Tidligere vinnere av ulike storløp på Jarlsberg Travbane

Jarlsberg Travbane er Norges nest største travbane og ligger ca. 1 km utenfor Tønsberg sentrum. Banen ligger også bare 20 minutter unna Sandefjord Lufthavn Torp.

Det er blitt kjørt travløp på Jarlsberg Travbane siden 1935.

Sportslig er det Jarlsberg Grand Prix-uken med b.l.a. Ulf Thoresens Minneløp som er årests høydepunkt.

Postadresse: Postboks 2283, Postterminalen, 3103 Tønsberg
Tlf.: 33 38 11 50
www.jarlsberg-travbane.no

           ANDERS JAHRES POKALLØP 

       (LØPET BLE KJØRT UNDER ULIKE NAVN FØR 2007)

1999   Bella Coal                                    Asbjørn Mehla

2000   Gutsy Cast                                   Atle Hamre

2001   Sugarcane Volo                            Hans Petter Tholfsen

2002   Victor Hanha                               Lars Anvar Kolle

2003   Armbro Plush                              Tor Wollebæk

2004   Norvelous Hanover                      Olav Mikkelborg

2005   Herr Jägermeister                       Olle Goop

2006   Jetstile                                       Geir Vegard Gundersen

2007   French Design                             Hans Petter Tholfsen

2008   Cromwell                                    Per Oleg Midtfjeld

2009   Cromwell                                    Per Oleg Midtfjeld

2010   Navy Seal U.S.                             Bo Westergaard

2011   Unforgettable                             Arnold Mollema

2012   Crown`s Banker                           Bo Westergaard

2013   I`m The Answer U.S.                    Frode Hamre

2014   B.B.S. Sugarlight                         Johan Untersteiner
2015   Papagayo E                                  Vidar Hop
2016   Je t`Aime Express                       P. Untersteiner
2017   Djali Boko                                   Adrian Kolgjini
2018   Coctail Fortuna                           Robert Bergh
2019   Volnik du Kras                             Pietro Gubellini
2020   Kick Off Classic                           Kristian Malmin
2021   Red Bar                                      Åsbjørn Tengsareid

        ARNT HAAKESTADS MINNELØP 

1978   Slogum Tor                                 Lars Grini

1979   Vintilla                                       Leif Kjøniksen

1980   Dally Svarten                               Gunnar Eggen

1981   Sent Best                                   Asbjørn Mehla

1982   Vintilla                                       Leif Kjøniksen

1983   Toddy                                        Magnus Helland

1984   Finstadmort                                Martin Hoel

1985   Listjärn                                      Frank Marthinsen

1986   Alm Svarten                                Ulf Thoresen

1987   Alm Svarten                                Ulf Thoresen

1988   Ingson                                       Kristen T. Gundersen

1989   Alm Svarten                                Ulf Thoresen

1990   Atom Vinter                               Arve Gudbrand Blihovde

1991   Atom Vinter                               Arve Gudbrand Blihovde

1992   Atom Vinter                               Arve Gudbrand Blihovde

1993   Seterprinsen                              Asbjørn Mehla

1994   Ikke kjørt

1995   Perle Terna                               Cato Antonsen

1996   Metsgar                                     Rune Wiig

1997   Ulfrigg                                       Asbjørn Austevoll jr.

1998   Spang Best                                 Thor Borg

1999   Spikeld                                      Rune Wiig

2000   Spikeld                                      Rune Wiig

2001   Spikeld                                      Rune Wiig

2002   Spikeld                                      Rune Wiig

2003   Spikeld                                      Rune Wiig

2004   Bokli Eld                                    Lars Anvar Kolle

2005   Moe Odin                                   Asbjørn Mehla

2006   Moe Odin                                   Asbjørn Mehla

2007   Moe Odin                                   Asbjørn Mehla

2008   Bokli Eld                                    Lars Anvar Kolle

2009   Mørtvedt Jerkeld                       Gunnar Austevoll

2010   Neslands Loke                            Åsbjørn Tengsareid

2011   Feseth Lynet                              Andre H. Stensen

2012   Faksen Jr.                                 Jan Ove Olsen

2013   Tekno Odin                                Øystein Tjomsland

2014   Føynland Kongen                       Geir Flåten
2015   Norheim Jærv                            Kai Johansen
2016   Lome Brage                               Per Oleg Midtfjeld
2017   Odd Herakles                             Adrian Solberg Akselsen
2018   Odd Herakles                             Adrian Solberg Akselsen
2019   Ulsrud Tea                                 Svein Ove Wassberg
2020   Odd Herakles                             Tom Erik Solberg
2021   Troll Solen                                 Magnus Teien Gundersen

                   B.P. - POKALEN

1963   Daisy Kignæs                                Arne Sem

1964   Brutto                                        Sigvart Larsen

1965   ?

1966   Dally Trinsa                                  Kjetil Dale

1967   Spir                                            I. Nybo

1968   Sørbyblesen                                Ole Østby

1969   Tordenjakk                                  Arne Sem

1970   Aidean                                        Hans Petter Tholfsen

1971   William                                        Ole Østby

1972   Klingi                                          Thor Tholfsen

1973   Rappfot                                       Brede Killingmo

               BRYNJESTATUETTEN

1975   Helios                                         P. Ulven
1976   Elselill                                         B. Killingmo
1977   Dally Svarten                               H.P. Tholfsen
1978   Jens Håp                                    J. Aarum
1979   Ego Cash                                     A. Ulven
1980   Dalsvinni                                     T. Borg
1981   Sturla Stord                                J. Aasebø
1982   Skarp Pål                                    A. Sem

                BØHLE HUS POKALEN

1972   Gol Best                                     A. Søndreli
1973   Mr. Pele                                     P. Ulven
1974   ?
1975   Beth Song                                   H.P. Tholfsen
1976   King Olympic                               S. Hansen
1977   Lord Royal                                  T. Borg
1978   Red Nibble                                  B. Orre
1979   Bombay Focus                             A. Mehla
1980   Peter The King                            H.P. Tholfsen
1981   Lady Pepiva                                 P. Ulven
1982   Elaisa S.                                      V. Hop

                   CARATPOKALEN

1973   Nordli Kvikk                                 O. Østby
1974   Ikke kjørt
1975   Atgeir                                         S. Larsen
1976   Nordli Baus                                 O.M. Haga
1977   Hauglars                                     N.Å. Østby
1978   Prins Hanover                              U. Thoresen
1979   Lord Royal                                  T. Borg
1980   Aion                                           U. Thoresen
1981   Peter The King                            H.P. Tholfsen
1982   Mixy Olympic                               H.P. Tholfsen

                DIPLOM-IS POKALEN

1964   Ekko Lloyd                                  A. Sem

1965   Ikke kjørt

1966   Skate                                         R. Borg

1967   Jerker                                        T. Borstad

1968   Kelly                                          H. Johansen

         Pia Riva (to avd.)                          F. Marthinsen

1969   Frazer                                        T. Tholfsen

1970   Baushild                                      B. Orre
1971   Rita Royal                                    H.P. Tholfsen
1972   Grans Ternar                               B. Killingmo
1973   Stjernetora                                 K. Rastad
1974   Ikke kjørt
1975   Dall Vinn                                     A. Røren
1976   Remi                                          U. Thoresen
1977   Wembley                                     G. Eggen
1978   Ikke kjørt
1979   Slogum Tor                                  L. Grini
1980   Red Nibble                                  B. Orre
1981   Full Of Coal                                 J. Risa
1982   Korbest                                      H.P. Tholfsen

                  DNT`S HØSTFINALE

2008   Expensive Royal                            Øystein Tjomsland

2009   Magnetic Line                               Kaj Johansen

2010   Triple Crown                                 Eirik Høitomt

2011   Umbriel                                        Svein Ove Wassberg

2012   Thai Broadway                              Gunnar Austevoll

2013   Viking Va Bene                              Geir Vegard Gundersen

2014   Thai Navigator                              Eirik Høitomt
2015   Valla d`Estino                               Marius Høitomt
2016   Valle Storm                                  Eirik Høitomt
2017   Valle Ask                                      Tom Erik Solberg
2018   Rappstjernen                               Øystein Tjomsland
         Catherine`s Chevy                         Eirik Høitomt
2019   Iggy B.R.                                      Magnus Teien Gundersen
2020   Kræsj                                          Magnus Teien Gundersen
2021   Fortnite                                       Eirik Høitomt
2021   Cicero T.G.                                   Magnus Teien Gundersen

                     ELU - LØPET

1975   Silvana Of Norsy                           T.H. Larsen

1976   Boy Rodney                                 L. Ramstedt
1977   Washington                                 N.Å. Østby
1978   Winner Stord                               P. Ulven
1979   Bombay Focus                              A. Mehla
1980   Beautiful Shot                              P. Ulven
1981   Full Of Coal                                 J. Risa
1982   Lady Pepiva                                 P. Ulven
1983   Queen Orion                               P. Ulven
1984   Sancho Hanover                           H.P. Tholfsen
1985   Habib                                         U. Thoresen
1986   Speedy Bowl                               U. Thoresen
1987   Tom Pedro                                  P. Ulven

                   FARRIS-POKALEN

1975   Luringen                                     Thor Tholfsen
1976   Flatvar                                        Alf Ulven
1977   Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1978   Sjuren                                        Kåre Einar Jahnsen
1979   Slogum Tor                                  Lars Grini
1980   Toddy                                         Ulf Thoresen
1981   Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1982   Korbest                                      Trond Skofsrud
1983   Spikdona                                     Gunnar Eggen
1984   Slogum Tron                                Ulf Thoresen
1985   Toriseira                                     Dagfinn Aarum
1986   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1987   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1988   Alm Kvik                                      Hans Petter Tholfsen
1989   Ikke kjørt
1990   Atom Vinter                                 Hans Petter Tholfsen

                    GILDEPOKALEN

1970   Kingo Boy                                   T.H. Larsen
1971   Borklill                                       O.A. Landaas
1972   Cinder Lloyd                               T.H. Larsen
1973   ?
1974   Star Martin                                 U. Thoresen
1975   Outsider                                     U. Thoresen
1976   Top Twinning                              J. Risa
1977   Troll Jahn                                   P. Ulven
1978   Ville                                           W. Persson
1979   Bastian                                       B. Killingmo
1980   Korbest                                       H.P. Tholfsen
1981   Rukkelispretten                          H.P. Tholfsen

        GUNNAR LENSBERG AS POKALLØP

1975   Donn Piril                                    Hans Petter Tholfsen
1976   Rico                                            Gunnar Eggen
1977   Lord Royal                                   Thor Borg
1978   Fiction                                         Per Henriksen
1979   Slogum Jarl                                  Liv Haslie
1980   Moonstruck                                  Gunnar Eggen
1981   Lady Pepiva                                 Per Ulven
1982   Johnson Lobell                             Hans Petter Tholfsen

      H.K.H. DRONNING SONJAS POKALLØP
             (H.K.H. KRONPRINSESSE SONJAS POKALLØP)

1976   Aion                                           Thor Borg
1977   Rodnikij                                      Per Henriksen
1978   President Limit                            Martin Austevoll
1979   Velin Kattegat                             Egil Flenes
1980   Washington                                 Tore H. Larsen
1981   Lins Royal R.                               Asbjørn Mehla
1982   Toves Girl                                    Benn Orre    
1983   Arin Laud                                    Per Ulven
1984   New Scott                                   Trond Skauen
1985   Fabianco                                     Egil Flenes     
1986   Fabianco                                     Egil Flenes
1987   Lord Roy F.                                  Asbjørn Mehla
1988   Ikke kjørt
1989   Rodney Protector                        Hans Petter Tholfsen
1990   Zico Star F.                                 Asbjørn Mehla
1991   Santana Lobell                            Tore H. Larsen     

      HANS PETTER THOLFSENS MINNELØP



2015   Cash Okay                                    Geir Vegard Gundersen
2016   Born in the USA                            Eirik Høitomt
2017   Vainqueur R.P.                              Frode Hamre
2018   Stoletheshow                               Erlend Rennesvik
2019   Custom Colt                                 Eirik Høitomt
2020   King di Jesolo                               Åsbjørn Tengsareid
2021   Belfort Rags                                 Noralf P. Brækken

               JARLSBERG ELITELØP  
            (NASJONALHESTENS ELITELØP 1962-1977)

1962   Singand                                       Fritz Nilsen
1963   Petter Tidemand                          Håkon Holm
1964   Dally Prinsen                                Svend Hansen
1965   Huldreprinsen                              Kåre E. Jahnsen
1966   Huldreprinsen                              Kåre E. Jahnsen
1967   Skogvinn                                     Kåre E. Jahnsen
1968   Park                                           Thor Tholfsen
1969   Gyller Trygg                                 Kåre E. Jahnsen
1970   Jahn Ross                                    Ole Østby
1971   Mangelrødtussa                            H. Mangelrød
1972   Pelè                                            Benn Orre
1973   Dally Sjurson                                Arne Sem
1974   Dally Sjurson                                Arne Sem
1975   Sjurprinsen                                  Hans Martin Klepaker
1976   Klang                                          Brede Killingmo
1977   Slogum Tor                                  Frank Marthinsen
1978   Kila                                             Gunnar Diskerud
1979   Årnsetha                                     Hans Petter Tholfsen
1980   Toddy                                         Ulf Thorsen
1981   Ikke kjørt
1982   Donnson                                     Hans Martin Klepaker
1983   Regon                                        Tore H. Larsen
1984   Spikdona                                     Gunnar Eggen
1985   Slogum Tron                                Benn Orre
1986   Toriseira                                     Ulf Thoresen
1987   Ikke kjørt
1988   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1989   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1990   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde

    JARLSBERG GRAND INTERNATIONAL 

1978   Grande Frances                           Ulf Thoresen
1979   Earthas Spin                                Gunnar Eggen
1980   Valuable Donut                            B. Widell
1981   Pamir Brodde                              K.E. Nilsson
1982   Mikado C.                                   Ulf Nordin
1983   Dimma                                        B. Lindblom
1984   Evita Broline                                Berndt Lindstedt
1985   The Onion                                   R. Liljendahl
1986   Rex Rodney                                 Kjell Håkonsen
1987   Hambler F.                                  Bjørn Garberg
1988   Sugarcane Hanover                      Gunnar Eggen
1989   Meadow Roland                           Preben Kjærsgaard
1990   Peace Corps                                Stig H. Johansson
1991   Santana Lobell                            Hans Petter Tholfsen
1992   Somollison                                  B. Larsson
1993   Prince Mystic                              Atle Hamre
1994   Shan Rags                                   Noralf Pallin Brækken
1995   Bicycle                                       Dagfinn Aarum

             JARLSBERG GRAND PRIX 

(DET HAR VÆRT ULIKE SPONSORNAVN KNYTTET TIL LØPET.
B.L.A. MENY OG AKTAION)   

1960   Star Protector                            T. Diskerud

1961   Jordan                                       N. Göthe

1962   Merceno                                    S. Nordin

1963   Ekko Lloyd                                  A. Sem

1964   Juniors Nibs Song                        J. Espeseth

1965   Olympic Champlain                       T. Tholfsen

1966   Filip H.                                       Gu. Nordin

1967   Corona                                       K. Närvänen

1968   Cirene Bunter                             O. Lindquist

1969   Oki                                            O. Lindquist

1970   Air Song                                      L. Molin

1971   Nissa Ribb                                   B. Nordin

1972   Tramino Royal                             B.M. Gundersen

1973   Baron Päls                                  Gu. Nordin

1974   Aid Senator                                T. Tholfsen

1975   Sonne                                        R. Larsen

1976   Flight Boy                                   T. Mäkelä

1977   Velin Kattegat                             U. Thoresen

1978   Red Nibble                                 B. Orre

1979   Well Formed                               J. Cedell

1980   Plumona R.S.                              Gu. Nordin

1981   Lady Pepiva                                P. Ulven

1982   Johnson Lobell                           H.P. Tholfsen

1983   Knabyl                                       W. Johansson

1984   Gamina Hedevang                        J. Risa

1985   Mack The Knife                          S.H. Johansson

1986   Dynastic                                    I. Korpi

1987   Kramer Lyx                                B. Rogell

1988   J.R. Broline                               O. Goop

1989   Meadowbranch Crown                 B. Näslund

1990   Caribbean Sea                            U. Thoresen

1991   Pyewacket                                 F. Marthinsen

1992   Super Dancer                             D. Aarum

1993   Lamitech Quality                        A. Hamre

1994   Tamin Sandy                               B. Garberg

1995   B. Gent L.                                 G. Eggen

1996   Gentle Star                                G. Tollefsen

1997   Santa Volo                                  R. Wiig

1998   Sugarcane Volo                           H.P. Tholfsen

1999   Turbo Sandy                               O. Mikkelborg

2000   Scott Springborne                       B. Duestad

2001   Tartar                                         A. Mehla

2002   Prince Birchwood L.                    A. Mehla

2003   Strollin With Bones                     G.V. Gundersen

2004   Thai Tanic                                  V. Hop

2005   Mystical Dream                           V. Hop

2006   Investor G.T.                               Axel Jacobsen

2007   Thai Seaman                               Ø. Tjomsland

2008   Hamblers Poltergeist                   J. Blekkan

2009   Strong Knight                              R. Brandt

2010   Bullchip                                      V. Hop

2011   Tourbillon                                   T.E. Solberg

2012   Viking Frecel                              V. Hop

2013   Support Justice                           G.V. Gundersen

2014   Papagayo E.                                V. Hop
2015   Victory Lap                                 O. Mikkelborg
2016   Photo Lavec                                P.O. Midtfjeld
2017   Phantasm Soa                              Å. Tengsareid
2018   Thai Highway                              T.E. Solberg
2019   Max Brady                                   G.V. Gundersen
2020   Golden Dream M.E.                      N.P. Brækken
2021   Cicero T.G.                                  G.V. Gundersen

     JARLSBERG GRAND PRIX - HOPPELØP 

(DET HAR VÆRT ULIKE SPONSORNAVN KNYTTET TIL LØPET. B.L.A.
MENY OG AKTAION)

2001   Delicious Rhythm                         Lars Anvar Kolle

2002   Aquarelle                                    Asbjørn Mehla

2003   Eufemia                                      Trond Skauen

2004   Due Diligence                              Olav Mikkelborg

2005   Melody Light                               Gunnar Austevoll

2006   Mystical News                             Frode Hamre

2007   Tinita Love                                  Geir V. Gundersen

2008   K.L.M. Prelong                            Hans Chr. Holm

2009   C.C. Westside                              Olav Mikkelborg

2010   S.J.`s Majesty                             Jens Kristian Brenne

2011   Tabu B.R.                                    Simen Bremseth Jessen

2012   My Happiness E.P.                        Bo Westergaard

2013   Seaborn Simona                           Amanda Robertsen

2014   Claudia B.R.                                Bjørn Goop
2015   Diadora BR                                  Thor Borg
2016   Valla d`Estino                              Eirik Høitomt
2017   N.Y. Diamond In The Sky               Frode Hamre
2018   Calina                                          Adrian Solberg Akselsen
2019   Hillary B.R.                                  Magnus Teien Gundersen
2020   Another Creation                         Kristian Malmin
2021   Global Bred To Win                       Magnus Teien Gundersen

         JARLSBERG HOPPECHAMPIONAT 

1984   Frances Guy                                Tore H. Larsen
         Kinge Lise                                    Trond Skofsrud
1985   Bella Royal                                  Vidar Hop
         Vikse Donna                                 Brede Killingmo
1986   Sobu Gun                                    Hans Petter Tholfsen
         Høibybausa                                  Hans Petter Iversen
1987   Spit Starlight                               Hans Petter Tholfsen
         Lund Blessa                                 Ulf Thoresen
1988   Max`s Supergirl L.                       Vidar Hop
         Bea                                             Knut Endre Lie

                 JARLSBERGLØPET  

1957   Spryd                                         H. Klaastad
1958   Moltar                                       T. Tholfsen
1959   Atlas Gulli                                   S. Heier
1960   Kaprell                                       T. Dybdahl
1961   Steggtora                                   A. Dybdahl
1962   Miran                                         K. Rastad                      

1963   Spent                                         R. Mortensen
1964   Borkbausa                                   K. Rastad
1965   Borgine                                       L. Sandven
1966   Baus Flicka                                  K. Rastad
1967   Alfona                                        S. Larsen
1968   Gyller Trygg                                K.E. Jahnsen
1969   Stjernetora                                 K. Rastad
1970   William                                       O. Østby
1971   Vesle Borghild                             A. Sem
1972   Tia                                             H. Bjerke
1973   Gunn Anita                                 A. Mehla
1974   Jerka                                         T. Holm
1975   Baaus Sjursønn                            S. Hansen
1976   Eggedals Jensi                             S. Jokerud
1977   Løkkebaus                                  O. Østby
1978   Essi Prinsen                                 B. Killingmo
1979   Lappe Jenta                                J. Torp
1980   Hovstein Prinsen                          G. Eggen
1981   Høgtan                                       H.P. Tholfsen
1982   Nicvinn                                       N.Å. Østby
1983   Ingdina                                       U. Thoresen
1984   Ikke kjørt
1985   Alm Hadar                                   U. Thoresen

        JARLSBERG MIDTSOMMERLØP 

 (LØPET HET I 1962 NORDISK MIDTSOMMERLØP)

1962   Torinda                                      P. Ulven

1963   Vesle Vilter                                 N.A. Skjold

1964   Jahn Piril                                    K. Håkonsen

1965   Grans Ternen                              T. Klæstad

1966   Bestmin                                      I. Larsen

1967   Gol Best                                     A. Søndreli

1968   Stjernesvarten                            F. Marthinsen

1969   Dally Sjurson                               A. Sem

1970   Mari-Lill                                      T. Borstad

1971   Brage                                          P. Ulven
1972   Gransjur                                     B. Follaug
1973   Wenche Sjur                               U. Thoresen
1974   Norve                                         T. Borstad
1975   Bravidar                                      J. Torp
1976   Pål Best                                      B. Killingmo
1977   Troll                                            B. Killingmo
1978   Spent Lars                                   O.A. Landaas
1979   Løset Prins                                  H.P. Tholfsen
1980   Regon                                         T.H. Larsen
1981   Finnskog Kongen                        J. Torp
1982   Gyldenfly                                     K.E. Lie
1983   Voje Vinn                                    G. Eggen
1984   Rappvar                                       E. Flenes
1985   Kilde Stjernen                              L. Kjøniksen
1986   Sølv Donn                                    U. Thoresen
1987   Slått Pil                                       A. Mehla
1988   Lappdon                                      A. Mehla
1989   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1990   Flaggrigg                                    U. Thoresen
1991   Torden Knut                                U. Thoresen
1992   Bork Rigel                                   J. Blekkan
1993   Kap Pil                                        G. Tollefsen
1994   Hvatt Djerven                              P.M. Hvattum
1995   Ulfrigg                                         A. Austevoll jr.
1996   Slogum Bjørn                              R. Wiig
1997   Spikeld                                        R. Wiig
1998   Mjølner Troll                               J.R. Mjølnerød
1999   Buås Elden                                  D. Aarum
2000   Perle Elden                                  B. Ølstøren
2001   Moe Odin                                    A. Mehla
2002   Norjetten                                     G. Mikkelsen
2003   Frigg Mollyn                               T. Skauen
2004   Lykke Texen                                O. Mikkelborg
2005   Lauvås Rasken                             E. Høitomt
2006   Verdals Jo                                    Å. Tengsareid
2007   Junior Jokern                               L.A. Kolle
2008   Bjørkespik                                   Ø. Tjomsland
2009   Smedbalder                                 O. Mikkelborg
2010   Ramstad Loke                              E. Høitomt
2011   Gylden Knut                                T. Wollebæk

2012   Tyri Gubben                                Geir Flåten

2013   Arien                                           Olav Mikkelborg
2014   Ikke kjørt
2015   Lykkerus                                      Geir Vegard Gundersen
2016   Spydo ØK                                    Geir Mikkelsen
2017   Garli Moe Garlin                           Tom Erik Solberg
2018   Daragon                                       Dag-Sveinung Dalen
2019   Moe Tyr                                       Tom Erik Solberg

          JØRGEN JAHRES POKALLØP

2012   Tangen Odin                                Eirik Høitomt

2013   Ekeld                                          Per Oleg Midtfjeld

2014   Nordby Hugin                              Per Oleg Midtfjeld
2015   Tangen Piril                                 Øystein Tjomsland
2016   Ådne Odin                                  Tom Erik Solberg
2017   Balder Mollyn                             Tom Erik Solberg
2018   Møller Tor                                   Lars Anvar Kolle
2019   Brenne Berna                              Øystein Tjomsland
2020   Brenne Bas                                 Øystein Tjomsland
2021   Tangen Minto                              Tom Erik Solberg

                    KORNI-POKALEN

1963   Harpun                                       Per Rakkestad

1964   Sjur                                            Kjetil Dale

1965   Guro                                          Kåre Rastad

1966   ?

1967   Gullkongen                                 Olav Mortensen

1968   Eva Jasmin                                  Thor Tholfsen

          Kjesten Roy                                Hans Petter Tholfsen

1969   Eva Jasmin                                  G. Flåten

1970   Veronique                                   Arne Fosse-Refsdal                              

              NILS ØSTBYS MINNELØP 

1962   Slogum Fly                                  K. Ulven

1963   Sjur                                           K. Dale

1964   Romeriksterna                             T. Bjanes

1965   Bestmin                                      I. Larsen

1966   Gunn Heddina                             F. Marthinsen

1967   Lemoliblesen                               L. Gjersøyen

1968   Støva                                         K. Dale

1969   Tia                                            K. Rastad

1970   Finstadstjerna                             M. Hoel

1971   Vågvinn                                      K. Langseth

1972   Lon Blesen                                 T. Tholfsen

1973   Lyn Jerker                                  S. Sønsterudbråten

1974   Kinge Jahn                                 F. Marthinsen

1975   Donnson                                    H.M. Klepaker

1976   Kipmin                                       T. Wollebæk

1977   Gol Jerk                                     A. Søndreli

1978   Norheim Piril                               K.E. Jahnsen

1979   Min Hera                                    P. Henriksen

1980   Sprintmin                                   C. Wollebæk

1981   Kinge Balder                               G. Diskerud

1982   Finstad Per                                 T. Tholfsen

1983   Stjerne Riga                                D. Aarum

1984   Sporty                                        G. Eggen

1985   Lund Jerker                                G. Oscarsson

1986   Brunen                                       J. Risa

1987   Lappdon                                     A. Mehla

1988   Atom Vinter                                A.G. Blihovde

1989   Snærtmann                                 J. Blekkan

1990   Sørvinn                                       A. Mehla

1991   Bork Rigel                                   J. Blekkan

1992   Vital Best                                    T.H. Larsen

1993   Hvatt Djerven                              P.M. Hvattum

1994   Spang Best                                  T. Wollebæk

1995   Skøiar                                         T.H. Larsen

1996   Slogum Jørn                                P. Glittum

1997   Stjernesiri                                   E. Kristiansen

1998   Ara Svarten                                 A. Mehla

1999   Sjefen                                        R. Wiig

2000   Moe Odin                                   A. Mehla

2001   Alm Rau Jo                                  J. Blekkan

2002   Storm Jo                                    J. Blekkan

2003   Eld Spik                                      R. Wiig

2004   Mørtvedt Jerkeld                        A. Mehla

2005   Moe Brage                                 A. Mehla

2006   Håkon Jo                                   Ø. Tjomsland

2007   Gulltyra                                     G. Flåten

2008   Bork Odin                                  T.E. Solberg

2009   Rossi                                         G.V. Gundersen

2010   Gode Tider                                A. Mehla

2011   Tidrande                                    E. Høitomt

2012   Røster                                       S.O. Wassberg

2013   Ulsrud Ulf                                  K. Johansen

2014   Lannem Silje                              T. Wollebæk
2015   Reiug                                        K. Johansen
2016   Ingbest                                      T.E. Solberg
2017   Troll Solen                                 M.T. Gundersen
2018   Hugo Bäck                                 G. Antonsen
2019   Hauan Mina                                E. Høitomt
2020   Havglimt                                    Ø. Tjomsland
2021   Tangen Bork                               T.E. Solberg

                     NOR-TRAV FINALER 

1992   Darlings Fighter               3.H/V.    Tor Wollebæk
         Yankee Sweetheart          3.HP      Gunnar Mehla
         Solun                             3.H/V.    Brede Killingmo
         Elisa                               3.HP      Trond Skauen
1993   Sea Dancer                     3.H/V.    Atle Solhus
         What Happened               3.HP      Steinar Hammersborg
         Indian Thunder                4.H/V.    Atle Hamre
         Nez Perce                       4.HP      Gunnar Eggen
         Leik Kvik                         3.H/V.    Hans Petter Tholfsen
         Bråte Perla                      3.HP      Odd Arne Sagholsen
         Oskar                              4.H/V.   Erik Killingmo
         Tranmælspila                    4.HP      Jomar Blekkan      
1994   Gro`s Super Pride            3.H/V.    Eirik Høitomt
         Nette Coal                       3.HP      Asbjørn Mehla
         Cherry Superb                 4.H/V.    Jomar Blekkan
         Veronica                         4.HP      Per Ludvig Nilsen
         Friggtodden                    3.H/V.    Hans Petter Tholfsen
         Vinterstjerna                   3.HP      Tor Wollebæk
         Leik Kvik                         4.H/V.    Hans Petter Tholfsen
         Oddevinna                       4.HP      Per Arvid Erga
1995   Gascoigne                       4.H/V.    Jomar Blekkan
         Nette Coal                       4.HP      Asbjørn Mehla
         Ertebron                         4.H/V.    Arne Nilsen
         Moe Vilja                         4.HP      Asbjørn Mehla        

                     SOLO POKALEN

1965   Raunar                                        T. Helliesen

1966   ?

1967   Earl Song                                    T. Tholfsen

1968   Gyller Trygg                                K.E. Jahnsen

1969   Gol Best                                      A. Søndreli

1970   Donno                                         U. Thoresen
1971   Albar                                          B. Orre
1972   Carmen Song                               T. Tholfsen
1973   Prince Royal                                K.E. Jahnsen
1974   ?
1975   Pan Lundbæk                               A. Mehla
1976   Aslekongen                                   I. Amundsen
1977   Bill Scarlett                                 Thv. Skar
1978   Glitretind                                     A. Mehla
1979   Wacanda Hall                               U. Thoresen
1980   Abby Bulwark                               G. Eggen
1981   Royal Tork                                    T. Skofsrud

            TH. MARTINSENS ÆRESLØP 

1992   Prince Mystic                             Atle Hamre

1993   Won Eleven L.                             Gunnar Eggen

1994   Bicycle                                       Dagfinn Aarum

1995   Bicycle                                       Dagfinn Aarum

1996   Bella Coal                                   Asbjørn Mehla

1997   Superieur Gazeau                        Roy Dybdahl

1998   Rite On Line                                Atle Hamre

1999   Rite On Line                                Atle Hamre

2000   Caramba Kosmos                          Atle Hamre

2001   Caramba Kosmos                          Atle Hamre

2002   Super Ari                                     Rune Wiig

2003   Steinlager                                   Per Oleg Midtfjeld

2004   Norvelous Hanover                       Olav Mikkelborg

2005   Norvelous Hanover                       Olav Mikkelborg

2006   Against The Sun                           Vidar Hop

2007   Speedy Renka                              Kai Johansen

2008   Prince De Charme                        Frode Hamre

2009   Tinita Love                                 Geir Vegard Gundersen

2010   Yarrah Boko                                Kai Johansen

2011   Garland Kronos                            Per Oleg Midtfjeld

2012   Yarrah Boko                                Kai Johansen

2013   Broadway Legs                            Geir Mikkelsen

2014   I`m The Answer U.S.                    Lars Anvar Kolle
2015   Support Justice                           Geir Vegard Gundersen
2016   Patricia Hastrup                          Lars Anvar Kolle
2017   Patricia Hastrup                          Ole Johan Østre
2018   Donatomite                                 Frode Hamre
2019   Patent Leather                            Frode Hamre
2020   Hickothepooh                              Vidar Hop
2021   Riva O.                                        Frode Hamre

           THOR THOLFSENS MINNELØP 

2008   Our Fame                                    Odd Arne Kjøsnes

2009   Langelidgutten                             Darius Tamulevicius

2010   Noble                                          Herman R. Tvedt

2011   Zeppelin Boko                              Mette Fløttum

2012   Gangster Advice                           Herman R. Tvedt

2013   Cadabra Tooma                             Truls S. Glittum

2014   Rafolo                                         Erlend Rennesvik
2015   Flirtin Beach                                Christina Kjenner
2016   Tip Esterel                                   Dag-Sveinung Dalen
2017   Whatsoflying S.S.                          Vidar Tjomsland
2018   C.C. Nosto                                   Hans Jørgen Eggen
2019   Royal Winner                               Vidar Tjomsland
2020   Strong Pepper                              Adrian Solberg Akselsen
2021   Carolina Volo                               Mats-Andre Rasmussen

        TØNSBERG SPAREBANKS POKAL

1975   Pepino Hanover                            T. Tholfsen
1976   Remi                                            U. Thoresen
1977   Troll                                             B. Killingmo
1978   Terne Tu                                       P. Ulven
1979   Alm Rigel                                     U. Thoresen
1980   Norheim Siv                                  U. Thoresen
1981   Klaastad Jahn                               V. Hop
1982   Linjard                                         T.H. Larsen

          ULF THORESENS MINNELØP 

(SKANDINAVISK GRAND PRIX 1954-1992)

1954   Rebell                                       Gu. Nordin

1955   Emily Scotch                              Gö. Nordin

1956   Vola Scotch                               Gö. Nordin

1957   Adept                                       K. Matson

1958   Taurin                                       K. Ulven

1959   Rollo Boy                                   R. Thorngren

1960   Tschania                                   O. Persson

1961   Merceno                                   K. Eriksen

1962   Rogga                                       G. Diskerud

1963   Nixon                                        S. Nordin

1964   Rebus                                       L.E. Karlsson

1965   Nut Brown                                 B. Lindstedt

1966   Scotch Tender                           Gö. Nordin

1967   Mr. Sonny Champlain                   O.J. Fallet

1968   Dunder Mite                              G. Kärrstrand

1969   Allan Jr.                                    M. Stolpe

1970   Royal Scott                                H. Sundberg

1971   Olga Senator                              F. Marthinsen

1972   Pan Lundbæk                             P. Ulven

1973   Rac                                          M. Keskinen

1974   Sonny H.                                   F. Marthinsen

1975   Trix Åkjær                                 P. Ulven

1976   Wembley                                   G. Eggen

1977   Apollo Ørnhøj                            V. Pedersen

1978   Bjørn Ørnhøj                             A. Nielsen

1979   Peter The King                          T. Tholfsen

1980   Dan Holmbo                               S. Norberg

1981   Pennington                               S. Nilsson

1982   The Onion                                J. Andersson

1983   Inter Nor H.                              V. Hop

1984   Perfect Ribb                             J. Frick

1985   Kapten Lucas                            T. Hannè

1986   Kika Hanover                             T. Borg

1987   Alexias Yankee L.                       T. Hannè

1988   Gladiator Lobell                         L. Gustafsson

1989   Lamitech Quickie                       A. Hamre

1990   Shug Lobell                               H.P. Tholfsen

1991   Pretador                                  J. Frick

1992   Lamitech Quality                       A. Hamre

1993   Tamin Sandy                              B. Garberg

1994   Tomali Sandy                             B. Garberg

1995   Ride The Night                          T. Korvenoja

1996   Alv Richcrop                             T. Skauen

1997   Brief Encounter                         B. Ølstøren

1998   Lamitech Comanche                   A. Hamre  

1999   Peter`s Pride                            A. Mehla

2000   En Lille Siem                              Svein Tore Røynestad

2001   Scarlet Knight                           Stefan Melander

2002   Hot Chili Pepper                        Frode Hamre

2003   Hr. Siem                                   Vidar Hop

2004   Passionate Kemp                        Markku Nieminen

2005   Staro Yzerman                           Leif Witasp

2006   Simb Chaplin                             Jorma Kontio

2007   Adrian Chip                               Robert Bergh

2008   Lord Capar                               Örjan Kihlström  

2009   Marco Di Jesolo                        Hugo Langeweg jr. 

2010   Raja Mirchi                               Lutfi Kolgjini        

2011   Brad De Veluwe                         Tuomas Korvenoja

2012   Pojke Kronos                            Örjan Kihlström

2013   Rod Stewart                              Kenneth Haugstad

2014   Fire To The Rain                        Ulf Ohlsson
2015   Tuonoblu Rex                            R. Bakker

FRA 2016 SKIFTET LØPET NAVN TIL ULF THORESEN GRAND INTERNATIONAL OG OMGJORT TIL ET ELITELØP:

2016   Saveur                                       Å. Lindblom
2017   Twister BI                                  Christoffer Eriksson
2018   Diamanten                                 Erik Adielsson
2019   Vitruvio                                     Jorma Kontio
2020   Ble du Gers                                Vidar Hop
2021   Hickothepooh                             Vidar Hop

 ULF THORESENS MINNELØP - HOPPEAVDELING 

                   (STALL VOLOS HOPPELØP1987-1996)

1987   Lina Hjordal                                 Ulf Thoresen

1988   Woodpile                                     Atle Hamre

1989   Glad Suit                                     Asbjørn Mehla

1990   Wild Plum                                    Olle Elfstrand

1991   Royal Blood                                 Markku Nieminen

1992   Meadowbranch Grace                   Markku Nieminen

1993   Express Kemp                               Markku Nieminen

1994   Taj Mahal                                    Tuomas Korvenoja

1995   Caphial                                        Hans Petter Tholfsen

1996   Fine Romance                              Sören Lennartsson

1997   Mack Action Ås                            Olle Goop

1998   Cikita                                          Birger Jørgensen

1999   Daisy Elmely                                 Bent Svendsen

2000   Precious Act                                Tom Horpestad

2001   Ramona Spur E.M.                         Edvard Kristiansen

2002   Lindy Tibur                                  Geir Vegard Gundersen

2003   Sip The Wine                               Jomar Blekkan

2004   Vienna                                        Steinar Hammersborg

2005   Flicka Kronos                               Örjan Kihlström

2006   Tinita Love                                  Geir Vegard Gundersen

2007   Nursery Rhyme                            Johan Untersteiner

2008   Bring Me Luck U.S.                       Stefan Persson

2009   Muscles Darling                            Mika Forss

2010   Knowledge Face                           Lutfi Kolgjini

2011   Bewitched                                   Hugo W. Langeweg

2012   Proud Wood                                 Arnold Mollema

2013   Georgie Mae                                Vidar Hop

2014   Spit For Spat                                Erik Adielsson
2015   Saturday Mornings                        Bjørn Goop

   ULF THORESENS UTSLAGNINGSLØP

2012   Power To Elegance                      Lars Anvar Kolle

2013   Prayer Ås                                    Frode Hamre

VESTFOLD HESTEEIERFORENINGS POKAL

1963   Gjølmes Ekko                              T. Tholfsen

1964   Rømersokka                                L. Selbekk

1965   ?

1966   ?

1967   Teledronning                              B.B. Gustavsen

1968   Skeie Stegg                                G. Johansen

1969   Støva                                         K. Dale

1970   Sørlands Flicka                            K. Rastad

1971   ?

1972   Pretty Pine                                 T. Gjølberg
1973   Moyra                                        B. Hansen
         Max Royal (to vinnere)                  R. Rekvik
1974   Ikke kjørt
1975   Ikke kjørt
1976   Korr Vinn                                   A. Røren
1977   Tolly                                          A. Glittum
1978   Prins Ingmar                               J.G. Nilsen
1979   Østalinas Poik                             B. Olsen
1980   Sylfonia                                      E. Henriksen
1981   Niri                                           S.J. Roe
1982   Ranvik Prinsen                            R. Berg

                  VESTFOLDLØPET 

1953   Vera Zorina                                 K. Buer

1957   Premièr                                      T. Diskerud

1958   Beryl Champlain                           H. Klaastad

1959   Rei Junior                                   O. Østby

1960   Checco                                       K. Eriksen

1961   Grete                                         K. Buer

1962   Jean Fortuna                               A. Sem

1963   Tips Bingen                                 P. Rakkestad

1964   Elite Lloyd                                   A. Sem

1965   Olympic Champion                        T. Tholfsen
1967   Scott Protector                           K. Buer
1968   Gunga Din                                   F. Nilsen
1969   Frazer                                        T. Tholfsen
1970   Albar                                          F. Marthinsen
1971   Lucky Senator                             P. Henriksen
1972   Olympic Spencer                         T.H. Larsen
1973   Nissehønen                                 U. Thoresen
         Edel Day (to vinnere)                    S. Hansen
1974   O`Brian                                      M. Austevoll
1975   Aimini                                         H.P. Tholfsen                                
1976   Peace                                        A. Ulven
1978   Earthas Spin                                G. Eggen
1979   New Scott                                  T.H. Larsen
1980   Rex Scarlett                                T. Skar
1981   Pelleas                                       G. Eggen
1982   Mr. Juvel                                    N.Å. Østby
1990   Mike H.L.                                    F. Marthinsen
1994   Off Road                                     A. Mehla
1995   Windwalker                                 J. Blekkan
1996   The Loner                                   D. Aarum
1998   Banker`n Win                              V. Hop
1999   Celavie                                        V. Hop
2001   Give Me A Drink                           Ø. Hegdal
2003   Nimbus Goal                                T. Skauen
2009   Mantra                                       K. Johansen
2010   Balder Exclusive                           S.O. Wassberg

KUSKECHAMPIONATENE PÅ JARLSBERG TRAVBANE FRA 1957

Trenere:

1957   Kåre Rastad                                 28 seire

1958   Kåre Rastad                                 14 seire

1959   Kåre Rastad                                 21 seire

1960   Kåre Rastad                                 30 seire

1961   Kåre Rastad                                 33 seire

1962   Kåre Rastad                                 34,5 seire

1963   Thor Tholfsen                              22 seire

1964   Kjetil Dale                                   23 seire

1965   Thor Tholfsen                              19,5 seire

1966   Thor Tholfsen                              26 seire

1967   Thor Tholfsen                              23,5 seire

1968   Thor Tholfsen                              31 seire

1969   Thor Tholfsen                              43 seire

1970   Thor Tholfsen                              39 seire

1971   Thor Tholfsen                              34 seire

1972   Thor Tholfsen                              42 seire

1973   Ulf Thoresen                                32 seire

1974   Ulf Thoresen                                40 seire

1975   Thor Tholfsen                              40 seire

1976   Thor Tholfsen                              31 seire

1977   Hans Petter Tholfsen                    46 seire

1978   Hans Petter Tholfsen                    44 seire

1979   Hans Petter Tholfsen                    45 seire

1980   Ulf Thoresen                                50 seire

1981   Hans Petter Tholfsen                    50 seire

1982   Hans Petter Tholfsen                    57 seire

1983   Ulf Thoresen                                36 seire

1984   Ulf Thoresen                                48 seire

1985   Hans Petter Tholfsen                    46 seire

1986   Hans Petter Tholfsen                    46 seire

1987   Ulf Thoresen                                47 seire

1988   Ulf Thoresen                                34 seire

1989   Ulf Thoresen                                69 seire

1990   Asbjørn Mehla                              51 seire

1991   Asbjørn Mehla                              34 seire

1992   Asbjørn Mehla                              48 seire

1993   Hans Petter Tholfsen                    43 seire

1994   Hans Petter Tholfsen                    29 seire

1995   Atle Hamre                                  40 seire

1996   Trond Skauen                               34 seire

1997   Asbjørn Mehla                              28 seire

1998   Asbjørn Mehla                              37 seire

1999   Asbjørn Mehla                              32 seire

2000   Cato Antonsen                             35 seire

2001   Asbjørn Mehla                              26 seire

2002   Lars Anvar Kolle                            33 seire

2003   Asbjørn Mehla                              29 seire

2004   Eirik Høitomt                                34 seire

2005   Lars Anvar Kolle                            34 seire

2006   Eirik Høitomt                                39 seire

2007   Eirik Høitomt                                38 seire

2008   Eirik Høitomt                                36 seire

2009   Eirik Høitomt                                41 seire

2010   Eirik Høitomt                                36 seire

2011   Eirik Høitomt                                41 seire

2012   Tom Erik Solberg                           30 seire

2013   Vidar Hop                                    30 seire

2014   Eirik Høitomt                                31 seire
2015   Eirik Høitomt                                33 seire
2016   Eirik Høitomt                                31 seire
2017   Eirik Høitomt                                37 seire
2018   Eirik Høitomt                                38 seire
2019   Eirik Høitomt                                38 seire
2020   Frode Hamre                                34 seire
2021   Tom Erik Solberg                           27 seire

Amatører:

1957   Kåre Solberg                                  4 seire

1958   H. Hollerud                                    6 seire

1959   Aimar Lyby                                     3 seire

1960   Ketil Askildt                                   5 seire

1961   H.A. Kongstein                               4 seire

1962   Trygve Dybdahl                               5 seire

1963   Ketil Askildt                                   4 seire

1964   K. Norsted                                     5 seire

1965   Egil Bingslin                                    7 seire

1966   K. Norsted                                     8 seire

1967   Egil Bingslin                                    3 seire

1968   Johannes Kvaase Realfsen                4 seire

1969   Johannes Kvaase Realfsen                4 seire

1970   Eirik Flåten                                    6 seire

1971   Bernt B. Gustavsen                         6 seire

1972   Hans Martin Klepaker                      5 seire

1973   Hans Martin Klepaker                      6 seire

1974   Olav Eriksen                                   4 seire

1975   Hans Martin Klepaker                      6 seire

1976   Reidun Dybdahl                              6 seire

1977   Arne Glittum                                  8 seire

1978   Thorvald Skar                                 7 seire

1979   Tormod Nakkim                               7 seire

1980   Arthur Utsogn                                4 seire

1981   Thorvald Skar                                 7 seire

1982   Terje Holm                                     5 seire

1983   Knut Terje Samuelsen                     6 seire

1984   Thorvald Skar                                 4 seire

1985   Tom Bakke                                     3 seire

1986   Terje Dahl                                     4 seire

1987   Knut Terje Samuelsen                     4 seire

1988   Knut Terje Samuelsen                     8 seire

1989   Knut Terje Samuelsen                     4 seire

1990   Bjørn Skaret                                  4 seire

1991   Reidun Bøhn                                  8 seire

1992   Knut Terje Samuelsen                     7 seire

1993   Knut Terje Samuelsen                     3 seire

1994   Aasmund Drolsum                           4 seire

1995   Jan Per Brenden                            7 seire

1996   Jan Roar Mjølnerød                        4 seire

1997   Jan Roar Mjølnerød                        6 seire

1998   Håkon Johannes Nordland               2 seire

1999   Ine Elisabeth Dahl                           3 seire

2000   Reidun Bøhn                                  2 seire

2001   Ulrika Stenman                               4 seire

2002   Ulrika Stenman                               6 seire

2003   Roger Brandt                                 2 seire

2004   Roger Brandt                                 2 seire

2005   Truls Desserud                               2 seire

2006   Per Arne Enholm                             3 seire

2007   Bjørn Steinseth                              2 seire

2008   Dag-Sveinung Dalen                         3 seire

2009   Nils-Erik Frøhaug                             2 seire

2010   Ernst-Petter Knutsen                       2 seire 

2011   Øystein Bjørnstad                           3 seire 

2012   Siv Emilie Løvvold                             2 seire

2013   Amanda Robertsen                          2 seire

2014   Tommy Fløysand                              4 seire

2015   Nils Olav Holm                                 2 seire
2016   Anette Frønes                                2 seire
2017   Anette Frønes                                3 seire
2018   Anette Frønes                                2 seire
2019   Anette Frønes                                3 seire
2020   Adrian Akselsen Solberg                  3 seire
2021   Adrian Akselsen Solberg                  6 seire

Stallansatte/Profesjonelle:

1957   Egil Bingslin                                   1 seier

1958   Ikke kåret

1959   Ikke kåret

1960   Ikke kåret

1961   Ikke kåret

1962   P. Kåsa                                        0,5 seire

1963   Leif Sandven                                  5 seire

1964   Ikke kåret

1965   Ikke kåret

1966   Ikke kåret

1967   Leif Sandven                                  5 seire

1968   Hans Petter Tholfsen                      1 seier

1969   Hans Petter Tholfsen                     10 seire

1970   Hans Petter Tholfsen                     12 seire

1971   Hans Petter Tholfsen                     14 seire

1972   Hans Petter Tholfsen                     12 seire

1973   Nils Åge Østby                                4 seire

1974   Nils Åge Østby                                3 seire

1975   Nils Åge Østby                                8 seire

1976   Nils Åge Østby                               11 seire

1977   Nils Åge Østby                               15 seire

1978   Nils Åge Østby                               13 seire

1979   Nils Åge Østby                               13 seire

1980   Petter Glittum                                3 seire

1981   Dagfinn Aarum                                8 seire

1982   Dagfinn Aarum                               12 seire

1983   Frode Hansen                                 1 seier

1984   Hans Johan Olsen                            2 seire

1985   Trond Strandmoen                          4 seire

1986   Ragnar Rekvik                                 4 seire

1987   Trond Strandmoen                          4 seire

1988   Per Oleg Midtfjeld                           5 seire

1989   Pål Sem                                          9 seire

1990   Terje Løvseth                                 7 seire

1991   Kurt Hella                                      3 seire

1992   Leif Gustav Raae                              3 seire

1993   Per Otto Aagre                               3 seire