Tidligere vinnere av ulike storløp på Sørlandets Travpark

Sørlandets Travpark ble åpnet 16. juli 1988. Over 30000 mennesker var tilstede under åpningsstevnet der Sugarcane Hanover var det store trekkplasteret.

Banen er 1000 meter lang og ligger ved Dyreparken og Sørlandssenteret, ca. 10 km øst for Kristiansand sentrum.

Besøksadresse: Travparkveien 30, 4636 Kr. Sand S.
tlf.: 38 04 46 66
www.sorlandets-travpark.no

                      Agderpokalen

1983   Fiksen                                        Asbjørn Mehla
1984   Sady                                          Amund Øksnevad
1985   Finstadmort                                Martin Hoel
1986   Jettetor                                     Hans Petter Tholfsen
1987   Alm Svarten                                Ulf Thoresen
1988   Fosen Troll                                 Jan Risa
1989   Alm Svarten                                Ulf Thoresen
1990   Ilmin                                          Cato Antonsen
1991   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1992   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1993   Terna Vangen                             Rune Wiig
1994   Neslin                                        Geir Gudmestad

              Arnt Paulsens Minneløp

1993   Alm Svarten                                Atle Solhus

1994   Alm Svarten                                Atle Solhus

1995   Minpil                                        Thor Borg

1996   Minpil                                        Gunnar Eggen

1997   Polar Troll                                  Cato Antonsen

1998   Kap Pil                                       Gunleif Tollefsen

1999   Engli Svarten                               Andrè Henning Stensen

2000   Spikeld                                       Rune Wiig

2001   Spikeld                                       Rune Wiig

2002   Moe Odin                                   Asbjørn Mehla

2003   Bokli Eld                                     Lars Anvar Kolle

2004   Bokli Eld                                     Lars Anvar Kolle

2005   Bokli Eld                                     Lars Anvar Kolle

2006   Bokli Eld                                     Lars Anvar Kolle

2007   Moe Odin                                   Asbjørn Mehla

2008   Haugs Gutten                              Lars Anvar Kolle

2009   Neslands Loke                             Åsbjørn Tengsareid

2010   Moe Odin                                   Tor Wollebæk

2011   Rabb Odin                                   Kai Johansen

2012   Stiv Kuling                                   Eivind Gravdal

2013   Rokne Eld                                   Svein Ove Wassberg

2014   Føynland Kongen                          Geir Flåten
2015   Kleppe Slauren                            Geir Vegard Gundersen
2016   Vestpol Dronninga                        Marius Høitomt
2017   Nadine U.N.                                Johan Herbjørn Undem
2018   Garli Moe Garlin                           Tom Erik Solberg
2019   Lykkje May                                  Kjetil Djøseland
2020   Langlands Odin                            Vidar Tjomsland
2021   Ramstad Balder                           Adrian Solberg Akselsen

                     Brisas Æresløp

2000   Valvinna                                     Frode Fladen

2001   Frøen Pila                                  Gunnar Austevoll

2002   Fina                                           Trond Skauen

2003   Garpe Stjerna                             Asbjørn Mehla

2004   Maurstad Mai                              Asbjørn Mehla

2005   Homme Frøkna                            Cato Antonsen

2006   Il Flora                                       Cato Antonsen

2007   Omerfaxa                                   Geir Flåten

2008   Omerfaxa                                   Geir Flåten

2009   Lille Grete                                  Kristian Malmin

2010   Ekeli Jenta                                  Lars Anvar Kolle

2011   Tangen Mari                               Øystein Tjomsland

2012   Almina                                       Øystein Tjomsland

2013   Lill Ronja                                    Eirik Høitomt

2014   S.T.C.C. Faksa                             Lars Anvar Kolle
2015   Nadine UN                                 Johan Herbjørn Undem
2016   Ulsrud Tea                                 Svein Ove Wassberg
2017   Ulsrud Tea                                 Svein Ove Wassberg
2018   Ulsrud Tea                                 Svein Ove Wassberg
2019   Tangen Elvira                              Øystein Tjomsland
2020   Dale Anne                                  Per Oleg Midtfjeld
2021   Uberg Lisa                                  Eirik Høitomt

                    Caledonienløpet

1990   Macon                                       Hans Petter Tholfsen

         Atom Vinter                                Hans Petter Tholfsen

1991   Ikke kjørt

1992   Telly The Pro                              Steinar Holm

1993   Prince Mystic                             Atle Hamre

1994   Inherit Me                                 Trond Skauen

1995   Bicycle                                     Jan-Ivar Johansen

1996   Playmate                                   Gunnar Eggen

1997   Gentle Star                                Gunleif Tollefsen

1998   Viva Salar                                   Asbjørn Mehla




                GLAD SUIT`S HOPPELØP

2017   Farah Diba River                          Magnus Teien Gundersen
2018   Lady Lane                                   Lars Anvar Kolle
2019   Delicious Dream                           Lars Anvar Kolle
2020   Ilenna Bonanza                            Sven Olav Weberg
2021   Starstrucked                                Dag-Sveinung Dalen

                   Dronningpokalen

1989   Nordli Tina                                  Gunleif Tollefsen
1990   Nordli Tina                                  Gunleif Tollefsen
         Slight Stretch                              Ulf Thoresen
1991   Mio Senta                                   Asbjørn Mehla
         Only Bee                                    Trond Skauen
1992   Nordli Tina                                  Thor Borg
         Biffy`s Fling                                 Trond Skauen
1993   Dally Frøkna                                 Svein Olav Ruud
         Biffy`s Fling                                 Trond Skauen
1994   Buaas Stjerna                              Asbjørn Mehla
         Lido Royal                                   Frode Fladen
1995   Buaas Stjerna                              Asbjørn Mehla
1996   Høiby Tina                                  Trond Skauen
         Won Eleven L.                             Gunnar Eggen
1997   Sörsätra                                     Magnus Helland
         Bella Coal                                   Asbjørn Mehla
1998   Slogum Gry                                 Gunnar Eggen
         Trond`s Mari                              Per Ludvig Nilsen
1999   Bakkmo Fuksa                             Lars Anvar Kolle
         Tomina Scott                             Jomar Blekkan         

        Kristen T. Gundersens Æresløp

2006   Ens Crescendo                            Olav Mikkelborg

2007   French Design                             Hans Petter Tholfsen

2008   Lill Adolf                                     Per Oleg Midtfjeld

2009   Megaman Neo                             Lars Anvar Kolle

2010   Navy Seal U.S.                             Bo Westergaard

2011   Yarrah Boko                                Kai Johansen

2012   Mysterious                                 Hans Chr. Holm

2013   Yarrah Boko                                Kai Johansen
2014   I`m the Answer                           Vidar Hop
2015   Viking Va Bene                            Geir Vegard Gundersen
2016   Bruno di Quattro                         Frode Hamre
2017   Deep Sea Dream                          Tom Erik Solberg
2018   Donatomite                                 Frode Hamre
2019   Patent Leather                            Frode Hamre
2020   Floris Baldwin                             Kristian Malmin
2021   Ble du Gers                                 Vidar Hop

             Miss Arabellas Æresløp

2001   Alcana                                       Vidar Hop

2002   Twinkle Simb                              Dagfinn Aarum

2003   Vibra Starchip                            Trond Skauen

2004   Tomina Song                               Eirik Høitomt

2005   Royal Salute                               Gunnar Austevoll

2006   Tia Rodney                                 Lars Anvar Kolle

2007   Maia News                                  Arild Berås

2008   June Bride                                 Eirik Høitomt

2009   Maggie Augustinu                        Asbjørn Mehla

2010   Lightning Kronos                         Thor Borg

2011   Arielle Star A.B.                          Magnus Helland

2012   Premance Simoni                        Tom Erik Solberg

2013   Fluberginden                              Pål Buer
2014   MT Good Looking                        Kai Johansen
2015   Denise F Boko                             Frode Hamre
2016   Patricia Hastrup                          Lars Anvar Kolle
2017   Tooltime                                    Tom Erik Solberg
2018   Royal Baby                                 Tom Erik Solberg
2019   Katie Mae                                  Eirik Høitomt
2020   JT`s Moneypenny                       Joakim Hansen
2021   Delight Classic                           Vidar Hop

                     Pro Artes Løp

1995   Soir De Pro                                 Per Arvid Erga
1996   Lamitech Masai                           Atle Hamre
1997   Ikke kjørt
1998   Max Limit                                   Rune Wiig

                     Rekordsprinten

1988   Gladiator Lobell                           Lars Gustafsson
1989   Montego Tan                               Frode Fladen
1990   Odin Ørn                                    Petter Glittum
1991   Something Special                        Erik Killingmo
1992   Astro Game                                 Hans Petter Tholfsen

      Sølvhesten - Agder Travforbunds Løp 

1986   Spenda Nibs                                Trond Gudmestad

1987   Ikke kjørt

1988   Ikke kjørt

1989   Ikke kjørt

1990   Little Lord                                   Hans Petter Tholfsen

         Finstad Lars                                 Hans Petter Tholfsen

1991   Ikke kjørt

1992   Shan Rags                                    Noralf Pallin Brækken

1993   Prince Ideal                                 Kjell Håkonsen

         Bork Rigel                                   Jomar Blekkan

1994   Dixieland                                     Gunnar Eggen

         Lamo`n Svarten                            Gunnar Eggen

1995   Scan Timberlake                          Jomar Blekkan

1996   Metsgar                                      Rune Wiig

1997   Alaska Gilbak                                Rune Wiig

         Spikeld                                        Rune Wiig

1998   Long Speed                                 Gunnar Eggen

1999   Oncoming Hush                            Asbjørn Mehla

2000   Nightshirt                                    Per Oleg Midtfjeld

2001   Sheenas Boy                                Eirik Høitomt

2002   Steinlager                                    Per Oleg Midtfjeld

2003   Continental Act                           Geir Vegard Gundersen

2004   Thai Amerique                             Geir Mikkelsen

2005   Against The Sun                           Vidar Hop

2006   Tiptronic                                    Olav Mikkelborg

2007   Bentley Star D.                            Erik Killingmo

2008   Gentle Tilly                                 Hans Petter Tholfsen

2009   Muffin D.K.                                  Øystein Tjomsland

2010   Center Kæll                                Jeppe Juel

2011   Avlyst - ikke kjørt

2012   Dacke Håleryd                             Tom Erik Solberg

2013   Perfect Tabac                             Geir Vegard Gundersen

2014   Teddybear Song                           Bo Westergaard
2015   Ridolini Park                                Johan Herbjørn Undem
2016   Valokaja Hindø                             Magnus Teien Gundersen
2017   Massive Attack                             Pål Buer
2018   Ulisse Kronos                               Svein Ove Wassberg
2019   Black Voice                                 Vidar Tjomsland
2020   Zimmer Grif                                 Frode Hamre
2021   Run To You                                   Erlend Rennesvik

                   Sørlandets 3-års Cup

(Tidl. Sørlandets Oppdr.løp og Agder Cup)

1983   Gejs                                          Kristen T. Gundersen

         Lettvinn                                     Asbjørn Mehla

1984   Wendy`s Pride                            Thor Borg

         Sisu                                           Svein A. Høitomt

1985   Kimberman L.                             Gunleif Tollefsen

         Mjølner Blesen                           Frode Hansen

1986   Komtesse June                           Egil Flenes

         Trons Trollmin                            Egil Flenes

1987   Laine Hjordal                              Kristen T. Gundersen

         Bråtnes Stjernen                        Gunleif Tollefsen

1988   Yankee Pedro                             Hans Petter Tholfsen

         Granli Bausen                             Asbjørn Mehla

1989   Lamitech Quickie                        Atle Hamre

         Piril Friggen                                Roy Gjølberg

1990   Shug Lobell                                Hans Petter Tholfsen

         Sørvinn                                      Asbjørn Mehla

1991   Bluesbreaker                              Trond Skauen

         Bork Rigel                                  Jomar Blekkan

1992   Euro Super Will                           Per Oleg Midtfjeld

         Polar Troll                                 Cato Antonsen

1993   Tamin Sandy                               Bjørn Garberg

         Slogum Pan                                Kjell Håkonsen

1994   Rite On Line                               Trond Skauen

         Rigel Jo                                     Jomar Blekkan

1995   Sissela Ås                                   Thor Borg

         Elding Stjern                              Tore Witberg

1996   Master Thoj                               Lars Anvar Kolle

         Røder                                       Asbjørn Mehla

1997   Re Super Express                        Eirik Høitomt

         Trø Vinter                                 Kristen T. Gundersen

1998   Turbo Sandy                              Olav Mikkelborg

         Lome Elden                                Vidar Hop

1999   Kendrick Hanover                       Thor Borg

         Sjefen                                       Rune Wiig

2000   More Chips                                Atle Hamre

         Ulsrud Igel                                 Dagfinn Aarum

2001   Victornes                                   Rune Wiig

         Stjerne Elden                             Rune Wiig

2002   Paleman Hill                               Trond Skauen

         Frigg Mollyn                               Trond Skauen

2003   Thai Tanic                                 Vidar Hop

         Lome Kongen                             Thor Borg

2004   Mystical Dream                           Jan Kristian Waaler

         Mørtvedt Jerkeld                        Asbjørn Mehla

2005   Rite To Gold                              Eirik Høitomt

         Moe Brage                                 Asbjørn Mehla

2006   Tinita Love                                Geir Vegard Gundersen

         Tori Elden                                 Olav Mikkelborg

2007   Twist Chocolate                         Odd Arne Sagholen

         Gonagas                                    Dagfinn Aarum

2008   Best Boy Augustinu                     Lars Anvar Kolle

         Bork Odin                                  Tom Erik Solberg

2009   Winstile                                     Thor Borg

         Luminor                                     Tom Erga

2010   Trinitro                                     Morten M. Ottersen

         Art Kjarvald                                Eirik Høitomt

2011   Great Sensation                          Hans Chr. Holm

         Tekno Odin                                Øystein Tjomsland

2012   Thai Broadway                            Gunnar Austevoll

         Nordby Ask                                Geir Flåten

2013   Ramona`s Fighter                        Anette Frønes

         Vesle Frøken Støen                     Thor Borg

2014   Wilma Leggrowbach                    Geir Mikkelsen

         Patsi                                         Øystein Tjomsland
2015   Hickothepooh                            Lars Anvar Kolle
         Ingbest                                      Tom Erik Solberg
2016   Shotproof                                  Per Oleg Midtfjeld
2017   Philip Ess                                    Kristine Kvasnes
2018   Noble Tile                                  Kristian Malmin
         Våler Nikolai                               Øystein Tjomsland
2019   Grisle Odin G.L.                          Øystein Tjomsland
2020   Grisle Tore G.L.                          Øystein Tjomsland
          Falcon Eye                                  Eirik Høitomt
2021   Barros                                        Lars Anvar Kolle
          Thai Hudson                               Tom Erik Solberg

                       Sørlandsløpet

1983   Pelleas                                       Hans Petter Tholfsen
1984   Speedy Scotch                            Ulf Thoresen
1985   Pelleas                                       Arne Auestad
1986   Damons Pride                              Asbjørn Mehla
1987   Hej Flight                                   Jørn Morten Kvikstad
1988   Lord Roy F.                                 Gunnar Eggen
1989   Rex Rodney                                Kjell Håkonsen
1990   Hypersonic                                 Hans Petter Tholfsen
1991   Ikke kjørt
1992   Prince Mystic                             Atle Hamre
1993   Super Dancer                             Dagfinn Aarum
1994   Bicycle                                      Jan-Ivar Johansen
1995   Keystone Hampton                      Hans Petter Tholfsen

                    DNT`S HØSTFINALE

2014   PAPAGAYO E.                               Vidar Hop
2015   Glen Ord Superb                         Geir Vegard Gundersen
2016   Cokstile                                      Lars Anvar Kolle
         Cash Okay (to vinnere)                 Anders Lunstrøm Wolden
2017   Ferrari B.R.                                 Per Oleg Midtfjeld
2018   A Brave Heart                              Gunnar Austevoll
2019   Thankful                                     Øystein Tjomsland
2020   Golden Dream M.E.                      Noralf P. Brækken
          Grude Elling                                Pål Buer
2021   Tangen Minto                               Tom Erik Solberg

Kuskechampionatene på Hortemo Travbane og Sørlandets Travpark

Trenere

1982   Asbjørn Mehla                             10 seire

1983   Asbjørn Mehla                             11 seire

1984   Gunleif Tollefsen                           8 seire

1985   Magnus Helland                           12 seire

1986   Kristen T. Gundersen                   19 seire

1987   Kristen T. Gundersen                   23 seire

1988   Frode Hansen                              21 seire

1989   Gunleif Tollefsen                         37 seire

1990   Asbjørn Mehla                             52 seire

1991   Asbjørn Mehla                             37 seire

1992   Gunleif Tollefsen                         35 seire

1993   Eirik Høitomt                               34 seire

1994   Eirik Høitomt                               34 seire

1995   Eirik Høitomt                               47 seire

1996   Asbjørn Mehla                             41 seire

1997   Eirik Høitomt                               38 seire

1998   Eirik Høitomt                               37 seire

1999   Eirik Høitomt                               26 seire

2000   Eirik Høitomt                               35 seire

2001   Eirik Høitomt                               36 seire

2002   Eirik Høitomt                               37 seire

2003   Eirik Høitomt                               31 seire

2004   Øystein Tjomsland                        29 seire

2005   Lars Anvar Kolle                           38 seire

2006   Lars Anvar Kolle                           33 seire

2007   Eirik Høitomt                               31 seire

2008   Eirik Høitomt                               43 seire

2009   Øystein Tjomsland                        43 seire

2010   Øystein Tjomsland                        58 seire

2011   Øystein Tjomsland                        38 seire

2012   Øystein Tjomsland                        42 seire

2013   Øystein Tjomsland                        35 seire

2014   Eirik Høitomt                               35 seire
2015   Øystein Tjomsland                        31 seire
2016   Åsbjørn Tengsareid                       26 seire
2017   Øystein Tjomsland                        33 seire
2018   Øystein Tjomsland                        37 seire
2019   Øystein Tjomsland                        46 seire
2020   Frode Hamre                                25 seire
2021   Tom Erik Solberg                          30 seire

Amatører

1982   Per Arvid Erga                                3 seire

1983   Per Arvid Erga                                5 seire

1984   Svein A. Høitomt                             9 seire

1985   Roy Eikeland                                  6 seire

1986   Oddvar Mæland                              4 seire

1987   Tom Otto Storemyr                         2 seire

1988   Arthur Utsogn                                3 seire

1989   Arthur Utsogn                                7 seire

1990   Arthur Utsogn                                8 seire

1991   Ernst Helberg                                 5 seire

1992   Oddvar Mæland                              3 seire

1993   Ernst Helberg                                 5 seire

1994   Øystein Amdal                                5 seire

1995   Per Tore Tviland                             6 seire

1996   Arild Berås                                     6 seire

1997   Bjørg Karin Ryen                            12 seire

1998   Bjørg Karin Ryen                             9 seire

1999   Oddvar Mæland                             13 seire

2000   Oddvar Mæland                             10 seire

2001   Oddvar Mæland                               7 seire

2002   Trond Haugen                                  5 seire

2003   Arild Berås                                      4 seire

2004   Bjørg Karin Ryen                             3 seire

2005   Rudolf Roland                                  2 seire

2006   Bjørg Karin Ryen                              2 seire

2007   Mari-Anne Fiane                              4 seire                        

2008   Stian Øksnevad                                2 seire

2009   Jenny Thygesen                               3 seire

2010   Alf Torfinn Skeie                              3 seire

2011   Alf Torfinn Skeie                              2 seire

2012   Rudolf Roland                                  2 seire

2013   Anette Frønes                                  4 seire

2014   Oddvar Mæland                               3 seire
2015   Johan Kringeland Eriksen                 3 seire
2016   Anette Frønes                                  3 seire
2017   Einar Nedrebø                                  2 seire
2018   Thomas Sverre Karlsen                     2 seire
2019   Martine Finsand                               3 seire
2020   Bernt Øksnevad                                5 seire 
2021   Filip Lindholm                                  3 seire

Stallansatte/Profesjonelle

1983   Rune Wiig                                       4 seire

1984   Rune Wiig                                       2 seire

1985   Hans Even Andersen                         2 seire

1986   Ragnar Rekvik                                  2 seire

1987   Hans Even Andersen                         2 seire

1988   Silje T. Gundersen                           4 seire

1989   Silje T. Gundersen                           8 seire

1990   Silje T. Gundersen                           4 seire

1991   Lars Anvar Kolle                               5 seire

1992   Silje T. Gundersen                           8 seire

1993   Øystein Tjomsland                           4 seire

1994   Frode Espeland                                9 seire

1995   Øystein Tjomsland                          13 seire

1996   Øystein Tjomsland                           10 seire

1997   Øystein Tjomsland                            9 seire 

1998   Geir Mikkelsen                                  7 seire

1999   Geir Mikkelsen                                13 seire

2000   Geir Mikkelsen                                14 seire

2001   Geir Mikkelsen                                11 seire

2002   Geir Mikkelsen                                28 seire

2003   Geir Mikkelsen                                  9 seire

2004   Geir Mikkelsen                                10 seire

2005   Frode Hamre                                     7 seire

2006   Vidar Tjomsland                                7 seire

2007   Vidar Tjomsland                              10 seire

2008   Vidar Tjomsland                                5 seire

2009   Vidar Tjomsland                                5 seire

2010   Vidar Tjomsland                                5 seire

2011   Vidar Tjomsland                                5 seire

2012   Vidar Tjomsland                                6 seire

2013   Ole Johan Østre                                5 seire

2014   Vidar Tjomsland                                9 seire
2015   Marius Høitomt                                 7 seire
2016   Marius Høitomt                                 9 seire
2017   Adrian Solberg Akselsen                     4 seire
2018   Vidar Tjomsland                              14 seire
2019   Vidar Tjomsland                                8 seire
2020   Vidar Tjomsland                                8 seire
2021   Magnus Teien Gundersen                    6 seire

Travryttere (montè):

2005   Mari-Anne Fiane                               3 seire

2006   Wenche Hansen                                3 seire

2007   Therese Nyhaven                              3 seire      

2008   Mette R. Nyløkken                            2 seire

2009   Kristine Kvasnes                               3 seire

2010   Malin Berås                                      3 seire

2011   Malin Berås                                      5 seire

2012   Siv Emilie Løvvold                            4 seire

2013   Siv Emilie Løvvold                            7 seire

2014   Malin Berås                                      4 seire
2015   Madelen Berås                                 4 seire
2016   Siv Emilie Løvvold                            6 seire
2017   Helene Kolle                                    3 seire
2018   Helene Kolle                                    3 seire
2019   Michelle Mønster                              1 seier
2020   Siv Emilie Løvvold                             2 seire
2021   Helene Kolle                                     2 seire

Nyeste kommentarer

25.10 | 17:50

Hei Freddy! Takk skal du ha. Har rettet opp feilen nå. Tusen takk

24.10 | 16:23

Hei, og takker for mye info gjennom denne siden

29.03 | 11:43

Fantastisk side!

02.02 | 18:51

Fantastisk dyktig travkusk og jeg husker han best med sine bragder med Alm ...