Tidligere vinnere av ulike storløp på Bjerke Travbane

          KARSTEN BUERS ÆRESLØP 

(FLYTTET FRA LEANGEN TIL BJERKE I 1995)

1977   Grande Frances                          U. Thoresen

1978   Dun Bunter                                S. Lindmark

1979   Gekoi                                        U. Thoresen

1980   Gekoi                                        U. Thoresen

1981   Full Of Coal                                J. Risa

1982   Apollo Ørnhøj                             B. Garberg

1983   Coque                                       J.I. Eriksson

1984   Lord Amos                                 U. Thoresen

1985   Damons Pride                             A. Mehla

1986   Habib                                        U. Thoresen

1987   Hambler F.                                 B. Garberg

1988   Sugarcane Hanover                     H.P. Tholfsen

1989   Callit                                         K.O. Johansson

1990   Linebacker                                B. Jansen

1991   Super Nick                                T. Skauen

1992   Caribbean Sea                            T. Borg

1993   Ringo Superboy                          B. Ølstøren

1994   Bicycle                                     V. Hop

1995   Inherit Me                                 V. Hop

1996   Bicycle                                     D. Aarum

1997   Black Ace                                  B. Ølstøren

1998   Felix Jaam                                 T. Horpestad

1999   Rite On Line                              A. Hamre

2000   Gutsy Cast                                 A. Hamre

2001   Sugarcane Volo                          H.P. Tholfsen

2002   Lass Zefyr                                  B. Goop

2003   Sugarcane Volo                          H.P. Tholfsen

2004   Nelson November                       T. Borg

2005   Elliot Frontline                           O. Wassberg

2006   Jetstile                                     G.V. Gundersen

2007   Jetstile                                     G.V. Gundersen

2008   Megaman Neo                            L.A. Kolle

2009   Megaman Neo                            L.A. Kolle

2010   Classic Grand Cru                       Steen Juul

2011   Mysterious                                Hans Chr. Holm

2012   Mysterious                                Hans Chr. Holm

2013   Bold And Fresh                          Gunnar Austevoll

2014   Support Justice                         Geir Vegard Gundersen

2015   Support Justice                         Geir Vegard Gundersen

2016   Ivar Sånna                                 Jomar Blekkan
2017   U.S. Male E.P.                             Erlend Rennesvik
2018   Code Bon                                  Magnus Teien Gundersen
2019   Cash Okay                                 Erlend Rennesvik
2020   Ble du Gers                               Per Oleg Midtfjeld
2021   Lionel                                       Gøran Antonsen

        KINGSRØD TRADING MONTÈLØP

                   (TIDL. BIS MASKINS MONTÈLØP)

2001   No Shadow                                 Tone Mari Holtung
2002   Foreign Affair                              Zandra Widen
2003   Lex Anderen                               Ulrika Stenman
2004   J.R. Bonanza                               Liv Pedersen
2005   J.R. Bonanza                               Liv Pedersen
2006   Andy S.G.                                   Anna Rønning
2007   Sintram Creek                             Anna Rønning
2008   Global Derby                               Sara Andersson
2009   Ostylvia                                      Julien Raffestin
2010   Prince De Montfort                      Antoine Wiels
2011   Prince De Montfort                      Antione Wiels

2012   Prince De Montfort                      Eric Raffin
2013   Prince De Montfort                      Matthieu Abrivard

2014   Hitchcock                                   Malin Berås
2015   Torre Crepin                               Adrien Lamy

2016   Nantucket                                  Sofia Adolfsson
2017   Nantucket                                  Sofia Adolfsson
2018   Ulka Des Champs                         Guillame Martin
2019   Be Mine De Houelle                     Marie Bacsich
2020   Innovation Love                          Michelle Mønster
2021   Classichap                                  Amanda Robertsen

                 KRISTIANIAPOKALEN

1923   Sussi                                          M. Steiner

1924   Raddi                                         A.J. Bølstad

1925   Vera                                          Sven Holmsen

1926   Texen                                        H. Bonde

1927   Fremtid                                      N. Buer

1928   Ikke kjørt

1929   Ikke kjørt

1930   Ikke kjørt

1931   Ikke kjørt

1932   Omergubben                               Hartvig Høitomt jr.

1933   Ikke kjørt

1934   Boja                                          Magnus Botslangen

1935   Skanke Gilma                              Erik Garberg

1936   Skanke Gilma                              Erik Garberg

1937   Donnagubben                             Gudmund G. Borstad

1938   Ikke kjørt

1939   Løva                                          Kåre Rastad

1940   Hetta                                        Hans Christiansen

1941   Grane                                        Steinar Sønstegaard

1942   Molyn                                        Erik Garberg

1943   Torpi                                         Peder Haslie

1944   Toftesvarten                              Hans Christiansen

1945   Silkedokka                                 Jørgen Rakkestad

1946   Østby Lilli                                  Jon Espeseth

1947   Baus Tryggsøn                            Trygve Diskerud

1948   Ansigutten                                 Jon Espeseth

1949   Erika                                          Erik Garberg

1950   Fjellrosa                                     Nils Buer

1951   Tidemandrauen                           Håkon Holm

1952   Grans Terna                               Tron Klæstad

1953   Urdsønn                                     Karsten Buer

1954   Ikke kjørt

1955   Ikke kjørt

1956   Ikke kjørt

1957   Hauran                                      Jon Espeseth

1958   Steggbest                                   Eilif Schou

1959   Ikke kjørt

1960   Dally Bausen                               Per Rakkestad

1961   Ikke kjørt

1962   Vinvara                                      Per Ulven

1963   Ikke kjørt

1964   Gulle                                        Jahn Schou

1965   Ikke kjørt

1966   Løkkerauen                               Erling Heggernes

1967   Hallingkongen                            Arvid Søndreli

1968   Ikke kjørt

1969   Finstad Terna                            Martin Hoel

1970   Ikke kjørt

1971   Gol Best                                   Arvid Søndreli

1972   Ikke kjørt

1973   Kvikne                                      Roar Mortensen

1974   Klang                                        Brede Killingmo

1975   Petron                                     Odvar Kristiansen

1976   Slogum Tor                                Frank Marthinsen

1977   Pål Best                                    Brede Killingmo

1978   Vintilla                                      Leif Kjøniksen

1979   Pirilblesa                                   Leif Kjøniksen

1980   Perle Jahn                                Erik Killingmo

1981   Kila                                          Gunnar Diskerud

1982   Spikdona                                   Gunnar Eggen

1983   Spikdona                                   Gunnar Eggen

1984   Slogum Jarl                                Liv Haslie

1985   Toriseira                                   Tore H. Larsen

1986   Jettetor                                   Hans Petter Tholfsen

1987   Alm Svarten                               Ulf Thoresen

1988   Alm Svarten                               Ulf Thoresen

1989   Atom Vinter                              Arve G. Blihovde

1990   Atom Vinter                              Arve G. Blihovde

1991   Flagrigg                                    Trond Skauen

1992   Vilbert                                     Per Oleg Midtfjeld

1993   Kos Knekten                              Frode Fladen

1994   Hvalblesen                                Eirik Høitomt

1995   Hilming                                     Per Oleg Midtfjeld

1996   Tom Glup                                  Trond Skauen

1997   Pronto                                      Cato Antonsen

1998   Lundseth Vinn                           Boye Ølstøren

1999   Skøiar                                      Tore H. Larsen

2000   Lykkemin                                  Olav Mikkelborg

2001   Hegg Best                                 Cato Antonsen

2002   Vinnikvikken                              Per Johansen

2003   Krembest                                  Gunnar Austevoll

2004   Frøyu Soten                               Espen A. Schem

2005   Gislum                                      Geir V. Gundersen

2006   Slettvoll Rambo                          Edvard Kristiansen

2007   Lundfax                                    Eirik Høitomt

2008   Valle Verner                              Trond Lindbak

2009   Greis Vinn                                 Cato Antonsen

2010   Pedrus                                      Geir V. Gundersen

2011   Torpa Glad                                 Kristian Malmin

2012   Gylden Balder                            Kai Johansen

2013   Moe Svarten                              Jan Martin Bjerring

2014   H.G. Imar                                  Gunnar Austevoll

2015   Alsaker Piril                               Vidar Hop

2016   Remkvikk                                  Magnus Teien Gundersen
2017   Horgen Lynet                            Åsbjørn Tengsareid
2018   Remix                                      Jomar Blekkan
2019   Troll Solen                                Magnus Teien Gundersen
2020   Stensvik Martin                         Kristian Malmin

                   LARS LAUMBS LØP 

1939   Skanke Gilma                               Erik Garberg

1940   Hetta                                         Hans Christiansen

1941   Molyn                                         Erik Garberg

1942   Torpi                                          Peder Haslie

1943   Stegg                                          Erik Garberg

1944   Silkedokka                                   J. Rakkestad

1945   Donna Gyller                                Leif Haslie

1946   Østby Lilli                                    Jon Espeseth

1947   Erika                                           Erik Garberg

1948   Ikke kjørt

1949   Fjellrosa                                      Nils Buer

1950   Baus Tryggsøn                              Trygve Diskerud

1951   Marmon                                       Erik Garberg

1952   Thora Lita                                    Trygve Diskerud

1953   Grans Terna                                 Tron Klæstad

1954   Atlasthora                                    Trygve Diskerud

1955   Steggbest                                    Trygve Diskerud

1956   Spikla                                          Lars Gjersøyen

1957   Vinvar                                          Kjell Bæckstrøm

1958   Remin-Stjerna                               Alf Tveter

1959   Drivblesa                                      Leif Haslie

1960   Årnseth Rauen                              Karsten Buer

1961   Spenter                                       Trygve Diskerud

1962   Vinvara                                        Alf Ulven

1963   Spiko                                           Karsten Buer

1964   Dolly                                            Terje Borstad

1965   Kongsvinger Atlas                           Ragnvald Humborstad

1966   Grans Ternen                               Tron Klæstad

1967   Jahn Piril                                     Karsten Buer

1968   Gamina                                        Iver Gamme

1969   Aabyvinna                                    John Torp

1970   Lapp Lars                                     Lars J. Blekkan

1971   Nic                                             Terje Borstad

1972   Sigrun Borka                                Øivind Buer

1973   Kil Stjerna                                   Gunnar Diskerud

1974   Strandsprett                                Per Rakkestad

1975   Prins Jerker                                 Gunnar Eggen

1976   Frøyvar                                        Ulf Thoresen

1977   Byss Piril                                      Jan Risa

1978   Slogum Tor                                   Lars Grini

1979   Vintilla                                         Leif Kjøniksen

1980   Toddy                                         Ulf Thoresen

1981   Slogum Tron                                 Tore H. Larsen

1982   Dalsvinni                                      Vidar Hop

1983   Ronson                                        Åsbjørn Skjæveland

1984   Regon                                         Jørn Harald Bakkeli

1985   Listjærn                                       Frank Marthinsen

1986   Perle Troll                                    Boye Ølstøren

1987   Alm Svarten                                  Ulf Thoresen

1988   Tom Toddy                                   Cato Antonsen

1989   Slått Pil                                        Asbjørn Mehla

1990   Ilmin                                            Cato Antonsen

1991   Atom Vinter                                  Arve G. Blihovde

1992   Golan                                          Trond Skauen

1993   Terna Vangen                               Trond Skauen

1994   Klaastad Ulv                                  Espen A. Schem

1995   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan

1996   Piril Friggen                                  Gunnar Eggen

1997   Polar Troll                                    Cato Antonsen

1998   Spang Best                                   Thor Borg

1999   Spikeld                                         Kjell Håkonsen

2000   Skøiar                                          Tore H. Larsen

2001   Jærvsøfaks                                    Jan-Olov Persson

2002   Moe Odin                                      Asbjørn Mehla

2003   Briskebyrappa                               Gunnar Eggen

2004   Eder                                            Jan Roar Mjølnerød

2005   Åsaelden                                      Sven Olav Weberg

2006   Lumjor                                         Svein O. Wassberg

2007   Fakse                                           Jan-Olov Persson

2008   Gyldne Tider                                 Hans Chr. Holm

2009   Åsajerven                                     Tor Wollebæk

2010   Amor Even                                     Per Oleg Midtfjeld

2011   Odins Kjempe                                Lars Anvar Kolle

2012   Voje Faks                                       Tom Erik Solberg

2013   Tin Tveiten                                    Åsbjørn Tengsareid

2014   Ulsrud Tea                                     Svein Ove Wassberg

2015   Lannem Silje                                 Tor Wollebæk

2016   Moe Svarten                                  Jan Martin Bjerring
2017   Smedheim Solan                             Frode Hamre
2018   Ingbest                                          Tom Erik Solberg
2019   Odd Herakles                                 Adrian Solberg Akselsen
2020   Søndre Jerkeld                               Pål Buer
2021   Troll Solen                                     Magnus Teien Gundersen

          NASJONALHESTENS POKALLØP 

1993   Kos Knekten                                 Frode Fladen

1994   Hvalblesen                                   Eirik Høitomt

1995   Buaas Stjerna                               Asbjørn Mehla

1996   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan

1997   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan

1998   Briskeby Jenta                             Gunnar Eggen

1999   Bork Rigel                                    Jomar Blekkan

2000   Spang Best                                   Tor Wollebæk

2001   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla

2002   Eldjor                                          Ove Wassberg

2003   Brenne Stjerna                             Jan Roar Mjølnerød

2004   Il Flora                                         Frode Fladen

2005   Spikeldi                                       Geir V. Gundersen

2006   Ellestad Hero                                Vidar Hop

2007   Låhne Trym                                  Øystein Tjomsland

2008   Åsaulven                                      Tor Wollebæk

2009   Huldre Klaff                                  Tom Erik Solberg

2010   Lomepia                                       Kai Johansen

2011   Torianna                                       Geir Vegard Gundersen

2012   Jarli Odin                                     Kai Johansen

2013   Tuvansin                                       Tom Erik Solberg

2014   Nadine U.N.                                  Johan Herbjørn Undem

2015   Finnskog Oda                                 Henrik Kulblik
2016   Tysvær Loke                                  Eirik Høitomt
2017   Troll Solen                                    Magnus Teien Gundersen
2018   Ruskeli Blesa                                 Vidar Hop
2019   Trø Yr                                          Åsbjørn Tengsareid

                  NORDISK ELITELØP 

1982   Pål Best                                     U. Thoresen
1983   Spikdona                                    G. Eggen
1984   Slogum Tron                               B. Orre
1985   Lapp Nils                                    G. Melander
1986   Svinten                                      K. Karlsson
1987   Svinten                                      K. Karlsson
1988   Jettetor                                    G. Eggen
1989   Nordli Tina                                 G. Tollefsen
1990   Atom Vinter                               A.G. Blihovde




     NORSK HESTEIERFORBUNDS POKALLØP

2017   Highland Breeze                         Geir Mikkelsen
2018   L`amour Bonanza                        Sven Olav Weberg
2019   Shankly Lane                              Rune Wiig

               NORSK TRAV DERBY 

(KALDBLODSHESTER)

1932   Mari                                          E. Garberg

1933   Donna Vilter                               G. Bratberg

1934   Donnagubben                             G.G. Borstad

1935   Ikke kjørt

1936   Lykkeper                                   N. Buer

1937   Hetta                                        T. Gjølstad

1938   Trygvald                                     F. Ulven

1939   Flavino                                      A.O. Tømmerås

1940   Tutt                                          R. Hansen

1941   Bondegutten                              N. Buer

1942   Stegg                                        E. Garberg

1943   Neskongen                                 P. Haslie

1944   Marita                                       E. Garberg

1945   Erika                                         E. Garberg

1946   Fjellrosa                                    N. Buer

1947   Ansigutten                                 T. Diskerud

1948   Marmon                                     E. Garberg

1949   Eva Gille                                    T. Diskerud

1950   Urdsønn                                    K. Buer

1951   Grans Terna                               T. Klæstad

1952   Spikla                                        L. Gjersøyen

1953   Sylfidblesen                                K. Buer

1954   Bella Di                                      H. Holm

1955   Klæstad Terna                            T. Klæstad

1956   Spenter                                     T. Diskerud

1957   Gille Bausa                                 J. Cedell

1958   Schuvarda                                  K. Dale

1959   Kaprell                                      T. Dybdahl

1960   Vinvara                                      A. Ulven

1961   Grans Erna                                 H. Klæstad

1962   Torinda                                     P. Ulven

1963   Mjøs Prins                                  I. Gamme

1964   Sjur                                          K. Dale

1965   Grans Ternen                             T. Klæstad

1966   Bestmin                                     I. Larsen

1967   Gol Best                                    A. Søndreli

1968   Baus Best                                  L.K. Jahnsen

1969   Slogum Jenny                            R. Johansson

1970   Frigge                                       H.P. Tholfsen

1971   Kark                                         J. Schou

1972   Myllargutten                             N.A. Skjold

1973   Nixen                                       T. Borstad

1974   Slogum Tor                               U. Thoresen

1975   Lyn Piril                                    G. Eggen

1976   Donnson                                   H.M. Klepaker

1977   Kipmin                                      C. Wollebæk

1978   Stjernelydia                              C. Wollebæk

1979   Alm Rigel                                   U. Thoresen

1980   Jerksi                                       M. Skjæveland

1981   Spikdona                                   G. Eggen

1982   Kinge Balder                              G. Diskerud

1983   Lyngsvarten                               B. Orre

1984   Perle Troll                                 B. Ølstøren

1985   Alm Svarten                               U. Thoresen

1986   Lund Jerker                              G. Eggen

1987   Slått Pil                                     A. Mehla

1988   Fjeldar                                      T. Borg

1989   Atom Vinter                               A.G. Blihovde

1990   Lykkebron                                 K. Håkonsen

1991   Torden Knut                              K. Håkonsen

1992   Viljesterk                                  T. Wollebæk

1993   Lundilen                                    D. Aarum

1994   Sarpen                                      D. Aarum

1995   Spang Best                                T. Wollebæk

1996   Slogum Bjørn                              R. Wiig

1997   Slogum Jørn                               P. Glittum

1998   Järvsöfaks                                 J.O. Persson

1999   Lome Elden                               V. Hop

2000   Kjøstad Jo                                J. Blekkan

2001   Moe Odin                                  A. Mehla

2002   Lundfrigg                                  K. Johansen

2003   Storm Jo                                  J. Blekkan

2004   Torpa Carl                                 Å. Tengsareid

2005   Mørtvedt Jerkeld                       A. Mehla

2006   Moe Brage                                 A. Mehla

2007   Tangen Scott                             V. Hop

2008   Järvsöviking                               J.O. Persson

2009   Bork Odin                                  T.E. Solberg

2010   Norheim Faksen                         T.E. Solberg

2011   Wik Stjernen                             G. Austevoll

2012   Tekno Odin                                Ø. Tjomsland

2013   Timian Scott                              V. Hop

2014   Lannem Silje                             T. Wollebæk

2015   Jærvsørappen                           J. Blekkan

2016   Ingbest                                     T.E. Solberg
2017   Will Prinsen                               Å. Tengsareid
2018   Tekno Eld                                  U. Ohlsson
2019   Nordsjø Odin                             Ø. Tjomsland
2020   Grisle Odin G.L.                         Ø. Tjomsland
2021   Tangen Bork                               T.E. Solberg

                NORSK TRAV DERBY  

(VARMBLODSHESTER)

1932   Nedda                                       J. Widding

1933   Niagara                                      J. Widding

1934   Ilse K.                                        K. Eriksen

         Tony McElwyn (dødt løp)             M. Botslangen

1935   Topas                                        J. Widding

1936   Fantazya                                    G. Bratberg

1937   Fantast                                      E. Garberg

1938   Adam                                        M. Botslangen

1939   Nervolo Belle                             M. Botslangen

1940   Mister Odd                                J. Espeseth

1941   Rei                                           J. Espeseth

1942   Laurel Nancy                             M. Botslangen

1943   Juel McElwyn                             L. Haslie

1944   The King                                    K. Buer

1945   Yardlain                                     K. Ulven

1946   Balett                                       P. Haslie

1947   Princess Champlain                     K. Buer

1948   Inger Senator                            J. Espeseth

1949   Edel Axworthy                           F. Nilsen

1950   Fantazya Boy                             Y. Olsen

1951   Vera Zorina                               K. Buer

1952   Earl                                          J. Olberg

1953   Demon Foote                             T. Diskerud

1954   Spenda                                     K. Buer

1955   Leiken                                      L. Haslie

1956   Premier                                    T. Diskerud

1957   McKinney Boy                            K. Buer

1958   Puck Song                                 J. Espeseth

1959   Taurin                                      K. Ulven

1960   Star Protector                           J. Espeseth

1961   Junior Express                           J. Espeseth

1962   Orchid Princess                         P. Ulven

1963   Orchid Hunter                           P. Ulven

1964   Volo Chief                                 T. Tholfsen

1965   Scott Protector                         K. Buer

1966   Taifun                                       K. Eriksen

1967   Victory`s Boy                             F. Marthinsen

1968   Prince Royal                              K.E. Jahnsen

1969   Bellong                                     C. Wollebæk

1970   Mercello                                   F. Marthinsen

1971   Winner Valen                             P. Ulven

1972   Line Song                                  G. Eggen

1973   Spit-En                                      P. Ulven

1974   Bajader                                     P. Rakkestad

1975   Safaga Vixi                                 G. Eggen

1976   Mr. Caleb                                  T. Wollebæk

1977   Winner Stord                             P. Ulven

1978   Baron Bunter                             P. Ulven

1979   Volo Frost                                 M. Austevoll

1980   Toves Girl                                  B. Orre

1981   Lady Pepiva                               P. Ulven

1982   Mr. Poppey                               P.A. Erga

1983   Frances Guy                              T.H. Larsen

1984   Star Hero                                  B. Orre

1985   Bonnie Key                                A.J. Owren

1986   Tom Pedro                                P. Ulven

1987   Spit Superstar                           J. Risa

1988   Count Free                               T. Wollebæk

1989   Mr. Moxy                                  B. Ølstøren

1990   Zoot Spin                                  B. Ølstøren

1991   Torway L.                                 G. Eggen

1992   Winnie Laylock                          G. Eggen

1993   Won Eleven L.                            G. Eggen

1994   Tamin Sandy                              B. Garberg

1995   B. Gent L.                                 G. Eggen

1996   Gentle Star                               G. Tollefsen

1997   News From Heaven                     T. Skauen

1998   Express Yankee                          B. Orre

1999   Dignity                                      R. Wiig

2000   Scott Springborne                      B. Duestad

2001   Handboy                                   E. Høitomt

2002   Prince Birchwood L.                    A. Mehla

2003   Milennium Act                           A.H. Stensen

2004   Thai Tanic                                 V. Hop

2005   Jetstile                                     G.V. Gundersen

2006   Mystical News                            F. Hamre

2007   Tinita Love                                G.V. Gundersen

2008   Lucky Buck                                V. Hop

2009   New Varenne L.A.                       P.O. Midtfjeld

2010   Makarov                                    E. Høitomt

2011   Muscles Wiking B.R.                    B. Goop

2012   Juliano Rags                              N.P. Brækken

2013   Support Justice                         G.V. Gundersen

2014   Viking Va Bene                           G.V. Gundersen

2015   Glen Ord Superb                        G.V. Gundersen

2016   El Diablo BR                               F. Hamre
2017   Cokstile                                     L.A. Kolle
2018   Gretzky B.R.                              M.T. Gundersen
2019   Max Brady                                 G.V. Gundersen
2020   Iggy B.R.                                    M.T. Gundersen
2021   Kræsj                                        M.T. Gundersen

               NORSK TRAV KRITERIUM 

                              (KALDBLODSHESTER)

1935   Salome Jakken                            Joh. Bråtnes

1936   Viktoria                                      A. Brandsrud

1937   Don Gyller                                  Gudmund G. Borstad

1938   Sokkegutt                                   Hans Petter Kvåle

1939   Tutt                                           Rolf Hansen

1940   Bondegutten                               Nils Buer

1941   Stegg                                         Erik Garberg

1942   Neskongen                                  Peder Haslie

1943   Scarlet                                       Hans Hasle

1944   Don Atlas                                    Hans Hasle

1945   Fjellrosa                                     Harald Gullerud

1946   Ansigutten                                  Trygve Diskerud

1947   Pavesokken                                 Erik Garberg

1948   Pamin                                         Erik Garberg

1949   Rivanda                                       Nils Buer

1950   Grans Terna                                Tron Klæstad

1951   Remin-Stjerna                              Erik Garberg

1952   Glæda                                         Tron Klæstad

1953   Katarina Marmon (3år)                   Trygve E. Anstensrud

         Viril (4år)                                     Nils Buer

1954   Vesle Molvin                                Per Ulven

1955   Spenter                                      Ivar Larsen

1956   Steggtina                                    Gunnar E. Bøhren

1957   Jahn Sjur                                    Trygve Diskerud

1958   Baus Pjokken                               Trygve Diskerud

1959   Skofta                                         Kaare Kristiansen

1960   Baus Erikssønn                              Kåre Rastad

1961   Dolly                                           Gudmund G. Borstad

1962   Mjøs Prins                                   Iver Gamme

1963   Sjur                                            Kjetil Dale

1964   Grans Ternen                               Tron Klæstad

1965   Bestmin                                       Ivar Larsen

1966   Grans Ternar                                Tron Klæstad

1967   Lyn Ståle                                     Per Ulven

1968   Slogum Tora                                 Martin Hoel

1969   Frigge                                         Hans Petter Tholfsen

1970   Skoftar                                        Trygve Dybdahl

1971   Boris                                           Terje Borstad

1972   Sylfidar                                        Birger Haugerud

1973   Pilmin                                          Ole Helgestad

1974   Sirkeline                                      Carl Wollebæk

1975   Donnson                                      Hans Martin Klepaker

1976   Kipmin                                         Carl Wollebæk

1977   Gol Jerk                                      Arvid Søndreli

1978   Norheim Piril                                Kåre E. Jahnsen

1979   Jerksi                                          Martin Skjæveland

1980   Sprintmin                                     Carl Wollebæk

1981   Kinge Balder                                 Gunnar Diskerud

1982   Finstad Per                                   Thor Tholfsen

1983   Stjerne Riga                                  Dagfinn Aarum

1984   Glup                                            Ole L. Engen

1985   Løbergs Troll                                Boye Ølstøren

1986   Slått Pil                                        Asbjørn Mehla

1987   Hafell Kvikken                               Gunnar Eggen

1988   Buås Per                                      Arne Nilsen

1989   Lykkebron                                    Kjell Håkonsen

1990   Lygna Fina                                    Vidar Hop

1991   Slogum Bris                                   Pål Sem

1992   Vital Best                                     Tore Helge Larsen

1993   Torinto                                        Jomar Blekkan

1994   Rigel Jo                                       Jomar Blekkan

1995   Granli Prinsen                               Asbjørn Mehla

1996   Rapp Rigel                                    Tor Wollebæk

1997   Jo Porta                                       Trond Skauen

1998   Lome Elden                                   Vidar Hop

1999   Kjøstad Jo                                    Jomar Blekkan

2000   Moe Odin                                     Asbjørn Mehla

2001   Alm Rau Jo                                   Jomar Blekkan

2002   Storm Jo                                      Jomar Blekkan

2003   Tegner Eldmar                               Asbjørn Mehla

2004   H.G. Balder                                  Vidar Hop

2005   Åsajerven                                     Tor Wollebæk

2006   Horgen Lotta                                Geir V. Gundersen

2007   Gonagas                                       Dagfinn Aarum

2008   Ridder Prinsen                              Åsbjørn Tengsareid

2009   Horgen Tore                                 Jan Roar Mjølnerød

2010   Dotterud Teddy                            Tom Erik Solberg

2011   Tekno Odin                                   Øystein Tjomsland

2012   Norheim Svenn                              Kjetil Djøseland

2013   Lannem Silje                                 Tor Wollebæk

2014   Smedheim Solan                             Kai Johansen

2015   Ingbest                                         Tom Erik Solberg

2016   Tand Kraft                                     Jan O. Persson
2017   Valle Ask                                       Tom Erik Solberg
2018   Eld Rask                                        Ulf Ohlsson
2019   Grisle Odin G.L.                             Øystein Tjomsland
2020   Tangen Bork                                   Tom Erik Solberg
2021   Tangen Minto                                 Tom Erik Solberg

               NORSK TRAV KRITERIUM 

                             (VARMBLODSHESTER)

1933   Gølla Preacher                            J. Galby

1934   Topas                                         Johan Widding

1935   Senator`s Pet                             Magnus Botslangen

1936   Bunter Frisco                              Leif Haslie

1937   Star Druien                                 Magnus Botslangen

1938   Bacchus                                     Kai Eriksen

1939   Mister Odd                                 Jon Espeseth

1940   Rei                                            Jon Espeseth

1941   Odd Druien                                 Halvor Fjelddalen

1942   Juel McElwyn                              Leif Haslie

1943   Star So-Ja                                   Halvor Fjelddalen

1944   Lons Pet                                     Fritz Nilsen

1945   Belle Oxan                                  Thor Tholfsen

1946   Champli                                       Karsten Buer

1947   Laurel Protector                          Nils Buer

1948   Ellen Champlain                            Karsten Buer

1949   Senator Champlain                        Karsten Buer

1950   Sportsmanden                              Kai Eriksen

1951   Earl                                            Johan Olberg

1952   True Lady                                   Wilhelm Brockstedt

1953   Quicksilver                                  Johan Bjerke

1954   Princess Martin                           Karsten Buer

1955   Premier                                      Trygve Diskerud

1956   Volo King                                    Thor Tholfsen

1957   Puck Song                                   Kåre Rastad

1958   Taurin                                        Knut Ulven

1959   Star Protector                            Jon Espeseth

1960   Juniors Express                          Jon Espeseth

1961   Merceno                                     Kai Eriksen

1962   Rogga                                         Trygve Diskerud

1963   Fair Lady                                     Alf Ulven

1964   Baby Song                                   Karsten Buer

1965   Lucky Boy                                   Jon Espeseth

1966   Permita                                       Per Ulven

1967   Prince Royal                                Kåre E. Jahnsen

1968   Tigre Royal R.                              Karsten Buer

1969   Lutz                                            Per Ulven

1970   Sweet Song                                 Johan Cedell

1971   Direktiva                                      Einar Olafsen

1972   Spit En                                        Per Ulven

1973   Prins Janeiro                               Alf Ulven

1974   Safaga Vixi                                   Ulf Thoresen

1975   King Olympic                               Svend Hansen

1976   Volo Dino                                    Eivind Abrahamsen

1977   Frances Puck                              Ulf Thoresen

1978   Volo Frost                                   Martin Austevoll

1979   Miss Marion                                Jan Risa

1980   Cardinal E.                                  Ulf Thoresen

1981   Bull`s Eye                                   Alf Ulven

1982   Superpedro                                Gunnar Eggen

1983   Volo Expert                                 Hans Petter Tholfsen

1984   Bonnie Key                                 Atle Jostein Owren

1985   Master Love                                Tore H. Larsen

1986   Stocking                                     Boye Ølstøren

1987   Siggy Star                                   Gunnar Mehla

1988   Cherie`s Boy                               Gunnar Eggen

1989   Glad Suit                                    Asbjørn Mehla

1990   Shan Rags                                   Noralf Pallin Brækken

1991   Super Dancer                              Leif Gustav Raae

1992   Lamitech Quality                         Atle Hamre

         Supervision (dødt løp)                  Tor Wollebæk

1993   Tamin Sandy                                Bjørn Garberg

1994   Soir Des Tibur                             Trond Skauen

1995   Gentle Star                                 Gunleif Tollefsen

1996   Sir Volo                                      Hans Petter Tholfsen

1997   Sugarcane Volo                           Hans Petter Tholfsen

1998   Trix Pedro                                  Gunnar Eggen

1999   Scott Springborne                       Bjørn Duestad

2000   Nimbus Goal                                Trond Skauen

2001   Millmaker                                    Lars Anvar Kolle

2002   Hot Chili Pepper                          Frode Hamre

2003   Thai Tanic                                   Vidar Hop

2004   Jetstile                                       Geir V. Gundersen

2005   Mystical News                             Frode Hamre

2006   Tinita Love                                 Geir V. Gundersen

2007   Lucky Buck                                 Vidar Hop

2008   First Eleven L.                             Vidar Hop

2009   Bullchip                                      Vidar Hop

2010   Muscles Wiking B.R.                      Bjørn Goop

2011   Viking Frecel                               Vidar Hop

2012   Amir B.                                       Tor Wollebæk

2013   Papagayo E.                                 Vidar Hop

2014   Undone                                       Johan Herbjørn Undem

2015   El Toro BR                                   Tom Erik Solberg

2016   Shocking Superman                      Bjørn Goop
2017   Hard Times                                  Ulf Ohlsson
2018   Stoletheshow                               Erlend Rennesvik
2019   Custom Colt                                 Svein Ove Wassberg
2020   High Flyer                                    Erlend Rennesvik
2021   I.D. Exceptional                           Ole Johan Østre

                   NORTRONIC-LØPET

(Tidl REMA 1000-LØPET. KJØRES UNDER GRAND PRIX HELGEN)

2000   Bebeto                                       Øystein Bjørnstad                                                         2003   Thai Zoot                                    Øystein Tjomsland

2004   Staro United                                Trond Skauen

2005   Staro Va Bene                              Thor Borg

2006   Thai Knock                                   Carlos Søderstrøm

2007   Lucille Bullwinkle                          Stefan Søderkvist

2008   Tycon Boko                                  Jeppe Juel

2009   Navy Seal U.S.                              Bo Westergaard

2010   Glazier`s Ensign                            Steinar Hammersborg

2011   Burmas Yankee                             Hans Chr. Holm

2012   More Than Enough                        Jeppe Juel
2013   Underpaid Hanover                       Vidar Hop

2014   Perfect Tabac                              Geir Vegard Gundersen
2015   Red Team Rex                              Tom Erik Solberg

2016   Juvels Boy                                   M. Larsson
2017   U.S. Male E.P.                               Magnus teien Gundersen
2018   Arsenal                                        Peter Ingves
2019   Baxo Epice                                  Jeppe Juel
2020   ikke kjørt ?
2021   Z. Boko                                        Kristian Malmin

                 OLYMPISK GULLFINALE 

1987   Meadow Roland                           Preben Kjærsgaard
1988   Sugarcane Hanover                      Gunnar Eggen
1989   Lappo Hedevang                          Gunnar Mehla
         Nordli Tina                                  Gunleif Tollefsen
1990   Mr. Moxy                                    Boye Ølstøren

                   OSLO GRAND PRIX 

(INTERNASJONALT INVITASJONSLØP MED GRAND CIRCUIT STATUS)

1966   Scott Protector                          K. Buer

1967   Xanthe                                      Gö. Nordin

1968   Ikke kjørt

1969   Baron Gruff                                Gö. Nordin

1970   Ikke kjørt

1971   Unor                                         L. Axelsson

1972   Noble Action                              S. Nordin

1973   Gaby Bulwark                             S. Nordin

1974   Boett                                        S. Norberg

1975   Hassan Star                                K.P. Dahlström

1976   Grande Frances                          U. Thoresen

1977   Ikke kjørt

1978   Grande Frances                          U. Thoresen

1979   Hillion Brillouard                         P. Allaire

1980   Express Gaxe                              G. Axelryd

1981   Pamir Brodde                             K.E. Nilsson

1982   Zorrino                                      T. Hannè

1983   EO Brunn                                   B.W. Takter

1984   Hickory Almahurst                       U. Nordin

1985   Ogorek                                      M. Roussel

1986   Rex Rodney                                K. Håkonsen

1987   Rex Rodney                                K. Håkonsen

1988   Sugarcane Hanover                     G. Eggen

1989   Ourasi                                       M.M. Gougeon

1990   Meadow Roland                          P. Kjærsgaard

1991   Peace Corps                              S.H. Johansson

1992   Sea Cove                                   J. Verbeeck

1993   Nordin Hanover                          O. Goop

1994   Copiad                                      E. Berglöf

1995   Copiad                                      E. Berglöf

1996   Ina Scot                                     H.A. Johansson

1997   Zoogin                                       Å. Svanstedt

1998   Huxtable Hornline                      J. Verbeeck

1999   Ganymede                                 J.P. Dubois

2000   Victory Tilly                               S.H. Johansson

2001   Giant Cat                                   N. Roussel

2002   Brads Photo                               W. Paal

2003   Gidde Palema                             Å. Svanstedt

2004   Gidde Palema                             Å. Svanstedt

2005   Steinlager                                  P.O. Midtfjeld

2006   Mara Bourbon                             E. Adielsson

2007   Super Light                                J. Westholm

2008   L`Amiral Mauzun                        T.L. Beller

2009   Russel November                        H. Langeweg jr.

2010   Lisa America                              J. Kontio

2011   Arch Madness                             B. Goop

2012   Commander Crowe                     Christophe Martens
2013   Sebastian K.                               Åke Svanstedt

2014   Univers de Pan                           Phillipe Daugeard
2015   B.B.S. Sugarlight                         Peter Untersteiner

2016   Nuncio                                       Örjan Kihlström
2017   Twister Bi                                   Christoffer Eriksson
2018   Evil Enok M.E.                             Noralf Pallin Brækken
2019   Vitruvio                                      Jorma Kontio
2020   Ble du Gers                                 Per Oleg Midtfjeld
2021   Ble du Gers                                 Åsbjørn Tengsareid

                GJENSIDIGES HOPPELØP

(Tidl. OSLO KOMMUNES HOPPELØP. KJØRES UNDER GRAND-PRIX HELGEN)

2005   Quickvie G.T.                                Geir Vegard Gundersen

2006   Towanda                                      Hans Chr. Holm

2007   Duchess Of Wishes                        Dagfinn Aarum

2008   Deux                                           Per Oleg Midtfjeld

2009   Le Feu Follet                               Jeppe Juel

2010   Okapi Garbo                                 Eirik Høitomt

2011   M. Baby                                       Knud Mønster

2012   Prada Vang                                   Eirik Høitomt
2013   NewYork Tiffany F.                         Kristian Malmin

2014   Twilight Magic                              Åsbjørn Tengsareid
2015   Dame Alki                                    Hugo Langeweg jr.

2016   Mellby Dashing                             Bjørn Goop
2017   Stella Newmen                             Flemming Jensen
2018   Capri Sun                                    Jomar Blekkan
2019   Princess Corner                            Eirik Høitomt

OSLO OG OMLAND HESTEEIERFORENINGS LØP

2010   Langaard Tiril                              Eirik Høitomt

2011   Out Of Nowhere                         Tom Erik Solberg

2012   Tekno Odin                                 Øystein Tjomsland




------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




           PER ARNE ENHOLMS MINNELØP
                             (Amatørløp)

2013   American Sine                              Ragnar Fremstad
2014   Hamilton As                                  Siv Emilie Løvvold
2015   Jaccaroo                                     Nils-Erik Frøshaug
2016   Millroyce                                     Morten Valstad
2017   Trust Boom Bay                            Nils Olav Holm
2018   Ebba B.R.                                     Maren Øyo
2019   Pearl Street                                 Geir Aga

                PER ULVENS ÆRESLØP 

(TIDL. BJERKEBANENS STAYERLØP)

1972   Seven Song                                 K. Buer

1973   Leo Royal                                   U. Thoresen

1974   Annika Harvester                         G. Diskerud

1975   President Limit                           A. Sem

1976   Silk Stroke                                  T. Tholfsen

1977   Garfunkle                                   J. Risa

1978   Earthas Spin                               G. Eggen

1979   Mamie`s Boy                              U. Thoresen

1980   Beautiful Shot                            P. Ulven

1981   King Cannes                               G. Eggen

1982   Hege Bulwark