Tidligere vinnere av ulike storløp på Bjerke Travbane

Bjerke Travbane er hovedarene for travsport i Norge. Bjerkebanen åpnet 24. juni 1928 og ligger ved Trondheimsveien, 1 km nord for Sinsen. 15 minutter fra sentrum.

Bjerkebanen eies av Det Norske Travselskap gjennom Bjerke Travbane Eiendom AS og har 23 heltidsansatte. På det meste oppstalles 250 hester her. Dette gjør Bjerkebanen til landets største treningssenter for travhester.

Sportslige høydepunkter er det mange av på Bjerke men Oslo Grand Prix og Derby- og Kriterieløpene er de aller største.

Besøksadresse er: Trondheimsveien 271-273, 0589 Oslo
Tlf.: 22 95 60 00 / 22 95 60 24
www.bjerke.no

                  3-ÅRS STJERNEN  

                         (VARMBLODSHESTER)

1976   Winner Stord                              Per Ulven

1977   Baron Bunter                              Per Ulven

1978   Sonny Garcia                              Benn Orre

1979   Toves Girl                                   Benn Orre

1980   Cardinal E.                                  Ulf Thoresen

1981   Grande Iskov                               Nils Åge Østby

1982   Deep Harvester                           Vidar Hop

1983   Fine Brown                                 Asbjørn Mehla

1984   Lord Roy F.                                Thor Borg

1985   Grand Master                             Tor Leiv Gudmestad

1986   Fanny Trotter                             Cato Antonsen

1987   Siggy Star                                   Gunnar Mehla

1988   Super Story F.                            Asbjørn Mehla

1989   Rokko Song                                Gunnar Eggen 

1990   Lord Bonanza                             Per Oleg Midtfjeld

1991   Something Special                       Erik Killingmo

1992   Darling`s Fighter                         Tor Wollebæk

1993   Tamin Sandy                               Bjørn Garberg

1994   Soir Des Tibur                            Olav Mikkelborg

1995   Superina Land                            Steinar Holm

1996   Master Thoj                               Lars Anvar Kolle

1997   Nice Adel                                  Boye Ølstøren

1998   Turbo Sandy                              Olav Mikkelborg

1999   Sugar Stallion                             Cato Antonsen

2000   Devil To Run                              Gunnar Eggen

2001   Thai Zoot                                  Øystein Tjomsland

2002   Hot Chili Pepper                        Vidar Hop

2003   Otard                                       Øyvind Hegdal

2004   News Wind                                Vidar Hop

2005   Vanjas Boy                                Andrè Henning Stensen

2006   Flamboyant                               Frode Hamre

2007   Lucky Buck                               Vidar Hop

2008   Gold Wing                                 Jan-Ivar Johansen

2009   Golden Brown                           Gunnar Austevoll

2010   Muscles Wiking B.R.                   Olle Goop

2011   Viking Frecel                             Vidar Hop

2012   Amir B.                                     Kristian Malmin

2013   Obi                                          Gunnar Austevoll

2014   Ikke kjørt

2015   Greyhound d`Estino                    Pål Buer

2016   Born in the USA                         Eirik Høitomt
2017   Amazing Dream                         Å. Tengsareid

                   3-ÅRS STJERNEN
                           (KALDBLODSHESTER)

1981   Kinge Balder                               Gunnar Diskerud
1982   Finstad Per                                 Thor Tholfsen
1983   Gullmin                                       Tore Helge Larsen
1984   Sambo                                        Terje Borstad
1985   Lund Jerker                                Gunnar Eggen
1986   Lund Blessa                                 Hans Petter Tholfsen
1987   Lappdon                                     Asbjørn Mehla
1988   Atom Vinter                                Arve Gudbrand Blihovde
1989   Piril Friggen                                 Roy Gjølberg
1990   Baiagast                                      Benn Orre
1991   Seter Per                                    Tor Wollebæk
1992   Polar Troll                                   Jomar Blekkan
1993   Lannem Sjura                               Tor Wollebæk
1994   Metsgar                                      Petter Glittum
1995   Lykke Gutten                               Erik Killingmo
1996   Klættavinn                                  Jomar Blekkan
1997   Scan Lykketroll                            Gunnar Eggen
1998   Lome Elden                                 Jørn Morten Kvikstad
1999   Sjefen                                        Rune Wiig
2000   Loe Blesen                                  Lars Anvar Kolle
2001   Alm Rau Jo                                 Jomar Blekkan
2002   Storm Jo                                    Jomar Blekkan
2003   Tor Even                                     Frode Espeland
2004   H.G. Balder                                 Vidar Hop
2005   Slått Eld                                     Jomar Blekkan
2006   Horgen Lotta                               Geir Vegard Gundersen
2007   Horgen Stang                               Geir Vegard Gundersen
2008   Komnes Bella                               Lars Anvar Kolle
2009   Wiking Blesen                              Gunnar Austevoll
2010   Wik Stjernen                               Gunnar Austevoll
2011   Briskeby Rauen                            Olav Mikkelborg
2012   Arien                                          Olav Mikkelborg
2013   Junifaks                                      Hans Chr. Holm
2014   Kolnes Kjell                                 Vidar Hop
2015   Sjø Kongen                                 Vidar Hop
2016   Havblikk                                      Øystein Tjomsland
2017   Valle Ask                                     Tom Erik Solberg

                   4-ÅRS STJERNEN 

                           (VARMBLODSHESTER)

1977   Bonnie Song                               Benn Orre

1978   Red Nibble                                 Benn Orre

1979   Volo Frost                                  Martin Austevoll

1980   Fernando                                   Asbjørn Mehla

1981   Cardinal E.                                  Frank Marthinsen

1982   Profit Even                                 Per Ulven

1983   Pasquinell                                  Magnus Helland

1984   Star Hero                                   Benn Orre

1985   Lord Roy F.                                Ulf Thoresen

1986   Tom Pedro                                 Per Ulven

1987   Chagall                                      Petter Glittum

1988   Siggy Star                                  Gunnar Mehla

1989   Yankee Pedro                            Hans Petter Tholfsen

1990   Zoot Spin                                  Boye Ølstøren

1991   Pyewacket                                Frank Marthinsen

1992   Topscore                                  Frode Fladen

1993   South Memory                           Asbjørn Mehla

1994   Ikke kjørt

1995   Ikke kjørt

1996   Astro Amour M.                          Gunnar Eggen

1997   Sir Volo                                     Hans Petter Tholfsen

1998   Express Yankee                          Benn Orre

1999   Tib Crown                                  Asbjørn Mehla

2000   Linzic                                        Trond Skauen

2001   Lindermann G.T.                         Olav Mikkelborg

2002   Millmaker                                   Lars Anvar Kolle

2003   Virago                                        Lars Anvar Kolle

2004   Thai Tanic                                  Vidar Hop

2005   Jetstile                                     Geir Vegard Gundersen

2006   Capital Flak                                Gunnar Austevoll

2007   Kristiane K.                                Sven Olav Weberg

2008   Lucky Buck                                 Vidar Hop

2009   Baltic Dream                               Geir Vegard Gundersen

2010   Golden Brown                             Gunnar Austevoll

2011   Muscles Wiking B.R.                     Olle Goop

2012   J.T.`s Crown                               Tom Erik Solberg

2013   Red Adair Superb                        Vidar Hop

2014   Thai Armani                                Frode Hamre

2015   Glen Ord Superb                         Geir Vegard Gundersen

2016   Photo Lavec                                Per Oleg Midtfjeld
2017   Ferrari B.R.                                 Per Oleg Midtfjeld

                   4-ÅRS STJERNEN 

                           (KALDBLODSHESTER)

1980   Jerksi                                       Martin Skjæveland

1981   Sprintmin                                  Carl Wollebæk

1982   Kinge Balder                              Gunnar Diskerud

1983   Stråletor                                   Aage Vesttorp

1984   Lettvinn                                    Asbjørn Mehla

1985   Alm Svarten                               Ulf Thoresen

1986   Korulv                                      Carl Wollebæk

1987   Slått Pil                                    Asbjørn Mehla

1988   Lappdon                                   Asbjørn Mehla

1989   Atom Vinter                              Arve Gudbrand Blihovde

1990   Ikke kjørt

1991   Lasso                                       Cato Antonsen

1992   Bork Rigel                                Jomar Blekkan

1993   Vital Best                                 Tore Helge Larsen

1994   Ikke kjørt

1995   Ikke kjørt

1996   Lykke Gutten                             Erik Killingmo

1997   Slogum Jørn                              Petter Glittum

1998   Gam Faks                                  Erik Killingmo

1999   Lome Elden                               Vidar Hop

2000   Sjefen                                       Rune Wiig

2001   Bol Elden                                  Jomar Blekkan

2002   Lundfrigg                                   Kai Johansen

2003   Frigg Mollyn                               Trond Skauen

2004   Hallsta Lotus                              Jan-Olov Persson

2005   Mørtvedt Jerkeld                       Asbjørn Mehla

2006   Åsajerven                                  Tor Wollebæk

2007   Junior Jokern                             Lars Anvar Kolle

2008   Jærvsøviking                              Jan-Olov Persson

2009   Særpefanten                              Jan Roar Mjølnerød

2010   Horgen Tore                               Jan Roar Mjølnerød

2011   Jærvsø Ole                                Hans Christian Holm

2012   Gylden Balder                            Kai Johansen

2013   Ikke kjørt

2014   Fjord Jerven                              Tor Wollebæk

2015   Jærvsørappen                            Jomar Blekkan

2016   Galileo                                      Geir Flåten
2017   G Jerken                                    Ole Gaute Gudmestad

                   5-ÅRS STJERNEN 

1977   King Olympic                              S. Hansen
1978   Winner Stord                              P. Ulven
1979   King Cannes                               A. Ulven
1980   Volo Frost                                  M. Austevoll
         Rukkelispretten                          H.P. Tholfsen
1981   Toves Girl                                  B. Orre
         Regon                                       T.H. Larsen
1982   Lady Pepiva                                P. Ulven
         Klaastad Jahn                             V. Hop
1983   Dancer                                      B. Orre
         Vymin                                       C. Wollebæk
1984   Speedy Scotch                           U. Thoresen
         Pål Lunar                                   B. Killingmo
1985   Bella Royal                                 H.P. Tholfsen
         Slogum Pil                                  T. Wollebæk
1986   Lord Roy F.                                U. Thoresen
         Alm Svarten                                U. Thoresen
1987   Shatter H.                                  B. Ølstøren
         Lund Jerker                               G. Eggen

               FINNTACK EUROPAMATCH 

(TIDL. RIKSTOTOS EUROPAMATCH - SSANG YONG - ALLIANSE - AKERSHUS TRAKTOR)

1983   Evita Broline                               Berndt Lindstedt
1984   Sancho Hanover                          Hans Petter Tholfsen
1985   Bella Royal                                 Dagfinn Aarum
1986   Mack The Knife                          Stig H. Johansson
1987   Krista Sidney                              Olle Goop
1988   Nealy Lobell                               Johnny Takter
1989   J.R. Broline                                 Olle Goop
1990   Midnight Rocky                          Aki Järvinen
1991   Zico Star F.                                 Asbjørn Mehla
1992   Incredible Crafts                         Hennie J.W. Grift
1993   Anders Crown                             Stig H. Johansson
1994   Remington Bump                        Tommy Hannè
1995   Frisky Frazer                               Axel Jacobsen
1996   Mr. Spender                                Olle Goop
1997   Demon Sid                                  Fredrik Linder
1998   Giant Touchdown                        Atle Hamre     
1999   Nice Adel                                   Vidar Hop
2000   Obelix Laukko                            Jorma Kontio
2001   Arctic Star                                  Hennie J.W. Grift
2002   Abano As                                    Stig H. Johansson
2003   Tag The Devil                             Åke Svanstedt
2004   Smashing Victory                        Olle Goop
2005   Gazza Degato                             Tom Horpestad
2006   Conny Nobell                              Björn Goop
2007   Speeden                                      Ørjan Kihlstrøm
2008   Russel November                        Hugo Langeweg jr.
2009   Quarcio Du Chene                       Björn Goop
2010   Nu Pagadi                                   Erik Adielsson      
2011   Joke Face                                   Lutfi Kolgjini   

2012   Raja Mirchi                                 Lutfi Kolgjini
2013   Edward Ale                                 Peter Ingves

2014   Stelton                                       Jeppe Juel
2015   Duke of Greenwood                    Hugo Langeweg jr.  

2016   Exodus Hanover                          Örjan Kihlström
2017   Canari Match                              Ørjan Kihlstrøm
2018   Generaal Bianco                         Peter Untersteiner
2019   Heart of Steel                             Peter Untersteiner
2020   Zarenne Fas                               Tom Erik Solberg
2021   Stonefire U.S.                             Bo Westergaard

            NORDIA PAYMENTS STAYERLØP

(KJØRES LØRDAGEN FØR OSLO GRAND PRIX: TIDL. BJERKE TRAV-

BANES STAYERLØP - DEKK PARTNERS STAYERLØP - AKERSHUS TRAKTORS) 

1987   Pål Lunar                                       Kåre E. Jahnsen

1988   Ikke kjørt

1989   Ikke kjørt

1990   Ikke kjørt

1991   Storelan                                        Dagfinn Aarum

1992   Terna Vangen                                 Rune Wiig

1993   Klaastad Ulv                                   Espen A. Schem

1994   Kos Knekten                                  Frode Fladen

1995   Megardsprinsen                              Arne Nilsen

1996   Klaastad Ulv                                    Hans Petter Tholfsen

1997   Ulfrigg                                           Asbjørn Austevoll jr.

1998   Willto                                            Erik Killingmo

1999   Spang Best                                     Thor Borg

2000   Labbesvarten                                 Cato Antonsen

2001   Peterka                                         Øystein Tjomsland

2002   Nordby Gnist                                  Espen A. Schem

2003   Gann Viking                                   Trond Skauen 

2004   Gann Viking                                   Jomar Blekkan

2005   Salsnes Jerker                                Lars Anvar Kolle

2006   Hemne Pil                                      Bjørn Garberg

2007   Eldjor                                           Rune Wiig

2008   Rubin                                            Cato Antonsen

2009   Voje Faks                                      Geir Flåten

2010   Vesle Sjur                                      Vidar Hop

2011   Føynland Kongen                           Geir Flåten
2012   Stilfaksen                                      Øystein Tjomsland
2013   Solvang Balder                               Hans Chr. Holm

2014   Bokli Vind                                      Geir Flåten
2015   Tin Balder                                     Vidar Hop

2016   Bokli Vind                                      Geir Flåten
2017   Tekno Jerken                                 Åsbjørn Tengsareid
2018   Will Prinsen                                   Åsbjørn Tengsareid
2019   Troll Solen                                     Magnus Teien Gundersen
2020   ikke kjørt ?
2021   Force de Flandre                           Vidar Hop

              ALM SVARTENS ÆRESLØP 

(LØPET HAR HATT ULIKE NAVN OG ULIKE SPONSORER KNYTTET
TIL LØPET. B.L.A. DAGBLADET - ESSO RAMSTADSLETTA - YOKOHAMA
CLASSIC FM - RADIO 1`S GULLØP - TGN SPRINTEN)    
 

1986   Toriseira                                         Ulf Thoresen

1987   Alm Svarten                                     Ulf Thoresen

1988   Alm Svarten                                     Ulf Thoresen

1989   Braute                                            Jan Rune Gaustad

1990   Ilmin                                               Cato Antonsen

1991   Ilmin                                               Cato Antonsen

1992   Atom Vinter                                     Arve Gudbrand Blihovde

1993   Atom Vinter                                     Arve Gudbrand Blihovde

1994   Bork Rigel                                       Jomar Blekkan

1995   Verner                                            Jim Frick

1996   Polar Troll                                       Cato Antonsen

1997   Viesker                                           Kaarlo Ahokas

1998   Spang Best                                      Thor Borg

1999   Viesker                                           Kaarlo Ahokas

2000   Viesker                                           Kaarlo Ahokas

2001   Jærvsøfaks                                      Jan-Olov Persson

2002   Jærvsøfaks                                      Jan-Olov Persson

2003   Jærvsøfaks                                      Jan-Olov Persson

2004   Jærvsøfaks                                      Jan-Olov Persson

2005   Sarah Salama                                   Tapio Perttunen

2006   Jærvsøfaks                                      Jan-Olov Persson

2007   Moe Odin                                        Asbjørn Mehla

2008   Mørtvedt Jerkeld                            Jim Frick

2009   Åsajerven                                       Tor Wollebæk

2010   Moe Brage                                      Dagfinn Aarum

2011   Hallsta Lotus                                   Ulf Ohlsson

2012   Hallsta Lotus                                   Ulf Ohlsson
2013   Tekno Odin                                     Øystein Tjomsland

2014   Gylden Balder                                 Kai Johansen
2015   Lome Brage                                    Per Oleg Midtfjeld

2016   Månprinsen AM                               Gunnar Melander
2017   Månprinsen AM                               Gunnar Melander
2018   Polara                                            Antti Tupamäki
2019   Odd Herakles                                 Adrian Solberg Akselsen
2020   Odd Herakles                                 Tom Erik Solberg
2021   Odd Herakles                                 Tom Erik Solberg

            AXEL JENSENS MINNELØP 

1944   Fin Wilson                                   E. Garberg

1945   Saint Protector                             F. Ulven

1946   Tango Senator                             T. Diskerud

1947   Dino Senator                               T. Diskerud

1948   Sister Bulwark                             S. Nordin

1949   Optimist                                      G. Nordin

1950   Lons Pet                                       F. Nilsen

1951   Eno Wilson                                  E. Garberg

1952   Khedive                                       J. Cedell

1953   Senator Champlain                      S. Hansen

1954   Princess Spencer                         P. Ulven

1955   Golden Master                            K. Eriksen

1956   Leif Protector                              P. Ulven

1957   Jens Protector                             T. Diskerud

1958   Tampiko                                      G. Nordin

1959   Appalachian                                K. Buer

1960   Puck Song                                   J. Espeseth

1961   Frøy                                            K. Askildt

1962   Iver Champo                               T. Diskerud

1963   Prins Bulwark                             K. Buer

1964   Emigrant                                     W. Kaiser-Hansen

1965   Senator Royal                             G. Diskerud

1966   Ekko Lloyd                                 A. Sem

1967   Scott Protector                            K. Buer

1968   Rolls Royal                                 G. Diskerud

1969   Train Bloc                                   B. Widell

1970   Prince Royal                                K.E. Jahnsen

1971   Scott Protector                            G. Eggen

1972   Davy Butch                                 O. Elfstrand

1973   Tim Cross                                    S.H. Johansson

1974   Star Martin                                  U. Thoresen

1975   Nick Scott                                   U. Swed

1976   Grande Frances                           G. Eggen

1977   Grande Frances                           U. Thoresen

1978   Madison Avenue                         U. Swed

1979   Velin Kattegat                             U. Thoresen

1980   Gay Frost                                     B. Rogell

1981   Jims Lucky Streak                       J. Takter

1982   Toves Girl                                    B. Orre

1983   Speedy Magnus                           O. Goop

1984   Shane T. Hanover                        P. Henriksen

1985   Diva Lill                                      S.H. Johansson

1986   Davidia Hanover                         J. Kontio

1987   Kramer Lyx                                 B. Rogell

1988   Beseiged                                      S. Nilsson

1989   Midnight Rocky                          A. Järvinen

1990   Stanley Kosmos                          U. Thoresen

1991   Gypsy Thief                                D. Aarum

1992   Anders Crown                             B. Lindstedt

1993   Copiad                                         E. Berglöf

1994   Ikke kjørt

1995   Foot Bowl                                    S.H. Johansson

1996   Tap In                                           B. Lindstedt

1997   Ikke kjørt

1998   Sugarcane Volo                            H.P. Tholfsen

1999   Milo Windspiel                             P.J. Strooper

2000   Caramba Kosmos                         A. Hamre

2001   Ikke kjørt

2002   Ikke kjørt

2003   Ikke kjørt

2004   Gazza Degato                              T. Horpestad

2005   Jetstile                                       G.V. Gundersen

2006   Smooth Moves                             A. Hamre

2007   Garland Kronos                            L. Kolgjini

2008   Adrian Chip                                 R. Bergh

2009   Neo Holmsminde                         S. Juul

2010   I Won`t Dance                             L.A. Kolle

2011   Winmecredit                               F. Hamre

2012   Broadway Legs                            V. Hop

2013   Stelton                                       Jeppe Juel

2014   Tumble Dust                                Bjørn Goop

2015   Buzz Mearas                                A. Kolgjini

2016   Twister Bi                                    C. Eriksson
2017   Ferrari B.R.                                 P.O. Midtfjeld
2018   Vainqueur R.P.                             U. Ohlsson
2019   Zarenne Fas                                 Rickard N. Skoglund
2020   Ecurie D.                                     F. Hamre
2021   Fire n`Fury                                  Mats E. Djuse

         AXEL JENSENS HOPPEAVDELING 

1986   Personia                                      Ulf Thoresen

1987   Nevele Duchess                           Tonny G. Nilsson

1988   Lady                                           Jørn Laursen

1989   Mav Langkjær                              Frank Marthinsen

1991   Corny Hoff                                  Benn Orre

2000   Protection                                   Atle Hamre

2004   Crianza                                       Steinar Hammersborg

2005   Alexia Ås                                     Asbjørn Mehla

2006   Andrea Swiss                               Geir V. Gundersen

2007   Tigger                                         Olle Goop

2008   Moments Tail                               Geir V. Gundersen

2009   Mystical Ann                               Anders Svanstedt

2010   Spirit Of The Day                        Tom Horpestad

2011   Merger Blue Chip                        Per Oleg Midtfjeld

2012   Sanna Bob                                   Eirik Høitomt

2013   Global On Fire                            Jonas Moberg

2014   Red Rose America                       Eirik Høitomt

2015   Indoor Voices                              Frode Hamre

2016   Treasure Kronos                          C. Eriksson
2017   Bravivivicimo                             Kai Widell
2018   Carna Senjei                              Thomas Uhrberg
2019   Dusty Shadow                            Jeppe Juel
2020   Lucky Queen Soa                        Lars Anvar Kolle
2021   Miss Pepper                                Bjørn Steine

                   UTLEIESENTERETS 4-ÅRSLØP 

      (ULIKE SPONSORNAVN HAR VÆRT KNYTTET TIL LØPET. 

                B.L.A. ISS OG BUNNPRIS, BiS MASKIN, NOKAS)

1998   Bell Shadow                                 Birger Jørgensen
1999   Big Bike                                       Eirik Høitomt
2000   Mercury Hornline                         Gunnar Eggen
2001   Handboy                                      Eirik Høitomt
2002   Steinlager                                    Per Oleg Midtfjeld
2003   Zachary Bris                                 Lars Anvar Kolle
2004   Artig G.T.                                     Olav Mikkelborg
2005   Sensational                                  Christian Lindhardt
2006   Un Capitano                                 Arnold Mollema
2007   Pompano                                      Gunnar Eggen
2008   Pine Princess L.                            Björn Goop
2009   Light My Fire Bi                            Hugo Langeweg jr.
2010   Ikke kjørt
2011   Global Money                               Hugo Langeweg jr.

2012   O`Brian                                        Erik Adielsson
2013   Sejr Gammelsbæk                        Geir Mikkelsen

2014   Reve d`Amour                              Torbjörn Jansson
2015   Staro Italy                                    Thomas Uhrberg

2016   Commander Nosto                        Hans Chr. Holm
2017   Kick Off Classic                            Kristian Malmin
2018   Norton Commander                      Marc Elias
2019   Iglesias Boshoeve                         Björn Goop
2020   ikke kjørt ?
2021   Fantastic Design                           Bo Westergaard

          BJERKEBANENS REKORDSPRINT 

1980   Lins Royal R.                                  Gunnar Eggen
         Kila                                              Gunnar Diskerud
1981   Betty L.                                        Frank Marthinsen
         Toddy                                           Martin Austevoll
1982   Velin Kattegat                                Ulf Thoresen
         Vintilla                                          Leif Kjøniksen
1983   Mr. G.P.                                         Per M. Hvattum
         Toddy                                           Magnus Helland
1984   Aid Nibble                                     Thor Borg
         Slogum Tron                                  Gunnar Eggen
1985   Wall Street                                    Gunnar Eggen
         Pilmingutt                                     Ole Helgestad




                  BIG NOONS POKALLØP

2017   Deep Sea Dream                          Tom Erik Solberg
2018   Global Trustworthy                      Jorma Kontio
2019   Gigant Invalley                            Gunnar Austevoll
2020   Bill`s Man                                    Frode Hamre
2021   Ble du Gers                                  Per Oleg Midtfjeld

            BJERKEBANENS STAYERLØP 

1982   Heinen                                        Asbjørn Mehla

1983   Toriseira                                     Tore H. Larsen

1984   Norheim Siljar                           Gunnar Eggen

1985   Lita                                             Alf Ulven

1986   Aaby John                                  Gunnar Eggen

1987   Vassli Jahn                                  Gunnar Eggen

1988   Kittson                                        Roar Walsøe

1989   Unnder                                        Vidar Hop

1990   Jettetor                                        Trond Skauen

1991   Sølvjahn                                      Bjørn Garberg

1992   Helmin Rigel                               Dagfinn Aarum

1993   Kos Knekten                                Frode Fladen

1994   Ruskelispretten                            Kjetil Roe

1995   Snertnic                                        Frode Fladen

1996   Pronto                                          Cato Antonsen

1997   Pronto                                          Cato Antonsen

1998   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan

1999   Klaastad Ulv                                 Hans Petter Tholfsen

2000   Åvik Brakar                                  Tor Wollebæk

2001   Lauvin                                          Gunnar Austevoll

2002   Trollfager                                     Jon-Olov Persson

2003   Fredli Balder                                Andrè H. Stensen

2004   Sesmar                                         Øystein Tjomsland

2005   Gransbrun                                    Vidar Hop

2006   Bles Høvding                                Cato Antonsen

2007   Mørtvedt Jerkeld                          Jim Frick

2008   Tangen Scott                                Vidar Hop

2009   Innstilt

2010   Vesle Sjur                                      Vidar Hop

2011   Fetter`n T.G.                                 Geir Vegard Gundersen

2012   Fetter`n T.G.                                 Geir Vegard Gundersen

2013   Briskeby Rauen                              Olav Mikkelborg

2014   Bokli Vind                                      Geir Flåten

2015   Tin Balder                                      Vidar Hop

2016   Tekno Jerken                                 Erlend Rennesvik
2017   Tekno Jerken                                 Erlend Rennesvik
2018   Søndre Jerkeld                               Pål Buer
2019   Horgen Lynet                                 Kristian Malmin
2020   Frier Birk                                       Anette Frønes
2021   Todin                                             Vidar Hop

       BJERKEBANENS UTSLAGNINGSLØP 

1964   Harpun                                      Tarald Bjanes
1965   ?
1966   Spiko                                         Per Henriksen
1967   Bestlinda                                   Sverre Skjønberg
1968   Aabyvinna                                 John Torp
1969   Jahn Piril                                   Karsten Buer
1970   Ikke kjørt
1971   Borgano                                     Rolf Mortensen
1972   Merli Gubben                            Brede Killingmo
1973   Klang                                         Brede Killingmo
1974   Thea                                           Frank Marthinsen
1975   Klang                                         Brede Killingmo
1976   Frøyvar                                      Ulf Thoresen
1977   Pål Best                                      Brede Killingmo
1978   Vintilla                                       Leif Kjøniksen
           Svintor (to vinnere)                   Frank Marthinsen
1979   Vintilla                                       Leif Kjøniksen
1980   Vekseli                                       P. Savolainen
1981   Vintilla                                       Leif Kjøniksen

                     BJERKEPOKALEN

1927   Lord                                             P. Haneborg

1928   Prins Custer                                 M. Botslangen

1929   Ikke kjørt

1930   Ikke kjørt

1931   Ikke kjørt

1932   Finvarra                                        J. Widding

1933   Ikke kjørt

1934   Gerd Eno                                      J. Espeseth

1935   Mary McElwyn                            E. Garberg

1936   Bronx                                            L. Haslie

1937   Oxan                                             M. Botslangen

1938   Ikke kjørt

1939   Fantast                                          K. Eriksen

1940   Nivea                                            K. Ulven

1941   Saint Protector                             K. Ulven

1942   Pet McElwyn                               M. Botslangen

1943   Fantazya                                       G. Bratberg

1944   Fin Wilson                                    E. Garberg

1945   Tango Senator                              H. Marthinsen

1946   The King                                      K. Buer

1947   Odd Druien                                  Ø. Buer

1948   Martin Senator                             G. Bratberg

1949   Oxan To                                       K. Eriksen

1950   Laurel Ford                                  J. Espeseth

1951   Fantazya Boy                              Y. Olsen

1952   Lutz Preacher                              O. Dahl

1953   Star Axworthy                             K. Buer

1954   Britt Champlain                           T. Diskerud

1955   Ikke kjørt

1956   Belle Champlain                          K. Rastad

1957   Appalachian                                 J. Espeseth

1958   Ikke kjørt

1959   Rei Junior                                    O. Østby

1960   Ikke kjørt

1961   Ikke kjørt

1962   Prins Bulwark                              K. Buer

1963   Turi Champo                                K. Buer

1964   Ikke kjørt

1965   Gallant Victory                            K. Buer

1966   Ikke kjørt

1967   Lloyd Protector                           K. Buer

1968   Lloyd Protector                           K. Buer

1969   Ikke kjørt

1970   Ikke kjørt

1971   Ikke kjørt

1972   Scott Protector                             K. Buer

1973   Miss Prima Pride                         F. Marthinsen

1974   Nibs Boy                                     L. Kjøniksen

1975   Rodnikij                                      A. Dybdahl

1976   Royal Bulwark                            U. Thoresen

1977   Rosalind                                      U. Thoresen

1978   Queen Guvijo                              T.H. Larsen

1979   Super Hero                                  G. Eggen

1980   Earthas Spin                                G. Eggen

1981   Stella Stord                                 G. Eggen

1982   New Scott                                   T.H. Larsen

1983   Hot Manning                               F. Fladen

1984   Clean Robber                              B. Orre

1985   Superpedro                                  P. Ulven

1986   Rex Rodney                                 K. Håkonsen

1987   Lord Roy F.                                 A. Mehla

1988   Lord Roy F.                                 A. Hamre

1989   Super News                                 A. Mehla

1990   Spit Superstar                              J. Risa

1991   Shan Rags                                    N.P. Brækken

1992   King Of The Sea                          A. Hamre

1993   Off Road                                      A. Mehla

1994   Bicycle                                         D. Aarum

1995   Daylight B.C.                               T. Skauen

1996   Limestone Hawaii                        G.K. Stenberg

1997   Hart Victor                                   F. Fladen

1998   Katinka Sund                               G. Eggen

1999   Blue Fighter                                 O. Mikkelborg

2000   Button Down                               A. Hamre

2001   Caramba Kosmos                         A. Hamre

2002   Delice Classic                              J.H. Undem

2003   Aron Nosto                                  O. Mikkelborg

2004   K.L.M. Lavec                               H.C. Holm

2005   T.B. Winner                                 E. Høitomt

2006   Dalshan As                                  Å. Tengsareid

2007   Lill Adolf                                     P.O. Midtfjeld

2008   Junior Vang                                 B. Westergård

2009   Gentle Tilly                                 T.E. Solberg

2010   Yarrah Boko                                K. Johansen

2011   Yarrah Boko                                K. Johansen

2012   M.T. Big Business                         E. Høitomt

2013   Mr. X.F. Royal                              L.A. Kolle

2014   Winmecredit                               F. Hamre

2015   Support Justice                           G.V. Gundersen

2016   Special Envoy                              E. Høitomt
2017   Pingus Vang                                 Å. Tengsareid
2018   Montdore                                    G. Austevoll
2019   Patent Leather                            F. Hamre
2020   Pebbe Simoni                              B. Steine
2021   Stoletheshow                              F. Hamre

          BLACK AND WHITE POKALEN 
                        (REVUERLØPET)

1973   Mr. Tribal                                    Ulf Thoresen
1974   Jerka                                          ?
1975   Scott Chapir                                Per Henriksen
1976   Knaust                                        ?
1977   Roy Garcia                                  ?
1978   Essiprinsen                                  ?
1979   New Scott                                  ?
1980   Prins Ingmar                                ?

             CHAMPION GULL-LØPET

(KJØRES LØRDAGEN UNDER OSLO GRAND PRIX HELGEN)

2005   Maurstad Brun                            Cato Antonsen

2006   Ognøy Sjefen                              Rune Wiig

2007   Lannem Jerven                            Geir Vegard Gundersen

2008   Kansas Speed                              Asbjørn Mehla

2009   License Plate                              Jeppe Juel

2010   Kendrick`s Victory                       Thor Borg

2011   Acolyte Hanover                          Frode Hamre

2012   Mr. Fox Trot                               Per Oleg Midtfjeld
2013   View Love                                   Herman R. Tvedt

2014   G.M. Fairytale                             Bo Westergaard
2015   Say That Again                             Bjørn Goop
2016   Amazing Star                               Lars Anvar Kolle
2017   Da Pepperboy                             Peter Inves
2018   Boris                                         Jeppe Juel
2019   Ike Schermer                              Rick Ebbinge

             AWARN SECURITYS STAYERLØP 

(TIDL. SPEEDY SCOTCH ÆRESLØP - STATENS KANTINERS STAYERLØP
-SUBAROS STAYERLØP - DAGLIGVAREHANDELENS) 

1987   Gabriel Spin                                 Ulf Thoresen

1988   Wall Street                                   Vidar Hop

1989   Finito Lloyd                                  Anders Lindqvist

1990   Ideal Quickque A.                         Atle Hamre

1991   Roger Kick                                    Steen Juul

1992   Dick Trot                                      Johnny Takter

1993   Marko Hedevang                           Tore H. Larsen

1994   Atas Hero L.                                 Olle Goop

1995   Solo Stensbæk                              Atle Hamre

1996   Atas Hero L.                                 Olle Goop

1997   Spring Gate                                  Olle Goop

1998   Aske Pan                                      Steen Juul

1999   Hamys Boy                                   Trond Skauen

2000   Cashprovider L.                            Olav Mikkelborg

2001   Ciccolo Brunvang                          Seppo Kukkonen

2002   Global Chance                              Per Johansen

2003   Equator Damhus                            Knud Mønster

2004   Staro Sammet                               Knud Mønster

2005   Zoccer Wadd                                Åke Svanstedt

2006   Simb Soldier                                 Erik Berglöf

2007   Dalshan As                                    Åsbjørn Tengsareid

2008   Milord De Melleray                        Tony Le Beller

2009   Honey Love Victory                        Knud Mønster

2010   Yarrah Boko                                  Kai Johansen

2011   Racerstina                                   Jorma Kontio

2012   Icare De Bois                                Christophe Martens
2013   Bill Stardust                                 Hugo Langeweg jr.

2014   Rooibos                                        Björn Goop
2015   Mellby Viking                                Jorma Kontio

2016   Glen Ord Superb                           Geir Vegard Gundersen
2017   Titanium Gar                                Hugo Langeweg jr.
2018   Tuxedo Bi                                      Rick Ebbinge
2019   Captain Morgan                             Åsbjørn Tengsareid
2020   Tessy d`Ete                                   Tom Erik Solberg
2021   Kick Off Classic                              Kristian Malmin

  DNT`S AUKSJONSLØP - SUPPORT JUSTICE`S ÆRESLØP

(FORBEHOLT HESTER SOM ER SOLGT PÅ KLASSELØPSAUKSJONEN)

2011   Viking Frecel                               Vidar Hop

2012   Thai Broadway                             Gunnar Austevoll
2013   Shocking Icon                              Jomar Blekkan

2014   Ican Youcan                                 Herman R. Tvedt
2015   Brandy                                        Anders Jahre

2016   Phantasm Soa                              Jørn Morten Kvikstad
2017   Black Talisman                             Magnus Teien Gundersen
2018   Royal Muscle                                Frode hamre
2019   Deep Sea Candy                           Svein Ove Wassberg
2020   Supercute                                    Bjørn Goop
2021   Dandelion Bonanza                       Eirik Høitomt

           DNT`S ELITELØP - FINALER  
                 (KVALIFISERINGSLØP KJØRT LOKALT)

1977   Aion                                           Thor Borg
         Frøyvar                                       Ulf Thoresen
1978   Top Elfie                                     Hans Petter Tholfsen
         Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1979   Velin Kattegat                              Ulf Thoresen
         Vintilla                                        Leif Kjøniksen
1980   King Cannes                                 Ulf Thoresen
         Kila                                            Gunnar Diskerud
1981   Clean Robber                               Leif Kjøniksen
         Pål Best                                      Gunnar Diskerud
1982   Arin Laud                                    Per Ulven
         Vintilla                                        Leif Kjøniksen

                     ENERGIMA CUP 

(TIDL. BJERKE CUP - THOR DAHL CUP - BRENDEN BILUTLEIE CUP -
VG CUP - TRAV- OG GALOPP NYTT CUP - FELLESKJØPET CUP - 

MEGAMAN CUP - RADIO METRO CUP)  

1986   Matinè                                       Johnny Takter
1987   Super Play                                  Tommy Magnusson
1988   Junior Lobell                               Sören Nordberg
1989   Huggie Hanover                           Jørn Morten Kvikstad
1990   Somollison                                  Stig H. Johansson
1991   Laser Almahurst                           Atle Hamre
1992   Nealy Lobell                               Johnny Takter
1993   Prince Mystic                             Atle Hamre
1994   Lemoyne Square                         Jim Frick
1995   Quick Jison                                Stig H. Johansson
1996   Bicycle                                      Dagfinn Aarum      
1997   Foot Bowl                                   Bernt Lindstedt
1998   The Bad                                     Jan Halberg
1999   Giant Touchdown                        Olle Goop
2000   Frisky Frazer                               Axel Jacobsen
2001   Mastery                                      Stig H. Johansson
2002   Pickaflick                                   Wilhelm Paal
2003   Millmaker                                   Lars Anvar Kolle
2004   Kart De Baudrairie                      Jean Michel Bazire
2005   Cold Hard Wind                          Jorma Kontio
2006   Vamos                                        Lutfi Kolgjini
2007   Torvald Palema                           Åke Svanstedt
2008   Makhtoub Jet                              Björn Goop
2009   Global Investment                       Björn Goop
2010   Garland Kronos                           Lutfi Kolgjini
2011   Local Conch                                Flemming Jensen

2012   Classic Grand Cru                        Björn Goop
2013   B.W.L. Champion                         Björn Goop

2014   Repay Merci                                Knud Mønster
2015   Repay Merci                                Knud Mønster

2016   Rod Stewart                                Bjørn Goop
2017   Turno Di Azzurra                          Ørjan Kihlström
2018   Coquin Bebe                               Jorma Kontio
2019   Gigant Invalley                            Gunnar Austevoll

              EXCLUSIVE DESIGNS LØP

        (KJØRES LØRDAGEN UNDER GRAND PRIX-HELGEN)

1998   Katinka Sund                              Gunnar Eggen

1999   Gator Trout                                Hans Petter Tholfsen

2000   Novateur                                    Erik Berglöf

2001   No Shadow                                 Tone Mari Holtung

2002   Foreign Affair                              Zandra Widen

2003   Lex Anderen                               Ulrika Stenman

2004   Armbro Plush                              Tor Wollebæk

2005   Grace Hjordal                             Knud Mønster

2006   Brave Man                                  Rune Wiig

2007   French Design                             Hans Petter Tholfsen

2008   Thai Tanium                                Vidar Hop

2009   Fine Carre                                  Tom Erik Solberg

2010   I`m Simonis Molar                        Bo Westergaard

2011   Beat The Tag                              Glenn Kramer Stenberg

2012   Lorne Elijon Gatling                     Ole Johan Østre
2013   Onion F.H.                                  Eirik Høitomt

2014   Sejr Gammelsbæk                       Geir Mikkelsen
2015   Bear Dancer                               Carl Johan Jepson

2016   Bruno di Quattro                         Frode Hamre
2017   Heartbreaker                              Bjørn Goop
2018   Othello Victory                           Peter Ingves
2019   Hickothepooh                             Vidar Hop
2020   ikke kjørt
2021   Vetle Petter                                Arnt-Sverre Røren

        AKERSHUS TRAKTORS HOPPELØP 

 (TIDL. KANAL H`S HOPPELØP - MIX HOPPELØP - MEGAFLIS HOPPELØP - FINNTACK)

1987   Komtesse June                            Egil Flenes

1988   Moment Of Magic                        Ulf Thoresen

1989   Super Dulcinea                            Asbjørn Mehla

1990   Glad Suit                                    Dagfinn Aarum

1991   Working Gal                                Stig H. Johansson

1992   Lass Britt                                    Stig H. Johansson

1993   Royaling                                     Tommy Hannè

1994   Lido Royal                                   Frode Fladen

1995   Handbag                                     Örjan Kihlstrôm

1996   Lamitech Dancing                         Stig H. Johansson

1997   Speedy Flicka                              Jorma Kontio

1998   Kelsea Boko                                 Hugo W. Langeweg

1999   Box Trot                                      Gunnar Eggen

2000   Exquisite Lady                              Tapio Perttunen

2001   Dream Valley OM                          Berndt Lindstedt

2002   Yatzy Brodda                               Jorma Kontio

2003   Pine Dust                                     Örjan Kihlström

2004   Mazarina                                     Jorma Kontio

2005   Camilla Highness                           Thomas Uhrberg

2006   Nouvelle Aventure                        Erik Adielsson

2007   Oaklea Omega                              Björn Goop

2008   Tigger                                         Björn Goop

2009   Bobtail                                        Erik Adielsson

2010   Annicka                                       Jørgen Westholm

2011   Marielles                                     Christophe Martens

2012   Nalda Nof                                    Eric Raffin
2013   Princess Grif                                Matthieu Abrivard

2014   Canaka B.F.                                  Ulf Ohlsson
2015   Fleetfoot Hanover                        Peter Untersteiner

2016   Playing Tua                                  Thomas Uhrberg
2017   Shadow Gar                                 Erik Adielsson
2018   Firewire                                      Kaj Widell
2019   Gina Schermer                             Rick Ebbinge
2020   ikke kjørt
2021   Ilenna Bonanza                            Per Oleg Midtfjeld

        FLAATA EIENDOM AS 3-ÅRSELITE 

(TIDL. TALENTIADEN - TRAV- OG GALOPP NYTTS REKORDSPRINT -
ESSO RAMSTADSLETTAS 3-ÅRSELITE - MOTOR FORUM 3-ÅRSELITE - 

KOLSRUD TRANSPORT 3-ÅRSELITE)   

1985   Grand Master                              Tor Leiv Gudmestad
1986   Koka                                          Bjørn Garberg
1987   Moment Of Magic                        Asbjørn Mehla
1988   Juis                                           Bo William Takter
1989   Speed Sailing                              Axel Jacobsen
1990   Incredible Crafts                         Hennie J.W. Grifft
1991   Mr. Cool                                    Axel Jacobsen
1992   Lamitech Quality                         Atle Hamre
1993   Tamin Sandy                               Bjørn Garberg
1994   Lamitech Pride                           Thor Borg
1995   Sweetpike                                  Vidar Hop
1996   Master Thoj                                Lars Anvar Kolle
1997   Arvells Tenant                            Olle Goop
1998   Lamitech Comanche                     Atle Hamre
1999   Kendrick Hanover                        Thor Borg
2000   Order By Mail                             Lutfi Kolgjini
2001   Tag The Devil                              Atle Hamre
2002   Norseville                                   Olav Mikkelborg
2003   Panhandle Hall                            Frode Hamre
2004   Passionate Kemp                          Markku Nieminen
2005   Old Maid Hall                              Pekka Korpi
2006   Pro Shop                                     Frode Fladen
2007   Santana Ås                                  Tom Horpestad
2008   Pine Princess L.                           Björn Goop
2009   Sanawa                                      Dominiek Locqueneux
2010   Eyesee                                       Hannu P. Korpi
2011   Brad De Veluwe                           Tuomas Korvenoja

2012   Xquisite Chocolate                       Frode Hamre
2013   Single Sock                                 Lars Anvar Kolle

2014   Juniata Hanover                           Frode Hamre
2015   Tango Negro                                Bjørn Goop

2016   MAS Archie                                 M. Forss

                 FLEISCHMANN`S CUP

1975   Knive`s Ekko                                Ulf Thoresen
1976   President Limit                            ?
1977   Linus Star                                   ?
1978   Bonnie Lassie                              ?
1979   Mr. Lloyd                                   ?

                 GJENSIDIGE 4-ÅRSELITE 

(ULIKE SPONSORNAVN HAR VÆRT KNYTTET TIL LØPET. B.L.A.
SINGAPORE AIRLINES - UNIFIL - KÄRCHER - CHR. MARTHINSEN -
HÆHRE - HYDRO ALUMINIUM PROFILERS - NARVESEN - PYTT 

& PANNES)    

1990   Hypersonic                                 Hans Petter Tholfsen
1991   Annapolis                                    Rune Wiig
1992   Prakastian                                   Reidun Bøhn
1993   Lamitech Quality                         Atle Hamre
1994   Tamin Sandy                                Bjørn Garberg
1995   Foot Bowl                                   Berndt Lindstedt
1996   Monster Of Speed                        Olle Goop
1997   Edu`s Speedy                              Sami Sandberg
1998   Atas Nice Star L.                          Per Lennartsson
1999   Milo Windspiel                             Peter J. Strooper
2000   Americanese                               Thor Borg
2001   Seth Bowl                                   Torbjörn Jansson
2002   Tad The Devil                              Stig H. Johansson
2003   Likely Lad                                   Thor Borg
2004   Gazza Degato                              Tom Horpestad
2005   Madison Hall                               Jyrki Tammimetsae
2006   Fairbank Gi                                 Guiseppe Maisto
2007   Going Kronos                               Lutfi Kolgjini
2008   Shorthanded Goal                        Mauri Jaara
2009   Royale De Crepon                        Dominiek Locqueneux
2010   I Won`t Dance                             Erik Adielsson
2011   Orecchietti                                 Ørjan Kihlström

2012   Oasis Bi                                      Johnny Takter
2013   Barracuda River                           Erik Adielsson

2014   Rue du Bac                                 Roberto Andreghetti
2015   Billie de Montfort                        Eric Raffin

2016   Cruzado Dela Noche                     Bjørn Goop
2017   Phantasm Soa                              Bjørn Goop
2018   Giveitgasandgo                             Erik Adielsson
2019   Mister F. Daag                              Robin Bakker

               GRAND PRIX TESTEN 

1986   Habib                                        U. Thoresen
1987   Rex Rodney                                K. Håkonsen
1988   Utah Bulwark                               I. Malmgren
1989   Ikke kjørt
1990   Super News                                A. Mehla
1991   Rebur                                        F. Fladen
1992   Park Avenue Kathy                      G.E. Johansson
1993   Super Nick                                 T. Skauen
1994   Song Lark                                   D. Aarum
1995   Playmate                                    F. Fladen
1996   Super Dancer                              D. Aarum

          H.M. KONGENS POKALLØP 

1903   Krasotka B.                                 M.O. Fodstad

1904   Ikke kjørt

1905   Ikke kjørt

1906   Ikke kjørt

1907   Jakson                                       O. Melby

1908   Olympia II                                   C. Clausen

1909   Grane                                        T. Lier

1910   Lydia                                         P. Aabel

1911   Lunda                                        E. Waagaard

1912   Glavari                                       L. Spørck

1913   Geira                                         J.H. Svee

1914   Liv                                            H. Nyseth

1915   Texas                                        A.E. Buer

1916   Rivalen                                      A. Gjølberg

1917   Kaplyst                                      A.E. Buer

1918   Ikke kjørt

1919   Varg                                          L. Sem

1920   Texen                                       A.E. Buer

1921   Raddi                                        J. Koret

1922   Solveig                                      A. Brandsrud

1923   Normine                                    O. Ruud

1924   Guri                                          H. Øje

1925   Begna                                       O.G. Waagaard

1926   Skarpin                                      L. Johansen

1927   Ikke kjørt

1928   Trøndergutten                           F. Ulven

1929   Bolla                                         M. Botslangen

1930   Jensine                                     J. Galby

1931   Viga                                          A. Fuhre

1932   Møyfrid                                     O. Røstad

1933   Voje Kari                                   H. Hasle

1934   Donnagubben                             G.G. Borstad

1935   Veslekvikk                                  L. Haslie

1936   Hetta                                        Th. Gjølstad

1937   Don Gyller                                 G.G. Borstad

1938   Elyn                                          J. Ødegård

1939   Borgunn                                    N. Buer

1940   Donnaprinsen                             H. Hasle

1941   Donna Gyller                              L. Haslie

1942   Libella                                       H. Hasle

1943   Heika                                        L.O. Tørseth

1944   Pjokkina                                    T. Diskerud

1945   Vinter                                       H. Landsverk

1946   Ansigutten                                 T. Diskerud

1947   Marmon                                     E. Garberg

1948   Pamin                                        E. Garberg