Tidligere vinnere av ulike storløp på Leangen Travbane

Leangen Travbane ble åpnet 5. september 1931. Under krigen ble den beslaglagt av tyskerne. Banen gjenåpnet 6. oktober 1946.

Banen er 1000 m lang og har en nesten rektangulær utforming. Dette gjør Leangen til en meget spesiell og utfordrende bane for hestene. Den har relativt krappe svinger og norges lengste oppløp.

Banen ligger veldig sentralt til, nesten midt i byen.

Postadresse: Boks 3911, 7443 Trondheim
tlf.: 73 91 70 00
www.leangen.no

                Alm Rau Jos Æresløp 

         (Tidl. Trøndersk Oppdretningsløp 1936-54) og

                         Leangen Grand Prix)

1936   Hoseth-Dokka                              O. Rø

1937   Ikke kjørt

1938   Ikke kjørt

1939   Ikke kjørt

1940   Ikke kjørt

1941   Ikke kjørt

1942   Ikke kjørt

1943   Ikke kjørt

1944   Funker                                       A. Solhus

1945   Vargina                                       O. Rø

1946   Gilla                                           L. Skanke

1947   Steggsøn                                    O.K. Bye

1948   Gyller-Røddis                               E. Garberg jr.

1949   Ikke kjørt

1950   Mjølner-Dua                                O. Valstad

1951   Pola Remin                                  J. Wilmann

1952   Rune Molyn                                 H.O. Langeng

1953   Flåttstegg                                   J. Melby

1954   Fallnor                                        E. Garberg

1955   Tryggmøy                                    I. Andøl

1956   Geiri                                           H.O. Langeng

1957   Levara                                        I. Andøl

1958   Vitalia                                         P. Ulven

1959   Skarphedin                                  H. Holm

1960   Grans Erna                                  T. Klæstad

1961   Frk. Ego                                      I. Andøl

1962   Romeriksgutten                           T. Bjanes

1963   Anne Gunn                                  I. Martinsen

1964   Grans Ternen                              T. Klæstad

1965   Guri Malla                                   O. Valstad

1966   Sigyn                                          I. Andøl

1967   Grans Turi                                   T. Klæstad

1968   Torbest                                      S. Kurås

1969   Rasmus                                       A. Solhus

1970   Frøyden                                      I. Eggan

1971   Frøy Viking                                  K. Mortensen

1972   Frøyvar                                       K. Mortensen

1973   Dahlblessa                                   I. Eggan

1974   Li Jahne                                     A. Solhus

1975   Finskog Prinsen                           G. Eggen

1976   Kipmin                                       C. Wollebæk

1977   Helgin Jac                                  B. Haugerud

1978   Bjørklia Pålle                               A. Nilsen

1979   Hems Dokka                                E. Kristiansen

1980   Ekvinn                                        C. Wollebæk

1981   Urvar                                         A. Nilsen

1982   Fornesbrun                                 B. Ølstøren

1983   Gullmin                                      T.H. Larsen

1984   Alm Svarten                                H.P. Iversen

1985   Telemin                                     T. Bakke

1986   Trons Trollmin                            E. Flenes

1987   Lappdon                                    A. Mehla

1988   Buås Per                                    A. Nilsen

1989   Besten U.                                  A. Utsogn

1990   Buaas Stjerna                             A. Nilsen

1991   Smart Pil                                   M. Austevoll

1992   Polar Troll                                 C. Antonsen

1993   Torinto                                     J. Blekkan

1994   Spang Best                                T. Wollebæk

1995   Granli Prinsen                            A. Mehla

1996   Frøyding                                    E. Killingmo

1997   Lyn Jo                                      J. Blekkan

1998   Søstra                                       A. Nilsen

1999   Mai Lotta                                  G.V. Gundersen

2000   Eld Per                                      V. Hop

2001   Alm Rau Jo                                J. Blekkan

2002   Frigg Mollyn                               T. Skauen

2003   Lome Kongen                             T. Borg

2004   Mørtvedt Jerkeld                       A. Mehla

2005   Slått Eld                                    J. Blekkan

2006   Junior Jokern                            L.A. Kolle

2007   Rokne Eld                                  E. Høitomt

2008   Troll Tarzan                               V. Tjomsland

2009   Voje Spik                                   H.P. Tholfsen

2010   Wik Stjernen                             G. Austevoll

2011   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland

2012   Norheim Svenn                           K. Djøseland

2013   Trysilbjønn                                V. Hop

2014   Smedheim Solan                         K. Johansen
2015   Tangen Piril                               Ø. Tjomsland
2016   Ådne Odin                                 T.E. Solberg
2017   Kos Odin                                   S.B. Jessen
2018   Rappstjernen                            Ø. Tjomsland
2019   Voje Piril                                   L.A. Kolle
2020   ikke kjørt ?
2021   Bjørnemyr Best                         D-S. Dalen

               Anders Andøls Æresløp

1982   Kruska                                        Ole L. Engen
1983   Pål Best                                      Egil Flenes
1984   Pilmingutt                                   Ole Helgestad
1985   Jillmin                                         Egil Flenes
1986   Finstadmort                                 Martin Hoel
1987   Perle Troll                                   Boye Ølstøren
1988   Svinten                                       K. Karlsson
1989   Alm Svarten                                 Ulf Thoresen
1990   Pilmingutt                                   Gunnar Eggen
1991   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1992   Lannem Svarten                           Tor Wollebæk
1993   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1994   Bork Rigel                                   Jomar Blekkan
1995   Pilmingnist                                  Dagfinn Aarum
1996   Piril Friggen                                 Asbjørn Mehla
1997   Tyll Jahn                                    Jarle Morten Sørmo
1998   Fargo Rigel                                  Dagfinn Aarum
1999   Fargo Rigel                                  Gunnar Eggen
2000   Juni Troll                                    Atle Solhus
2001   Brian                                          Edvard Kristiansen
2002   Eld Fly                                        Olav Mikkelborg
2003   Eld Per                                       Atle Solhus
2004   Nordby Gnist                               Espen A. Schem
2005   Saras Tofte                                  Atle Solhus

            Avon Rubbers Ærespris
                      (Fiat Ærespris 1963-66)

1963   Connie                                        A. Solhus
1964   Gjølmes Song                               G. Olsen
1965   ?
1966   Tirama Girl                                   A. Solhus
1967   Gjølmes Song                               G. Olsen
1968   Tonow                                        P. Krabseth
1969   Hansemann                                  H. Kvåle
1970   Tonow                                        R. Walsøe
1971   Gullkenny                                    G. Olsen
1972   Briomica                                      A. Eggan

           Bykamp Trondheim-Gjøvik

1972   Monagutt                                   I. Andøl
1973   Gjølmes Lord                              A. Eggen
1974   Slåstan                                       T. Wollebæk
1975   Silvana Of Norsy                          B. Killingmo
1976   Grim Sylfiden                              B. Garberg
1977   Baluba Scott                               B. Garberg
1978   Roger                                        R. Malvik
1979   Laila Chateau                              B. Ølstøren
1980   Grenne Blessen                           B. Garberg
1981   Dakin                                         R. Walsøe

                  Egil Alnæs Æresløp

2005   Saras Tofte                                 Atle Solhus

2006   Troll Jokeren                              Edvard Kristiansen

2007   Rapp Best                                   Andrè H. Stensen

2008   Joker Elden                                Edvard Kristiansen

2009   Joker Elden                                Edvard Kristiansen

2010   Trons Pila                                   Noralf Pallin Brækken

2011   Tranmælsgutt                             Eirik Høitomt

2012   Åsajerven                                   Tor Wollebæk

2013   Frakast                                       Edvard Kristiansen

2014   Krusen                                       Michael von Krusenstierna

                     Elnoras Minneløp

1985   Haakemai                                    Ulf Thoresen
1986   Min Hera                                    Tore H. Larsen
1987   Krestibrit                                    Jomar Blekkan
1988   Hendina                                     Gunnar Eggen
1989   Ikke kjørt
1990   Malla Best                                   Petter Pallin
1991   Borsa                                          Dagfinn Aarum
1992   Trollkrem                                    Hans Petter Iversen
1993   Finstadsenta                                Per Oleg Midtfjeld
1994   Buaas Stjerna                              Asbjørn Mehla

               Erik Garbergs Æresløp

 (Leangenbanens Pokalløp 1940-54 - Åpningsløpet 1955-74)

1940   Fanakongen                                E. Eide

1941   Ikke kjørt

1942   Ikke kjørt

1943   Heika                                         L.O. Tørseth

1944   Hamresokka                                H.O. Langeng

1945   Bør-Vera                                    O.P. Husby

1946   Rusten                                       L.O. Tørseth

1947   Elmar                                         A. Andøl

1948   Reitstegg                                   J. Reitan

1949   Adils                                          A. Dybdahl

1950   Funder                                      O.P. Husby

1951   Norvinn                                      K. Elden

1952   Jønnes                                      L.J. Blekkan

1953   Snåpen                                      G. Lium

1954   Tarap                                        I. Eggan

1955   Rapfot                                      H. Nilsen

1956   Remsvarten                                J. Willmann

1957   Valkyrien                                   O. Rø

1958   Heiki                                         H. Dahl

1959   Nortuppa                                  H. Kvåle

1960   Bjørna                                      O. Rø

1961   Argmøy                                     O. Blekkan

1962   Aabyvinna                                 H. Nilsen

1963   Lapp Lars                                  L.J. Blekkan

1964   Primula                                     S. Kurås

1965   Riseth-Bruna                              I. Eggan

1966   Guri Malla                                 O. Valstad

1967   Sigyn                                        I. Andøl

1968   Trojahn                                    I. Eggan

1969   Torbest                                    J. Willmann

1970   Reitlisa                                     L.J. Blekkan

1971   Li-Jahn                                     A. Solhus

1972   Frøy Viking                                K. Mortensen

1973   Frøyvar                                     K. Mortensen

1974   Gnistar                                     H. Kvåle

1975   Troll Jahn                                 H. Kvåle

1976   Viggjar                                      H. Kvåle

1977   Alma Sjurbin                              B. Garberg

1978   Frøy Prinsessa                           P. Krabseth

1979   Bjørklia Pålle                             A. Nilsen

1980   Snell Nic                                   B. Garberg

1981   Ekvinn                                      C. Wollebæk

1982   Urvar                                        A. Nilsen

1983   Pål Lunar                                  B. Killingmo

1984   Gullmin                                     T.H. Larsen

1985   Toddy Gnisten                           V. Hop

1986   Høibybausa                                H.P. Iversen

1987   Salsnesjerka                               B. Ølstøren

1988   Slogum Pål                                 B. Garberg

1989   Atom Vinter                               A.G. Blihovde

1990   Lappello                                    P.A. Lindstöm

1991   Sørvinn                                     A. Mehla

1992   Bork Rigel                                 J. Blekkan

1993   Tranmælspila                             J. Blekkan

1994   Sarpen                                     A.G. Blihovde

1995   Spang Best                                T. Wollebæk

1996   Prins Vinter                              T. Wollebæk

1997   Ravn Jahn                                 B. Ølstøren

1998   Mjølner Troll                            J.R. Mjølnerød

1999   Gjelding                                   E. Kristiansen

2000   Kjøstad Jo                               J. Blekkan

2001   Tao Gutt                                  B. Killingmo

2002   Gislum                                     G.V. Gundersen

2003   Frigg Mollyn                             T. Skauen

2004   Åkre Lurifax                             J.O. Persson

2005   Mørtvedt Jerkeld                      A. Mehla

2006   Slått Eld                                  J. Blekkan

2007   Junior Jokeren                         L.A. Kolle

2008   Haugedals Calle                        T.E. Solberg

2009   Særpefanten                            J.R. Mjølnerød

2010   Stiv Kuling                                E. Gravdal

2011   Wessel Odin                              Frode Espeland

2012   Rognfaks                                  T. Borg

2013   Timian Scott                             V. Hop

2014   Fjord Jerven                             T. Wollebæk
2015   Jærvsørappen                           J. Blekkan
2016   Ikke kjørt
2017   Vill Solen                                  M.T. Gundersen
2018   Hugo Bäck                                G. Antonsen
2019   Alma Prins                                 J. Blekkan
2020   Gjøndvinn                                 I. Herbjørnrød
2021   Langlands Høvding                    T.E. Solberg

                 Gelmins Minneløp

1980   Roger                                        Roar Walsøe
1981   Frøy Prinsessa                            Boye Ølstøren
1982   Frøy Prinsessa                            Boye Ølstøren
1983   Pål Best                                     Ulf Thoresen
1984   Aaby Lena                                  Boye Ølstøren

                     Hesteeierkanna

1967   Dolly Doraine                              I. Høyem

1968   Urdsi                                         H. Nilsen

1969   Beatnick                                    O. Eidsmo

1970   Skjeggerauen                              A. Rabbam

1971   Rodney Boy                                Å. Bødtker

1972   Tora Sylfiden                              J.P. Vikan

1973   Miss Frances                              P. Krabseth

1974   Reitlappen                                 L.J. Blekkan

1975   Miss Frances                              P. Krabseth

1976   Ikke kjørt

1977   Ola Nibs                                    A. Solhus

1978   Frøy Prinsessa                            K. Mortensen

1979   Jean Hanover                             P. Krabseth

1980   Morten Sjur                               K. Mortensen

1981   Bette Lyshøj                              J. Blekkan

         Mona Sjurbin                              K. Kroksæter

1982   Fibich                                       A. Nilsen

         Kruska                                      O.L. Engen

1983   Eno Scott                                  B. Ølstøren

         Troll Jahn                                  B. Garberg

1984   Hambler F.                                 B. Garberg

         Kruska                                       B. Ølstøren

1985   Edele Knab                                A. Nilsen

         Perle Troll                                 B. Ølstøren

1986   Linda Glasgow                            A. Solhus

         Helleprins                                  B. Lamøy

1987   Bixega Shot                                A. Nilsen

         Helleprins                                  A. Nilsen

1988   Posido Song                               B. Ølstøren

         Høibybausa                                H.P. Iversen

1989   J.L. Victory                               A. Nilsen

         Glup                                         O.L. Engen

1990   Astro Chip                                 J. Blekkan

         Dublan                                      H.P. Kvåle

1991   Ringo Superboy                          B. Ølstøren

         Dallyvar                                     E. Kristiansen

1992   Scan Maverick                            B. Garberg

         Trøy                                         A. Nilsen

1993   Ikke kjørt

1994   Ikke kjørt

1995   Ikke kjørt

1996   Mario Hawk                               B. Ølstøren

         Møre Jahna                               E. Kristiansen

1997   Chevy Boy                                 B. Ølstøren

         Bekkvinn                                   A. Eggan

1998   Tellus Hunter                            B. Ølstøren

         Brian                                        H.P. Iversen

1999   Ego Kee                                    J. Blekkan

         Mai Trolla                                 M. Valstad

2000   Elling Pride                                B. Ølstøren

         Åsagnisten                                 B. Ølstøren

2001   Sandy Sea                                  A. Eggan

         Aun Lill                                     N.P. Brækkan

2002   Tamina Pearl                              F. Husbyn

         Ravn Jahn                                  B. Ølstøren

2003   Brian                                         E. Kristiansen

         Laddie`s Lonely                          M. Valstad

2004   K.L.M. Jackpot                           E. Kristiansen

         Hemne Pil                                  B. Garberg

2005   Creek`s Tamina                           B. Garberg

         Hjelset Grei                                A. Solhus

2006   Loopylou                                    D.S. Nilsen

         Kjølstad Spik                               J. Blekkan

2007   Moni Pine                                   J. Lyng

         Alm Aragon                                 A. Solhus

2008   Cassius Hall                                 J. Blekkan

         Greisvin                                      A. Sjoner

2009   Creek`s Robin                             A.H. Stensen

         Junior Jokern                             O.A. Kjøsnes

2010   Bagpipe                                      F. Husbyn

         Frakast                                       E. Kristiansen

2011   Ikke kjørt

2012   Seaborn Simona                           Amanda Robertsen

         Nordlirappen                               Jomar Blekkan
2013   Juliano Rags                               Noralf P. Brækken
2013   Pondus                                       Arne Nilsen
2014   Cannavaro                                  Odd Arne Kjøsnes
2014   Gikling Lomeo                             Andre H. Stensen
2015   Pilgrims Power                            Kristian Lamøy
2015   Tøff                                            Frank Westberg
2016   Noss Jetta                                   Andre H. Stensen
2016   Bleke Huldra                               Noralf P. Brækken
2017   Crackajack                                  Andre H. Stensen
2017   Z.M.`s Jerven                             Andre H. Stensen
2018   The Last Ticket                           Dag-Sveinung Dalen
2018   Bokli Teddy                                 Ragnhild Bjørnbeth
2019   Dancer Halbak                             Arild Eggen
2019   Bokli Teddy                                 Arve Sjoner
2020   Acers Fantasy                              Atle Solhus
2020   Villmira                                      Thomas Mjøen
2021   Bestbyarsenal                             Thomas Mjøen
2021   Vill Jerven                                  Dag-Sveinung Dalen
         

                    Høstpokalen

1971   Briong                                        T. Wollebæk

         Sigyn                                          I. Andøl

1972   Briomica                                     A. Eggan

         Saloning                                     Ar. Solhus
1973   Scott Protector                          K. Buer
         Ulrika                                         E. Hokstad
1974   Dr. Lido                                      H.P. Iversen
         Hammerblessa                             M. Gafseth
1975   Rosalind                                     P. Krabseth
         Kvålssvarten                                H.P. Iversen
1976   Gullkenny                                   G. Olsen
         Klaff                                           A. Solhus
1977   Early Bird                                    R. Walsøe
         Troll Jahn                                   B. Garberg
1978   Picaro                                        H.P. Iversen
         Reitlappen                                  J. Blekkan
1979   Grenne Blessen                           B. Garberg
1980   Laila Chateau                              P. Krabseth
         Granrun                                     A. Eggan
1981   Astronaut Ørnhøj                        B. Garberg
         Frøy Prinsessa                             B. Ølstøren
1982   Pecka Rappson                            H.P. Iversen
         Kruska                                        O.L. Engen

                 Josef Kleins Hoppeløp

1983   Delightful Tilly                             Boye Ølstøren
1984   Sasa Spin                                    Boye Ølstøren
1985   Gamina Hedevang                        Jan Risa
1986   Jill Care                                     Bjørn Garberg
1987   Spit Starlight                              Ulf Thoresen
1988   Manita`s Spin                             Cato Antonsen
1989   Vassar Chain                               Jan Risa
1990   Zoot Spin                                   Boye Ølstøren
1991   Donna Wanna                              Atle Hamre
1992   Klondike                                    Tor Wollebæk
1993   Won Eleven L.                             Hans Petter Tholfsen
1994   Happy Sund                                Atle Hamre
1995   Bunny Bowl                                Vidar Hop
1996   Caphial                                      Hans Petter Tholfsen
1997   Whitefoot Girl                            Boye Ølstøren
1998   Lindy`s Victory                           Atle Hamre
1999   I`ll Fly Away                               Arne Nilsen

                Josef Kleins Æresløp

1972   Gjølmes Lord                              J. Torp

1973   Newport Juvel                            L. Edbom

1974   Jod Pedro                                  K. Buer

1975   Sunbeam                                    U. Thoresen

1976   Streber Ala                                 E. Magnusson

1977   Jämt Ascari                                 Å. Dynesius

1978   Washington                                 T.H. Larsen

1979   I.C. Hills                                      U. Thoresen

1980   Biana Felling                                T.H. Larsen

1981   Full Of Coal                                 J. Risa

1982   Smart Royal                                 K.E. Lie

1983   Peo Rodney                                J.I. Eriksson

1984   Super Play                                  U. Thoresen

1985   Pride Hammering                          L. Grew

1986   Tom Pedro                                  P. Ulven

1987   Chark Laukko                               U. Thoresen

1988   Levwell                                       T.H. Larsen

1989   Somollison                                   G. Eggen

1990   Lamitech Quickie                         A. Hamre

1991   Shan Rags                                    N.P. Brækken

1992   Village Hanover                            A. Hamre

1993   Lamitech Quality                          A. Hamre

1994   Tamin Sandy                                B. Garberg

1995   St. Atoil                                      F. Fladen

1996   Gentle Star                                 G. Tollefsen

1997   Alv Richcrop                                T. Skauen

1998   Sugarcane Volo                            H.P. Tholfsen

1999   Trix Pedro                                   G. Eggen

2000   Americanese                                T. Borg

2001   Delicious Rhythm                          L.A. Kolle

2002   Steinlager                                    P.O. Midtfjeld

2003   Magnetic Power                           A.H. Stensen

2004   Thai Tanic                                   V. Hop

2005   Bal Harbour                                 G. Eggen

2006   Cromwell                                     R. Bergh

2007   Auro News                                  C. Antonsen

2008   Lucky Buck                                 V. Hop

2009   New Varenne L.A.                         P.O. Midtfjeld

2010   Vitesse D`Inverne                         Sören Eriksson

2011   Acolyte Hanover                          V. Hop

2012   I`m The Answer                           F. Hamre

2013   Xquisite Chocolate                       G. Austevoll

2014   Rocknroll Fi                                 G. Austevoll
2015   The Last Ticket                            A. Solhus
2016   Gematria                                     F. Hamre
2017   Ferrari B.R.                                  P.O. Midtfjeld
2018   Weekend Fun                               L.A. Kolle
2019   M.S. Triple J.                               F. Hamre
2020   ikke kjørt ?
2021   Garth Vader                                 H.J. Eggen

              K.N. Stensruds Æresløp

1951   Reidunstjerna                             T. Leirfall

1952   Harald Senator                            H. Nilsen

1953   Spenstig                                     L.J. Blekkan

1954   Amureth                                    J. Espeseth

1955   Pola Remin                                 O.P. Husby

1956   Winnie                                       E. Garberg

1957   Snøstegg                                    K. Trøan

1958   Teddy                                        J. Espeseth

1959   Norvinn                                      K. Elden

1960   Toni Khan                                  Aa. Bødtker

1961   Frøkena                                     H. Nilsen

1962   Miss Judo                                  G. Diskerud

1963   Hasi Tor                                     I. Høyem

1964   Marino                                       O. Blekkan

1965   Lanevin                                      J. Wilmann

1966   Andy Capp                                  I. Andøl

1967   Lapp Lars                                   L.J. Blekkan

1968   Gay`s Royal                                P. Krabseth

1969   Livana                                        Aa. Bødtker

1970   Tonow                                       A. Eggan

1971   Vikarauen                                  J. Wilmann

1972   Juniors Newport                         U. Thoresen

1973   Else-Lill                                      L. Olsen

1974   Gjølmes Lord                              A. Eggan

1975   Branseggrauen                            U. Thoresen

1976   Gjølmes Lord                              A. Eggan

1977   Frøyvar                                      K. Mortensen

1978   Crucial                                       B. Orre

1979   Granrun                                     A. Eggan

1980   Baron Protector                          H.P. Iversen

1981   Troll Jahn                                   B. Garberg

1982   Apollo Ørnhøj                             B. Garberg

1983   Remar                                        P. Krabseth

1984   Fortuna X.                                  B. Ølstøren

1985   Ikke kjørt

1986   Ikke kjørt

1987   Ikke kjørt

1988   Ikke kjørt

1989   Ikke kjørt

1990   Ikke kjørt

1991   Ikke kjørt

1992   Ikke kjørt

1993   Ikke kjørt

1994   Ikke kjørt

1995   Buås Svarten                                J. Blekkan

1996   Buås Svarten                                D.S. Nilsen

1997   Tommy Suit                                  G. Eggen

1998   Lamitech Hanover                        T. Borg

1999   News From Heaven                       O. Mikkelborg

2000   Walkman                                      A.H. Stensen

2001   Goldrush                                      T. Borg

2002   Giant Ferguson                             O. Mikkelborg

2003   Luckpenny San                             T. Skauen

2004   Norvelous Hanover                       O. Mikkelborg

2005   Indy Bow                                      H.C. Holm

2006   Lill Adolf                                      P.O. Midtfjeld

2007   San Soir                                       G.V. Gundersen

2008   Our Fame                                    O.A. Kjøsnes

2009   Kabir                                           T.E. Solberg

2010   Edenhof                                       Eirik Høitomt

2011   Relax Jet                                     Lars Anvar Kolle

2012   Acolyte Hanover                           Frode Hamre

2013   Remee La Marc                            Vidar Hop
2014   Mr. XF Royal                                 Lars Anvar Kolle
2015   Call Me Hanover                           Erlend Rennnesvik
2016   Love Voice                                   Lars Anvar Kolle
2017   Valokaja Hindö                             Eirik Høitomt
2018   The Last Ticket                             Atle Solhus
2019   Always On Time                            Tom Erik Solberg
2020   Floris Baldwin                               Dag-Sveinung Dalen
2021   Ble du Gers                                   Frode Hamre

            Konrad Eidsmos Minneløp

1962   Strålestegg                                 A. Fladberg

1963   Vargvinn                                     O. Blekkan

1964   Lapp Lars                                   L.J. Blekkan

1965   Snæbbus                                    S. Kurås

1966   Møyfrid                                     N. Røstad

1967   Jahn Viking                                J. Wilmann

1968   Riseth-Bruna                              A. Eggan

1969   Torbest                                     J. Wilmann

1970   Reitlisa                                      L.J. Blekkan

1971   Rasmus                                      A. Solhus

1972   Kvålssvarten                               S. Johansson

1973   Reitlappen                                 L.J. Blekkan

1974   Øyblessa                                   Aa. Bødtker

1975   Patsi                                         O.L. Engen

1976   Trønderbas                                H. Kvåle

1977   Grenne Blessen                          B. Garberg

1978   Vikan Ternar                              J.P. Vikan

1979   Frøy Viking                                P. Krabseth

1980   Finstad Liv                                 G.J. Kjøsnes

1981   Morten Sjur                              K. Mortensen

1982   Sterk Stord                               R. Walsøe

1983   Tako                                        H.P. Iversen

1984   Sator                                       A. Sommervold

1985   Tim                                         J. Blekkan

2010   Juni Gull                                  J. Blekkan
2011   Frakast                                    E. Kristiansen

2012   Alsaker Faks                              E. Kristiansen

   Landsdelskamp Leangen-Östersund

1939   Bjelke                                        A. Dybdahl
1940   Ikke kjørt
1941   Ikke kjørt
1942   Ikke kjørt
1943   Ikke kjørt
1944   Ikke kjørt
1945   Ikke kjørt
1946   Ikke kjørt
1947   Roger                                        S. Persson
1948   Korrekta                                    E. Garberg jr.
1949   Roger                                        S. Persson
1950   Heika                                        H. Dahl
1951   Omen Gilmaks                             O.P. Husby
1952   Pave Hegg                                  B. Eggen
1953   Norvinn                                      K. Elden
1954   Norvinn                                      K. Elden
1955   Solana                                       Å. Svärdfelt
1956   Frøkena                                     H. Nilsen
         Pessimist                                    L.J. Blekkan
1957   Minella                                      A. Johnsson
         Teatowel                                   E. Garberg
1958   Hammer-Kari                               E. Garberg
         Pari                                           E. Garberg
1959   Pyramid                                     N.O. Ohlsson
1960   Hammer-Kari                               E. Garberg
         Toni Kan                                    Aa. Bødtker
1961   Tilja                                          O. Gärdvall
         Ready                                        L.J. Blekkan
1962   Tormi                                        A. Johansson
         Ready                                        L.J. Blekkan
1963   Merkur                                      A. Wikander
         Marino                                      O. Blekkan
1964   Cenoretta                                  S. Svensson
         Gjølmes Song                              G. Olsen
1965   Merkur                                      A. Wikander
         Gjølmes Song                              G. Olsen
1966   Cenoretta                                  S. Svensson
         Gjølmes Regent                          Aa. Bødtker
1967   Lapp Lars                                   L.J. Blekkan
         Gjølmes Song                              G. Olsen
1968   Lapp Lars                                   L.J. Blekkan
         Andy Capp                                  I. Syrstad
1969   Gjønnvinn                                  O. Eidsmo
         Idealett                                     O. Svensson
1970   Lapp Lars                                   L.J. Blekkan
1971   Ikke kjørt
1972   Ikke kjørt
1973   Reitlisa                                      L.J. Blekkan
         Mayboy                                     P. Krabseth
1974   Spiltagutt                                  S. Svensson
         Sid Gibs                                     M. Dannevall
1975   Reitlisa                                      J. Blekkan
         Gullkenny                                  G. Olsen
1976   Frøyvar                                      K. Mortensen
         Dr. Lido                                     B. Garberg
1977   Sjunga-Best                                K. Davidsson
         Colonel Pride                             B. Linderoth
1978   Sjunga-Best                                K. Davidsson
         Masquerina                                E. Magnusson
1979   Sjunga-Best                                K. Davidsson
         Glim Scott                                  S. Åström
1980   Sjunga-Best                                K. Davidsson
         So Long Aerøj                             J.I. Eriksson
1981   Dubina                                       A. Axelsson
1982   Apollo Ørnhøj                             B. Garberg
1983   Micke Bunter                             K. Halvarsson
1984   Lapp Nils                                    G. Melander
         Ærg                                           B. Svensson
1985   Lapp Nils                                    G. Melander
         Lorna N.                                    G. Melander
1986   Rappello                                    C.I. Larsson
         Coque                                       E. Magnusson
1987   Perle Troll                                 B. Ølstøren
         Boy Satin                                   B. Ølstøren
1988   Mostjärn                                    K. Halvarsson
         Crown Ala                                   L.Å. Sverdfält
1989   Mostjärn                                    K. Halvarsson
         Hambler F.                                  B. Garberg
1990   Braute                                       J.R. Gaustad
         Tina Worthy                                O. Carlsson
1991   Svintul                                        K. Halvarsson
         Mr. Moxy                                    B. Ølstøren
1992   Svintul                                        K. Halvarsson
         Hasse Calmon                              E. Magnusson
1993   Bork Rigel                                   J. Blekkan
         Ringo Superboy                           B. Ølstøren
1994   Åslands Kvikk                               E. Kristiansen
         Shan Rags                                   N.P. Brækken
1995   Åslands Kvikk                               E. Kristiansen
         Shan Rags                                   N.P. Brækken
1996   Åslands Kvikk                               E. Kristiansen
         Shan Rags                                   N.P. Brækken
1997   Tyll Jahn                                    J.M. Sørmo
         Shan Rags                                   N.P. Brækken
1998   Orr Virus                                    K. Halvarsson
         Holmsen Hanover                         B. garberg
1999   Røder                                        J. Blekkan
         Robin Rags                                  N.P. Brækken
2001   Kjøstad Jo                                  J. Blekkan
         U. Dont Wanna Know                    J. Blekkan

     Leangen Grand Prix - Hoppeløp

1984   Grimsokka                                   R. Berg
1985   Vigga Best                                   J. Blekkan
1986   Linje                                          A. Nilsen
1987   Hjelset Pia                                  A. Nilsen
1988   Bolblesa                                      D. Aarum
1989   Glupi                                          J. Blekkan
1990   Moshus Eli                                   T. Wollebæk
1991   Slogum Bris                                  P. Sem
1992   Tranmælspila                               J. Blekkan
1993   Ynde                                          C. Antonsen
1994   Vinter Stjerna                             A.H. Stensen
1995   Gik Stjerna                                  C. Antonsen
1996   Nutta                                         A. Nilsen
1997   Sindy Vinter                                O.A. Sagholen
1998   Søstra                                         A. Rabban
1999   Mai Lotta                                    G.V. Gundersen

                      Martini Cup
             (Eliteløpet for Varmblodshester 1961-65)

1961   Ready                                        L.J. Blekkan
1962   Gjølmes Song                              J. Espeseth
1963   Miss Judo                                  G. Diskerud
1964   Miss Judo                                  G. Diskerud
1965   Orchid Hunter                            P. Ulven
1966   Scott Protector                          K. Buer
1967   Isorsk                                        K. Ulven
1968   Lucky Boy                                  J. Risa
1969   Chefen                                      K. Buer
1970   Konstantin Roy                           J. Risa
1971   Picard                                       H. Kvåle
1972   Lutz                                          A. Glittum
1973   Sam Williams                               J. Edland
1974   Sid Gibs                                     M. Dannevall
1975   Outsider                                    U. Thoresen
1976   Sofus                                         E. Magnusson
1977   Regent Skovlund                         A. Nilsen
1978   Proud Prince                              E.M. Garberg
1979   Laila Chateau                              B. Ølstøren
1980   Pecka Rappson                           H.P. Iversen
1981   Washington                                T.H. Larsen
1982   Mr. BT                                       B. Ølstøren

NM for Travtrenere

1969   Brede Killingmo
1970   Benn Orre
1971   Gunleif Tollefsen
1972   Martin Austevoll
1973   Per Ulven
1974   Gunleif Tollefsen
1975   Per Krabseth
1976   Frank Marthinsen
1977   Ulf Thoresen
1978   Ulf Thoresen
1979   Gunleif Tollefsen
1980   Ulf Thoresen
1981   Tore Helge Larsen
1982   Asbjørn Mehla
1983   Ulf Thoresen
1984   Vidar Hop
1985   Tore Helge Larsen
1986   Jomar Blekkan
1987   Dagfinn Aarum
1988   Tore Helge Larsen
1989   Gunnar Eggen
1990   Ulf Thoresen
1991   Dagfinn Aarum
1992   Jomar Blekkan
1993   Asbjørn Mehla
1994   Asbjørn Mehla
1995   Dagfinn Aarum
1996   Thor Borg
1997   Thor Borg
1998   Jomar Blekkan
1999   Rune Wiig
2000   Atle Solhus
2001   Trond Skauen
2002   Trond Skauen
2003   Eirik Høitomt
2004   Jomar Blekkan
2005   Asbjørn Mehla
2006   Geir Vegard Gundersen
2007   Ove Wassberg
2008   Åsbjørn Tengsareid
2009   Cato Antonsen
2010   Åsbjørn Tengsareid
2011   Rune Wiig
2012   Rune Wiig
2013   Åsbjørn Tengsareid
2014   Gunnar Austevoll
2015   Andre H. Stensen
2016   Hans Chr. Holm
2017   Åsbjørn Tengsareid
2018   Hans Chr. Holm
2019   Erlend Rennesvik
2020   Hans Chr. Holm
2021   Dag-Sveinung Dalen

              P.E. Garbergs Minneløp

1958   Molan                                        Lars J. Blekkan
1959   Petter Tidemand                         Håkon Holm
1960   Petter Tidemand                         Håkon Holm
1961   Petter Tidemand                         Håkon Holm
1962   Petter Tidemand                         Håkon Holm
1963   Petter Tidemand                         Håkon Holm
1964   Frøken Ego                                 Ingebrigt Andøl
1965   Lapp Lars                                   Olaf Blekkan
1966   Primula                                      Svein Kurås
1967   Lapp Lars                                   Lars J. Blekkan
1968   Sigyn                                         Ingebrigt Andøl
1969   Ikke kjørt
1970   Primula                                      R. Malvik
1971   Livana                                        A.J. Eidsmo
1972   Monagutt                                   Ingebrigt Andøl  

     Pinsepokalen fra Nidaros Trykkeri

1973   Juniors Eminent                            R. Walsøe

1974   Bivio                                            H. Lunde
1975   Miss Frances                                 P. Krabseth
1976   Gullkenny                                    G. Olsen
1977   Regent Skovlund                           A. Nilsen
1978   Ikke kjørt
1979   Frøyvar                                        P. Krabseth
1980   Ikke kjørt
1981   Mr. B.T.                                        L.G. Dahl
1982   Duke Armbro                                H.P. Iversen

                     Påskepokalen

1973   Vikan Spenter                              Johan P. Vikan

1974   Peter Scott                                  Solveig Johannson
1975   Kvålssvarten                                Hans Petter Iversen
1976   Roger                                          R. Malvik
1977   Grim Sylfiden                               Bjørn Garberg
1978   Klaff                                            Arne Solhus
1979   Vikan Ternar                                Johan P. Vikan
1980   Grim Sylfiden                               Leif Taknes
1981   Troll Jahn                                    Bjørn Garberg
1982   Remar                                         Per Krabseth

      Shan Rags Æresløp / Leangens 5 årselite 

          (Dette løpet erstattet Karsten Buers Æresøp

            etter at dette ble flyttet til Bjerke i 1995)

1997   Rite On Line                               Atle Hamre

1998   Sugarvision                                 Gunnar Eggen

1999   Robin Rags                                  Noralf Pallin Brækken

2000   Nascar Goal                                Tor Wollebæk

2001   Sugarcane Volo                           Hans Petter Tholfsen

2002   Victor Hanha                              Lars Anvar Kolle

2003   Steinlager                                  Per Oleg Midtfjeld

2004   Home Run                                  Frode Hamre

2005   Mr. Commissioner                        Hans Petter Tholfsen

2006   Against The Sun                          Vidar Hop

2007   Hot Tub                                     M. Öhman

2008   Kings Sugarboy                            Hans Chr. Holm

2009   Tinita Love                                 Geir Vegard Gundersen

2010   Evidence Ås                                Per Oleg Midtfjeld

2011   Blacktuxwhitesocks                     Eirik Høitomt

2012   Mr. X.F. Royal                              Lars Anvar Kolle

2013   Juliano Rags                               Noralf Pallin Brækken

2014   Thai Broadway                            Gunnar Austevoll
2015   Viking Va Bene                            Geir Vegard Gundersen
2016   Diadora B.R.                               Eirik Høitomt
2017   Malkin                                       Magnus Teien Gundersen
2018   Looking Superb                           Jomar Blekkan
2019   Gretzky B.R.                               Magnus Teien Gundersen

          Sigbjørn Rishaugs Minneløp

2002   Spanish Ace                                Frode Hamre

2003   Analyst Hanover                           Frode Hamre

2004   Face The Tribunal                       Jomar Blekkan

2005   Please Let Me Go                        Atle Solhus

2006   Titan Sund                                  Thor Borg

2007   Justice Bonanza                          Odd Arne Kjøsnes

2008   Creek`s Tamina                           Atle Solhus

2009   Western Heikant                         M. Öhman

2010   Sharpshoother                            Geir Vegard Gundersen

2011   Bullchip                                     Tom Erik Solberg

2012   No Big Deal                                 Frode Hamre

2013   Mr. X.F. Royal                              Lars Anvar Kolle

2014   Black Photo                                Bo Westergaard
2015   Strong Forte                               Andre H. Stensen
2016   Chatain                                      Erlend Rennesvik
2017   Special Envoy                              Frode Hamre
2018   Patricia Hastrup                          Lars Anvar Kolle
2019   Always On Time                           Eirik Høitomt
2020   Madelen LTC                                Eirik Høitomt
2021   Derby d`Estino                            Lars Anvar Kolle

                     Steggs Æresløp
                (Eliteløpet for Kaldblodshester 1961-65)

1961   Kaprell                                        T. Dybdahl
1962   Dally Bausen                                 P. Rakkestad
1963   Dally Bausen                                G. Diskerud
1964   Aabyvinna                                    H. Nilsen
1965   Lapp Lars                                     L.J. Blekkan
1966   Ikke kjørt
1967   Hallingkongen                               A. Søndreli
1968   Lapp Lars                                     L.J. Blekkan
1969   Aabyvinna                                    J. Torp
1970   Aabyvinna                                    J. Torp
1971   Gol Best                                      H. Johansen
1972   Brage                                          A. Nilsen
1973   Klang                                          B. Killingmo
1974   Svintor                                        A. Ulven
1975   Frøyvar                                       U. Thoresen
1976   Brage                                         J. Torp
1977   Frøyvar                                       U. Thoresen
1978   Sjunga Best                                 K. Davidsson
1979   Sjunga Best                                 K. Davidsson
1980   Dally Svarten                               G. Eggen
1981   Pål Best                                      G. Diskerud
1982   Pål Best                                      G. Diskerud
1983   Pål Best                                      E. Flenes
1984   Ullnix                                         H.P. Kvåle
1985   Garpin                                        U. Thoresen
1986   Alm Svarten                                 U. Thoresen
1987   Alm Svarten                                 T.H. Larsen
1988   Alm Svarten                                 U. Thoresen
1989   Alm Svarten                                 U. Thoresen
1990   Vinningtora                                 V. Schwabe
1991   Atom Vinter                                A.G. Blihovde
1992   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1993   Åslandskvikk                                E. Kristiansen
1994   Buaas Stjerna                             A. Mehla
1995   Buås Svarten                              J. Blekkan
1996   Bork Rigel                                  J. Blekkan
1997   Bork Rigel                                  J. Blekkan

               Tamin Sandys Æresløp

(Tidl. Leangenbanens Unghestløp)

1962   Marino                                       O. Blekkan

1963   Fawn Dillon                                 S. Kurås

1964   Fino Maritza                                O. Blekkan

1965   Gagarin                                       K. Berg

1966   Juniors Amour                             Aage Bødtker

1967   Tiger Speed                                S. Kurås

1968   Juniors Jasmin                             Aage Bødtker

1969   Crystall                                       A. Solhus

1970   Gjølmes Athene                           J. Wilmann

1971   Gjølmes Lord                               John Torp   

1972   Hoot Way                                    Brede Killingmo

1973   Miss Frances                                Per Krabseth

1974   Rosalind                                      Per Krabseth

1975   Baluba Scott                                H. Lunde

1976   Picaro                                         Hans Petter Iversen

1977   Ulla F.                                         Bjørn Garberg

1978   Lovely Action                               Hans Petter Iversen

1979   Pecka Rappson                             Hans Petter Iversen

1980   Gjølmes Fine Lady                         Bjørn Garberg

1981   Keiba Starlet                                Arne Nilsen

1982   Gjølmes Papageno                         Bjørn Garberg

1983   Top Gallant                                  Oddmund Wallevik

1984   Damons Pride                               Asbjørn Mehla

1985   Habib                                          Ulf Thoresen

1986   Hunter Tilly                                 Boye Ølstøren

1987   Moment Of Magic                         Asbjørn Mehla

1988   Yankee Pedro                              Hans Petter Tholfsen

1989   Niko Ørn                                     Petter Glittum

1990   Shan Rags                                    Noralf Pallin Brækken

1991   Gold Gambler                               Noralf Pallin Brækken

1992   Willie Laylock                               Dagfinn Aarum

1993   Tamin Sandy                                 Bjørn Garberg

1994   Tomali Sandy                                Bjørn Garberg

1995   Superina Land                              Steinar Holm

1996   Nine Iron                                     Hans Petter Tholfsen

1997   Brief Encounter                            Boye Ølstøren

1998   King Kruzer                                  Hans Christian Holm

1999   Lamitech Beam                             Gunnar Eggen

2000   More Chips                                   Atle Hamre

2001   Red Hot Blue Chip                        Bjørn Duestad

2002   Norseville                                    Olav Mikkelborg

2003   Hr. Siem                                       Vidar Hop

2004   Royal Canadian                             Jomar Blekkan

2005   Fancy Racer H.                             Frode Husbyn

2006   Pro Shop                                      Frode Fladen

2007   Ahead Frazer                               Eirik Høitomt

2008   Beverage G.T.                              Thor Borg

2009   S.J.`s Majesty                              Jens Kristian Brenne

2010   Muscles Wiking B.R.                      Olle Goop

2011   Viking Frecel                                Vidar Hop

2012   Flying Photo                                 Øystein Tjomsland

2013   Glad Hall T.                                  Bjørn Garberg

2014   Catherine`s Cavalli                       Eirik Høitomt
2015   Cash Okay                                    Geir Vegard Gundersen
2016   Phantasm Soa                               Jørn Morten Kvikstad
2017   Amazing Dream                            Åsbjørn Tengsareid
2018   Catherine`s Chevy                        Eirik Høitomt
2019   Partyman                                     Geir Flåten
2020   Custom Cheval                              Svein Ove Wassberg
2021   Creek`s Nu Love                           Dag-Sveinung Dalen

 Tamin Sandys Æresløp - Hoppeavdeling
    (Leangenbanens Unghestløp - Hoppeavdeling 1984-93)

1984   Wendy`s Pride                            Thor Borg
1985   Bonera Girl                                 Bjørn Garberg
1986   Ballerina Scott                            Roar Walsøe
1987   Lis Gerdasminde                          Petter Glittum
1988   Lady Fisherman                           Frode Fladen
1989   Miss Park Place                           Vidar Hop
1990   What`s Love                               Atle Hamre
1991   Key The Way                              Bjørn Garberg
1992   Florida Newport                          Dagfinn Aarum
1993   Astrid`s Lady                              Vidar Hop
1994   Lamitech Cleveland                      Atle Hamre
1995   Let`s Dance                               Steinar Hammersborg
1996   Sweet Sara Frazer                       Bjørn Garberg
1997   Capish                                       Hans Petter Tholfsen
1998   Queen Of Houston                      Gunnar Eggen
1999   Bodacious Woman                       Vidar Hop
2000   Say Jessica                                 Bjørn Garberg
2001   Ramona Spur E.M.                       E. Kristiansen

                       Tiger Cup

1975   Sid Gibs                                      M. Dannevall
1976   Gullkenny                                   G. Olsen
1977   Early Bird                                    R. Walsøe
1978   Titan Smoke                                U. Thoresen
1979   Apollo Ørnhøj                              B. Garberg
1980   Olex                                           E. Magnusson

                 Troll Jahns Æresløp

1993   Buaas Stjerna                               Jomar Blekkan

1994   Minpil                                          Thor Borg

1995   Viljesterk                                     Tor Wollebæk

1996   Ulfrigg                                         Asbjørn Austevoll jr.

1997   Ulfrigg                                         Asbjørn Austevoll jr.

1998   Spang Best                                   Thor Borg

1999   Ulfrigg                                         Asbjørn Austevoll jr.

2000   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan

2001   Järvsöfaks                                    Jan-Olov Persson

2002   Järvsöfaks                                    Jan-Olov Persson

2003   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla

2004   Bokli Eld                                       Lars Anvar Kolle

2005   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla

2006   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla

2007   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla

2008   Åsajerven                                     Tor Wollebæk

2009   Ikke kjørt

2010   Moe Brage                                    Asbjørn Mehla

2011   Moe Brage                                    Eirik Høitomt

2012   Voje Faks                                      Tom Erik Solberg

2013   Joker Elden                                   Frode Hamre
2014   Tord Viking                                    Andre H. Stensen
2015   Lannem Silje                                  Tor Wollebæk
2016   Fjord Jerven                                  Tor Wollebæk
2017   Alsaker Piril                                   Vidar Hop
2018   Tao Elda                                        Ragnhild Bjørnbeth
2019   Tripsson Ø.K.                                 Cato Antonsen
2020   Trø Hera                                        Simen Bjørbæk Jessen
2021   ikke kjørt ?

TRONDHEIM OG OMEGN HESTEAVLSFORENINGS POKAL

1971   Frøy Viking                                   Kåre Mortensen

1972   Gelmira                                        Armand Flataune

1973   Urdar                                           Arne Nilsen

1974   Li-Jahne                                       Arne Solhus

1975   Remi                                            Petter Wilmann

  Trondheim Travklubbs 3-års Sprint

1981   Florica Speed                             J. Blekkan
1982   Gjølmes Frost                             B. Garberg
1983   High Quality                               J. Blekkan
1984   Keiba Carina                               A. Nilsen
1985   Junge Løjbjerg                           B. Ølstøren

Trøndelagspokalen - Bork Rigels Æresløp

                    (Jonsvannspokalen 1921-24)

1921   Dalterne                                     P. Garberg

1922   Haarfagre                                   K. Moxnes

1923   Luzia                                          L. Spørck

1924   Dalegutten                                 O.S. Eggen

1925   Svarten                                      E.O. Sandstad

1926   Fugla                                         E. Wavold

1927   Gelmin                                       E. Garberg

1928   Rotvold Høgne                            M. Rygh

1929   Blessa                                        E.O. Sandstad

1930   Liljan                                         F. Ulven

1931   Tricks                                        J. Blekkan

1932   Elnora                                        K. Hellem

1933   Andøl-Gyller                                M. Andøl

1934   Veslegutt                                   S.O. Eggen

1935   Skanke-Gilma                               L. Skanke

1936   Rappo                                        E. Eide

1937   Nordlisvarten                              A. Andøl

1938   Gilming                                       A. Voll

1939   Bjelke                                        A. Dybdahl

1940   Solbubrun                                  J. Haugen

1941   Sokkegutt                                   H. Kvåle

1942   Milton Simsom                             A. Estenstad

1943   Elvine                                        L. Tørseth

1944   Hamre                                        A. Sporild

         Signor (dødt løp)                         A. Andøl

1945   Flatagutten                                L.J. Blekkan

1946   Manner                                      A. Andøl

1947   Korrekta                                    J. Kvåle

         Omen Gilmaks (dødt løp)              A. Dybdahl

1948   Donna Gyller                               J. Kvåle

1949   Hamresokka                                L.J. Blekkan

1950   Erika                                          E. Garberg

1951   Marmon                                     E. Garberg   

1952   Atillovar                                     J. Kvernrød

1953   Kvålslilja                                     H. Nilsen

1954   Norvinn                                      K. Elden

1955   Molvin                                        K. Elden

1956   Pola Remin                                 O.P. Hysby

1957   Årnseth-Rauen                            A. Dybdahl

1958   Glitnora                                     O. Blekkan

1959   Hammerkari                                E. Garberg

1960   Ova Molyn                                  I. Andøl

1961   Molan                                        E. Garberg

1962   Frøkena                                     H. Nilsen

1963   Betzy Atilla                                 J.A. Høiseth

1964   Lapp Lars                                   L.J. Blekkan

1965   Nortuppa                                   H. Kvåle

1966   Hasitor                                       I. Høyem

1967   Don Sverre                                 A. Flataune

1968   Aabyvinna                                  J. Torp

1969   Rømersokka                                L. Selbekk

1970   Sigyn                                         I. Andøl

1971   Lyn-Jahn                                    J. Torp

1972   Monagutt                                   I. Andøl

1973   Grans Ternar                              H. Kvåle

1974   Reitlisa                                      J. Blekkan

1975   Klang                                         B. Killingmo

1976   Frøyvar                                      K. Mortensen

1977   Troll Jahn            &n