                        Edvard Kristiansen

1992   Durga                                         Bjørn Garberg

1993   Oddevinna                                  Per Arvid Erga

1994   Vinter Stjerna                             Tor Wollebæk

1995   Lannem Tora                               Tor Wollebæk

1996   Uldina                                        Øyvind Austevoll

1997   Sindy Vinter                                Odd Arne Sagholen

1998   Søstra                                        Arne Nilsen

1999   Mørtvedt Mari                             Thor Borg

2000   Veels Stjerna                              Jan Roar Mjølnerød

2001   Athenepia                                   Kristian Bjørnerød

2002   Brenne Stjerna                            Geir Vegard Gundersen

2003   Ihle Vinnie                                  Olav Mikkelborg

2004   Spang Pila                                   Cato Antonsen

2005   Valle Jærva                                 Øystein Tjomsland

2006   Horgen Lotta                               Geir Vegard Gundersen

2007   Finspika                                      Lars Anvar Kolle

2008   Romhus Molla                              Vidar Hop

2009   Eldsiri                                         Asbjørn Mehla

2010   Voje Spika                                   Thor Borg

2011   Pyrodi                                         Niclas Torstemo

2012   Tema                                          Geir Vegard Gundersen

2013   Lannem Silje                               Tor Wollebæk

2014   Brenne Rødi                                Jan Roar Mjølnerød

2015   Tangen Jerkila                             Gunnar Austevoll

2016   Tekno Lotta                                 Lars Anvar Kolle
2017   Karmland Anna                             Frode Hamre
2018   Eldoda                                        Tom Erik Solberg
2019   Stas Eldi                                      Per M. Hvattum
2020   Føynland Anna                             Tom Erik Solberg
2021   Tangen Tone                                Tom Erik Solberg

                 Momarken Norsk Oaks

                         (3-årige Varmblodshopper)

1986   Komtesse June                           Egil Flenes

1987   Super Dulcinea                           Asbjørn Mehla

1988   Lady Fisherman                           Gunnar Eggen

1989   Glad Suit                                    Asbjørn Mehla

1990   Marvelous Volo                           Hans Petter Tholfsen

1991   Blue Sister                                 Gunnar Eggen

1992   Astro Game                                Trond Skauen

1993   Benign Daphne                           Jørn Olaf Olsen

1994   Bunny Bowl                                Vidar Hop

1995   Superina Land                            Steinar Holm

1996   Anya Pedro                                Hans Christian Holm

1997   Lady Celine S.                            Jørn Morten Kvikstad

1998   Welia Laylock                             Gunnar Eggen

1999   Tobro`s Girl                               Geir Vegard Gundersen

2000   Eight Eleven L.                            Trond Skauen

2001   Perfect Gal                                 Per Oleg Midtfjeld

2002   Masserarti                                  Atle Eggan

2003   Due Diligence                             Olav Mikkelborg

2004   Vienna                                       Steinar Hammersborg

2005   Olganina                                    Vidar Hop

2006   Kristiane K.                                Sven Olav Weberg

2007   Qtee                                          Vidar Hop

2008   First Eleven L.                            Vidar Hop

2009   Cash And Carry                           Tom Erik Solberg

2010   Farmer`s Julia                            Olav Mikkelborg

2011   Fricky                                         Per Oleg Midtfjeld

2012   Oh Superb                                   Asbjørn Mehla

2013   Glad Hall T.                                 Bjørn Garberg

2014   Nelson Nora                                Bo Westergaard

2015   Anazai                                         Kristian Malmin

2016   Nice Eleven L.                             Geir Vegard Gundersen
2017   Let`s Take a Selfie                       Magnus Teien Gundersen
2018   Hillary B.R.                                 Magnus Teien Gundersen
2019   Sabrina Frecel                             Magnus Teien Gundersen
2020   Global Bred To Win                      Magnus Teien Gundersen
2021   Thai Brooklyn                              Nicklas Korfitsen

                     Oaks revansjen

                              (4 årige hopper)

2006   Magdalena Spur                          Jomar Blekkan

         Engesve Bella                              Leif Witasp

2007   French Rolls                               Björn Goop

         Jilly                                           Johan Herbjørn Undem

2008   American Rolls                            Olle Goop

         Eigelands Frøkna                          Åsbjørn Tengsareid

2009   Sweet Case                                 Thor Borg

         Faste Lundi                                  Eirik Høitomt

2010   Pretty Photo                               Asbjørn Mehla

         Eldsiri                                         Ulf Ohlsson

2011   Carte Blanche                             Tom Erik Solberg

         Voje Spika                                   Thor Borg

2012   Ira Helevi                                   Gunnar Austevoll

         Hellin Jærva                                Eirik Høitomt

2013   Beverly B.R.                                Bo Westergaard

          Lidå Ø.K.                                    Tom Erik Solberg

2014   Glad Hall T.                                 Bjørn Garberg

          Lannem Silje                               Tor Wollebæk

2015   Nelson Nora                                 Eirik Høitomt

         Tante Ragnhild                             Geir Vegard Gundersen

2016   Charisma KW                               Tom Erik Solberg

         Solvik Faksa                                  Lars Anvar Kolle
2017   Nice Eleven L.                              Magnus Teien Gundersen
         Brenne Blissi                                 Åsbjørn Tengsareid
2018   Normandie Royal                          Frode Hamre
         Ness Tjo Edel                                Frode Hamre
2019   Blueridge Sun                               Magnus Teien Gundersen
         Voje Maren                                   Lars Anvar Kolle
2020   Another Creation                         Kristian Malmin

2020   Nordli Alma                                 Jomar Blekkan
2021   Miss Pepper                                 Bjørn Steine
2021   April Faxa                                    Vidar Hop

              Ole Uttisruds Minneløp

1947   Anker                                        Halvard Vold

1948   Gyller Hoffmann                          Øyvind Buer

1949   Erik                                           Steinar Sønstegaard

1950   Urdsøn                                      Karsten Buer

1951   Rivanda                                      Nils Buer

1952   Baus Steggsøn                            Jon Espeseth

1953   Glæda                                       Tron Klæstad

1954   Løverappa                                  Leif Hansen

1955   Dally Bausen                               Kaare Solberg

1956   Roy Stegg                                  Karsten Buer

1957   Vik Molly                                    Karsten Buer

1958   Nattlyna                                    Kaare Ruud

1959   Terje                                        Ivar Riis

1960   Løven                                       Kåre Rastad

1961   Josias                                       Karsten Buer

1962   Strålestegg                                Arne Fladberg

1963   Dolly                                        Terje Borstad

1964   Vivan                                        Edvard Huseby

1965   Kilde                                        Trygve Diskerud

1966   Bestmin                                    Ivar Larsen

1967   Kvikkvinn                                   Kjell Norsted

1968   Jonsokstjerna                            Brede Killingmo

1969   Nic                                           Terje Borstad

         Vikarauen (dødt løp)                   Svein Kurås

1970   Torbest                                     Karsten Buer

1971   Brage                                       John Torp

1972   Boris                                        Terje Borstad

1973   Sjurprinsen                               Hans Martin Klepaker

1974   Jarvistøva                                  Frank Marthinsen

1975   Best Terna                                Kjell Norsted

1976   Nordli Baus                               Olav M. Haga

1977   Kila                                          Gunnar Diskerud

1978   Jens Håp                                  Jens Aarum

1979   Sylfide Rapp                              Hans Sveen

1980   Grenne Blesen                           Bjørn Garberg

1981   Bjørklia Pålle                             Arne Nilsen

1982   Min Hera                                  Frank Marthinsen

1983   Pål Lunar                                  Brede Killingmo

1984   Gaute                                      Ulf Thoresen

1985   Listmin                                     Egil Flenes

1986   Varg Jerker                               Armand Kvåle  

1987   Sambo                                      Gunnar Eggen

1988   Fraun Fresken                           Terje Dahl

1989   Kile Pjolter                               Cato Antonsen

1990   Pajagutt                                   Tor Wollebæk

1991   Korson                                     Tor Wollebæk

1992   Helmin Rigel                              Dagfinn Aarum

1993   Helmin Rigel                              Dagfinn Aarum

1994   Mjølner Tor                               Per Oleg Midtfjeld

1995   Troll Leinar                               Thor Borg

1996   Metsgar                                    Rune Wiig

1997   Engerbest                                 Per Dave Holtung

1998   Minijakken                                Jomar Blekkan

1999   Føynland Svarten                       Rune Wiig

2000   Schuvar                                    Asbjørn Mehla

2001   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla

2002   Polar Front                                Cato Antonsen

2003   Vinning Kos                                Rune Wiig

2004   Steinsvad Eld                             Asbjørn Mehla

2005   Viggo                                        Eirik Høitomt

2006   Trø Lyn                                     Geir Mikkelsen

2007   Grindstad Jahn                          Tor Wollebæk

2008   Tangen Scott                             Vidar Hop

2009   Moe Granar                               Thor Borg

2010   Mjølner Faks                             Kjetil Djøseland

2011   Mjølner Faks                             Kjetil Djøseland

2012   Tuxi Titan                                 Svein Olav Ruud

2013   Pondus                                     Arne Nilsen

2014   Elmer                                       Tom Erik Solberg

2015   Jærvsø Ole                               Hans Chr. Holm

2016   Myhreng Jerker                         Olav Mikkelborg
2017   Galileo                                     Geir Flåten
2018   Galileo                                     Geir Flåten
2019   Kleppe Fanden                          Kjetil Djøseland
2020   Steinfaks                                  Eirik Høitomt
2021   Brenne Banker                          Åsbjørn Tengsareid

           Per Rakkestads Minneløp

(Tidl. Momarkens Utslagningsløp)

1976   Tella Dream                                 S. Norberg

1977   Early Bird                                    R. Walsøe

1978   Glenn Hanover                            N.Å. Østby

1979   Isorsky                                       T. Myhre

1980   Top Blaze                                   M. Austevoll

1981   Arin Laud                                    P. Ulven

1982   Grey Olympen                             D. Aarum

1983   Pepino Boy                                 L. Haslie

1984   Pingla Hønez                               D. Aarum

1985   Mr. Poppey                                P.A. Erga

1986   No Miss                                      H.P. Tholfsen

1987   Grev Henrik                                G. Eggen

1988   Lamitech Leebrook                      A. Hamre

1989   Lucy In The Sky                          C. Antonsen

1990   Galax Ribb                                  A. Mehla

1991   Lucy In The Sky                          C. Antonsen

1992   Appache Warrior                         P.O. Midtfjeld

1993   Song Lark                                   D. Aarum

1994   Lord Palema                               C. Antonsen

1995   Ikke kjørt

1996   Black Ace                                    B. Ølstøren

1997   Limestone Hawaii                        G.K. Stenberg

1998   Soir De Pro                                  T. Erga

1999   Key To Glory                               B. Goop

2000   Key To Fame                                D. Aarum

2001   Brown Desert                              P.O. Midtfjeld

2002   Enzio Toftebjerg                          N. Andersen

2003   Nimbus Goal                                T. Skauen

2004   Sugarcane Pedro                          T. Wollebæk

2005   Home Run                                   G.V. Gundersen

2006   Dalshan As                                   Å. Tengsareid

2007   Ian Rush                                      B. Goop

2008   Glad X.T.                                     B. Garberg

2009   Ohio Launcher                             G. Austevoll

2010   Fly High Kemp                             E. Berglöf

2011   Crown`s Banker                           B. Westergaard

2012   Francais du Gull                           Erik Lindegren

2013   Crown`s Banker                           T.E. Solberg

2014   Sejr Gammelsbæk                        F. Hamre

2015   Rafolo                                         E. Høitomt

2016   Mymanyyouare                             C. Antonsen
2017   No Limit L.A.                               P.O. Midtfjeld
2018   Hickothepooh                              V. Hop
2019   Moveslikejagger                           D.S. Dalen
2020   The Last Ticket                            G. Austevoll
2021   Red Bar                                        Å. Tengsareid

                      Påskepokalen

1973   Odalisk                                     T.H. Larsen

1975   Fairbanks Hanover                      J. Risa

1976   Nibs Boy                                    L.N. Raae
         Dally Sjursson                             A. Sem
1977   Ikke kjørt
1978   Ikke kjørt
1979   Ikke kjørt
1980   Ikke kjørt
1981   Ikke kjørt
1982   Washington                                T.H. Larsen
         Ranta Jahn                                 L.G. Raae
1983   Arin Laud                                   P. Ulven
         Spikdona                                   G. Eggen
1984   Limpopo                                    L.K. Eriksson
         Finstadmort                               M. Hoel
1985   Frances Guy                              T.H. Larsen
         Svintopp                                   M. Austevoll
2011   Cromwell                                   P.O. Midtfjeld
         Amor Even                                 P.O. Midtfjeld

           Salerud Amfi`s Gyldne Seidel
                    (Valdisholms Gyldene Seidel)

1988   Harold Key                                 O.R. Andersson
1989   Frank Wiking                               A. Hamre
1990   Little Wonder                             D. Aarum
1991   Prince Oden                               E.A. Schem
1992   Apache Warrior                           P.O. Midtfjeld
1993   Pay Suit                                     T. Skauen
1994   Atas Hero L.                               O. Goop
1995   Ikke kjørt
1996   Ikke kjørt
1997   Manita Crown                             O. Mikkelborg
1998   Spendic                                     L. Witasp
1999   Magic Win                                  Åke Svanstedt
2000   Colorado Pitt                              Sven Olav Weberg

                  Steinlagers Æresløp

2007   Vamos                                          Lutfi Kolgjini

2008   Garland Kronos                             Vidar Hop

2009   Turnaround                                   Lutfi Kolgjini

2010   Bobtail                                         Erik Adielsson

2011   Global Investment                         Bjørn Goop

2012   Beanie M.M.                                 Johnny Takter

2013   Mr. Picolit                                     Åke Svanstedt

2014   Mr. X.F. Royal                                Lars Anvar Kolle

2015   Oasis Bi                                        C. Svensson

2016   Donna di Quattro                          B. Goop
2017   Mosaique Face                              A. Kolgjini
2018   Sir Ratzeputz                                B. Goop
2019   Cokstile                                        L.A. Kolle
2020   ikke kjørt ?
2021   Viking Va Bene                              E. Høitomt
          (kjørt på Biri pga Koronasituasjonen)

                Thor Østbys Minneløp

1947   Pjokkina                                     Karsten Buer

1948   Baus Tryggsøn                             Trygve Diskerud

1949   Lemoli                                        Lars Gjersøyen

1950   Ragg                                          Peder Haslie

1951   Ansigutten                                  G.G. Borstad

1952   Urdsønn                                     Karsten Buer

1953   Steggjar                                     Trygve Diskerud

1954   Spikla                                         Lars Gjersøyen

1955   Steggbest                                   Per Ulven

1956   Seierlill                                      Tarald Bjanes

1957   Steggbest                                   Eilef Schou

1958   Petter Tidemand                         Håkon Holm

1959   Sylfidblesen                                Trygve Diskerud

1960   Dally Bausen                               Per Rakkestad

1961   Dally Bausen                               Per Rakkestad

1962   Dally Bausen                               Per Rakkestad

1963   Terje                                        Ivar Riis

1964   Dolly                                         Terje Borstad

1965   Grans Ternen                             Tron Klæstad

1966   Vidna                                        Bjørn Humborstad

1967   Jerker                                       Terje Borstad

1968   Wahl Stegg                                 Per Ulven

1969   Hallingkongen                             Arvid Søndreli

1970   Jahn Tor                                    Karsten Buer

1971   Gol Best                                    Arvid Søndreli

1972   Thea                                         Frank Marthinsen

1973   Ingmar                                      Jørn Gunnar Nilsen

1974   Dally Sjurson                              Arne Sem

1975   Dally Sjorson                              John Torp

1976   Brage                                        John Torp

1977   Slogum Tor                                Lars Grini

1978   Vintilla                                      Leif Kjøniksen

1979   Vintilla                                      Leif Kjøniksen

1980   Pirilblesa                                   Vidar Schwabe

1981   Pål Best                                    Gunnar Diskerud

1982   Galint                                       Asbjørn Mehla

1983   Slogum Tron                              Gunnar Eggen

1984   Slogum Tron                              Gunnar Eggen

1985   Listjärn                                     Frank Marthinsen

1986   Braute                                      Asbjørn Mehla

1987   Alm Svarten                               Ulf Thoresen

1988   Braute                                      Asbjørn Mehla

1989   Holm Prins                                Weine Persson

1990   Alm Svarten                               Ulf Thoresen

1991   Lannem Svarten                         Tor Wollebæk

1992   Lannem Svarten                         Tor Wollebæk

1993   Lannem Svarten                         Tor Wollebæk

1994   Alm Svarten                               Trond Skofsrud

1995   Bork Rigel                                  Jomar Blekkan

1996   Pilmingnist                                 Dagfinn Aarum

1997   Polar Troll                                 Cato Antonsen

1998   Bork Rigel                                 Jomar Blekkan

1999   Spikeld                                     Rune Wiig

2000   Røder                                       Cato Antonsen

2001   Bork Rigel                                 Jomar Blekkan

2002   Skøiar                                       Espen A. Schem

2003   Bokli Eld                                   Lars Anvar Kolle

2004   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla

2005   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla

2006   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla

2007   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla

2008   Moe Odin                                  Asbjørn Mehla

2009   Hallsta Lotus                             Jan-Olof Persson

2010   Åsajerven                                  Tor Wollebæk

2011   Moe Brage                                 Eirik Høitomt

2012   Åsajerven                                  Geir Vegard Gundersen

2013   Neslands Loke                            Åsbjørn Tengsareid

2014   Vestpol Faxen                            Øystein Tjomsland

2015   Norheim Jærv                            Kai Johansen

2016   Alsaker Piril                               Eirik Høitomt
2017   Tord Viking                                Kai Johansen
2018   Tin Balder                                  Vidar Hop
2019   Valle Mattis                               Geir Vegard Gundersen
2020   Stumne Fyr                                Ole Johan Østre
2021   Jærvinn S.K.                              Eirik Høitomt

                     Østfoldpokalen

1936   Skanke Gilma                               E. Garberg

1937   Donnagubben                              G.G. Borstad

1938   Hetta                                         H. Christiansen

1939   Don Gyller                                   G.G. Borstad

1940   Toftegubben                               N. Buer

1941   Donnaknekten                             G.G. Borstad

1942   Lykkeper                                    Ø. Buer

1943   Gisle                                          J. Ødegård

1944   Ikke kjørt

1945   Ikke kjørt

1946   Kaplyset                                     Ø. Buer

1947   Toftesvarten                               T. Diskerud

1948   Bondegutten                              N. Buer

1949   Pjokkina                                     K. Buer

1950   Erik                                           S. Sønstegaard

1951   Fram                                          Ø. Buer

1952   Mjøslill                                       H. Holm

1953   Grans Terna                                T. Klæstad

1954   Urdsøn                                       K. Buer

1955   Steggbest                                   E. Schou

1956   Seierlill                                      T. Bjanes

1957   Roy Stegg                                   T. Bjanes

1958   Dally Bausen                               K. Solberg

1959   Spenter                                      I. Larsen

1960   Dally Bausen                               P. Rakkestad

1961   Opal                                          K. Buer

1962   Vinvara                                      A. Ulven

1963   Dally Bausen                               G. Diskerud

1964   Sabrin                                       A. Solberg

1965   Frk. Kari                                    A. Hop

1966   Marinus                                     J. Schou

1967   Jahn Piril                                   K. Buer

1968   Jahn Piril                                   K. Buer

1969   Jahn Piril                                   K. Buer

1970   Jahn Piril                                   K. Buer

1971   Thea                                         S. Skjønberg

1972   Thea                                         J. Torp

1973   Klang                                        B. Killingmo

1974   Thea                                         F. Marthinsen

1975   Prins Jerker                               G. Eggen

1976   Slogum Tor                                 F. Marthinsen

1977   Opstadbrun                                P. Rakkestad

1978   Pål Best                                     B. Killingmo

1979   Vintilla                                       L. Kjøniksen

1980   Vintilla                                       L. Kjøniksen

1981   Korbest                                     H.P. Tholfsen

1982   Slogum Tron                               G. Eggen

1983   Spikdona                                    G. Eggen

1984   Galint                                        B. Orre

1985   Toriseira                                    U. Thoresen

1986   Alm Svarten                                U. Thoresen

1987   Alm Svarten                                T.H. Larsen

1988   Alm Svarten                                A. Mehla

1989   Dublan                                       U. Thoresen

1990   Atom Vinter                               A.G. Blihovde

1991   Ikke kjørt

1992   Pilmingnist                                 C. Antonsen

1993   Atom Vinter                               R. Wiig

1994   Trons Trollmin                            E.A. Schem

1995   Buaas Stjerna                             A. Mehla

1996   Mjølner Kvikk                             J.R. Mjølnerød

1997   Bork Rigel                                 J. Blekkan

1998   Bork Rigel                                 J. Blekkan

1999   Spikeld                                     R. Wiig

2000   Spikeld                                     R. Wiig

2001   Spang Best                                T. Wollebæk

2002   Moe Odin                                  A. Mehla

2003   Moe Odin                                  L.A. Kolle

2004   Bokli Eld                                   L.A. Kolle

2005   Minper                                     S.O. Weberg

2006   Moe Odin                                  A. Mehla

2007   Lumjor                                     S.O. Wassberg

2008   Moe Brage                                A. Mehla

2009   Åsajerven                                 T. Wollebæk

2010   Åsajerven                                 T. Wollebæk

2011   Neslands Loke                           Å. Tengsareid

2012   Hallsta Lotus                             U. Ohlsson

2013   Gylden Balder                           K. Johansen

2014   Føynland Kongen                       G. Flåten

2015   Lannem Silje                             T. Wollebæk

2016   Myr Faksen                                H.C. Holm
2017   Myhreng Jerker                         O. Mikkelborg
2018   Will Prinsen                               Å. Tengsareid
2019   Roli Eld                                     A.S. Akselsen
2020   ikke kjørt ?
2021   Odd Herakles                             T.E. Solberg 
          (kjørt på Biri pga Koronasituasjonen)

Kuskechampionatene på Momarken Travbane

Trenere:

1930   B. Nygaard                                  5 seire

1931   Johan Widding                             6 seire

1932   G. Sand                                      8 seire

1933   Johan Widding                             6 seire

1934   Johan Widding                             6 seire

1935   Trygve Diskerud                           7 seire

1936   Trygve Diskerud                          11 seire

1937   Nils Buer                                    15 seire

1938   Nils Buer                                    18 seire

1939   Nils Buer                                    19 seire

1940   Rolf Diskerud                                3 seire

1941   Nils Buer                                      9 seire

1942   Trygve Diskerud                            8 seire

1943   G.G. Borstad                                5 seire

1944   Ingen kjøringer

1945   Karsten Buer                                3 seire

1946   B. Nygaard                                   7 seire

1947   Øivind Buer/Trygve Diskerud           5 seire

1948   Øivind Buer                                  5 seire

1949   Trygve Diskerud                           10 seire

1950   Øivind Buer                                  7 seire

1951   Kåre Kristiansen                            6 seire

1952   Kåre Kristiansen                           17 seire

1953   Øivind Buer                                 12 seire

1954   Kåre Kristiansen                           13 seire

1955   Øivind Buer                                 13 seire

1956   Per Rakkestad                              19 seire

1957   Øivind Buer                                 26 seire

1958   Øivind Buer                                 24 seire

1959   Per Rakkestad                              20 seire

1960   Per Rakkestad                              25 seire

1961   Per Rakkestad                              29 seire

1962   Per Rakkestad                              32 seire

1963   Øivind Buer                                 22 seire

1964   Per Rakkestad                              29 seire

1965   Per Rakkestad                              35 seire

1966   Per Rakkestad                              42 seire

1967   Per Rakkestad                              24 seire

1968   Per Rakkestad                              25 seire

1969   Per Rakkestad                              24 seire

1970   Karsten Buer                               18 seire

1971   Brede Killingmo                            22 seire

1972   Brede Killingmo                            17 seire

1973   Brede Killingmo                            27 seire

1974   Frank Marthinsen                         30 seire

1975   Frank Marthinsen                         22 seire

1976   Per Rakkestad                              29 seire

1977   Per Rakkestad                              16 seire

1978   Brede Killingmo                            26 seire

1979   Leif Kjøniksen                              31 seire

1980   Ulf Thoresen                               24 seire

1981   Gunnar Eggen                              30 seire

1982   Gunnar Eggen                              27 seire

1983   Gunnar Eggen                              42 seire

1984   Dagfinn Aarum                             40 seire

1985   Dagfinn Aarum                             52 seire

1986   Dagfinn Aarum                             49 seire

1987   Cato Antonsen                            56 seire

1988   Dagfinn Aarum                             65 seire

1989   Dagfinn Aarum                             58 seire

1990   Dagfinn Aarum                             52 seire

1991   Dagfinn Aarum                             67 seire

1992   Dagfinn Aarum                             52 seire

1993   Dagfinn Aarum                             59 seire

1994   Dagfinn Aarum                             52 seire

1995   Dagfinn Aarum                             41 seire

1996   Dagfinn Aarum                             62 seire

1997   Dagfinn Aarum                             37 seire

1998   Cato Antonsen                             30 seire

1999   Cato Antonsen                             31 seire

2000   Cato Antonsen                             49 seire

2001   Per Oleg Midtfjeld                       33 seire

2002   Per Oleg Midtfjeld                       28 seire

2003   Per Oleg Midtfjeld                       33 seire

2004   Cato Antonsen                             36 seire

2005   Cato Antonsen                             34 seire

2006   Cato Antonsen                             27 seire

2007   Geir Vegard Gundersen                36 seire

2008   Cato Antonsen                             25 seire

2009   Gunnar Austevoll                         28 seire

2010   Eirik Høitomt                              31 seire

2011   Per Oleg Midtfjeld                       26 seire

2012   Gunnar Austevoll                         23 seire

2013   Gunnar Austevoll                         27 seire

2014   Gunnar Austevoll                         22 seire

2015   Eirik Høitomt                               24 seire

2016   Eirik Høitomt                               28 seire
2017   Eirik Høitomt                               16 seire
2018   Åsbjørn Tengsareid                       24 seire
2019   Eirik Høitomt                               19 seire
2020   Per Oleg Midtfjeld                        27 seire
2021   Per Oleg Midtfjeld                        24 seire

Amatører:

1957   Kaare Solberg                               7 seire

1958   Egil Bingslin                                 10 seire

1959   Torstein Solberg                           8 seire

1960   Egil Bingslin                                  6 seire

1961   Egil Bingslin                                 11 seire

1962   Arvid Anstensrud                           8 seire

1963   Terje Borstad                               5 seire

1964   Kjell Norsted                               10 seire

1965   Egil Bingslin                                   8 seire

1966   Kjell Norsted                               10,5 seire

1967   Kjell Norsted                               11 seire

1968   Egil Bingslin                                 13 seire

1969   Egil Bingslin                                 15 seire

1970   Egil Bingslin                                 13 seire

1971   A. Høgåsen                                   5 seire

1972   R. Luhre                                       9 seire

1973   Egil Bingslin                                   8 seire

1974   Egil Bingslin                                   6 seire

1975   Kjell Norsted/Bjarne M. Gundersen  5 seire

1976   Terje Borstad                                6 seire

1977   Terje Borstad                                4 seire

1978   Terje Borstad                                7 seire

1979   Terje Borstad                                7 seire

1980   Aage Vesttorp                                9 seire

1981   Terje Borstad                                7 seire

1982   Terje Borstad                                9 seire

1983   Petter Løken                                 3 seire

1984   Terje Borstad                                5 seire