Tidligere vinnere av ulike storløp på Biri Travbane

Biri Travbane åpnet i 1985 etter at den gamle banen, Vikodden Travbane, var blitt umoderne.
Biri Travbane er en rask 1000-meters bane. Gjerne kalt for "rekordbanen".

Sportslig høydepunkt ved banen er trippeltravet siste helg i juli med b.l.a. Prinsesse Märtha Louises Pokalløp og Biri Oppdretningsløp. To av de aller største og mest presisjefylte løp for 3-åringene i landet.

Banen ligger meget pent og idyllisk til helt ved Mjøsas bredd.

Postadresse: Biri Trav AS, PB. 124, 2832 Biri
tlf.: 61 18 78 88
www.biritrav.no

             ARNE LUNDS MINNELØP 

1975   Grim Sylfiden                              Bjørn Garberg

1976   Ray                                           Vidar Schwabe

1977   Heggvil                                      Øivind Mathisen

1978   Kipmin                                       Carl Wollebæk

1979   Slogum Jarl                                Liv Haslie

1980   Hovstein Prinsen                         Boye Ølstøren

1981   Regon                                       Tore Helge Larsen

1982   Dublan                                      Tore Helge Larsen

1983   Vymin                                       Carl Wollebæk

1984   Pål Lunar                                   Brede Killingmo

1985   Tuttmin (Vikodden)                     Terje Bjerkan

1986   Vassli Jahn                                 Boye Ølstøren

1987   Vassli Jahn                                 Boye Ølstøren

1988   Slått Pil                                     Asbjørn Mehla

1989   Slogum Pål                                 Bjørn Garberg

1990   Lannem Svarten                          Tor Wollebæk

1991   Andor Troll                                Gunnar Eggen

1992   Lasso                                        Cato Antonsen

1993   Ramses                                      Magne Olsen

1994   Polar Troll                                 Cato Antonsen

1995   Lex Jon                                     Trond Skauen

1996   Ulfrigg                                       Asbjørn Austevoll jr.

1997   Raastad Troll                              Vidar Hop

1998   Nilas                                          Asbjørn Mehla

1999   Vinnikvikken                               Per Johansen

2000   Telenor Best                              Jomar Blekkan

2001   Totopil                                      Thor Borg

2002   Ikke kjørt

2003   Gann Viking                                Trond Skauen

2004   Ikke kjørt

2005   Kjøstad Spik                               Atle Solhus

2006   Visedølen                                   Lars Anvar Kolle

2007   Kongs Vethe`n                            Gunnar Austevoll

2008   Neslands Loke                            Åsbjørn Tengsareid

2009   Smedbalder                               Olav Mikkelborg

2010   Pedrus                                      Gunnar Austevoll

2011   Lome Brage                                Thor Borg

2012   Torpa J.                                     Åsbjørn Tengsareid

2013   Elmer                                        Hans Chr. Holm

2014   Nyland                                       Eirik Høitomt

2015   Teddy Gutten Støen                    Tom Erik Solberg

2016   Mjølner Spik                               Jan Roar Mjølnerød
2017   Ådne Odin                                  Tom Erik Solberg
2018   Grislefaksen G.L.                         Jan Roar Mjølnerød

                      BIRI ALL-ROUND

         (SAMMENLAGT-VINNER ETTER TRAV OG MONTÈ)

2002   Back On Earth                             Lone Teksum

2003   J.R. Bonanza                               Katja Huuskonen

2004   Amber Bros                                 Liv Pedersen

2005   Shan                                           Liv Pedersen

2006   Shan                                           Johanne U. Øveraasen

2007   Ikke kjørt

2008   Simb Monzoom                            Viktoria S. Jørgensen

2009   Ramona`s Express                       Line Gundersen

2010   Sean Trot                                    Tone Turnbull

2011   Moon Dreamer                            Kristine Kvasnes

2012   Moon Dreamer                            Kristine Kvasnes

2013   Bullchip                                      Kristine Kvasnes

2014   Hitchcock                                   Malin Berås
2015   Hitchcock                                   Elisabeth Storetvedt
2016   Call Me Hanover                          Kristine Kvasnes
2017   Special Envoy                              Malin Berås
2018   Flashing Boko                              Christina A. Hande
2019   Ja El Tomcat                               Siv Emilie Løvvold
2020   Classichap                                   Amalie Ødegård
2021   Cool Canadian                             Malin Berås

                 BIRI INTERNATIONAL
                              (TIDL. FINA CUP)

1989   Grades Singing                            Olle Goop
1990   Nealy Lobell                               Johnny Takter
1991   Peace Corps                               Stig H. Johansson
1992   Park Avenue Kathy                      G.E. Johansson
1993   Park Avenue Kathy                      G.E. Johansson
1994   Nilema Pearl                               Erik Adielsson
1995   Handbag                                    Ørjan Kihlstrøm
1996   Lamitech Dancing                       Atle Hamre
1997   Moni Maker                               Johnny Takter
1998   Louise Laukko                            Dagfinn Aarum
1999   Louise Laukko                            Anders Lindqvist
2000   Krossed Out                              Stig H. Johansson

             BIRI OPPDRETNINGSLØP 

            (VIKODDEN OPPDRETNINGSLØP 1962-85)

1962   Gulle                                         J. Schou

1963   Baus Rapp                                  H. Hauer

1964   Spenka                                      O. Kulblik

1965   Ulmin                                         R. Olsen

1966   Sølvet                                        R. Olsen

1967   Trysiljenta                                 H. Klaastad

1968   Stjerne Vira                                I. Larsen

1969   Årnsethgubben                           C. Wollebæk

1970   Ullfly                                         B. Orre

1971   Trysilvinn                                   B. Killingmo

1972   Hå Kvikk                                     S. Hansen

1973   Pilmin                                        O. Helgestad

1974   Sirkeline                                    C. Wollebæk

1975   Seiersylfiden                              K. Myren

1976   Dajahn                                       A. Ulven

1977   Gol Jerk                                    A. Søndreli

1978   Alm Rigel                                   Ø. Mathisen

1979   Gruepila                                    C. Wollebæk

1980   Haugmin                                    F. Marthinsen

1981   Pio                                           T. Wollebæk

1982   Helmin Blesa                               I.S. Helmen

1983   Solett                                       E. Flenes

1984   Sambo                                       T. Borstad

1985   Stjerne Ylva (Vikodden)               J.A. Flor

1986   Slått Pil                                     A. Mehla

1987   Slogum Syr                                 F. Marthinsen

1988   Atom Vinter                               A.G. Blihovde

1989   Besten U.                                  A. Utsogn

1990   Buaas Stjerna                             C. Antonsen

1991   Bork Rigel                                  J. Blekkan

1992   Sokna Troll                                 B. Garberg

1993   Hvatt Djerven                             P.M. Hvattum

1994   Rigel Jo                                     J. Blekkan

1995   Lykke Gutten                              E. Killingmo

1996   Rapp Rigel                                  T. Wollebæk

1997   Pål Even                                     R. Wiig

1998   Lannem Sjur                               T. Wollebæk

1999   Kjøstad Jo                                 J. Blekkan

2000   Moe Odin                                   A. Mehla

2001   Bjørkeelden                               G. Gudmestad

2002   Storm Jo                                    J. Blekkan

2003   Frisli To Jo                                 J. Blekkan

2004   H.G. Balder                                V. Hop

2005   Faksen Jr                                   J.O. Persson

2006   Håkon Jo                                    Ø. Tjomsland

2007   Järvsöviking                                J.O. Persson

2008   Ridder Prinsen                            Å. Tengsareid

2009   Voje Spik                                    Hans Petter Tholfsen

2010   Dotterud Teddy                           Tom Erik Solberg

2011   Tekno Odin                                 Øystein Tjomsland

2012   Hellin Faxen                               Jan Roar Mjølnerød

2013   Lannem Silje                              Tor Wollebæk

2014   Steinfaks                                    Eirik Høitomt

2015   Ingbest                                       Tom Erik Solberg

2016   Moe Tjalve                                  Tom Erik Solberg
2017   Lome Diamant                             Kjetil Djøseland
2018   Rappstjernen                              Øystein Tjomsland
2019   Grisle Odin G.L.                          Øystein Tjomsland
2020   Tangen Bork                                Tom Erik Solberg
2021   Tangen Minto                              Tom Erik Solberg

BIRI OPPDRETNINGSLØP HOPPEAVDELING     

1989   Glupi                                          Jomar Blekkan

1990   Vardsi                                         Dagfinn Murud

1991   Slogum Bris                                  Arne Sem

1992   Parrytösen                                  T. Siltala

1993   Bråte Perla                                  Odd Arne Sagholen

         Oddevinna (to vinnere)                 Tor Wollebæk

1994   Lomepila                                     Frank Hauge

1995   Donnsokka                                   Bjørn Garberg

         Lannem Tora (to vinnere)              Tor Wollebæk

1996   Blæs Lina                                     Hans Petter Tholfsen

1997   Tummelisa                                   Erik Killingmo

         Sindy Vinter (to vinnere)               Odd Arne Sagholen

1998   Riska Lill                                      Gunleif Tollefsen

         Stai Helga (to vinnere)                  Thor Borg

1999   Mai Lotta                                    Geir V. Gundersen

2000   Idenors Kessi                               Jan-Olof Persson

2001   Lannem Mai                                 Tor Wollebæk

2002   Påls Linda                                   Cato Antonsen

2003   Ihle Vinnie                                   Olav Mikkelborg

2004   Stjerne Sara                                Øystein Tjomsland

2005   Stuve My                                     Vidar Hop

2006   Horgen Lotta                               Geir V. Gundersen

2007   Perle Tine                                   Øystein Tjomsland

2008   Åsajenta                                     Tor Wollebæk

2009   Tangen Mari                                 Øystein Tjomsland

2010   Brenne Vinni                                Geir V. Gundersen

2011   Solstrålen                                    Geir V. Gundersen

2012   Wik Ida                                        Vidar Hop

2013   Vesle Frøken Støen                       Thor Borg

         Åsrud Vilja (dødt løp)                    Gunnar Austevoll

2014   Brenne Rødi                                 Jan Roar Mjølnerød

2015   Solvik Faksa                                  Lars Anvar Kolle

2016   Uggla i Mossen                              Ulf Eriksson
2017   Mjølner Torine                              Jan Roar Mjølnerød

         CARL WOLLEBÆKS MINNELØP

2010   Atom Flisa                                   Tor Wollebæk
2011   Eik Lina                                       Bjørn Steinseth
2012   Bork Faksen                                 Kristian Malmin
2013   Virak                                           Bjørn Steinseth
2014   Stumne Scott                               Hans Chr. Holm
2015   Hovsviktor                                   Bjørn Steinseth
2016   Solstad Stjernen                           Erlend Rennesvik
2017   Frøyu Birk                                    Stine Marlen Bendiksen
2018   Solmyr Arvid                                Vidar Hop
2019   Tangen Ternar                              Jan Roar Mjølnerød
2020   Ask Leo                                       Geir Flåten
2021   Singel                                          Andre H. Stensen

                   DNT`S 5-ÅRSLØP
                  (KJØRT PÅ DRAMMEN T.O.M. 2017)

2018   Tand Kraft                                    Øystein Tjomsland
2018   Brenne Blissi                                 Åsbjørn Tengsareid   
2019   Troll Sterk Viking                          Øystein Tjomsland
2019   Rive Ruska                                    Dag-Sveinung Dalen
2020   Våler Nikolai                                 Øystein Tjomsland
2020   Børke Billie                                   Frode Hamre
2021   Grisle Odin G.L.                            Øystein Tjomsland
2021   Stas Eldi                                       Per M. Hvattum

                   DNT`S VÅRSERIE

                               (FINALELØP)

2008   Gold Wing                                   Jan-Ivar Johansen

         Wik Elden                                    Stian Eilefsen

2009   Golden Brown                             Gunnar Austevoll

         Wiking Blesen                              Gunnar Austevoll

2010   Azeem                                        Erik Killingmo

         Wik Stjernen                               Gunnar Austevoll

2011   C.C. Simon                                  Geir V. Gundersen

2012   Thai Investment                           Tom Horpestad

2013   Caprino B.R.                                Bo Westergaard

2014   Diadora B.R.                                Thor Borg

                      GJØVIKLØPET 
                    (KJØRT PÅ BIRI FRA OG MED 1985)

1958   Kaptein Martin                            G. Thue
1959   Premier                                      G. Diskerud
1960   Rodive                                        B. Killingmo
1961   Rodive                                        B. Killingmo
1962   Princess Elsie                              A. Ulven
1963   Miss Judo                                   G. Diskerud
1964   Elan                                           F. Marthinsen
1965   Little Lady                                  S. Dyrhoff
1966   Aase Bulwark                              B. Killingmo
1967   Khedin                                       H. Heiberg
1968   Tamuna                                      P. Ulven
1969   Kingo Boy                                   N. Nilsen
1970   Lensgrevinden                             A. Ulven
1971   Spitadore                                   J. Risa
1972   Scott Protector                          K. Buer
1973   Garcia                                        F. Marthinsen
1974   Pontos Hoff                                J. Torp
1975   Annabella                                   T.H. Larsen
1976   Olympic Prince                           T. Borg
1977   Tilde                                         G. Diskerud
1978   Norse Esso                                 U. Thoresen
1979   Top Blaze                                   M. Austevoll
1980   Mr. Lloyd                                   J.A. Flor
1981   Volo Frost                                  M. Austevoll
1982   King Of Lye                                H.P. Tholfsen
1983   Pelleas                                       H.P. Tholfsen
1984   Lins Royal R.                               A. Mehla
1985   Star Hero (Biri)                           B. Orre
1986   Sancho Hanover                          H.P. Tholfsen
1987   Ikke kjørt
1988   Sugarcane Hanover                     G. Eggen
1989   Habib                                        U. Thoresen

                   H.B. FALK`S CUP 
                     
1968   Harlan                                         B. Gaarder
1969   April First                                    F. Marthinsen
1970   Eno Magnet                                 V. Schwabe
1971   O`Grady Vixi                                S.E. Kristiansen
1972   First Nibs                                     T. Wollebæk
1973   Spit Florence                               V. Schwabe
1974   Top Twinning                               J. Risa
1975   Top Elfie                                      G. Eggen
1976   A.C. Bel                                       T.H. Larsen
         Washington                                  T.H. Larsen
1977   Attention Please                           J. Risa
1978   Volo Frost                                    M. Austevoll
1979   Line Bulwark                                 T. Wollebæk
1980   Mr. Hanover                                 N.Å. Østby
1981   Karina Champo                              K. Stensvold
1982   Rona France                                 C. Wollebæk
1983   Endivie O.F.                                  T.H. Larsen

H.K.H. PRINSESSE MÄRTHA LOUISES POKALLØP

1985   Tom Pedro                                  P. Ulven

1986   Stocking                                     B. Ølstøren

1987   Damons Nibs                                T.H. Larsen

1988   Cherie`s Boy                               V. Hop

1989   Master Joe                                 H.P. Tholfsen

1990   Shan Rags                                   N.P. Brækken

1991   Something Special                        E. Killingmo

1992   Nez Perce                                  G. Eggen

1993   Tamin Sandy                                B. Garberg

1994   Bunny Bowl                                 V. Hop

1995   Gentle Star                                 G. Tollefsen

1996   Master Thoj                                L.A. Kolle

1997   Re Super Express                         E. Høitomt

1998   Turbo Sandy                                O. Mikkelborg

1999   Sky Comet                                   R. Wiig

2000   Star`s Ride                                  L.A. Kolle

2001   Millmaker                                    L.A. Kolle

2002   Hot Chili Pepper                          F. Hamre

2003   Thai Tanic                                   V. Hop

2004   Jetstile                                       G.V. Gundersen

2005   Mystical News                              F. Hamre

2006   Tinita Love                                  G.V. Gundersen

2007   Lucky Buck                                  V. Hop

2008   Gazpower                                    H.C. Holm

2009   Golden Brown                              G. Austevoll

2010   Muscles Wiking B.R.                      B. Goop

2011   Viking Frecel                                V. Hop   

2012   Support Justice                            G.V. Gundersen 

2013   Sir Benjamin                                P.O. Midtfjeld

2014   Duke                                            V. Hop

2015   Divided by Zero                            E. Høitomt

2016   Shotproof                                     P.O. Midtfjeld
2017   Ghazi B.R.                                   T.E. Solberg
2018   Max Brady                                    S.O. Wassberg
2019   Alpha Scarlet R.R.                        K. Malmin
2020   Custom Cheval                             Svein Ove Wassberg
2021   I.D. Exceptional                           Ole Johan østre                     

H.K.H. PRINSESSE MÄRTHA LOUISES POKALLØP 

                                  (HOPPELØP)

1989   Glad Suit                                    Asbjørn Mehla

1990   Marvelous Volo                            Hans Petter Tholfsen

1991   Samanta Di Ford                          Frode Fladen

1992   Gary Lady                                   Hans Chr. Holm

         Astro Game                                Asbjørn Mehla

1993   Christine Bowl                            Vidar Hop

         Main Street                                Andrè Henning Stensen

1994   Ge Dee Touch                            Rune Wiig

         Tommeline D.C.                          Tor Wollebæk

1995   Latoya                                      Gunnar Eggen

         Super Gal                                  Gunnar Eggen

1996   News From Heaven                     Gunnar Eggen

         Thrill Tee                                  Dagfinn Aarum

1997   Capish                                       Hans Petter Tholfsen

         Lady Celine S.                            Jørn Morten Kvikstad

1998   Spenda News                             Eirik Høitomt

         Queen Of Houston                      Gunnar Eggen

1999   Tanita Sandy                               Bjørn Garberg

2000   Eight Eleven L.                            Trond Skauen

2001   Kiri Goal                                    Gunnar Eggen

2002   Lindy Tibur                                Geir Vegard Gundersen

2003   Orions Hilda                               Tor Wollebæk

2004   U.S. Francesca                           Tom Horpestad

2005   Celestial Endurance                     Frode Hamre

2006   Gold Chocolate                           Jim Frick

2007   Muscles G.T.                               Olav Mikkelborg

2008   First Eleven L.                             Vidar Hop

2009   Empress Tile                                Dag-Sveinung Dalen

2010   Sihera Chocolate                         Eirik Høitomt

2011   Great Sensation                           Hans Chr. Holm

2012   Noras Photogenic                        Jomar Blekkan

2013   Clara B.R.                                    Bo Westergaard

2014   Diadora BR                                  Thor Borg

2015   Anazai                                         Kristian Malmin

2016   Come Vacation                             Pål Buer
2017   Grace B.R.                                  G.V. Gundersen
2018   Hillary B.R.                                  M.T. Gundersen
2019   Deep Sea Candy                           S.O. Wassberg
2020   Jolene B.R.                                  Frode Hamre
2021   Readyforwine                              Magnus Teien Gundersen

                JAKSONS MINNELØP 

1959   Drivblesa                                     L. Haslie
1960   Horten                                       B. Killingmo
1961   Drivblesa                                     R. Johanson
1962   Petter Tidemand                         H. Holm
1963   Petter Tidemand                         H. Holm
1964   Sognvinn                                    H. Fredrikstad
1965   Stegg Arna                                 C. Wollebæk
1966   Vikarauen                                   O. Helgestad
1967   Trysilhåp                                    B. Killingmo
1968   Almin                                         T.H. Larsen
1969   Gulle                                         J. Schou
1970   Grans Turi                                  H.B. Falk
1971   Thea                                          S. Skjønberg
1972   Brage                                        C. Wollebæk
1973   Sprellbest                                  T. Bjanes
1974   Flatvar                                       A. Ulven
1975   Frøyvar                                      U. Thoresen
1976   Brage                                        S. Galgerud
1977   Frøyvar                                      U. Thoresen
1978   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1979   Korbest                                     H.P. Tholfsen
1980   Pirilblesa                                    L. Kjøniksen
1981   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1982   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1983   Galint                                        B. Orre
1984   Garpin                                       G. Diskerud
1985   Pilmingutt (Vikodden)                  O. Helgestad
1986   Braute                                       A. Mehla
1987   Alm Svarten                                U. Thoresen
1988   Alm Svarten                                U. Thoresen
1989   Alm Svarten                                U. Thoresen
1990   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1991   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1992   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1993   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1994   Alm Hellin                                  V. Hop

        KONG SALOMONS POKALLØP 

1965   Vinvara                                       B. Killingmo
1966   Spikar                                        J. Erichsen
1967   Gamina                                       I. Gamme
1968   Gulle                                         J. Schou
1969   Hallingkongen                             A. Søndreli
1970   Lapp Lars                                    L.J. Blekkan
1971   Gol Best                                     A. Søndreli
1972   Grans Turi                                  A. Ulven
1973   Jahn Viking                                 B. Killingmo
1974   Sjurjenta                                    B. Ølstøren
1975   Flatina                                       U. Thoresen
1976   Brage                                         J. Torp
1977   Torden Tove                               H.D. Olafsen
1978   Troll Jahn                                   B. Garberg
1979   Pål Best                                      B. Killingmo
1980   Korbest                                      H.P. Tholfsen
1981   Gampila                                      I. Gamme
1982   Vintilla                                       L. Kjøniksen
1983   Alm Rigel                                    P.M. Hvattum
1984   Regon                                       J.H. Bakkeli
1985   Pilmingutt (Vikodden)                  O. Helgestad
1986   Alm Svarten                                T. H. Larsen
1987   Alm Svarten                                U. Thoresen
1988   Ingson                                       K.T. Gundersen
1989   Alm Svarten                                U. Thoresen
1990   Ilmin                                         C. Antonsen
1991   Elding                                        G. Eggen
1992   Atom Vinter                               A.G. Blihovde
1993   Atom Vinter                               R. Wiig
1994   Viljesterk                                  T. Wollebæk

       MAGNOR GLASSVERKS 4-ÅRSLØP 
(ETTER 1999 HAR LØPET HATT ULIKE NAVN. B.L.A. RINGNESLØPET)

1993   Golden Sunset                             Olle Goop
1994   Tamin Sandy                                Bjørn Garberg
1995   Ikke kjørt
1996   Robin Rags                                  N.P. Brækken
1997   Express Sund                               L.A. Kolle
1998   Cashprovider L.                           A.H. Stensen
1999   Trix Pedro                                  G. Eggen
2000   Sandy Sea                                   A. Eggan
2001   Eight Eleven L.                            T. Skauen
2002   Global Duty                                 T. Horpestad
2003   Eufemia                                      O. Mikkelborg
2004   K.L.M. Lavec                               H.C. Holm
2005   Vienna                                       G. Austevoll
2006   Towanda                                    H.C. Holm
2007   Toya Star M.                               A. Mehla
2008   Muscles GT                                 O. Mikkelborg
2009   Sweet Case                                 T. Borg
2010   Baltic Jet *                                  K. Johansen

                      MJØSLØPET 

1962   Morfeus                                    H. Hauer
1963   Jim                                           B. Killingmo
1964   Bausrapp                                   ?
1965   ?
1966   Jonsokstjerna                            B. Killingmo
1967   Kvikko                                       C. Wollebæk
1968   Ihlekaren                                   M. Storihle
1969   Selmøy                                      C. Wollebæk
1970   Fodnes Rappa                             Kr. Fodnes
1971   Gjønnblesen                               I.S. Helmen
1972   Slåstan                                      C. Wollebæk
1973   Gjønn Pieter                              C. Wollebæk
1974   Bausknekten                              N.Å. Østby
1975   Best Spent                                 V. Schwabe
1976   Norlett                                      J. Torp
1977   Heggvil                                      Ø. Mathisen
1978   Vesterfly                                    T.H. Larsen
1979   Skorve                                       I.S. Helmen
1980   Seljahna                                    C. Wollebæk
1981   Trømina                                     B. Killingmo
1982   Krystall                                      J. Torp
1983   Selvina                                       A. Liberg
         Kippo                                        M. Austevoll
1984   Rosa Line                                   B. Killingmo

OPPLAND HESTEEIERFORENINGS POKALLØP

1962   Mjøs Prins                                    Iver Gamme

1963   Vikarauen                                     Ole Helgestad

1964   Bausrapp                                      ?

1965   ?

1966   ?

1967   Gamina                                         Karl Gamme

1968   Antares                                        H. Fredrikstad

1969   Vikarauen                                     Ole Helgestad

1970   Fodnes Rappa                                K. Fodnes

                   OPPLANDSLØPET 
                        (KJØRT PÅ BIRI I 1986)

1962   Nusse                                         B. Killingmo
1963   Minella                                       I.S. Helmen
1964   Ikke kjørt
1965   Gamina                                       I. Gamme
1966   Lemorid                                      K. Stensvold
1967   Eddi                                           J. Nilsen
1968   Haakemari                                   I.S. Helmen
1969   Haakesjur                                   I.S. Helmen
1970   Gjønniliv                                     I.S. Helmen
1971   Kjappfot                                     H. Hansen
1972   Nåsnibben                                   B. Follaug
1973   Hugin                                         O. Helgestad
1974   Sall Vinn                                     A. Røren
1975   Larsman                                      K. Buer
1976   Aabyvinn                                     C. Wollebæk
1977   Slogum Tim                                  G. Diskerud
1978   Stjernelydia                                C. Wollebæk
1979   Skorve                                        I.S. Helmen
1980   Regon                                        T.H. Larsen
1981   Finnskog Kongen                          J. Torp
1982   Troll Tor                                    C. Wollebæk
1983   Pål Lunar                                    B. Killingmo
1984   Ikke kjørt
1985   Alm Svarten                                U. Thoresen
         Rona Queen                               H.P. Tholfsen
1986   Løbergs Troll                              B. Ølstøren
         Master Love                               T.H. Larsen                                   

                    SEPTEMBER CUP  
                     
1976   Frances Song                               G. Eggen
1977   Frøyvar                                       K. Mortensen
1978   Jod Pedro                                   A. Mehla
         Kila                                            G. Diskerud
1979   Mr. Lloyd                                    J.A. Flor
1980   Super Hero                                 G. Eggen
         Pål Best                                      E. Flenes
1981   Trix Åkjær                                   A.J. Owren
         Vintilla                                        L. Kjøniksen
1982   Royal Tork                                   T. Skofsrud
         Vintilla                                        L. Kjøniksen

       T.H.J.O. FRETHEIMS MINNELØP 

1973   Odalisk                                       T.H. Larsen
1974   Nancy Hill                                   K. Stensvold
1975   Bajader                                      P. Rakkestad
1976   Safaga Vixi                                  S. Norberg
1977   Star Boy                                     T. Wollebæk
1978   Vitto                                          V. Schwabe
1979   Key Lain                                     J. Risa
1980   Super Smoke                               J. Risa
1981   Osiris                                         O.A. Landaas
1982   Alex L.                                       O. Wallevik
1983   Elaisa Dirt                                   H.P. Iversen
1984   Action Miss                                 L. Kjøniksen
1985   Gamina Hedevang (Biri)                 J. Risa
1986   Lord Roy F.                                 A. Mehla
1987   Hugo Hanover                             G. Eggen
1988   Hammerich                                 G. Eggen
1989   Night Cruiser                              G. Eggen
1990   Caribbean Sea                             U. Thoresen
1991   Gypsy Thief                                G. Eggen
1992   Mike H.L.                                    F. Marthinsen
1993   Telly The Pro                              S. Holm
1994   Shan Rags                                   N.P. Brækken
1995   Bicycle                                       D. Aarum
1996   Galant Pedro                              O. Mikkelborg
1997   Nascar Goal                                J.M. Kvikstad
1998   Rite On Line                               A. Hamre
1999   Demon Sid                                  G. Eggen
2000   Blue Fighter                               O. Mikkelborg
2001   Goldrush                                    T. Borg

               TOPP AUTO TRIPPELLØP  
                      (POENGLØP. BEST AV 3 LØP)

1971   Steggvinn                                    E. Heggernes
1972   Iris                                             T. Bjerkan
1973   Myllargutten                               S. Larsen
1974   Orbit Pride                                 T.H. Larsen
1975   Pilmin                                         O. Helgestad
1976   Frances Song                               G. Eggen
1977   Pilmin                                         O. Helgestad
1978   Ikke kjørt
1979   Helmi                                          I.S. Helmen
1980   The Klokkedal                              R. Bjerkan
1981   Skorve                                         I.S. Helmen
1982   Cass Hanover                               T. Wollebæk




               VEIKLE BALDER CUP

2019   Nordsjø Odin                                 Ø. Tjomsland
2019   Voje Maren                                    L.A. Kolle
2020   Grisle Odin G.L.                            Ø. Tjomsland
2020   Uberg Lisa                                     K. Malmin
2021   Langlands Høvding                         T.E. Solberg
2021   Monster Merete                             O. Mikkelborg

                   VINTILLA-TRAVET

1983   Galint                                         B. Orre

1984   Pilmingutt                                   T.H. Larsen

1985   Pilmingutt (Biri)                           O. Helgestad

1986   Jettetor                                     H.P. Tholfsen

1987   Finstad Per                                 G. Eggen

1988   Alm Svarten                                 U. Thoresen

1989   Alm Svarten                                 U. Thoresen

1990   Atom Vinter                                A.G. Blihovde

1991   Atom Vinter                                A.G. Blihovde

1992   Atom Vinter                                A.G. Blihovde

1993   Løvlandgutten                             C. Antonsen

1994   Bork Rigel                                   J. Blekkan

1995   Bork Rigel                                   J. Blekkan

1996   Viesker                                       K. Ahokas

1997   Ulfrigg                                        A. Austevoll jr.

1998   Røder                                        A. Eggan 

1999   Ulfrigg                                        O. Mikkelborg

2000   Sagi Knut                                    A. Solhus

2001   Järvsöfaks                                   J.O. Persson

2002   Järvsöfaks                                   J.O. Persson

2003   Järvsöfaks                                   J.O. Persson

2004   Bokli Eld                                     L.A. Kolle

2005   Åkre Lurifax                                R.N. Olsson

2006   Røste Bo                                     H.P. Tholfsen

2007   Moe Odin                                    A. Mehla

2008   Tangen Scott                               V. Hop

2009   Mørtvedt Jerkeld                         G. Austevoll

2010   Mørtvedt Jerkeld                         G. Austevoll

2011   Stiv Kuling                                   E. Gravdal

2012   Gylden Balder                             K. Johansen

2013   Tuxi Titan                                    S.O. Ruud

2014   Tekno Odin                                  Ø. Tjomsland

2015   Norheim Jærv                              K. Johansen

2016   Tekno Odin                                  Ø. Tjomsland
2017   Kleppe Slauren                             K. Djøseland
2018   Ulsrud Tea                                   S.O. Wassberg
2019   Troll Solen                                   F. Hamre
2020   Troll Solen                                   F. Hamre
2021   Todin                                           V. Hop

        ÅPNINGSLØPET/PREMIERELØPET  
(BLE KJØRT PÅ SESONGENS FØRSTE LØPSDAG PÅ VIKODDEN FOR
4-ÅRIGE
KALDBLODSHESTER)

1957   Sylblessa                                     K. Ulven
1958   Løhrenjenta                                S. Killingmo
1959   Finnvin                                       M. Hoel
1960   Kongsvinger Steggar                     R. Humborstad
1961   Hoff Tove                                    I.S. Helmen
1962   Alma                                           R. Johansson
1963   Minella                                       I.S. Helmen
1964   Bestblesen                                  H. Hansen
1965   Trysilhåp                                     B. Killingmo
1966   Grans Frøkna                               B. Killingmo
1967   Brokkbrun                                   B. Røken
1968   Milly                                           B. Killingmo
1969   Vitalstjerna                                 S. Skjønberg
1970   Maya                                          O. Røyse
1971   Alka                                            B. Gaarder
1972   Slåstan                                        C. Wollebæk
1973   Lukmogutten                                L. Haslie
1974   Pilmin                                          O. Helgestad
1975   Texas Jan                                    S. Larsen
1976   Lillis                                            G.J. Borstad
1977   Frk. Fanta                                    J.A. Flor
1978   Stjernelydia                                 C. Wollebæk
1979   Skorve                                         I.S. Helmen
1980   Regon                                         S.H. Bakken
1981   Geiro                                          B. Killingmo
1982   Pilgnisten                                    J. Torp
1983   Skold Tor                                    J.A. Flor
1984   Løtenrauen                                 K. Lunde
1985   Alm Svarten                                 F. Marthinsen

KUSKECHAMPIONATENE PÅ VIKODDEN TRAVBANE OG BIRI TRAVBANE:

Trenere:

1957   Knut Ulven                                     3 seire

1958   Herman Nilsen                                3 seire

1959   Brede Killingmo                             10 seire

1960   Brede Killingmo                             12 seire

1961   Brede Killingmo                             20 seire

1962   Brede Killingmo                             32 seire

1963   Brede Killingmo                             30,5 seire

1964   Brede Killingmo                             36 seire

1965   Brede Killingmo                             44 seire

1966   Brede Killingmo                             50 seire

1967   Carl Wollebæk                               41 seire

1968   Brede Killingmo                             30 seire

1969   Carl Wollebæk                               37 seire

1970   Terje Bjerkan                                20 seire

1971   Brede Killingmo                             26 seire

1972   Carl Wollebæk                               25 seire

1973   Brede Killingmo                             17 seire

1974   Carl Wollebæk                               31 seire

1975   Carl Wollebæk                               29 seire

1976   Carl Wollebæk                               33 seire

1977   Carl Wollebæk                               39 seire

1978   Carl Wollebæk                               34 seire

1979   Tore Helge Larsen                         37 seire

1980   Carl Wollebæk                               38 seire

1981   Carl Wollebæk                               44 seire

1982   Tor Wollebæk                                38 seire

1983   Tor Wollebæk                                25 seire

1984   Tor Wollebæk                                26 seire

1985   Tore Helge Larsen                          27 seire

1986   Tor Wollebæk                                46 seire

1987   Gunnar Eggen                                60 seire

1988   Gunnar Eggen                                59 seire

1989   Gunnar Eggen                                57 seire

1990   Tor Wollebæk                                 48 seire

1991   Gunnar Eggen                                 61 seire

1992   Gunnar Eggen                                 56 seire

1993   Tor Wollebæk                                 60 seire

1994   Tor Wollebæk                                 31 seire

1995   Tor Wollebæk                                 35 seire

1996   Olav Mikkelborg                              47 seire

1997   Tor Wollebæk                                 35 seire

1998   Andrè H. Stensen                           48 seire

1999   Andrè H. Stensen                           34 seire

2000   Olav Mikkelborg                              40 seire

2001   Jomar Blekkan                                39 seire

2002   Jomar Blekkan                                52 seire

2003   Olav Mikkelborg                              35 seire

2004   Geir Vegard Gundersen                    40 seire

2005   Olav Mikkelborg                              39 seire

2006   Geir Vegard Gundersen                    50 seire

2007   Geir Vegard Gundersen                    43 seire

2008   Geir Vegard Gundersen                    35 seire

2009   Geir Vegard Gundersen                    35 seire

2010   Geir Vegard Gundersen                    40 seire

2011   Geir Vegard Gundersen                    40 seire

2012   Kai Johansen                                  29 seire

2013   Kai Johansen                                  28 seire

2014   Geir Vegard Gundersen                    29 seire

2015   Eirik Høitomt                                  34 seire

2016   Eirik Høitomt                                  29 seire
2017   Eirik Høitomt                                  30 seire
2018   Eirik Høitomt                                  25 seire
2019   Dag-Sveinung Dalen                         36 seire
2020   Eirik Høitomt                                  27 seire
2021   Eirik Høitomt                                  46 seire

Amatører:

1957   G.J. Borstad                                    1 seier

1958   Brede Killingmo                                6 seire

1959   Iver S. Helmen                                 5 seire

1960   Carl Wollebæk                                  8 seire

1961   Iver S. Helmen                                14 seire

1962   Carl Wollebæk                                12 seire

1963   Iver S. Helmen                                10 seire

1964   Hans Hauer                                    11 seire

1965   Hans Hauer                                    12 seire

1966   Bjarne Gaarder                                9 seire

1967   Martin Storihle                                9 seire

1968   Knut Wetten                                   8 seire

1969   Hans Fredrikstad                             12 seire

1970   Iver S. Helmen                                14 seire

1971   Bjarne Gaarder                               11 seire

1972   Anton Brænden                                5 seire

1973   Ole Helgestad                                 13 seire

1974   Kåre Stensvold                                15 seire

1975   Helge D. Olafsen                               7 seire

1976   Helge D. Olafsen                             14 seire

1977   Erland Torp                                    13 seire

1978   Trond Johansen                               9 seire

1979   Tore Fredrikstad                             11 seire

1980   Trygve Bjørnsen                               7 seire

1981   Terje Framnes                                  6 seire

1982   Iver S. Helmen                                  7 seire

1983   Per M. Hvattum                                7 seire

1984   Per M. Hvattum                                8 seire

1985   Ragnhild Sveen                                 7 seire

1986   Paal I. Løkken                                  4 seire

1987   Paal I. Løkken                                  5 seire

1988   Paal I. Løkken                                 12 seire

1989   Morten M. Ottersen                         7 seire

1990   Morten M. Ottersen                         7 seire

1991   Morten M. Ottersen                         7 seire

1992   Arve Gudbrand Blihovde                   7 seire

1993   Morten M. Ottersen                        14 seire

1994   Morten M. Ottersen                         3 seire

1995   Morten M. Ottersen                         9 seire

1996   Berit Tveter Alm                             7 seire

1997   Morten M. Ottersen                         7 seire

1998   Morten M. Ottersen                         7 seire

1999   Morten M. Ottersen                        12 seire

2000   Henrik Kulblik                                 6 seire

2001   Berit Tveter Alm                            13 seire

2002   Erland Holm                                    6 seire

2003   Morten M. Ottersen                        13 seire

2004   Erland Holm                                     2 seire   

2005   Bjørn Steinseth                                4 seire

2006   Bjørn Steinseth                                2 seire

2007   Bjørn Steinseth                                8 seire

2008   Bjørn Steinseth                                4 seire

2009   Bjørn Olav Aarskog                           2 seire

2010   Truls Desserud                                  3 seire

2011   Sverre Skrugstad                               3 seire

2012   Øystein Bjørnstad                             3 seire

2013   Ernst-Petter Knutsen                         2 seire

2014   Jørn Morten Kvikstad                        3 seire

2015   Erlend Rennesvik                              4 seire

2016   Erlend Rennesvik                              2 seire
2017   Arnt-Sverre Røren                             3 seire
2018   Arnt-Sverre Røren                             4 seire
2019   Per M. Hvattum                                5 seire
2020   Lars Raaum                                      5 seire
2021   Lars Raaum                                    10 seire

Stallansatte/Profesjonelle:

1961   Roy Johansson                                  2 seire

1962   Roy Johansson                                 12 seire

1963   Roy Johansson                                  8 seire

1964   Roy Johansson                                  8 seire

1965   Kåre Stensvold                                 10 seire

1966   Kåre Stensvold                                 11 seire

1967   Bjørn Hansen                                    4 seire

1968   Tor Wollebæk                                   4 seire

1969   Kåre Stensvold                                  7,5 seire

1970   Jan Arne Flor                                    5 seire

1971   Tor Wollebæk                                   6 seire

1972   Tor Wollebæk                                   6 seire

1973   Øivind Mathisen                                8 seire

1974   Nils Åge Østby                                  4 seire

1975   Roelfke Bjerkan                                1 seier

1976   Stein H. Bakken                                1 seier

1977   Dagfinn Murud                                  5 seire

1978   Roelfke Bjerkan                                6 seire

1979   Erik Killingmo                                    3 seire

1980   Erik Killingmo                                    6 seire

1981   Roelfke Bjerkan                                5 seire

1982   Kjell Varhaug                                   10 seire

1983   Kjell Varhaug                                    7 seire

1984   Kjetil Lunde                                     3 seire

1985   Roelfke Bjerkan                                3 seire

1986   Andrè H. Stensen                              3 seire

1987   Olav Mikkelborg                               12 seire

1988   Olav Mikkelborg                               10 seire

1989   Andrè H. Stensen                             14 seire

1990   Andrè H. Stensen                             14 seire

1991   Andrè H. Stensen                             14 seire

1992   Andrè H. Stensen                             16 seire

1993   Andrè H. Stensen                             28 seire

1994   Andrè H. Stensen                             21 seire

1995   Andrè H. Stensen                             21 seire

1996   Andrè H. Stensen                             26 seire

1997   Edvard Kristiansen                             7 seire

1998   Edvard Kristiansen                            18 seire

1999   Geir Vegard Gundersen                     15 seire

2000   Geir Vegard Gundersen                     22 seire

2001   Geir Vegard Gundersen                     16 seire

2002   Kai Johansen                                     2 seire

2003   Kai Johansen                                    18 seire

2004   Kai Johansen                                     9 seire

2005   Kristian Malmin                                  8 seire

2006   Kristian Malmin                                  7 seire

2007   Kristian Malmin                                  8 seire

2008   Kristian Malmin                                 17 seire

2009   Kristian Malmin                                  8 seire

2010   Øyvind Ruttenborg                             5 seire

2011   Dag-Sveinung Dalen                            3 seire

2012   Ole Johan Østre                                7 seire

2013   Hans Wilhelm Storås                           3 seire

2014   Kristine Kvasnes                                 5 seire

2015   Magnus Teien Gundersen                    9 seire

2016   Magnus Teien Gundersen                    8 seire
2017   Magnus Teien Gundersen                  10 seire
2018   Magnus Teien Gundersen                  13 seire
2019   Magnus Teien Gundersen                  11 seire
2020   Magnus Teien Gundersen                    8 seire
2021   Magnus Teien Gundersen                  23 seire

Travryttere (montè):

2004   Johanne Ulrica Øveraasen                  6 seire

2005   Liv Pedersen                                     5 seire

2006   Liv Pedersen                                     3 seire

2007   Line Gundersen                                4 seire

2008   Liv Pedersen                                     5 seire

2009   Liv Pedersen                                     9 seire

2010   Liv Pedersen                                     6 seire

2011   Liv Pedersen                                     7 seire

2012   Siv Emilie Løvvold                               8 seire

2013   Siv Emilie Løvvold                               6 seire

2014   Liv Pedersen                                      5 seire

2015   Johanne Ulrica Øveraasen                   4 seire

2016   Johanne Ulrica Øveraasen                   7 seire
2017   Christina A. Hande                             4 seire
2018   Kristine Kvasnes                                 9 seire
2019   Kristine Kvasnes                                 3 seire
2020   Helene Kolle                                      4 seire
2021   Helene Kolle                                      5 seire

podlesten 20.05.2015 21:08

Hei Håkon!
Jeg har nok hatt feil i mine kilder. Det riktige skal være Järvsøviking. Har rettet det opp. Tusen takk for tilbakemeldingen.
mvh
Geir

Håkon 20.05.2015 11:34

Hvordan kan Järvsöfaks vinni oppdretningsløpet i 2007? han har ikke vunnet det løpet heller. og o så var ville det vert i 1997

Nyeste kommentarer

25.10 | 17:50

Hei Freddy! Takk skal du ha. Har rettet opp feilen nå. Tusen takk

24.10 | 16:23

Hei, og takker for mye info gjennom denne siden

29.03 | 11:43

Fantastisk side!

02.02 | 18:51

Fantastisk dyktig travkusk og jeg husker han best med sine bragder med Alm ...