Tidligere vinnere av ulike storløp på Forus Travbane

Forus Travbane er Norges eldste travbane hvor det fremdeles kjøres travløp. Den aller første travkjøringen på banen fant sted den 6. juni 1920. Banen gikk gjennom en kraftig modernisering i 1985 og har siden vært kjent som den raskeste travbanen i Norge.

Banen ligger meget sentralt til så og si midt mellom Stavanger og Sandnes og bare 10 minutter unna flyplassen.

Besøksadressen til banen er: Bjødnabeen 7, 4033 Stavanger
Tlf.: 51 81 19 50
www.forus-travbane.no

           ADOLF IDSØES ÆRESLØP

1983   Korbest                                  K.T. Gundersen

1984   Pål Best                                  E. Flenes

1985   Sady                                       A. Øksnevad

1986   Sady                                       A. Øksnevad

1987   Alm Svarten                             M. Austevoll

1988   Alm Svarten                             P.A. Erga              

1989   Atom Vinter                            A.G. Blihovde                   

1990   Atom Vinter                            A.G. Blihovde

1991   Atom Vinter                            A.G. Blihovde                    

1992   Atom Vinter                            A.G. Blihovde          

1993   Alm Svarten                             A. Solhus

1994   Neslin                                     G. Gudmestad

1995   Bork Rigel                               J. Blekkan

1996   Metsgar                                  R. Wiig

1997   Ulfrigg                                    A. Austevoll jr.

1998   Spikeld                                   R. Wiig

1999   Nesbrit                                   L. Høgemark

2000   Peterka                                  Ø. Tjomsland

2001   Høgda Vinn                             G.V. Gundersen

2002   Granly Rigel                            R. Wiig

2003   Vinning Kos                             R. Wiig

2004   Frøyu Soten                            E.A. Schem

2005   Spikeld                                   R. Wiig

2006   Røste Bo                                A. Mehla

2007   Moe Odin                               A. Mehla

2008   Neslands Loke                         Å. Tengsareid

2009   Amor Even                               P.O. Midtfjeld

2010   Stjernelyn                               A.H. Stensen

2011   Skibber                                   Stian Eilefsen

2012   Kasper Mollyn                          Kristian Malmin

2013   Dag                                        Ole Johan Østre
2014   Sordo                                     Svein Ove Wassberg
2015   Vertigo Bjørn                           Rune Wiig
2016   Tekno Odin                             Øystein Tjomsland
2017   Ulsrud Tea                               Svein Ove Wassberg
2018   Ulsrud Tea                               Svein Ove Wassberg
2019   Tangen Piril                             Geir Mikkelsen
2020   Ulsrud Tea                               Svein Ove Wassberg
2021   Ulsrud Tea                               Svein Ove Wassberg

              DIPLOM-IS POKALEN                 

1969   Jahnmin                                     G. Mehla
1970   Stuttlanda                                  O.M. Skjæveland
1971   Jussi Terna                                 M. Austevoll
1972   Tori Dokka                                  R.M. Skjæveland
1973   Spenda Girl                                 Torgeir Gudmestad
1974   Sentan                                       K. Håkonsen
1975   Flickina                                      K. Sele'
1976   Salvino                                       K.T. Gundersen
1977   Jær Garcia                                 K. Håkonsen
1978   Dale Viltra                                  J.E. Slethei
1979   L Bee                                        M. Helland
1980   Henny Song                                O.M. Rygh
1981   Boreas                                       K. Håkonsen
1982   Omega                                       M. Skjæveland

                  DOMUSPOKALEN

1972   Årsborken                                  K. Håkonsen
1973   Mirlan                                       G. Tollefsen
1974   Sheiken                                     B.T. Auklend
1975   Spenda Girl                                T. Gudmestad
1976   Hebe                                         F. Fladen
1977   Dean Will                                   O.J. Hareland
1978   Doniblæsa                                  T. Gudmestad
1979   Jærlin                                       T.T. Gudmestad
1980   Øybuprinsen                              O. Mæland
1981   Anette Ekegård                          G. Tollefsen
1982   Grans Ina                                   G. Mehla

                  FORD POKALEN

1971   Fine                                           B.T. Auklend
1972   Geni                                          J. Blom
1973   Mona Iskov                                  S. Bollestad
1974   Mannix                                       J. Lea
1975   Sheiken                                      B.T. Auklend
1976   Rozwega                                     R. Vognsen
1977   Proud Prince                               F. Marthinsen
1978   Hunter Håleryd                            G. Mehla
1979   Walter Lindegård                         G. Mehla
1980   Festus                                        A. Østvold
1981   Lady Fairbanks                             O. Mæland
1982   O`Man                                       O. Mæland

           FORUSBANENS 3-ÅRSSERIE  
(Dette var et finaleløp for 3-årige hester som hadde kvalifisert
seg gjennom
 serieløp gjennom sesongen. Dette løpet overtok
etter oppdretningsløpene.)

1994   Soir Des Tibur                             Olav Mikkelborg
         Gjerdelan                                   Åge Skjold
1995   Gentle Star                                 Gunleif Tollefsen
         Slogum Bjørn                               Rune Wiig
1996   Queen Anett                               Åsbjørn Tengsareid
         Steine Koso                                Ove Wassberg
1997   Re Super Express                         Eirik Høitomt
         Pål Even                                     Rune Wiig
1998   Dignity                                       Rune Wiig
         Svar                                           Tom Arild Lekvam
1999   Firm Fresco                                 Rune Wiig
         Sjefen                                        Rune Wiig

        FORUSBANENS 3-ÅRSLØP/ELITE 

2000   En Lille Siem                               Svein Tore Røynestad

2001   Red Hot Blue Chip                       Hans Petter Tholfsen

2002   Ikke kjørt

2003   Hr. Siem                                    Vidar Hop

2004   Ann`s Boy T.                              Geir Mikkelsen

2005   Ikke kjørt

2006   Ikke kjørt

2007   Santana Ås                                 Tom Horpestad

2008   Legacy Kronos                            Lutfi Kolgjini

2009   You Bet Hornline                        Robert Bergh

2010   Nevele Wood                              Erik Adielsson

2011   Illuminato Winner L.                    Eirik Høitomt

2012   Ikke kjørt

          FORUSBANENS HOPPEELITE

2012   Xquisite Chocolate                      Frode Hamre

         FORUSBANENS MONTÈELITE

2009   New Legend                               Lina Alm

2010   Lys Petteviniere                         Antoine Wiels

2011   Moon Dreamer                           Kristine Kvasnes

2012   Limerick                                    Malin Berås

          FORUSBANENS SPRINTLØP 

1974   Mona Iskov                                 Sven Bollestad
1975   Ikke kjørt
1976   Top Setra                                  Jan Risa
1977   Aimini                                        Hans Petter Tholfsen
1978   Beau Nonantais                           Ulf Thoresen
1979   Olando                                      Per Henriksen

                    FORUS MARATON

                      (TIDL. AARBAKKE MARATON)

2004   My Kinda Glide                            Frode Hamre

2005   Zoccer Wadd                              Åke Svanstedt

2006   Urfa Boko                                   Örjan Kihlström

2007   Italiano                                      Örjan Kihlström

2008   Kvick Dalimo                                Jeppe Juel

2009   Real De Rabut                             Robert Bergh

2010   Yason Boko                                 Joakim Lövgren

2011   Odysseus                                    Pål Buer

2012   O.O. Seven V.P.                           Eirik Høitomt

2013   Pastthegate                                Rune Wiig
2017   Eye of The Tiger                         Magnus Teien Gundersen
2018   Mr. Malando                               Lars Anvar Kolle

                      FORUS OPEN
(INTERNASJONALT INVITASJONSLØP MED GRAND CIRCUIT-STATUS FREM TIL 2012)

1986   Rex Rodney                               K. Håkonsen    
1987   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1988   Callit                                        K.O. Johansson
1989   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1990   Rex Rodney                               K. Håkonsen
1991   Mr. Moxy                                  B. Ølstøren
1992   Laser Almahurst                         A. Hamre
1993   Shan Rags                                 N.P. Brækken
1994   Ina Scot                                    K.P. Dahlström
1995   Copiad                                      E. Berglöf
1996   B Cor Pete                                O. Goop
1997   Gentle Star                               G. Tollefsen
1998   Mostly Super                             S. Juul
1999   Rite On Line                              A. Hamre 
2000   Blue Fighter                              O. Mikkelborg
2001   Egon Lavec                                L. Forsgren
2002   Fridhems Ambra                          S. Søderkvist
2003   Tout Ou Rien                             J. Takter
2004   Steinlager                                  P.O. Midtfjeld
2005   Steinlager                                  P.O. Midtfjeld
2006   Victory Tilly                               E. Adielsson
2007   Jetstile                                     G.V. Gundersen
2008   L`Amiral Mauzun                        J.M. Bazire
2009   Torvald Palema                           Å. Svanstedt 
2010   Torvald Palema                           Å. Svanstedt
2011   Torvald Palema                           Å. Svanstedt
2012   Commander Crowe                      Christophe Martens
2013   Ikke kjørt
2014   Support Justice                          Geir Vegard Gundersen
2017   Bruno di Quattro                        Frode Hamre 

       FORUS OPEN-SPONSORENES LØP

2006   Odd Sen Toft                               H.C. Holm

2007   Dante Topspin                              K. Djøseland

2008   French Design                              H.P. Tholfsen

2009   Smashing Klipp                              H.O. Sundberg

2010   Unforgettable                              E. Adielsson

2011   Navy Seal U.S.                              J. Juul

2012   Ikke kjørt

FYLKESKAMP ROGALAND - BERGEN/HORDALAND
            (BYKAMP BERGEN - SKIEN - STAVANGER 1970-75)          

1949   Wilkas                                          Ole A. Landaas
         Svanvinnsønn                                Thor Helliesen
1950   Åbu                                             Isak Bersagel
         King Star                                      Karsten Sørbø
1951   Aadne                                          Arnold Frøiland
1952   Senator McElwyn                           Knut Ulven
1953   Ulan                                             Wilhelm Ramsland
1954   Satur Scott                                   Knut Ulven
1955   Aadne                                          Berton Auklend
1956   King Senator                                 Knut Ulven
1957   Løverapp                                      Fritjof Haugstad
1958   Wenche Senator                            Berton Auklend
1959   Ikke kjørt
1960   Ikke kjørt
1961   Ikke kjørt
1962   Elina                                             Martin Hove
1963   Capri                                            Anders Bergsholm
1964   Stegg Sula                                     Magne Hamre
1965   Netto                                           Ingvald Hodne
1966   Jahn Piril                                      Kjell Håkonsen
1967   Monarch                                       Terje Wassberg
1968   Hervoldgubben                              Nils A. Skjold
1969   Frederik                                        Magne Hamre
1970   Tamelain                                       Roald Hamre
1971   Thea                                            Kåre E. Jahnsen
1972   I.P.                                              Martin Austevoll
1973   Ulver                                           Ole Østby
1974   Jay Nibs                                       Ulf Thoresen
1975   Kari Prinsen                                  Arne Hop
1976   Okay 007                                      Sigmund Skjoldal
1977   Ikke kjørt
1978   Toddy                                          Tor Leiv Gudmestad
1979   Ikke kjørt
1980   Ikke kjørt
1981   Ikke kjørt
1982   Ikke kjørt
1983   Ikke kjørt
1984   Ikke kjørt
1985   Ikke kjørt
1986   Paragon                                       Odd Kåre Selliken
1987   Jettetor                                       Kjell Håkonsen
1988   Rex Rodney                                  Kjell Håkonsen

         F.W. RAMSLANDS MINNELØP 

1970   Neshild                                      T.T. Gudmestad

1971   Rappfot                                     M. Austevoll

1972   Hallingkongen                             A. Søndreli

1973   Kari Prinsen                                A. Hop

1974   Myllarguten                                S. Larsen

1975   Norinda                                     M. Austevoll             

1976   Vintilla                                       L. Kjøniksen                      

1977   Toddy                                        I. Hodne

1978   Bastian                                      B. Killingmo

1979   Slogum Tor                                 L. Grini

1980   Mjøs Nic                                    G. Tollefsen

1981   Slogum Jarl                                 L. Haslie

1982   Løset Prins                                 L. Kjøniksen

1983   Korbest                                     T. Skofsrud

1984   Klaastad Jahn                             V. Hop

1985   Toriseira                                    U. Thoresen

1986   Alm Svarten                                U. Thoresen

1987   Ingson                                       K.T. Gundersen

1988   Pål Lunar                                   U. Thoresen

1989   Alm Svarten                                U. Thoresen

1990   Alm Svarten                                U. Thoresen

1991   Golan                                        R. Wiig

1992   Golan                                        T. Skauen

1993   Terna Vangen                             R. Wiig

1994   Flytar                                        R. Wiig

1995   Mjølner Kvikk                             J.R. Mjølnerød

1996   Metsgar                                     R. Wiig

1997   Polar Troll                                  C. Antonsen

1998   Spikeld                                      R. Wiig

1999   Mjølner Troll                             J.R. Mjølnerød

2000   Hoechst Jerven                          G. Eggen

2001   Lauvin                                       R. Wiig

2002   Bjørkeelden                               G. Gudmestad

2003   Gam Vinter                                 L.A. Kolle

2004   Stjernepjolter                            C. Antonsen

2005   Lumjor                                      S.O. Wassberg

2006   Lome Kongen                             Ø. Tjomsland

2007   Moe Odin                                   A. Mehla

2008   Røste Bo                                    Å. Tengsareid

2009   Feseth Lynet                              R. Wiig

2010   Åsajerven                                   T. Wollebæk

2011   Jilly                                           E. Høitomt

2012   Wessel Odin                               G. Austevoll

2013   Friskus                                       E. Høitomt

2014   Spydermann Ø.K.                         G.V. Gundersen
2015   Alsaker Piril                                 V. Hop
2016   Tojo Prinsen                                K. Malmin
2017   Torben                                       R. Wiig

        GAUTE GUDMESTADS ÆRESLØP 

                 (TIDL. FORUSPOKALEN 1937-1998)                   

1937   Sverresønn                                 M.O. Landaas

1938   Bausen                                       T. Mellemstrand

1939   Rappo                                        E. Eide

1940   Ikke kjørt

1941   Ikke kjørt

1942   Ikke kjørt

1943   Ikke kjørt

1944   Ikke kjørt

1945   Pluggen                                     A. Carlson

1946   Hertug Jakken                            A. Carlson

1947   Pjokkina                                    K. Buer

1948   Evar                                          T. Helliesen

1949   Gyller Sverre                              O.M. Skjæveland

1950   Herding                                     M. Hove

1951   Don Atlas                                   K. Hægeland

1952   Aadne                                       M. Fjermestad

1953   Molyk                                        L. Hansen

1954   Ljøni                                         L. Salte

1955   Brisa                                         T. Håland

1956   Steggjakk                                   L. Salte

1957   Assora                                       G. Tjensvold

1958   Løverapp                                   K. Ulven

1959   Lymon                                       T. Haga

1960   Adila                                         W. Ramsland

1961   Olly                                          J. Aase

1962   Elina                                         M. Hove

1963   Stegg Sula                                 M. Hamre

1964   Borkbausa                                 G. Gudmestad

1965   Kvitbaus                                    T. Gudmestad

1966   Jahn Piril                                   K. Håkonsen

1967   Kappvinn                                   K. Håkonsen

1968   Thea                                        J. Blom

1969   Skogvinn                                   Ø. Larsen

1970   Heggtina                                   A. Roaldsøy

1971   Stjernesvarten                           T. Gudmestad

1972   Gol Best                                    A. Søndreli

1973   Hallingkongen                            A. Søndreli

1974   Dally Sjurson                              A. Sem

1975   Brage                                       J. Torp

1976   Svintor                                     P. Henriksen

1977   Myllargutten                             K. Håkonsen

1978   Vintilla                                     L. Kjøniksen

1979   Slogum Tor                               L. Grini

1980   Toddy                                      U. Thoresen

1981   Korbest                                   H.P. Tholfsen

1982   Pål Best                                   G. Diskerud

1983   Galint                                      B. Orre

1984   Sady                                        A. Øksnevad

1985   Sady                                        A. Øksnevad

1986   Pilmingutt                                O. Helgestad

1987   Pål Lunar                                  K.E. Jahnsen

1988   Alm Svarten                              U. Thoresen

1989   Alm Svarten                              U. Thoresen

1990   Gaute                                      H.P. Tholfsen

1991   Alm Svarten                              T.H. Larsen

1992   Terna Vangen                           R. Wiig

1993   Ilmin                                        P.O. Midtfjeld

1994   Trons Trollmin                          E.A. Schem

1995   Bork Rigel                                J. Blekkan

1996   Bork Rigel                                J. Blekkan

1997   Nordli Svarten                          E. Høitomt

1998   Hvatt Djerven                           P.M. Hvattum

1999   Spikeld                                    R. Wiig  

2000   Spikeld                                    R. Wiig

2001   Spikeld                                    R. Wiig

2002   Spikeld                                    R. Wiig

2003   Bokli Eld                                  L.A. Kolle

2004   Bokli Eld                                  L.A. Kolle

2005   Moe Odin                                A. Mehla

2006   Moe Odin                                A. Mehla

2007   Røste Bo                                 Å. Tengsareid

2008   Sundbo Kravall                         Å. Tengsareid

2009   Røste Bo                                 Å. Tengsareid   

2010   Røste Bo                                 Å. Tengsareid   

2011   Moe Brage                               E. Høitomt

2012   Moe Brage                               E. Høitomt

2013   Bork Odin                                V. Hop

2014   Bork Odin                                R. Wiig
2015   Lome Brage                              P.O. Midtfjeld
2016   Ulsrud Tea                               S.O. Wassberg
2017   Kleppe Slauren                         M.T. Gundersen
2018   Nyland                                    E. Nedrebø
2019   Valle Mattis                              G.V. Gundersen
2020   Ulsrud Tea                               S.O. Wassberg
2021   Kleppe Fanden                         K. Djøseland

                    GILDEHORNET

1969   Rekyl                                         G. Tollefsen
1970   Kapny                                        J.H. Aase
1971   Silky Boy                                    K. Håkonsen
1972   Sadila                                         K. Håkonsen
1973   Ravny                                         O.M. Skjæveland
1974   Ellington                                     K. Håkonsen
1975   Stjerne Sjur                                K. Håkonsen
1976   Cilla Asserdal                               G. Hegdal
1977   Tjugegutten                                L.B. Revheim
1978   Beautiful Shot                              A. Østvold
1979   Saltegutten                                 B.T. Auklend
1980   Åbyfrøkna                                    R. Eikeland
1981   Eddy Scotch                                K. Håkonsen
1982   Toddy Prinsen                              T.L. Gudmestad

GULLKLOKKEMESTEREN
(KUSKEMATCH FOR KUSKER MED 1000 SEIRE)

1977   Ole Østby
1978   Martin Austevoll
1979   Frank Marthinsen
1980   Ulf Thoresen
1981   Frank Marthinsen
1982   Hans Petter Tholfsen
1983   Frank Marthinsen
1984   Asbjørn Mehla
1985   Ove Wassberg
1986   Martin Austevoll
1987   Hans Petter Tholfsen
1988   Martin Austevoll
1989   Hans Petter Tholfsen
1990   Dagfinn Aarum
1991   Ulf Thoresen
1992   Gunleif Tollefsen
1993   Gunnar Eggen
1994   Gunleif Tollefsen
1995   Thor Borg
1996   Dagfinn Aarum
1997   Rune Wiig
1998   Jomar Blekkan
1999   Trond Skauen
2000   Erik Adielsson
2001   Steen Juul
2002   Ikke arrangert
2003   Gunnar Eggen

     GULLSMED OTTERENS POKALLØP: 

(Løpet het opprinnelig FORUSBANENS 4-ÅRSLØP frem til og
med 1992. Løpet ble også ofte kalt "Derby-revansjen" da løpet
ble kjørt rett etter Norsk Trav Derby)

1978   Stjernelydia                               C. Wollebæk

1979   Alm Rigel                                   U. Thoresen

1980   Galint                                       G. Tollefsen

1981   Åbyfrøkna                                  A. Mehla

1982   Gyldenfly                                   K.E. Lie

1983   Finstad Per                                T. Tholfsen

1984   Slogum Pil                                  T. Wollebæk

1985   Alm Svarten                                U. Thoresen                 

1986   Trons Ruggen                             E. Flenes

1987   Slått Pil                                     A. Mehla

1988   Fjeldar                                      T. Borg

1989   Atom Vinter                               A.G. Blihovde

1990   Lykkebron                                 K. Håkonsen

1991   Sørvinn                                     A. Mehla

1992   Håenmona                                 Å. Sundberg

1993   Polar Troll                                 C. Antonsen

1994   Torinto                                     J. Blekkan

1995   Rigel Jo                                     J. Blekkan

1996   Skøiar                                       T.H. Larsen

1997   Rapp Rigel                                 T. Wollebæk

1998   Gam Faks                                   E. Killingmo

1999   Lannem Sjur                              T. Wollebæk

2000   Sjefen                                       R. Wiig

2001   Moe Odin                                  A. Mehla

2002   Stjerne Elden                             R. Wiig

2003   Storm Jo                                   J. Blekkan

2004   Spiker                                       R. Wiig

2005   Mørtvedt Jerkeld                       A. Mehla

2006   Perle Syl                                   Ø. Hegdal

2007   Kasper Mollyn                            A. Mehla

2008   Voje Frigg                                 A. Mehla

2009   Røyns Skatt                               G. Austevoll

2010   Føynland Kongen                       Geir Flåten

2011   Nes Odin                                  Åsbjørn Tengsareid

2012   Tekno Odin                               Øystein Tjomsland

2013   Moe Hrym                                 Tom Erik Solberg
2014   Odd Herakles                            Adrian Solberg Akselsen
2015   Jærvsørappen                           Jomar Blekkan
2016   Ingbest                                     Tom Erik Solberg
2017   Todin                                       Odd Storetvedt
2018   Professor Ø.K.                           Kjetil Djøseland
2019   Stjerne Kos                               Tom Erik Solberg

        GULLSMED OTTERENS ELITELØP

2003   Super Ari                                    Rune Wiig

2004   Carat Rodney                              Gunleif Tollefsen

2005   Brave Man                                   Rune Wiig

2006   Against The Sun                           Vidar Hop

2007   Ocean News                                Øystein Tjomsland

2008   Dr. Robert Johns                          Åsbjørn Tengsareid

2009   Fine Carre                                   Tom Erik Solberg

2010   Investor G.T.                                Geir Mikkelsen

2011   Cantabharmony                            Alf Torfinn Skeie

2012   Winmecredit                                Frode Hamre

       GUNNAR OPSAHLS MINNELØP 

(Før 1972 ble løpet kjørt i forbindelse med Sandnes-og
Omegn Travklubbs lokalkjøring)

1950   King Star                                   K. Sørbø

1951   Lussac                                      B.T. Auklend

1952   Teddy Armstrong                        K. Sørbø

1953   Senator McElwyn                       A. Frøiland

1954   Totto Ford                                J. Tjosevik

1955   Blue Tango                                O. Madland

1956   Martin Bristol                            A. Askestad                   

1957   Belle Smith                                K. Sørbø

1958   Belle Smith                                K. Sørbø

1959   Trokan                                     T. Gudmestad

1960   Trokan                                     T. Gudmestad

1961   Sportsmanden Tre                      K. Lea

1962   My Finesse                                T. Gudmestad

1963   Reno                                        K. Håkonsen

1964   Capri                                        B.T. Auklend

1965   Frisco                                       S. Bredal

1966   Frisco                                       L. Hvam

1967   Marokko                                    I. Hodne

1968   Cybelle                                     G. Hegdal

1969   Ikke kjørt

1970   Ikke kjørt

1971   Ikke kjørt

1972   I.P.                                           M. Austevoll

1973   Ivano Nibs                                  G. Hegdal

1974   Mannix                                      J. Lea

1975   Miss Hilde                                  U. Thoresen

1976   Mr. Jason                                  P. Henriksen

1977   Proud Prince                             J. Lea

1978   Garfuncle                                  F. Wannebo

1979   Garfuncle                                  K.E. Lie

1980   Argo Lønne                                K. Sele

1981   Fernando                                  H.P. Tholfsen

1982   Baron Bunter                             P.A. Erga

1983   Arin Laud                                  P. Ulven

1984   Star Hero                                  R. Eikeland

1985   Top Gallant                               U. Thoresen

1986   Scott Iran                                 K.T. Gundersen

1987   Scott Iran                                 K.T. Gundersen

1988   Hugo Hanover                            V. Hop

1989   Rex Rodney                               K. Håkonsen

1990   Siggy Star                                  G. Mehla

1991   Nero Åvang                               G. Gudmestad

1992   Shug Lobell                               H.P. Tholfsen

1993   Shan Rags                                 N.P. Brækken

1994   Orilo Bones P.P.                        R. Tvedt

1995   Bicycle                                    J.I. Johansen

1996   Nevele Cero O.                         Ø. Hegdal

1997   Reel Sugar Bowl                        T. Skauen

1998   Ali Baba Junior                          L. Høgemark

1999   Fail Ås                                      A. Hamre

2000   Backstreet Chief                       A. Hamre

2001   Ivar Bowler                               H.C. Holm

2002   Super Ari                                  R. Wiig

2003   Sugarvision                               J. Blekkan

2004   Magnetic Power                        T. Borg

2005   Zoomin O.                                R. Wiig

2006   Brave Man                                G. Austevoll

2007   Lill Adolf                                   P.O. Midtfjeld

2008   Lill Adolf                                   P.O. Midtfjeld

2009   Dr. Robert Johns                       Å. Tengsareid

2010   Kabir                                       T.E. Solberg

2011   Cream Of Arnie                          F. Hamre

2012   Winmecredit                             F. Hamre

2013   Broadway Legs                          G. Mikkelsen
2014   Denver                                     F. Hamre
2015   Denver                                     F. Hamre
2016   Global Republic                         L.A. Kolle
2017   Tooltime                                   T.E. Solberg
2018   Urakas Gilbak                            S.O. Wassberg
2019   I Am The Tiger                           R. Wiig
2020   Royal Baby                                T.E. Solberg
2021   Eros Zola                                   Flemming Jensen

    HAUGALAND TRÅVLAGS POKALLØP 

1978   Tjugegutten                                Gunnar Mehla
1979   Satira                                         Gunnar Mehla
1980   Sula                                           Ingvald Hodne  
1981   Drømmeprinsen                           Tor Ove Skjæveland
1982   Vinjesokken                                Geir Hegdal
1983   Barabella Shot                             Svein A. Høitomt
1984   Gusto B.                                     Rune Vognsen
1985   Betty L.                                      Gunleif Tollefsen
1986   Rex Rodney                                 Kjell Håkonsen
1987   Ingo Star                                    Gunleif Tollefsen
1988   Black Boit                                   Per Arvid Erga
1989   Yankee Renegade                        Rune Wiig
1990   Rebeccas Boy                              Rune Wiig
1991   Rebeccas Boy                              Rune Wiig
1992   Sue Sue Day                                Per Arvid Erga
1993   Duke L.                                       Frode Espeland
1994   Areion                                        Øystein Amdal
1995   Greybeard                                   Willy Erga
1996   Nevele Cero O.                            Øyvind Hegdal
1997   South Everglade                           Øyvind Hegdal
         Super Stallion (dødt løp)               Rune Wiig
      

               HOLTA & HÅLAND CUP

(KJØRT ANNEN HVERT ÅR I FORBINDELSE MED OLJEMESSEN

, ONS, I STAVANGER)

1996   Soir De Pro                                 Per Arvid Erga
1998   Sugar Cup                                   Per Arvid Erga                                

2000   One For The Moon                      Øyvind Hegdal

                     JÆRLØPET

(Jærløpet var opprinnelig et løp for varmblodseliten.
 Fra 2002 er løpet kjørt for 3-årige norskfødte varmblods-
hester.)

1959   Dean Ford                                  R. Skår

1960   Super Speed                              T.K. Wiig

1961   Una Senator                               K. Ulven

1962   Blue Tango                                O. Madland

1963   Reebus                                      B. Orre

1964   Alaska                                       J. Lea

1965   Sonny                                        B. Orre

1966   Gin The Great                            M. Austevoll

1967   Cybelle                                      G. Hegdal

1968   Monarch                                   J. Lea

1969   Frederik                                    M. Hamre

1970   Lille Jens                                   B.T. Auklend

1971   Gallant Boy                                M. Austevoll

1972   Cinder Lloyd                              T.H. Larsen

1973   Lieberkind                                 M. Austevoll

1974   Rosetta M.                                M. Austevoll

1975   Pepino Hanover                          T. Tholfsen

1976   Top Setra                                  J. Risa

1977   Sheiken                                     B.T. Auklend

1978   Patrik                                       G. Diskerud

1979   Bonnie Song                               B. Orre

1980   A.C. Bel                                     U. Thoresen

1981   Lins Royal R.                              A. Mehla

1982   Pelleas                                      H.P. Tholfsen

1983   Arin Laud                                  P. Ulven

1984   Toyota Moulin                           P. Ulven

1985   Mr. Poppey                               P.A. Erga

1986   Rex Rodney                               K. Håkonsen

1987   Lord Roy F.                               A. Mehla

1988   Hugo Hanover                            U. Thoresen

1989   Rex Rodney                               K. Håkonsen

1990   Rex Rodney                               H.P. Tholfsen

1991   Laser Almahurst                         H.P. Tholfsen

1992   Ikke kjørt

1993   Super Soto                                P.A. Erga

1994   Rushing Star                              T. Skauen

1995   Super Gleam                              E. Killingmo

1996   Bella Coal                                  A. Mehla

1997   Touch Of Magic                         T.B. Diskerud

1998   Sir Volo                                     H.P. Tholfsen

1999   Bella Coal                                  A. Mehla

2000   Honey Lagaard                           Ø. Hegdal

2001   More Chips                                F. Hamre

2002   Paleman Hill                               P.O. Midtfjeld

2003   Kings Punck                               O. Mikkelborg

2004   Chanto Jet                                R. Tvedt

2005   Victor Dancer                            V. Hop

2006   Hot Capital                                E. Høitomt

2007   Twist Chocolate                         O.A. Sagholen

2008   No Mans Land                            G. Mikkelsen

2009   Stringendo                                V. Hop

2010   Gary`s Coktail                            H.C. Holm

2011   Andy B.R.                                  E. Høitomt

2012   X. Factor                                  V. Hop

2013   Thai Armani                               F. Hamre
2014   Bolt Action                                Å. Tengsareid
2015   Whatsoflying SS                          O. Mæland
2016   Massive Attack                           P. Buer
2017   Silver Wing                                 L.A. Kolle
2018   Matchplay S.S.                           O. Mæland
2019   Loveyou Hangover                      D.S. Dalen
2020   Jon Snow                                   Pål Buer
2021   Thai Targaryan                           Lars Anvar Kolle

   KAMPEN MOT NARKOTIKA-LØPET 

1983   Lord Amos                                  B. Jansen
1984   Damons Pride                              A. Mehla
1985   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1986   Lord Roy F.                                A. Mehla
1987   Tom Pedro                                 P. Ulven
1988   Siggy Star                                  G. Mehla
1989   Somollison                                 G. Eggen
1990   Super Dancer                             S. Juul
1991   Sans Rival                                   E. Berglöf
1992   Biffy`s Fling                                T. Skauen
1993   Prince Mystic                             A. Hamre
1994   Bicycle                                      D. Aarum
1995   Bicycle                                      D. Aarum
1996   Living Pride                                R. Wiig
1997   Gentle Star                                G. Tollefsen
1998   Banker`n Win                             V. Hop
1999   Bella Coal                                   A. Mehla
2000   Gutsy Cast                                 A. Hamre
2001   Sugarcane Volo                          H.P. Tholfsen
2002   Tartar                                       A. Mehla
2003   Tartar                                       L.A. Kolle
2004   Magnetic Power                         T. Borg
2005   Against The Sun                          V. Hop

          KJELL HÅKONSENS ÆRESLØP 

(DETTE LØPET ERSTATTET KAMPEN MOT NARKOTIKA-LØPET)

2006   Mr. McNally                                Atle Hamre
2007   Rembrandt November                   Svein Ove Wassberg
2008   Maid For Tag                               Olav Mikkelborg
2009   Megaman Neo                              Kai Johansen
2010   Maid For Tag                               Olav Mikkelborg
2011   Having Said That                          Christian Lindhardt

2012   Acolyte Hanover                          Vidar Hop

2013   Broadway Legs                            Geir Mikkelsen

2014   Winmecredit                               Geir Vegard Gundersen
2015   Punk                                          Tom Erik Solberg
2016   Bruno di Quattro                         Frode Hamre
2017   Emir La Brousse                           Magnus Teien Gundersen
2018   Ferrari B.R.                                 Per Oleg Midtfjeld
2019   Donatomite                                 Frode Hamre
2020   Bill`s Man                                    Kjetil Djøseland
2021   Emoji                                          Flemming Jensen 

            L.H. WIDDINGS MINNELØP 

Kjørt i forbindelse med Sandnes- og Omegn Travklubbs
lokalkjøring på Forus.

1952   Bergan Dokka                              K. Hamre

1953   Mjøsvinnsokka                             L. Storhaug

1954   Wiig-Baus                                   J. Wiig

1955   Wiig-Baus                                   J. Wiig

1956   Don Tor                                     T. Helliesen

1957   Aadne                                       M. Fjermestad

1958   Lilje Trygg                                  A. Bergsholm

1959   Wiig-Baus                                   J. Wiig

1960   Olly                                           J. Aase

1961   Idalill                                         O. Mæland

1962   Adila                                         W. Ramsland

1963   Elina                                          M. Hove

1964   Kvitbaus                                     T. Gudmestad

1965   Kvitbaus                                     T. Gudmestad

1966   Kvitbaus                                     T. Gudmestad

1967   Alfi                                            J. Bjerga

1968   Gyller Trygg                                A. Bergsholm

1969   Ikke kjørt

1970   Ikke kjørt

1971   Jakk                                          P.J. Skretting

1972   Kapny                                        J.H. Aase

1973   Stjernesvarten                            T. Gudmestad

1974   Bauslyn                                      K. Sele

1975   Norm                                         E. Nortvedt

1976   Bauslyn                                      A. Sandstøl

1977   Toddy                                       G. Tollefsen

1978   Toddy                                       T.L. Gudmestad

1979   Lexar                                        A. Østvold

1980   Ikke kjørt

1981   Rappsvarten                               E. Erga

1982   Ikke kjørt

1983   Stjerne Prinsen                          T.O. Skjæveland

1984   Tom Brage                                 B. Øksnevad

1985   Toddy                                        I. Hodne

1986   Peppeline                                  R. Wiig

1987   Sterkvar                                    G. Mehla

1988   Kongsborken                              T. Hegdal

1989   Ronto Prinsen                            Å. Skjæveland

1990   Texas Lill                                   P. Buer

1991   Flytar                                        G. Tollefsen

1992   Marve                                       Ø. Amdal

1993   Kine                                          Tormod Gudmestad

1994   Marve                                       Ø. Amdal

1995   Hamne Stjern                             G. Gudmestad

1996   Troll Kongen                              A. Selliken

1997   Troll Kongen                              A. Selliken

1998   Kap Pil                                      S.K. Tollefsen

1999   Borkvinn                                    S.O. Fløisvik

2000   Njølstad Stjernen                        Tormod Gudmestad

2001   Ruggen                                      J.G. Risa

2002   Njølstad Stjernen                        Tormod Gudmestad

             L.H. WIDDINGS ÆRESLØP

Kjørt i forbindelse med ordinær totokjøring på Forus.

1999   Villrigel                                      E.A. Schem

2000   Peterka                                     Ø. Tjomsland

2001   Telenor Best                              T. Hynne

2002   Hjelset Jahn                               T. Skauen

2003   Granly Knekten                           R. Wiig

2004   Polar Eld                                    G.V. Gundersen

2005   Lin Svarten                                 G. Gudmestad

2006   Spik Troll                                    R. Wiig

2007   Verdals Jo                                  Å. Tengsareid

2008   Mixen                                        Å. Tengsareid

2009   Verdals Jo                                  Å. Tengsareid

2010   Greis Vinn                                  C. Antonsen

2011   Ramstad Loke                             E. Høitomt

2012   Torpa J.                                     Å. Tengsareid

2013   Elmer                                         P.O. Midtfjeld

2014   Sagi Allvinn                                G.V. Gundersen
2015   Odd Herakles                             A.S. Akselsen
2016   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland
2017   Ulsrud Tea                                 S.O. Wassberg
2018   Ulsrud Tea                                 S.O. Wassberg
2019   Troll Solen                                 M.T. Gundersen
2020   Søndre Jerkeld                          Pål Buer
2021   Smedheim Staut                        Kjetil Djøseland

                LEIF SALTES ÆRESLØP 

(Løpet het opprinnelig JÆREN TRAVKLUBBS POKALLØP. Fra 1959-1961
 ble pokalen delt ut til hurtigste 4-åring. Fra 1962 ble pokalen satt
opp i eget løp for 4- og 5-årige hester. Løpet skiftet navn til Leif
Saltes Æresløp i 2002.)

1959   Baus Alf                                     Tob. T. Gudmestad

1960   Neskvepp                                   M. Skjæveland

1961   Sprett                                       M. Hove

1962   Gyller Toril                                 A. Bergsholm

1963   Lulana                                        B. Orre

1964   Gyller Trygg                                A. Bergsholm

1965   Jahn Piril                                    K. Håkonsen

1966   Rappar                                       J. Wiig

1967   Kvikk Lyn                                    K. Håkonsen

1968   Spiklato                                      M. Austevoll

1969   Kapny                                        J.H. Aase

1970   Tauli                                          K. Håkonsen

1971   Vosse Gran                                 G. Mehla

1972   Gunn Anita                                 G. Mehla

1973   Ravny                                         O.M. Skjæveland

1974   Melita                                        G. Tollefsen

1975   Torlanda                                     G. Tollefsen

1976   Mjøs Nic                                     L.J. Storhaug

1977   Toddy                                        I. Hodne

1978   Goa Støvern                                K. Håkonsen

1979   Sent Baus                                   G. Tollefsen

1980   Trø Jerka                                   K.T. Gundersen

1981   Norm Best                                  E. Nortvedt

1982   Sady                                          A. Øksnevad

1983   Kapfrid                                      G. Tollefsen

1984   Finstad Per                                 B.T. Auklend

1985   Lise Dukken                                I. Hodne

1986   Neslin                                        T. Gudmestad jr.

1987   Siko                                           G. Gudmestad

1988   Fjeldar                                       K. Håkonsen

1989   Ikke kjørt

1990   Lykkebron                                   K. Håkonsen

1991   Alm Hellin                                   O. Wassberg

1992   Pirilrapp                                     Ø. Hegdal

1993   Eike Stjerna                                K. Håkonsen

1994   Kap Pil                                       G. Tollefsen

1995   Kos Svarten                                 E. Høitomt

1996   Nesbrit                                      G. Gudmestad

1997   Ikke kjørt

1998   Spikeld                                       R. Wiig

1999   Brisar                                         G. Mehla

2000   Huseby Eldar                               R. Wiig

2001   Njølstad Stjernen                         Tormod Gudmestad

2002   Bjørkeelden                                Geir Gudmestad

2003   Kapteinen                                   Kjetil Djøseland

2004   Kallvados                                     Kjetil Djøseland

2005   Torpa Carl                                   Åsbjørn Tengsareid

2006   Spik Troll                                    Rune Wiig

2007   Todden                                      Gunleif Tollefsen

2008   Plenkrutt                                    Øystein Tjomsland

2009   Tangen Per                                 Rune Wiig

2010   Erga Svarten                                Tom Erga

2011   Nes Odin                                     Åsbjørn Tengsareid

2012   Kleppe Manden                            Tom Erga

2013   Dag Odinson                                Geir Gudmestad

2014   Art Haaken                                  Lars Anvar Kolle
2015   Bacchus Ø.K.                               Bernt Øksnevad
2016   Kleppe Fanden                             Kjetil Djøseland
2017   Ikke kjørt
2018   Tangen Elvira                                Øystein Tjomsland
2019   Førlands Tor                                Tom Erik Solberg
2020   G. Sola                                        Ole Gaute Gudmestad
2021   Kavaleren                                    Kjetil Djøseland

OPPDRETNINGSLØPET FOR KALDBLODSHESTER  
(Dette løpet var i starten forbeholdt 3-årige hester oppdrettet
i Rogaland. Fra 1986 var løpet åpent for hester fra hele landet.
Fra 1994 var løpet en finale i en 3-årsserie for hester som hadde
 kvalifisert seg gjennom serieløp gjennom sesongen.)                         


1934   Beinar                                        A. Johannessen
1935   Sjalvor                                        A.A. Kyllingstad
1936   Jalna                                         E. Gausel
1937   Aasegubba                                  E. Aase
1938   Aagunn                                       E. Aase
1939   Leika                                         G. Opsahl
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Ikke kjørt
1947   Ikke kjørt
1948   Vilvato                                        P. Berland
1949   Wiig-Baus                                    N.A. Skjold
1950   Tellmon                                      T. Berland
1951   Sølvflikka                                     T. Nærland
1952   Seierprins                                   T. Mellemstrand
1953   Haring                                        M. Hove
1954   Mjøs Herda                                 L. Storhaug
1955   Nordli Bausa                                J. Blom
1956   Nordli Vilja                                  T. Haga
1957   Elina                                          M. Hove
1958   Villrosen                                     M.O. Salte
1959   Neskvepp                                   M. Skjæveland
1960   Borkbausa                                  R. Skår
1961   Tordenlyn                                  R. Leversby
1962   Baushild                                     B.T. Auklend
1963   Blæs-Flikka                                 T. Gudmestad
1964   Heggtina                                    O. Årsvoll
1965   Sylja                                          I. Hodne
1966   Møy                                          T. Gudmestad
1967   Sjurgutten                                 T. Gudmestad
1968   Villkvepp                                    M. Skjæveland
1969   Vosse Gran                                 A. Mehla
1970   Gløggen                                     P. Ulven
1971   Hjakki                                        G. Mehla
1972   Sentan                                       K. Håkonsen
1973   Ellen                                          N.A. Skjold
1974   Dally Svarten                               M. Austevoll
1975   Toddy                                        I. Hodne
1976   Solmann                                     K. Sele
1977   Ronson                                      Å. Skjæveland
1978   Korin                                         G. Mehla
1979   Jerksi                                        M. Skjæveland
1980   Sady                                          Å. Øksnevad
1981   Neslett                                      K. Varhaug
1982   Karijahn                                     T. Borg
1983   Jerkvon                                     O. Mæland
1984   Lizmann                                     P. Ulven
1985   Nordli Tina                                 G. Tollefsen
1986   Trons Trollmin                            E. Flenes
1987   Lappdon                                    G. Mehla
1988   Granli Bausen                             A. Mehla
1989   Lykkebron                                  K. Håkonsen
1990   Smart Lizmann                            M. Austevoll
1991   Varg Jo                                      K. Håkonsen
1992   Støtgull                                     M. Skjæveland
1993   Helgin Sjura                               J.H. Undem

OPPDRETNINGSLØPET FOR VARMBLODSHESTER
(Dette løpet var i starten forbeholdt 3-årige hester oppdrettet
i Rogaland. Fra 1986 var løpet åpent for hester fra hele landet.
Fra 1994 var løpet en finale i en 3-årsserie for hester som hadde
 kvalifisert seg gjennom serieløp gjennom sesongen.)            

1953   Prins Judo                                  K. Eriksen
1954   Ikke kjørt
1955   Blue Tango                                 O. Madland
1956   Fries Ford                                   T. Helliesen
1957   Ikke kjørt
1958   Ikke kjørt
1959   Ikke kjørt
1960   Ikke kjørt
1961   Ikke kjørt
1962   Kheda                                        J. Lea
1963   Maid Speed                                 I. Sigbjørnsen
1964   Sonny                                        B. Orre
1965   Traska                                       M. Austevoll
1966   Permita                                      P. Ulven
1967   Demon Top                                 B. Orre
1968   Jasmino Express                          S. Larsen
1969   Spenda Boy                                T. Gudmestad
1970   Lady Hanover                             J. Blom
1971   Star Checco                               J. Risa
1972   Sheiken                                     B.T. Auklend
1973   Tanzanit                                    M. Austevoll
1974   Monica Star                               J. Torp
1975   Ekko Will                                    G. Mehla
1976   Bonnie Song                               B. Orre
1977   Red Nibble                                 B. Orre
1978   Royal Tork                                 A. Mehla
1979   Monty Star                                P.A. Erga
1980   Princess Scott                           P. Ulven
1981   Proud Royal L.                           K. Holtet
1982   Rikk                                         G. Mehla
1983   Star Hero                                  R. Eikeland
1984   Steven Stolt                              R. Vognsen
1985   Manto                                      R. Eikeland
1986   Spit Starlight                             P. Ulven
1987   Bonto                                       R. Wiig
1988   Tommy Tee                               G. Eggen
1989   Rebeccas Boy                            R. Wiig
1990   Marvelous Volo                          H.P. Tholfsen
1991   Topscore                                  F. Fladen
1992   Euro Super Will                          G. Eggen
1993   South Everglade                         E. Høitomt

             REX RODNEYS ÆRESPRIS 

(Løpet het opprinnelig FORUSBANENS 4-ÅRSLØP og ble ofte
 kalt for "Derby-revansjen" da løpet ble kjørt like etter
 Norsk Trav Derby. Fra 1992 skiftet løpet navn til Rex Rodneys
Ærespris. )

1978   Baron Bunter                             P. Ulven

1979   Sunny Black                               P.A. Erga

1980   Toves Girl                                  B. Orre

1981   Seven Lady                                A. Auestad

1982   Mr. Poppey                               P.A. Erga

1983   Cherry Kee                               T.H. Larsen

1984   Damons Pride                            A. Mehla                         

1985   Habib                                       U. Thoresen                    

1986   Master Love                              T.H. Larsen

1987   Spit Starlight                             H.P. Tholfsen

1988   Siggy Star                                 G. Mehla

1989   Bullfinch                                  Å. Svanstedt

1990   Zico Star F.                              A. Mehla

1991   Classical Steve                           S. Juul    

1992   Topscore                                 F. Fladen

1993   Off Road                                  A. Mehla

1994   Turnpike Taylor                        H.A. Johansson

1995   Rite On Line                             A. Hamre

1996   Gentle Star                              G. Tollefsen

1997   Lagoon Trout                            V. Hop

1998   Express Yankee                         B. Orre   

1999   Gutsy Cast                                A. Hamre 

2000   Carat Rodney                            G. Tollefsen

2001   Tuck In                                    S. Juul

2002   Quack Pot                                T. Jansson

2003   Likely Lad                                 T. Borg

2004   Monty Mac                               S. Juul

2005   Face Of Speed                          L. Kolgjini

2006   Forges LB                                 E. Adielsson

2007   Plantagenet                              E. Adielsson

2008   Classic Grand Cru                      S. Juul

2009   Navy Seal U.S.                           B. Westergaard       

2010   Micro Mesh                              Daniel Ohlsson    

2011   Select Yankee                          Åke Svanstedt

2012   Amour D`Occagnes                    Christophe Martens
2013   ikke kjørt ?
2014   ikke kjørt ?
2015   ikke kjørt ?
2016   ikke kjørt ?

2017   ikke kjørt ?
2018   Floris Baldwin                           Kristian Malmin
2019   Kick Off Classic                         Kristian Malmin
2020   MS Triple J                                Frode Hamre
2021   Dream Builder                          Åsbjørn Tengsareid

ROGALAND HESTEEIERLAGS POKALLØP 

1960   Villrosen                                     W. Ramsland
1961   Leonara                                     O.M. Skjæveland
1962   Ikke kjørt
1963   Attison                                       E. Hinna
1964   Afrisa                                         A. Ree
1965   Aadnesønn                                  B.T. Auklend
1966   Ikke kjørt
1967   Ikke kjørt
1968   Rødhegg                                     K. Håkonsen
1969   Kapny                                        K. Håkonsen
1970   Kapny                                        J.H. Aase
1971   Grany                                        T. Gudmestad
1972   Villkvepp                                    M. Skjæveland
1973   Ra                                             G. Tollefsen
1974   Mjøshild                                     L.J. Storhaug
1975   Haugs Lars                                  H.M. Vikse
1976   Karivar                                       T. Gudmestad
1977   Bastian                                       R. Vognsen
1978   Tor Elling                                   G. Tollefsen
1979   Korin                                         G. Mehla
1980   Drømmeprinsen                           O.M. Skjæveland
1981   Åbyfrøkna                                  R. Eikeland
1982   Peppeline                                  K. Sele
1983   Jerktor                                      K. Håkonsen
1984   Sterkvar                                     G. Mehla
1985   Neslin                                        T. Gudmestad jr.
1986   Solhedda                                    R. Wiig
1987   Piltor                                         K. Håkonsen
1988   Kapfrøya                                    G. Tollefsen
1989   Reil                                           G. Mehla
1990   Ikke kjørt
1991   Torden Knut                               K. Håkonsen
1992   Ikke kjørt
1993   Sakko Pil                                    R. Tvedt
1994   Oddevinna                                  E. Høitomt
1995   Hallingkvik                                  E. Høitomt
1996   Ikke kjørt
1997   Valhall                                       F. Espeland
1998   Pål Even                                    E. Høitomt
1999
2000
2001
2002   Sjefsstjerna                                T. Erga

ROGALAND OG AGDER FELLESKJØPS POKALLØP

1969   Sjurgutten                                   K. Håkonsen
1970   Harlan Lloyd                                J. Lea
1971   Kapny                                         J.H. Aase
1972   Mr. Hunter                                  G. Mehla
1973   Eric Protector                              E. Nortvedt
1974   Sølv Håp                                       ?
1975   Ikke kjørt
1976   Bønesblesen                                 R. Eikeland

ROGALAND VARMBLODSFORENINGS POKALLØP 

1962   Khedino                                     K. Håkonsen
1963   Belle Martin                                I. Sigbjørnsen
1964   Petter Protector                         B. Orre
1965   Sonny                                        B. Orre
1966   Ziegler                                       T. Hansen
1967   Ruth Ford                                   J. Lea
1968   Super Ford                                 T.K. Wiig
1969   Chellis                                        K. Håkonsen
1970   Demon Khed                                R.M. Skjæveland
1971   Lill Olympic                                 G. Tollefsen
1972   Albana                                        F. Marthinsen
1973   Miss Diana                                   G. Mehla
1974   Zarvana                                      T. Gudmestad jr.
1975   Fenicia N.                                   I. Hodne
1976   Lady Blue                                   T. Gudmestad jr.
1977   King Checco                               K. Sele
1978   Miss Arabella                               G. Tollefsen
1979   Amour                                        G. Tollefsen
1980   James Pride                                K. Håkonsen
1981   Frances Trotter                          T.B. Horpestad
1982   Rikk                                           G. Mehla
1983   Parant Queen                             L. Høgemark
1984   Miss Blanca                                G. Mehla
1985   Ingo Star                                    G. Tollefsen
1986   Kamelia C.                                  G. Tollefsen
1987   Bonto                                        R. Wiig
1988   Flinga Løstorp                             G. Mehla
1989   Bar Keeper                                 R. Wiig
1990   Blue Brandy                                R. Wiig
1991   King Shot                                   O.M. Rygh
1992   Willis Pride                                 G. Mehla
1993   Poppey Star                                P.A. Erga
1994   Sonny Wood                               G. Tollefsen
1995   Thai Unique                                E. Høitomt
1996   Family Affair                                R. Wiig
1997   Going For Gold                            R. Wiig

                   ROGALANDSLØPET

1971   Lady Hanover                              Johnny Blom
1972   O`Brian                                      Kjell Håkonsen
1973   Sheiken                                      Berton T. Auklend
1974   Zarvana                                      Tobias Gudmestad jr.
1975   Ellington                                     Kjell Håkonsen
1976   Safari Song                                  Gunleif Tollefsen
1977   Mexico Star                                Jan Risa
1978   Red Nibble                                  Benn Orre
1979   Volo Frost                                   Martin Austevoll
1980   Hot Manning                               Kjell Håkonsen
1981   Princess Scott                             Per Arvid Erga
1982   Mr. Poppey                                 Per Arvid Erga
1983   Spenda Nibs                                Trond Gudmestad
1984   Karisma W.                                  Per Arvid Erga
1985   Lord Roy F.                                 Ulf Thoresen
1986   Va Victis                                     Roy Eikeland
1987   Mystic Song                                Kristen T. Gundersen
1988   Lamitech Strategy                       Atle Hamre
1989   Macao                                       Asbjørn Mehla

               ROGALANDSPOKALEN

1938   Svanvinn                                     M.O. Landaas
1939   Sefton                                        T. Mauland
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Sonna                                        P. Wengshoel
1946   Trygve-Ruff                                 A. Ulven
1947   Marmon                                     E. Garberg
1948   Åbu                                           I. Bersagel
1949   Edlandsprinsen                            L. Goberg
1950   Wiig-Baus                                   N.A. Skjold
1951   Klæstadbron                               I. Bersagel
1952   Tofte-Jak                                   K. Ulven
1953   Seierprins                                  T. Mellemstrand
1954   Sanda                                        K. Ulven
1955   Vosse Denni                                K. Ulven
1956   Alfhild                                        K. Ulven
1957   Granseira                                   K. Ulven
1958   Elina                                          M. Hove
1959   Bausalf                                      T.T. Gudmestad
1960   Neskvepp                                  M. Skjæveland
1961   Borkbausa                                 G. Gudmestad
1962   Tofte Sjangsi                             J. Blom
1963   Vesle Vilter                               N.A. Skjold
1964   Jahn Piril                                  K. Håkonsen
1965   Heggtina                                   O. Årsvoll
1966   Stjernebruna                             N.A. Skjold
1967   Leakniksen                                M. Skjæveland
1968   Vesle Jahn                                M. Austevoll
1969   Jahnmin                                   G. Mehla
1970   Norinda                                    F. Haugstad
1971   Bausing                                    M. Austevoll
1972   Kari Prinsen                              A. Hop
1973   Sentan                                     K. Håkonsen
1974   Pettmin                                    K. Håkonsen
1975   Åsnelill                                     M. Austevoll
1976   Toddy                                      I. Hodne
1977   Solmann                                   K. Sele
1978   Ronson                                    Å. Skjæveland
1979   Tori Støvern                             Å. Skjold
1980   Galint                                      G. Tollefsen
1981   Sady                                        A. Øksnevad
1982   Timian                                      Å. Skjold
1983   Skeie Prinsen                            A. Mehla
1984   Gyda                                        P.A. Erga
1985   Toddy Gnisten                           V. Hop
1986   Per U.                                      A. Utsogn
1987   Lund Blessa                               G. Tollefsen
1988   Lappdon                                   A. Mehla
1989   Satti                                        A. Øksnevad