Norsk Mesterskap for varmblods- og kaldblodshester

Norgesmesterskapet for kaldblodshester er kjørt på Sørlandets Travpark hvert år siden 2000, mens varmblods-NM er kjørt på Biri Travbane siden 2003. NM-løpene er blant de mest prestisjefylte løpene som kjøres i landet. Fra 2008 kjøres det egne NM-løp for hopper av begge raser.

                  Norsk Mesterskap 

                          KALDBLODSHESTER

1940   Skanke Gilma                               J. Kvåle

         Hetta (to vinnere)                        H. Christiansen

1941   Molyn                                         E. Garberg

1942   Hetta                                         H. Christiansen

1943   Molyn                                         E. Garberg

1944   Gisle                                          J. Ødegård

1945   Toftesvarten                               H. Christiansen

1946   Donna Gyller                               P. Haslie

1947   Horda                                        J. Espeseth

1948   Borken                                       J. Espeseth

1949   Baus Tryggsøn                             T. Diskerud

1950   Ilar                                            J. Espeseth

1951   Tidemandrauen                           H. Holm

1952   Ådne                                         M. Fjermestad

1953   Grans Terna                                T. Klæstad

1954   Urdsønn                                     K. Buer

1955   Urdsønn                                     K. Buer

1956   Urdsønn                                     K. Buer

1957   Steggbest                                   E. Schou

1958   Dally Bausen                               K. Solberg

1959   Sylfidblesen                                J. Cedell

1960   Dally Bausen                               P. Rakkestad

1961   Dally Bausen                               P. Rakkestad

1962   Spiko                                         K. Buer

1963   Dally Bausen                               G. Diskerud

1964   Spiko                                         K. Buer

1965   Harpun                                      F. Marthinsen

1966   Vinvara                                      A. Ulven

1967   Dolly                                         T. Borstad

1968   Jahn Piril                                   K. Buer

1969   Jahn Piril                                   K. Buer

1970   Jahn Piril                                   K. Buer

1971   Bestmin                                     I. Larsen

1972   Kil Stjerna                                 T. Diskerud

1973   Borgano                                    U. Thoresen

1974   Thea                                         F. Marthinsen

1975   Dally Sjurson                              A. Sem

1976   Klang                                        B. Killingmo

1977   Vintilla                                      L. Kjøniksen

1978   Pål Best                                    B. Killingmo

1979   Vintilla                                      L. Kjøniksen

1980   Vintilla                                      L. Kjøniksen

1981   Vintilla                                      L. Kjøniksen

1982   Vintilla                                      L. Kjøniksen

1983   Slogum Tron                              J.E. Halvardsson

1984   Pilmingutt                                 O. Helgestad

1985   Spikdona                                   G. Eggen

1986   Pål Lunar                                   K.E. Jahnsen     

1987   Perle Troll                                 B. Ølstøren

1988   Alm Svarten                               T.H. Larsen

1989   Alm Svarten                               U. Thoresen

1990   Alm Svarten                               U. Thoresen

1991   Ilmin                                         C. Antonsen

1992   Atom Vinter                               A.G. Blihovde

1993   Lannem Svarten                         T. Wollebæk

1994   Kos Knekten                              F. Fladen

1995   Kos Knekten                              F. Fladen

1996   Bork Rigel                                 J. Blekkan

1997   Tyll Jahn                                   J.M. Sørmo

1998   Bork Rigel                                 J. Blekkan

1999   Røder                                       A. Eggan

2000   Ravn Jahn                                 G. Eggen

2001   Slottelid Knekten                       A. Mehla

2002   Spikeld                                      R. Wiig

2003   Moe Odin                                  A. Mehla

2004   Ravn Jahn                                 G.V. Gundersen

2005   Bokli Eld                                    L.A. Kolle

2006   Bokli Eld                                    L.A. Kolle

2007   Moe Odin                                  A. Mehla

2008   Bokli Eld                                    L.A. Kolle

2009   Åsajerven                                  T. Wollebæk

2010   Feseth Lynet                             T. Wollebæk

2011   Moe Brage                                 E. Høitomt     

2012   Joker Elden                                L.A. Kolle

2013   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland

2014   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland
2015   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland
2016   Tekno Odin                               Ø. Tjomsland
2017   Tekno Jerken                            E. Rennesvik
2018   Odd Herakles                             A.S. Akselsen
2019   Odd Herakles                             T.E. Solberg
2020   Odd Herakles                             T.E. Solberg
2021   Søndre Jerkeld                           P. Buer       

                 Norsk Mesterskap 

                        VARMBLODSHESTER

1940   Jungfrau                                    E. Østgård

1941   Jungfrau                                    E. Østgård

1942   Fantazya                                    G. Bratberg

1943   Pet McElwyn                              M. Botslangen

1944   Fin Wilson                                  E. Garberg

1945   Fin Wilsen                                  E. Garberg

1946   Dino Senator                              H. Marthinsen

1947   Tango Senator                            T. Diskerud

1948   Tango Senator                            T. Diskerud

1949   Tango Senator                            T. Diskerud

1950   Tango Senator                            T. Diskerud

1951   Eno Wilsen                                 E. Garberg

1952   Leif Protector                            P. Ulven

1953   Senator Champlain                      S. Hansen

1954   Eno Wilsen                                 L. Haslie

1955   Princess Spencer                        L. Haslie

1956   King Senator                              K. Ulven

1957   Iver Champo                               T. Diskerud

1958   Jens Protector                           T. Diskerud

1959   Iver Champo                               T. Diskerud

1960   Jens Protector                           T. Diskerud

1961   Peter McKinney                          K. Buer

1962   Prins Bulwark                              K. Buer

1963   Merceno                                    K. Eriksen

1964   Merceno                                    K. Ulven

1965   Merceno                                    K. Ulven

1966   Orchid Hunter                            P. Ulven

1967   Merceno                                    P. Ulven

1968   Scott Protector                          K. Buer

1969   Scott Protector                          K. Buer

1970   Prince Royal                               K.E. Jahnsen

1971   Scott Protector                          K. Buer

1972   Prince Royal                               K.E. Jahnsen

1973   Prince Royal                               K.E. Jahnsen

1974   Prince Royal                               K.E. Jahnsen

1975   Prince Royal                               K.E. Jahnsen

1976   Safaga Vixi                                  F. Marthinsen

1977   France Du Pont                           G. Eggen

1978   Winner Stord                              P. Ulven

1979   Lord Royal                                  T. Borg

1980   Volo Frost                                   M. Austevoll

1981   Clean Robber                              L. Kjøniksen

1982   Toves Girl                                   B. Orre

1983   Lins Royal R.                               A. Mehla

1984   Speedy Scotch                            U. Thoresen

1985   Toyota Moulin                              P. Ulven

1986   Rex Rodney                                 K. Håkonsen

1987   Scott Iran                                   K.T. Gundersen

1988   Perfect Ekegård                           A. Mehla

1989   Scott Iran                                   D. Aarum

1990   Rex Rodney                                 K. Håkonsen

1991   Rebeccas Boy                              R. Wiig

1992   Apache Warrior                            P.O. Midtfjeld

1993   Shan Rags                                   N.P. Brækken

1994   Shan Rags                                   N.P. Brækken

1995   Shan Rags                                   N.P. Brækken

1996   Nevele Cero O.                            Ø. Hegdal

1997   Express Sund                               L.A. Kolle

1998   Tian Chamir G.                            F. Fladen

1999   Bella Coal                                   A. Mehla

2000   Sugarcane Volo                            H.P. Tholfsen

2001   Turbo Sandy                                O. Mikkelborg

2002   Super Ari                                    R. Wiig

2003   Delice Classic                              J.H. Undem

2004   Super Ari                                    R. Wiig

2005   Thai Tanic                                   V. Hop

2006   Odd Sen Toft                               O. Mikkelborg

2007   Jetstile                                      G.V. Gundersen

2008   Auro News                                  C. Antonsen

2009   Tinita Love                                  G.V. Gundersen

2010   New Varenne L.A.                        P.O. Midtfjeld

2011   Tinita Love                                  T. Borg

2012   Classic Tile                                  P.O. Midtfjeld

2013   Mr. X.F. Royal                               L.A. Kolle

2014   Support Justice                            G.V. Gundersen

2015   Support Justice                            G.V. Gundersen

2016   Glen Ord Superb                          G.V. Gundersen
2017   Lionel                                          G. Antonsen
2018   Lionel                                          G. Antonsen
2019   Ferrari B.R.                                  P.O. Midtfjeld
2020   Ferrari B.R.                                  P.O. Midtfjeld
2021   Lionel                                          G. Antonsen

                  Norsk Mesterskap

                         (KALDBLODSHOPPER)

2008   Horgen Lotta                              Lars Anvar Kolle

2009   Sjefslill                                       Vidar Tjomsland

2010   Briskebyrappa                             Per Oleg Midtfjeld

2011   Briskebyrappa                             Per Oleg Midtfjeld

2012   Drav Siss                                     Erlend Rennesvik

2013   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg

2014   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2015   Lannem Silje                               Tor Wollebæk
2016   Åsrud Vilja                                  Kristian Malmin
2017   Brenne Rødi                                Eirik Høitomt
2018   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2019   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2020   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg
2021   Ulsrud Tea                                  Svein Ove Wassberg

                   Norsk Mesterskap 

                          (VARMBLODSHOPPER)

2008   Tinita Love                                  Geir Vegard Gundersen

2009   Royale                                         Vidar Hop

2010   Tinita Love                                  Geir Vegard Gundersen

2011   Sweet Case                                  Thor Borg

2012   Olympic Image                             Olav Mikkelborg

2013   My Happiness E.P.                         Bo Westergaard

2014   My Happiness E.P.                         Bo Westergaard

2015   Angelina BR                                  P.O. Midtfjeld

2016   Netherlee`s Dream                       S.O. Wassberg
2017   I Love Paris                                   L.A. Kolle
2018   Calina                                          F. Hamre
2019   Madelen L.T.C.                             E. Høitomt
2020   Thankful                                      T.E. Solberg
2021   Miracle Tile                                  K. Malmin                    

Nyeste kommentarer

25.10 | 17:50

Hei Freddy! Takk skal du ha. Har rettet opp feilen nå. Tusen takk

24.10 | 16:23

Hei, og takker for mye info gjennom denne siden

29.03 | 11:43

Fantastisk side!

02.02 | 18:51

Fantastisk dyktig travkusk og jeg husker han best med sine bragder med Alm ...